Komentarze (71)
Wielowieyska: Kiedy Rostowski będzie szukał oszczędności, najpierw zlikwiduje OFE. Rosati: Nie wykluczam...
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • sthoss

  Oceniono 9 razy 5

  Jeżeli ktoś chce zabrać większości społeczeństwa resztki przyszłej emerytury, a nawet gdzieś po cichu rozważa to tylko, przy jednoczesnym kompletnym braku ruchów wobec grup które korzystają z systemu: prawników i prokuratorów, służb mundurowych, rolników to znaczy w Polsce wszystko jest postawione kompletnie na głowie.
  Żeby stosunkowo ograniczona liczba ludzi miała taki wielki wpływ na podejmowane decyzje przy którym wpływ milionów jest niczym. Chyba czas platformy dobiega końca, przez lata nic nie zrobili poza działaniami PR premiera, ale życie na kredyt zawsze się musi skończyć. Z reguły kończy się źle.

 • polskirozlamacz

  Oceniono 8 razy 4

  Dawno powinno się zlikwidować OFE. Albo uczynić "inwestowanie"* w nich dobrowolnym.

  * - trudno to nazwać inwestowaniem, skoro zgodnie z zestawieniem, które otrzymałem od mojego OFE moje środki powiększyły się do kwoty, którą mógłbym mieć, gdybym w tym samym czasie oszczędzał w banku na 4%.

 • tzyklon

  Oceniono 8 razy 4

  Trzeba się zwolnić i zatrudnić na czarno. Innego wyjścia nie ma. Ewentualnie wyjadę do Niemiec, bedę robił na czarno do czasu aż znajdę jakąś niemkę. Ożenie się z nią, dostanę obywatelstwo i już jako niemiec zatrudnie się oficjalnie. Jeszcze myślałem o Białorusi. Od pewnego czasu trace przekonanie, że tam jest gorzej niz w Polsce

 • biuletyny

  Oceniono 8 razy 4

  S.u.k.i.n.s.y.n.y i złodzieje...

 • framberg

  Oceniono 8 razy 4

  Złodzieje!

  Zacznijcie cięcia w administracji. A rezerwy macie w finansowaniu kościoła.
  Jednak łatwiej sięgnąć do kieszeni emerytów i przyszłych emerytów. Bandziory - ktoś wam za to złodziejstwo podziękuje. Wcześniej czy później.

 • sharn1

  Oceniono 12 razy 4

  Złodzieje jebani.

 • bloodyrevolutioniscoming

  Oceniono 8 razy 4

  Czego ta dziennikarka -teatrolog nie przedstawi na czym polega ten konflikt interesów Rosatiego? Jakoś szybko przeleciano nad tym tematem.
  -
  I jeszcze jedno: Czy to ten sam Rosati który siedział w radzie nadzorczej FOZZ-u i się nie pokapował?

 • miroo

  Oceniono 12 razy 4

  Na kościoły i religię w tym kraju kasa zawsze jest....
  na realne potrzeby ludzi - zawsze brakuje.

 • 1stanczyk

  Oceniono 3 razy 3

  Arłukowicz, Sikorski, Huebner, Rosati, Kluzik-Rostowska, Gilowska to są "transferowe" gwiazdy, które w myśl tej naszej wielowiekowej sprzedajnej tradycji, idą tam "skąd wieje wiatr władzy.

  Dzisiaj PO ma wiatr w żaglach z racji na gwarantowaną nieporadnością opozycji (będącej pomiędzy młotem a kowadłem) nieomal niczym nie zagrożoną przyszłością.

  Miedzy młotem pokoleniowej solidarności okrągłostołowych debilów żyjących "na garnuszku" długów, które spłacać będą ich dzieci i wnuki, a kowadłem jakie niesie ze sobą ryzyko tej pokoleniowej zmiany warcholskiego, wyszczekanych "patriotyzmem" pokolenia okrągłostołowych debilów.

  Pokolenia, które od przeszło dwóch już dziesiecioleci, kosztem tych co po nich nastąpią , beztrosko i dumnie kultywuje to ich samcze sarmackie pieniactwo nazywając je w zależności od medialnych potrzeb a to demokracją a to rządzeniem.

  A to jest nic innego jak zasrana PRL-owska korytokracja oparta na nepotyzmie zwykłych debilów.

 • janu5

  Oceniono 13 razy 3

  Do Amber Gold pieniądze podatnicy wplacali dobrowolnie ,a mimo to ju zktośc z AMber siedzi. Natomoiast OFE jeszcze wieksza piramida niż AMBER ale cwaniactwo o tylez wieksze. Pieniądze do OFE fiskus zabierał podatnikom w mocy prawa i nikt za ten przekręt nie siedzi. Przypomne ,że przez 20 lat OFE miaóbyc zasilane gotówką , przy prawie zerowych zobowiązaniach . Tak profesowrowie Góra i balcerek przerobili czarna masę.

 • kurzyrozumek

  Oceniono 5 razy 3

  Jak nie będzie stać na wykupienie obligacji Skarbu Państwa z OFE ( to ok. 52% kapitału) to zlikwidują tą część i po krzyku. Kolejny skok na kasę obywateli. OFE to złodziejstwo i pasienie banksterów samo w sobie, a sprawność z jaką likwiduje się pseudo fundusze jest porażająca

 • myslacyszaryczlowiek1

  Oceniono 11 razy 3

  Czym OFE się będzie różnić od ZUSu jak zaczną wypłacać emerytury. Pieniądze pobierane przez państwo ( a to są też koszta) trafiają do prywatnych instytucji, które niczego nie gwarantują i jeszcze od każdej wpłaconej kwoty pobierają kilka procent. Czy znacie państwo bank który od wpłacanych pieniędzy pobiera marżę? Te pieniądze będą natychmiast wypłacane na bieżące emerytury, przy czym wypłatą ma się zajmować również państwo czyli ZUS.
  Będą miały jakiś tam kapitał obrotowy, uzbierany póki wpłaty są większe od wypłacanych świadczeń, który jak pokazały ostatnie lata może gwałtowanie zniknąć. Przecież to żyć nie umierać. To jest największy szwindel w dziejach Polski.

 • zuzkazuzka111

  Oceniono 4 razy 2

  Pan Rosati z rady nadzorczej TFI WGI może mówić co mu ślina na język przyniesie.
  Gdyby był ekonomistą, nie zasiadałby w tej radzie, a tak to tylko puste słowa kolejnego dobrze opłacanego za nasze pieniądze pustaka.

 • fanfaroni

  Oceniono 8 razy 2

  Likwidacja OFE wywoła długotrwała bessę na polskiej giełdzie, no chyba ze budżet bedzie trzymał pieniadze z OFE w akcjach w co wątpię

 • bog43

  Oceniono 1 raz 1

  Nie zdziwię się kiedy za kilka miesięcy SKOK-i podzielą los Amber Gold . Podobno w Szwajcarii powstała nowa spółka , córka , której zadaniem jest ukrycie tzw złych kredytów przed Komisją Nadzoru Finansowego.

 • prawdziwy-moher

  Oceniono 3 razy 1

  Slucham go i nie wierze.Przeciez to debil.Wiem ze mozna zmienic partie polityczne.Mozna byc bogatym komunista .Przeciez jego nazwisko brzmi Gaetano Dario Rosati..W latach 1966–1990 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej..Bardzo twardy komunista a dzis ...liberal....0jutro moze byc czlonkiem NSDAP.I bedzie bronil.............

 • j4s4

  Oceniono 3 razy 1

  ... to co stanie się z inwestycjami OFE w obligacje skarbu państwa? OFE zostały zorganizowane miedzy innymi po to aby bejmy ze składek "przepompowywać" do budżetu za pomocą obowiązkowego, "bezpiecznego" inwestowania w ...obligacje skarbu państwa! Czy budżet stać na rezygnację z tego wkładu do budżetu? Panie Rosati...

 • damiann_38

  Oceniono 9 razy 1

  Kasa w OFE to wielka pokusa, nawet jeżeli część jest w obligacjach. Niejednego świeżbią ręce, żeby sięgnąć po te pieniądze i zamienić je na obietnicę "kiedyś coś tam wam damy".

 • polszewik78

  Oceniono 11 razy 1

  Rosati szmato ty jeszcze żyjesz? Mordo ile w tym roku zajebiecie ludziom psie? Już niedługo, wasze dni są policzone. Suchych gałęzi pełno.

 • talbor73

  Oceniono 3 razy 1

  Polak zawsze mądry po szkodzie. Szkoda, że Polacy zaczynają robić porządki dopiero wtedy gdy mają nóż na gardle.

 • 1stanczyk

  0

  "Obecne emerytury sa już przydzielone i nie ma o czym gadać"

  Pierdu pierdu ...

  To jest nic innego jak albo ta zasrana pokoleniowa a solidarność albo ta polityczna "przezorność" wymuszona zwykłym górniczym bandytyzmem jak ten sprzed kilku laty prze Sejmem w Warszawie.

  Przyjdzie kolejne pokolenie i w obliczu kolosalnych długów warcholskiego, wyszczekanego "patriotyzmem" zasranego najczęściej przypisywanymi sobie zasługami, pokolenia okrągłostołowych pieniaczy w ramach wyrównywania pokoleniowych rachunków z PRL-owskimi odmóżdżonymi debilami nie tylko będzie miało o czym gadać ale podobnie do tego jak obecnie w Grecji, Hiszpanii czy Portugalii potraktuje tych zlodziejskich okrągłostołowych emerytów

 • gnago

  Oceniono 8 razy 0

  Hossanna... wreszczie ktoś zlikwiduje to kuriozum. Opłacam sobie fundusz emerytalny , onże inwestuje całą składkę. Nie pobiera z góry żadnego nawet promila. Utrzymuje się z procenta od tego co zarobi. A złodzieej z OFE haracz z góry

 • waszka893

  Oceniono 8 razy 0

  ten łysy menel dawno powinien dyndać na gałęzi

 • ncc74656

  Oceniono 2 razy 0

  Nie ma żadnego deficytu, przestańcie wierzyć w te kłamstwa. To jest czysta manipulacja, w kampanii przed wyborami okaże się jacy to bohaterowie bo obronili budżet. I nikt nie powie że to zabierając tym co i tak niewiele mają.

 • mafiapuczajewa

  Oceniono 4 razy 0

  dobra rezerwa jest jak konserwa - najważniejsze trzyymać społeczeństwo za morde, żeby sie nie wyszczało na popezetpeerowskie ustawy - bardzo proste

 • domektomek

  Oceniono 7 razy -1

  Moje rezerwy finansowe odłożone na funduszach obligacyjnych przynoszą mi rocznie 6--9% zysku. Skoro OFE lokuje nasze pieniądze bezpiecznie, to dlaczego przynosi obecnie straty?

 • abhaod

  Oceniono 5 razy -1

  Rudy robi skok na SKOK-i
  www.tv.rp.pl/artykul/873487,921690--Rozmowa-Ziemkiewicza---cz-2--SKOK-i-moga-zostac-przejete---wideo-.html

 • feministkom_brakuje_uja

  Oceniono 23 razy -1

  Słusznie, że chcą to zlikwidować. Jeśli tego nie zrobią, to zlikwiduje następna partia, która wygra kiedyś wybory. OFE tylko doją ludzi, bo biorą sobie premie ze składek nie zależnie, czy zarabiają, czy tracą. Wolę, żeby mnie państwo goliło, niż PZU, Polsat, czy inny bankowy fundusz.

 • szto_tawariszczi

  Oceniono 15 razy -3

  wreszcie....

  sam pomysł OFE - w polskich uwarunkowaniach - był źródłem wydatnego zwiększenia deficytu :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX