Komentarze (67)
Kalisz: Gowin nigdy nie powinien zostać powołany. Nie ma podglebia
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • chri-s48

  Oceniono 8 razy 4

  Niestety Gowin natrafił na mur nie do przebicia - święte krowy,ich zachowania,przyzwyczajenia rodem z PRL-u,
  łapownictwo i zaniechania działań,a także brak podstawowej wiedzy prawniczo-ekonomicznej to ciężki temat do
  dyskusji a co dopiero do uzdrowienia.Podejrzewam że walka któregokolwiek ministra z taką sitwą musi być z góry przegrana, ale życzę powodzenia.....Może dożyję takich czasów kiedy adwokat będzie partnerem a nie krwiopijcą, a prokurator nie będzie zamykał na chybił trafił bez przygotowania - to nie Toto Lotek...

 • zimmel

  Oceniono 5 razy 3

  Przecież to człowiek opus dei ma prawo i wszystkich gdzieś.Wypierniczyć na zbity pys..,dziwny minister ,który świadomie łamie prawo.

 • pikkollo

  Oceniono 17 razy 3

  Wypowiedzi Kalisza są równie wartościowe co wywiady z tow. Jerzym Urbanem. Kalisz to uosobienie najgorszych cech SLD, dziwię się że ktoś zaprasza go do studia i traktuje jak wielki autorytet w tych sprawach

 • ulanzalasem

  Oceniono 7 razy 3

  Kiedyś twierdzono sądy i prokuratorzy działali w imię ideologii PRLowksich władz, dzisiaj mamy działanie w imię ludzi jak Plichta, w imię utrzymania silnej pozycji swojego środowiska, w imię kolesiostwa, układów i tego, że sędziowie i prokuratorzy mają gdzieś człowieka i przepisy, liczą się oni, są wg siebie samych nie do ruszenia.

 • mawohe

  Oceniono 15 razy 3

  Pan Kalisz ma mentalność typową dla środowiska, którego jest reprezentantem, więc jego wypowiedź o Ministrze Gowinie nie jest chyba zaskoczeniem dla nikogo. W tym przypadku Gowin ma rację. Wracając do Pana Kalisza to powiem tak hitlerowcy też tylko zgodnie z obowiązującym w III rzeszy prawem wykonywali rozkazy.

 • net_friend

  Oceniono 6 razy 2

  Zapewne Kalisz ma podglebie. Do robienia środowisku prawniczemu dobrze.

 • smith81

  Oceniono 32 razy 2

  Jak teraz zatrzyma mnie policja to wale prosto z mostu „"Uważam, że nie złamałem prawa, mam w nosie literę przepisów, ważny jest ich duch" - tako rzecze minister sprawiedliwosci w tym kraju! bierzmy z jego słow przykład i stosujmy sie do tego.To ze jechalem 180 w miejscu gdzie można 40 mnie nie obchodzi. Mam w nosie litere przepisow….duch prawa karze mi jezdzic bezpiecznie. A ja uwazam i czuje się bezpiecznie przy 180km/h…..

 • romp6

  Oceniono 3 razy 1

  Ziobro wypowiadał się w takim samym tonie jak Gowin, o obowiązującym w Polsce prawie, wtedy media zrównały go z ziemią. Gowin mówi,że ma w nosie prawo, i jest super bo on jest z Platformy Obywatelskiej.
  Widać jak w soczewce,że PO=PiS. Łamanie praw człowieka, literę prawa maja w nosie, oni mówią, ze prawo prawem a wyroki muszą być takie jak PO chce.

 • swiniotop

  Oceniono 5 razy 1

  To jest "niedouczek" i taki człowiek nie powinien być ministrem. Kojarzy mi się z tym ministrem przemysłu z PRL-u który miał powiedzieć "teraz zaczynamy robić półprzewodnik a będziemy robić całe". Wtedy tacy się zdarzali , ale teraz powinna obowiązywać wiedza która mówi "Dura lex sed lex". I taki prostaczek ma nieść ten kaganek praworządności. HAŃBA.

  ;

 • yeti362

  Oceniono 11 razy 1

  Nie GoWin, ale Gohome..

 • drzo

  Oceniono 11 razy 1

  Rany Boskie! I to mówi Minister Sprawiedliwości??? To co to za sprawiedliwość? Taka jak w "Samych swoich": "sąd sądem, ale prawo musi być po mojej stronie"???
  Panie Ministrze - problem w tym, że prawo ustanowiono właśnie po to, aby nie było po niczyjej stronie, aby były obiektywne reguły rozsądzania sporów i problemów. A Pan mówi, że ma pan w nosie prawo, w imię subiektywnie przez Pana pojmowanej sprawiedliwość. Nasz wymiar sprawiedliwości ma dużo wad, nasze prawo ma dużo wad - nie ma idealnych system i rozwiązań. Ale póki jest i póki WSZYSCY musimy mu się podporządkować, to jednak jest nadzieja na to, że sprawiedliwość będzie jednakowa dla wszystkich i Temida będzie ślepa - i jako Minister Sprawiedliwości powinien Pan pilnować właśnie tego, powinien Pan pilnować, aby sądy, prokuratura, adwokaci, radcowie itp działali sprawnie i ZGODNIE Z PRAWEM, aby samo prawo było jak najlepsze - a nie tego, co w Pana ocenie jest "duchem prawa". To, co Pan powiedział nie świadczy o Pana przyzwoitości - świadczy niestety o indolencji i zadufaniu w sobie. Bardzo to przykre i smutne, wyżej Pana oceniałam.

 • cholonek

  Oceniono 9 razy 1

  Rysiek, w masarni na Wiejskiej kiełbasę rzucili! Na razie nie ma jeszcze kolejki!

 • 123rbr

  Oceniono 9 razy 1

  Jaki premier tacy ministrowie. Ministerstwa obsadzone wyjątkowymi miernotami i ignorantami ( Nowak, Mucha, Gowin, Pawlak, Sawicki, Hall, Szumilas, Czuma,...). Kalisz wie co mówi.

 • pola989

  Oceniono 2 razy 0

  I znowu prasa światowa będzie miała pożywkę.Czasem wstyd być Polakiem.Podejrzewam,że minister Gowin startował na studia w okresie,gdy przyznawano punkty za pochodzenie/jedynie słuszne/.Ilu jeszcze mamy tych urzędników.Miałem wielu przyjaciól "punktowych" na studiach i większość z nich było ok.Ale wielu z nich do dzisiaj wyczuwam pod skórą.A tak na marginesie,to juz w Liceum było widać,że dzieci z tym słusznym pochodzeniem były lepiej ubrane,miały więcej kasy, jak te, których rodzice należeli do tzw."inteligencji pracującej".Ile krzywdy wyrządzono wtedy młodym ludziom.Jak bardzo zakwestionowano wartości wiedzy, na rzecz pochodzenia.Dzisiaj widac wyrażnie skutki działania punktowanej inteligencji,ktorej część poszła w "politykie".

 • mocz-nick

  Oceniono 2 razy 0

  Kalisz ma podglebie

 • az100

  Oceniono 10 razy 0

  Tym razem Gowin przesadził!
  Rozumiem intencję jego wypowiedzi (ważni są ludzie) ale litera prawa też jest istotna i minister nie może mieć jej w nosie.

  Oddzielnym problemem jest jednak sposób prawniczej interpretacji litery prawa, która z duchem przepisu rozmija się nazbyt często. Przykładem są np przepisy o prawie do obrony koniecznej.

 • alehin

  Oceniono 4 razy 0

  " On nie ma tego podglebia"
  Czyli nie jest tak umoczony w służalczosć i powiązania z mafią i tajnymi służbami jak minister rządu Tuska być powinien.
  Znaleźli więc pierdołkę która pozwoli go zdymisjonować.Tak jak to było z Gilowską.
  (W oby wypadkach wałki które ci ministrowie chcieli ukrócić były 100 razy poważniejsze).

 • arkadius.muhomory

  Oceniono 24 razy 0

  mimo iż Gowin jest dla mnie za prawicowy i katolicki, w tym konkretnym przypadku go popieram, nie daj się pan technokratom i biuro kratom z prawnej ferajny papug i znajomych królika, śmierdzących lizusów prawniczych meandrów

 • ewa9823

  Oceniono 1 raz -1

  Rysiu - stary komuszku - chyba marzy ci się ścinanie głów za nieposłuszeństwo obywatelskie

 • prowokator777

  Oceniono 19 razy -1

  Gowin ma w nosie polskie prawo - jego prawem jest biblia a sadami OPUS DEI

 • amanasunta

  Oceniono 11 razy -1

  Towarzysz Ryszard bardzo chce na stołek po Gowinie.Nózkamik tłustymi (raciczkami) przebiera.A tu tylko nastepna kadencja sie szykuje na Wiejskiej.bo do wyborów wszystkie poskomuchy nie wymrą to i zagłosują na swoje świnie ,w tym na najtłustszą czyli na was tow.Rysku.Ale ,aj waj,mogą na oczka nachlane przejrzyć i nici z kolejnej kadencji.Tak ,,wybitny prawnik''pewnie klientów znajdzie .. chyba żeby Ziobro zaczął prześwietlać ,,mafie prawniczą''Wtedy więzienny wikt.Ale taka dietka tylko dla zdrowia tow.Ryśku.Kałdun spadnie a i moze w mózgu pozytywne zmiany nastąpia? Kto wie?
  ,,Bo wszystkie Ryśki to porządne chłopy''jak mawiał komuszy minister w Misiu-:)

 • zoil44elwer

  Oceniono 5 razy -3

  Jeżeli premier ustawia władzę ustawodawczą(Sejm) to jego minister może sądzić i kontrolować władzę sądowniczą?

 • paw73

  Oceniono 7 razy -3

  Gdyby Gowin był pastuchem, to wyborcza TOK FM tvn24 itp. media mówiłby o jego wielkim zaangażowaniu i chęci reformowani skostniałego systemu prawa w Polsce.Najważniejsze dl w/w mediów,że Gowin jest z PO i powoła go Tusk szef PO=Amber Gold.

 • patrol18782

  Oceniono 20 razy -4

  Czerwona oblesna swinia kalisz wie jak sie kieruje resortem sprawiedliwosci on juz nim kierowal i ma na swoim sumieniu zycie K. Piwnika ta sitwa siedzi do dzisiaj skorumpowane kolesiostwo

 • komentatorgazetowy

  Oceniono 14 razy -4

  nie wiem, jak Państwu, ale mnie się podobało, jak podczas posiedzenia komisji śledczej w sprawie blidy, nawet Ziobro wykazał Kaliszowi ignorancję.

  Wielki prawnik Kalisz nie wiedział, od kiedy dana osoba ma status podejrzanego. nie przypomniał sobie kpk, biedak, przed posiedzeniem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX