Obiecują krociowe zyski z inwestycji w... ziemniaki. Prezes parabanku zatrzymany przez CBŚ

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego w Szczecinie zatrzymali Roberta O., właściciela Centrum Inwestycyjno-Oddłużeniowego w Stargardzie Szczecińskim.
Centrum obiecywało na swoich stronach internetowych niebagatelne zyski. W przypadku inwestycji 500 zł na okres pięciu lat zwrot miałby wynieść ponad 13 tys. zł. Przedstawiciele firmy wyjaśniali, że to zysk z inwestycji, m.in. w ziemniaki czy cebulę.

Mężczyzna został zatrzymany w związku z prowadzoną przez niego działalnością tzw. parabankową, obecnie w prokuraturze w Szczecinie trwają czynności z zatrzymanym. Usłyszał dwa zarzuty: prowadzenie działalności bankowej bez zezwolenia i przedstawienia w Krajowym Rejestrze Sądowym nieprawdziwych informacji na temat podmiotu gospodarczego, w którym pełnił funkcję prezesa.

Oddziały w całej Polsce

Centrum Inwestycyjno-Oddłużeniowe ze Stargardu swoje filie ma w Olsztynie i Legnicy. W wielu miastach Polski ma także przedstawicieli terenowych, a przez internet działa na terenie całego kraju. To jedna z firm, które znalazły się na liście ostrzegawczej Komisji Nadzoru Finansowego.

Na stronie internetowej firmy pojawiło się właśnie ciekawe ogłoszenie. "Szanowni inwestorzy - z powodu nieobecności prezesa spotkania inwestorów zaplanowane w dniach 18 i 19 września 2012 roku zostają odwołane. Za utrudnienia przepraszamy".

Parabanki pod specjalnym nadzorem

Działalność parabanków jest pod szczególną obserwacją od sprawy Amber Gold - obiecującej krociowe zyski z inwestycji w złoto. Teraz szef Amber Gold Marcin P. ma zarzuty prokuratorskie.

W przyszłym tygodniu należy spodziewać się podsumowania informacji nadesłanych przez prokuratury w kraju na temat postępowań w sprawie działalności parabankowej. O szczegóły dotyczące śledztw w związku z funkcjonowaniem parabanków prokurator generalny Andrzej Seremet poprosił prokuratury w całym kraju w końcu sierpnia. Informacje miały zostać nadesłane do 15 września.

W ostatnich latach najwięcej śledztw w sprawie parabanków było w apelacjach: lubelskiej - ponad 20, warszawskiej - 20, gdańskiej - 19 i katowickiej - 11. Niektóre z prokuratur apelacyjnych informowały, że na ich terenie nie są prowadzone takie postępowania.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (91)
Obiecują krociowe zyski z inwestycji w... ziemniaki. Prezes parabanku zatrzymany przez CBŚ
Zaloguj się
 • pomieszany

  Oceniono 40 razy 24

  Co tu się dziwić skoro miliony naiwnych płaci krocie do "parabanku ciemnoty" obiecującego lepsze wiekuiste życie po śmierci. Ci "bankowcy" to dopiero żyją w luksusach kosztem frajerów.

 • notremak

  Oceniono 21 razy 19

  Dla mnie bomba! Będziemy mieli kolejne tabuny kandydatów do Nagrody Darwina (oni oczywiście nie wiedzą, co to takiego, ale nie mam zamiary matołkom tłumaczyć).

 • vinogradoff

  Oceniono 24 razy 18

  Jeszcze pewniejsza jest inwestycja w czosnek gdyz naukowcy systematycznie odkrywaja nowe, kolejne dzialania lecznicze tegoz warzywa i zalecaja go ludziom w wielu schorzeniach a takze w profilaktyce medycznej coby uchronic sie przed chorobami.

 • cezar85

  Oceniono 16 razy 14

  "W przypadku inwestycji 500 zł na okres pięciu lat zwrot miałby wynieść ponad 13 tys. zł" - nigdy sobie nie wybaczę,że nie zainwestowałem, plichta zresztą też nie

 • popijajac_piwo

  Oceniono 23 razy 13

  Inwestycja w kartofle to chyba najgorsza z możliwych: 50% w plecy po Smoleńsku a kolejne 50% w plecy w każdych wyborach...

 • oszukana_46

  Oceniono 15 razy 13

  A kiedy wezmą się za Getin Bank??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX