"Tusk ma rację. Tylko Kaczyński może zakończyć tę wojnę" [PUBLICYŚCI]

- Ta wojna polsko-polska musi się zakończyć. Premier zwrócił się bezpośrednio do Jarosława Kaczyńskiego mówiąc, że to w pana rękach leży możliwość zakończenia tej wojny. To prawda - komentował w "Popołudniu Radia TOK FM" Wojciech Mazowiecki. - Kaczyński jest ostry, ale nie on jeden - bronił Piotr Gursztyn.
W Sejmie trwa informacja rządu na temat działań po katastrofie smoleńskiej. Powodem jest sprawa zamienienia ciała Anny Walentynowicz z ciałem innej ofiary katastrofy smoleńskiej.To Kaczyński może zakończyć wojnę

- Premier powiedział ważną rzecz: że ta wojna polsko polska musi się zakończyć. I zwrócił się bezpośrednio do Jarosława Kaczyńskiego mówiąc, że to w pana rękach leży możliwość zakończenia tej wojny. To prawda - komentował w "Popołudniu Radia TOK FM" Wojciech Mazowiecki. - Od 2010 roku klucz do tej nienawiści trzyma w ręku Jarosław Kaczyński. Może to zamknąć w każdej chwili - uważa publicysta.

Mazowiecki jest przekonany, że debata w Sejmie przerodzi się w jatkę. - Ministrowie będą siedzieli grzecznie, PiS, odegra swój, beznadziejny jak zwykle, spektakl. To, co wyprawia PiS, to profanowanie pamięci ofiar. Dziś twarz nienawiści polskiej ma Jarosław Kaczyński - komentował.

Kaczyński jest ostry. Ale nie tylko on

- Bardzo mocne słowa. Jarosław Kaczyński jest niewątpliwie politykiem bardzo ostrym, ale nie jest wyjątkiem - bronił Piotr Gurtyszn. - PiS miał na ten tydzień w ogóle inny kalendarz. Najpierw mieli debatę, potem miało być robione halo wokół Amber Gold, na czwartek była zaplanowana debata na temat projektu rzecznika praw podatnika. W sobotę manifestacja w sprawie TV Trwam i wieku emerytalnego. Czyli zero związku ze Smoleńskiem - wyliczał dziennikarz "Rzeczpospolitej".

- A ja się zastanawiałem, kiedy Kaczyński naciśnie guzik nienawiść. Myślałem, że zrobi to w sobotę, a zrobił to we wtorek - zwracał uwagę Mazowiecki.

Jedna z ważniejszych debat

Mazowiecki uważa, że dzisiejsza dyskusja w Sejmie może się okazać jedną z ważniejszych. - Bo jednak przemówienie premiera jest lekko zaskakujące. To jest bardzo niekomfortowa sytuacja - mówił Mazowiecki.

- W tej konkretnej sprawie premier nie jest winien, ale tyle złych wiadomości wokół rządu się nagromadziło, że taka zła ogólnie wiadomość może wytworzyć zły klimat wokół tego rządu. Czasami to jest kropla i to może być ta sprawa - komentował.

Jego zdaniem państwo polskie stanęło na wysokości zadania. Mimo pomyłki w sprawie Anny Walentynowicz.

Jeśli PiS powstrzyma się przed frontalnym atakiem...

- Jeżeli PiS powstrzyma się przed frontalnym atakiem, to będzie sygnał, że zamierza na jakiś czas zmienić front. Wtedy to będzie jakiś dowód, że PiS coś zmienia, że dostrzega, że potrzebna jest spokojna i merytoryczna rozmowa - komentował Mazowiecki.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (142)
"Tusk ma rację. Tylko Kaczyński może zakończyć tę wojnę" [PUBLICYŚCI]
Zaloguj się
 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 37 razy 35

  acha! a kluczyk dawno w toalecie. Utopiony.

  "To Kaczyński może zakończyć wojnę..." i co poda się do dymisji?! Może odwoła marsz na
  dowód pojednania z człowiekiem którego obarcza za całe swoje nieudane życie?
  Człowiek który niema nic do stracenia idzie na całość, nie bacząc na ofiary.
  Demagogów należy traktować serio. Mówią to, co naprawdę myślą, a w sprzyjających okolicznościach
  gotowi są zrealizować swoje chore plany.

  On nie odpuści. "Dziś twarz nienawiści polskiej ma Jarosław Kaczyński".

 • czemrok

  Oceniono 31 razy 27

  Kaczyński jako człowiek nigdy nie mający własnej rodziny nie zna słowa kompromis,on nie wie co to dobro wspólne. To jest typ socjopatyczny z nadmiernie wybujałym ego. Nigdy jawnie nikomu nie ustąpi i nie przyzna racji. Nie ma co marzyć.

 • jezierskiadam

  Oceniono 40 razy 26

  NIEPRAWDA !!! Komentatorzy zgłupieli ze szczętem.

  Jest taka zasada:
  MOŻNA NIE RZUCIĆ KAMYKA, KTÓRY SPOWODUJE LAWINĘ.
  LAWINY ZATRZYMAĆ NIESPOSÓB.
  Choroba (paranoja) Kaczyńskiego wywołała spiralę nienawiści.
  Paranoik Kaczyński nie jest w stanie tego zatrzymać.

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 28 razy 24

  Akurat...Arcyprezesowi pokój potrzebny jest jak rybie rower. Dalsze gotowanie trupiego gulaszu jest metodą na obecność w tabloidach. Inna sprawa że media zdając sobie z tego sprawę też podkręcają nastroje.

 • andrew621

  Oceniono 21 razy 17

  PIS już na pewno jest przegrany za to rozsiewanie nienawiści wśród Polaków. J.K. jest inspirowany przez moskiewskie służby specjalne o czym mało kto wie, dlatego tak mu zależy na poróżnieniu narodu.

 • smartbonnie

  Oceniono 16 razy 16

  Czy was naprawdę nie trzącha, że politycy wyciągają ludzi z grobów tylko po to, żeby udowodnić, że Tusk nie ma racji? Bo ja nie mogę uwierzyć, że to się dzieje naprawdę. Czy np. w roku 2004 uwierzylibyście, że do tego dojdzie?
  Czy można jakoś obywatelsko rozwiązać sejm i wszystkich jego uczestników zdyskwalifikować na okoliczność wyborów? Jest taki zawór bezpieczeństwa w Konstytucji, na wypadek, gdyby wszyscy zwariowali?

 • klara551

  Oceniono 30 razy 16

  Panie Gursztyn plany są tylko planami które rzeczywistość koryguje.Pan Kaczyński jest politykiem przewidywalnym a nie ostrym, działającym jak katarynka grająca ciągle tę samą melodię -Polska mnie się należy w spadku po bracie,bo chcę,bo kocham władzę. Prezes tylko używa słów które nijak mają się do rzeczywistości.Pisowe plany po za pisem nikogo nie obchodzą.Każda zmiana wywołuje u prezesa słowotok,potop nienawiści a to dyskwalifikuje go jako polityka.

 • oko.demona

  Oceniono 25 razy 15

  Jarosław Polskę baw, jak zwykle bawi się brzydko.

 • yani-51

  Oceniono 29 razy 15

  kaczynski byl.....jest...i bedzie zaslepiony nienawiscia,

  Nic go nie zmieni,to jego w r o d z o n y charakter,za lata dziecinstwa popychany na podworku i lata w szkole gdzie byl i jest do dzi paranoitykiem, probuje szukac zemsty na innych
  jego zadne d o b r o narodu nie interesuje,nie badzcie smieszni to wyrachoweany zaborczy pyszalkowaty PiS- szczekajacy kundel....
  i tyle w temacie Jarus.....;-))))
  (mialem okazjie za czasow powstawania Solidarnosci poznac krotko, ich obu osobiscie,,,,nie mam milego wspomnienia...)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX