"Polska polityka? Z reguły prymitywna, pusta, agresywna. Co to ma wspólnego z chrześcijaństwem?"

- Z punktu widzenia Kościoła fatalne było splątanie polityki i religii, a momentami liturgii i polityki - mówił w Poranku TOK FM Marek Zając. Publicysta odnosił się do transparentów, które towarzyszyły sobotniemu marszowi Prawa i Sprawiedliwości i Telewizji TRWAM.
Publicyści w Poranku TOK FM komentowali sobotni marsz organizowany przez Prawo i Sprawiedliwości i Telewizję TRWAM. A dokładniej - transparenty.

- Z punktu widzenia Kościoła fatalne było splątanie polityki i religii, a momentami liturgii i polityki. Polityka w polskim wydaniu to okładanie się cepami, bywa z reguły prymitywna, pusta agresywna. Co to ma wspólnego z chrześcijaństwem? - pytał retorycznie Marek Zając. - Oczywiście, głupie transparenty są również na marszach, które organizowali "przedstawiciele obozu kontrsmoleńskiego". Ale jest czymś bardzo bolesnym, gdy takie transparenty, np. ziejące autentyczną nienawiścią, są podnoszone podczas mszy. To jest coś skandalicznego - dodał dziennikarz.

- Już w piątek mogliśmy w ciemno zrobić listę 20 haseł, które się pojawią na sobotnim marszu i pewnie 80 proc z nich by się sprawdziło. Żadne z niech nie poruszyło niczego nowego. Forma Jarosława Kaczyńskiego jako trybuna ludowego nie jest aż tak dobra. Czy trwa dyskusja o meritum tego, o czym była mowa na Marszu? - pytał Paweł Stremski z Gazeta.pl. - Raczej nie. Dyskutowano o Solidarnych, którzy rozbili namioty pod TVP czy o tym, czy na Marszu było 50 czy 150 tys. ludzi - zauważył dyrektor programowy Gazeta.pl.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (47)
"Polska polityka? Z reguły prymitywna, pusta, agresywna. Co to ma wspólnego z chrześcijaństwem?"
Zaloguj się
 • hosess

  Oceniono 25 razy 21

  w tej hucpie uczestniczyło ok 50 tys zwolenników Prezesa, a to stanowi ok .....policzcie sobie sami, procent Polaków,gdy słyszę,że ten marsz jest głosem wszystkich Polaków to mnie krew zalewa, ten przemarsz jest głosem radia pt maryja

 • przybysz212

  Oceniono 24 razy 20

  To "fatalne splątanie polityki i religii" jest w Polsce faktem od dawna. W sobotę nie zobaczyliśmy nic nowego. KK podobno nie może sobie poradzić z zachowaniem dyr. Rydzyka. Nie może czy nie chce? Odnoszę wrażenie, że to drugie. Nie boją się wizji pustych ław w kościołach?

 • maura4

  Oceniono 20 razy 18

  Niby chrześcijaństwo takie apolityczne, nieagresywne ? Obserwuję nasze życie polityczne od kilkunastu lat i KK jest w nim stale obecny, agresywny. Z historii wiem, że kiedy miał realny wpływ na władzę, to ciężko ludziom się żyło, a setkom tysięcy krótko. Czy powstałaby sławna już komisja rabunkowa, gdyby KK nie był sprzężony z polityką, gdyby nie żądał zapłaty za rzekome uwolnienie Polski od komunizmu ? Jeżeli to nie KK wyposażył swoich wiernych w tę nienawiść, którą dumnie na mszy prezentują, to kto ? Tam byli głównie ludzie 60+, wierni wyznawcy, wychowankowie KK nie szkół, nie zepsuci przez amoralny zachód. Własne owoce się nie podobają ?

 • liberau

  Oceniono 21 razy 17

  Czy tylko ja mam wrażenie że owszem - był tłum, impreza odbębniona - ale jakoś nie zażarło, normalnych ludzi to w najmniejszym stopniu nie zajęło, nie zainteresowało? Że ci przeżywający niewątpliwie walkę o "wolność Ojczyzny" ludzie grzęzną w jakimś potwornym matrixie, odizolowani od świata, innych ludzi, skazani na orwellowską manipulację, która tak na prawdę nie interesuje pozostałych 75% społeczeństwa? Czy nikt nie ujmie się za tymi biednymi ludźmi?

 • gburiaifuria

  Oceniono 15 razy 15

  Wzlotem mysli metafizycznej ostatniej demonstracji bylo haslo:

  Ojciec Dyrektor Dr. Tadeusz Rydzyk - to dzieko matki Bozej urodzone w jej swieto 3 Maja. Czy cos Ci tomowi?

  No wlasnie czy cos to nam mowi?

 • zgryz3

  Oceniono 14 razy 14

  Na transparencie: "Totalna cenzura naszym orężem".
  ----------------------------------------------------------------------
  Szybkie formy komunikacji - internet, reklama, transparentowe hasła - zabijają język polski. Cała polityka temu sprzyja, ale chyba przoduje wyszydzający intelektualne watahy PiS. Co zacytowane hasło miałoby znaczyć - "(odbywa się)Totalne cenzurowanie (przez kogoś) naszym orężem"? Czy raczej "Totalna cenzura jest naszym orężem"? Pewnie to drugie, ale widać rozumienie, jakie role spełnia myślnik, przekracza możliwości autora lub autorów hasła. W tym konkretnym wypadku myślnik zastępowałby łącznik "jest " orzeczenia. Ale żeby tak się stało, trzeba o tym wiedzieć, kiedy się produkuje bełkoty na użytek publiczny. Zdanie powinno wyglądać tak: "Totalna cenzura - naszym narzędziem". Totalne niedouczenie - naszą dumą.

 • starzec63

  Oceniono 16 razy 12

  Kościół katolicki, PiS i Solidarność zgromadziły jak podają służby porządkowe 50 000 a organizatorzy czyli oni 200 000. Sukces, krzyczą. Porażka odpowiadam Jeżeli kościół szczycący się podobno 95 % (Rydzyk) wyznawcami, największy związek zawodowy mający w czasach świetności 70 % poparcie i PiS popierany w ostatnich wyborach przez około 20 %, w 38 milionowym narodzie, zabrały na manifestacji nawet te podawane przez nich 200 000 to jest to 0,5 procenta. Czyli totalna porażka.

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 16 razy 12

  "... Z punktu widzenia Kościoła fatalne było splątanie polityki i religii, a momentami liturgii i polityki...."
  ...akurat..Kościół zawsze swej pazerności na władzę i dobra doczesne używał uzasadnień religijnych. To zawsze działało i dawało komfort moralnej bezkarności niejednej zbrodni. Czarni jawnie traktują współczesną cywilizację jak neopogaństwo i pobłogosławią gorliwych ewangelizatorów tak jak błogosławili i sprzyjali krucjacie Adolfa. Ogarnijcie się ! Ta organizacja trwa nie dzięki głoszonej "dobrej nowinie", tylko dzięki cynicznej bezwzględnej kalkulacji, podstępowi, zdradzie, kłamstwu, korupcji i okrucieństwu.

 • ciemnyludd

  Oceniono 11 razy 11

  Polska polityka może i z chrześcijaństwem nie ma wiele wspólnego, ale ma wiele wspólnego z KATOLICYZMEM "OJCA " RYDZYKa oraz EPISKOPATU, bo Kościołowi w Polsce zarówno władza jak i pieniądz PRZESTAŁY JUŻ ŚMIERDZIEĆ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX