Po co PiS akurat teraz ogłasza kandydata na premiera? "To sugestia, że sytuacja jest beznadziejna"

Prof. Piotr Gliński kandydatem PiS na premiera. Dlaczego Jarosław Kaczyński ogłasza to w momencie, gdy nie ma szansy na zmianę gabinetu? - Żeby ludzie mieli poczucie, że jesteśmy w sytuacji kryzysu. To sugestia, że jest sytuacja beznadziejna, alternatywa jest konieczna, a najlepiej, żeby był to ekspert - mówił w TOK FM dr Norbert Maliszewski. Przewiduje, że w przyszłych wyborach może się powtórzyć sytuacja z 2005. - PiS ma szansę - uważa.
Jak porównywał psycholog społeczny, kandydata na premiera, szczególnie eksperckiego, przedstawia się, gdy dochodzi do zupełnej degrengolady - np. jak we Włoszech (wymiana Berlusconiego na Montiego, profesora ekonomii, rektora wyższej uczelni). Kiedy się zgłasza takiego premiera, np. we Włoszech, kiedy zdarza się degrengolada.

PiS ma szanse

Do takiej wizji dochodzi jeszcze szczególny rozłam między partiami. - To jest rozłam na poziomie symbolicznym, pojawiają się odwołania do nacjonalizmu, przy czym nacjonalizm nie musi być negatywny; pojawiają się elementy katolickie, solidaryzm, socjalna orientacja - wyliczał dr Maliszewski.

Zdaniem psychologa społecznego, pytanie na dziś, to czy powtórzy się sytuacja z 2005 roku. - Czy będzie tak, że w sytuacji, która będzie odczytywana jako kryzysowa, frekwencja będzie bardzo niska. Wtedy szanse PiS-u, mimo tego sufity, będą bardzo duże - przewiduje gość TOK FM. Pytanie, czy nie przebudzą się wyborcy Platformy.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (15)
Po co PiS akurat teraz ogłasza kandydata na premiera? "To sugestia, że sytuacja jest beznadziejna"
Zaloguj się
 • neumarkt

  Oceniono 20 razy 20

  Ale sobie zafundowali BUFONA! Dwaj panowie, Jarek i ten od "mój rząd" to coś na kształt Pata i Pataszona! Tylko oni, mimo komiki swych postur, wydawali się nieco i n t e l i g e n t n i e j s i !!!

 • ciemnyludd

  Oceniono 18 razy 18

  Przecież "ojciec" Rydzyk powiedział w niedzielę że POLSKA JEST EKSTERMINOWANA... (przez "Tuska" oczywiście), stąd jest logiczne że po takim oświadczeniu Kaczyński zabrał się do wymiany naszego premiera... Aby tylko nie wymienił MERKEL...

 • bruford

  Oceniono 20 razy 18

  Sytuacja jest tak beznadziejna ,że pomóc może jedynie szybka intronizacja oraz szturm modlitewny.W nowym gabinecie powinni się znaleźć stosowni fachowcy.

 • bezspokoju

  Oceniono 12 razy 12

  Puszą piórka wiedząc, że i tak gó... z tego będzie. Ta opozycja kaczyńsko - smoleńska już tak ma, że nie zaśnie - póki nie zrobi z siebie idioty.

 • jezierskiadam

  Oceniono 12 razy 12

  Trumnę PiS-u trzeba zanitować.
  Nawet nitów brakuje już Kaczyńskiemu.
  BĘDZIE TRUMNĘ PiS-u nitował NITEM z Glin....yyyyyyyyyy.

 • kaboom1993

  Oceniono 10 razy 10

  Kaczyński ma jedną jedyną szansę: wystawić na premiera... Tuska. Wówczas PO z definicji uwaliłoby kandydata od Kaczorka. Niestety, żeby wystawić Tuska, trzeba by go najpierw odwołać, a jakoś konstytucja nie pozwala mniejszości na wybranie premiera.

 • tuptup23

  Oceniono 9 razy 9

  "Jak porównywał psycholog społeczny, kandydata na premiera, szczególnie eksperckiego, przedstawia się, gdy dochodzi do zupełnej degrengolady - np. jak we Włoszech (wymiana Berlusconiego na Montiego, profesora ekonomii, rektora wyższej uczelni). Kiedy się zgłasza takiego premiera, np. we Włoszech, kiedy zdarza się degrengolada. "
  Abstrahując od oceny, czy jest degrangolada, czy jej nie ma. Abstrahując od szans propozycji PiS. Abstrahując od powagi tej propozycji czy jej pustego PR-owego (Sic!) wymiaru. Profesora Montiego znano powszechnie we Włoszech - ba! Znany dobrze był i w Polsce ! Co do profesora Glińskiego - dobrze to któryś z posłów podsumował, że posłowie PiSu wstukują teraz w google by sprawdzić kim jest ich kandydat (co ciekawsze premier bez ministrów, bez programu, bez zaplecza - zaplecze wyszło zostawiając go samego). Jedno mnie w tym wszystkim bardzo dziwi - że osoba poważna dała się tak wystawić Jarosławowi Kaczyńskiemu ryzykując cały swój prestiż i powagę. A skoro daje się tak wystawić, to czy jest to poważna osoba.
  Z pozdrowieniami polecam utwór Metallica "Master of Puppets".

 • klara551

  Oceniono 9 razy 9

  W tym pisowym szaleństwie jest metoda bo już dziennikarze podpytują SLD,Palikota czy poprą inicjatywę prezesią. Dopuszcza się płotki sejmowe do głosu.Czy to wam nie przypomina gierkowego -Pomożecie? Nie mówi się o tym ,że sejm nic nie robi,że opozycja nie wymusza na rządzie zmian .Wszyscy podniecają się ewentualną randką z prezesem. Romansu a tym bardziej dzieci z tego nie będzie,bo prezes jest solistą i władzy nie odda,nawet jak władza jest mrzonką. Znowu powtórka z ubiegłych lat bo jest kandydat na premiera a co z prezesem? Prezes na prezydenta? Po wykluczeniu PO to może się udać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX