"Będzie znowu dużo kłamstw i stek obietnic. Byle znowu nie mówił cztery godziny"

- Premier wyspecjalizował się w obietnicach bez pokrycia - mówiła w TOK FM Joanna Senyszyn. Jej zdaniem premier skłamał, obiecując rychły podpis pod Konwencją Rady Europy o przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet. - A wiadomo, że w tej kadencji ratyfikacji nie będzie - mówiła europosłanka SLD.
Rafał Grupiński zapewniał w "Poranku Radia TOK FM" , że jeśli wszystko dobrze pójdzie, na najbliższym posiedzeniu Sejmu odbędzie się od dawna zapowiadane wystąpienie premiera Tuska. - Będzie znowu dużo kłamstw i stek obietnic. Byle znowu nie mówił cztery godziny - kwituje Joanna Senyszyn. - Premier Tusk wyspecjalizował się w obietnicach bez pokrycia - mówiła eurodeputowana SLD.

In vitro, Konwencja...

Przykłady? - Finansowanie in vitro ze środków społecznych obiecał już w 2007 roku. Teraz mówimy o podpisaniu Konwencji Rady Europy o przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet. Przed samym Kongresem Kobiet, premier Tusk wymusił na swoim rządzie zebranie się i, jak to się modnie mówi w prawicowych kręgach, pochylenie nad Konwencja - mówiła Senyszyn.

Premier mówił między innymi: " Konwencja zostanie przez rząd podpisana, od tego nie ma odwrotu. Proces ratyfikacji trochę jeszcze potrwa, ale niektóre sprawy mogą być rozwiązywane wcześniej". To słowa z 15 września. 3 lipca, na spotkaniu z przedstawicielkami Kongresu Kobiet premier Donald Tusk zapowiedział podpisanie Konwencji w ciągu trzech tygodni.

Przez półtora roku nic nie zrobiono

Pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania Agnieszka Kozłowska-Rajewicz informowała, że Rada Ministrów zdecydowała, że Konwencja Rady Europy zostanie podpisana.

Jednak zdaniem Senyszyn, jeszcze daleko do wejścia w życie Konwencji.

- Musimy mieć świadomość, że premier tej Konwencji w tym roku nie podpisze, a nawet nie wiadomo, czy w przyszłym - mówiła. - Dlatego, że Rada Ministrów podjęła dopiero decyzję, że zostaną podjęte prace. To znaczy, że one przez półtora roku, od maja 2011 roku, nie zostały rozpoczęte! - zwracała uwagę.

Muszą być opinie od wszystkich. To potrwa

- Konwencja musi być dopiero przetłumaczona, każdy z resortów musi ocenić jakie zmiany w prawie wywoła jej przyjęcie, jakie będą koszty finansowe. Przypuszczam, że to będzie praca, która potrwa miesiące, jeśli nie lata. Zwłaszcza wobec niechęci niektórych ministrów, np. Gowina - komentowała europosłanka.

Jak tłumaczyła, dopiero kiedy na podstawie tych wszystkich opinii powstanie wniosek przygotowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, wówczas znowu zbierze się Rada Ministrów. - Dopiero wtedy powie, czy podpisuje, czy nie. A do ratyfikacji? Wiadomo, że w tej kadencji jej nie będzie - podkreśliła.

Posłuchaj całej rozmowy'Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (28)
"Będzie znowu dużo kłamstw i stek obietnic. Byle znowu nie mówił cztery godziny"
Zaloguj się
 • mojepsy

  Oceniono 13 razy 3

  Pani Senyszyn jest członkiem partii, która jest bezpośrednią spadkobierczynią PZPR, a więc ma wiele do powiedzenia na temat dobrego, skutecznego rządzenia.

 • xtalatx

  Oceniono 12 razy 2

  już nawet koalicjanci krytykują donalda "nic nie mogę, nic nie umiem, nic nie wiem"

 • ciemnyludd

  Oceniono 3 razy 1

  Największy problem to przegrzewanie mózgów o opozycyjnych słuchaczy z powodu zbyt inteligenckiego słownictwa premiera i zbyt rozbudowanej konstrukcji zdań...W sejmie już od dawna wystarczy (jak w Gazecie Polskiej i innych tabloidach) 500 słów...Stąd kilkugodzinne przemówienie to męka nie do zniesienia...Bo trzeba to symultanicznie tłumaczyć na język kartoflany...A postulaty i zamierzenia to oczywiście "obietnice", które starannie zapiszemy abyśmy mogli znowu paskudnego "Tuska" za jaja powiesić...

 • ja_1958

  Oceniono 8 razy -2

  a czy panięta Pani przemówienia Towarzysza Władysława Gomółki i Towarzysza Edwarda Gierka ?
  Tusk i tak się streszcza - wystarcza mu tylko cztery godziny - niech Pani to doceni
  Tamci, o których wspomniałem też gadali słowa bez pokrycia

 • duch1313

  Oceniono 17 razy -3

  Może i premier "obiecuje "rzeczy które nie zawsze może dać ale pani Senyszyn napewno nie jest osobą która komukolwiek powinna wytykać kłamstwo . Ugrupowanie do którego należy pani poseł i ona sama już tyle nakłamali i naobiecywali ,że można by z tego napisać kolejna encyklopedię " O pustych słowach"

 • zdzisek1949

  Oceniono 14 razy -4

  Czy D.Tusk to kłamca ? twierdzi,że nie znał sędziego Milewskiego a film z meczu piłkarskiego
  pokazuje jak premier (kłamca ?) przybija tzw piątkę z człowiekiem, którego nie zna.
  Olszewski z PO - załgany kłamca ? twierdzi,że to był czysty przypadek i to przez ten
  przypadek posadzono premiera D.Tuska koło sędziego Milewskiego.
  Przypomnę,że premier D.Tusk podlega ścisłej ochronie i osoby, które przebywają
  w jego pobliżu są dokładnie sprawdzane i nie może być żadnego przypadku aby
  osobę nie znaną lub postronną posadzono tak blisko premiera.
  Słyszałem ostatnio po wypadku w Czechach gdzie strzelano do prezydenta tego
  kraju z pistoletu na kulki plastikowe wypowiedź naszych specjalistów od ochrony
  prezydenta czy premiera "osoba,która by w Polsce chciała postąpić podobnie to
  przez ochronę premiera została by powalona na ziemię a inni ochroniarze
  D.Tuska chronili by go swoim ciałem. To dlaczego osoba nieznana obca,
  która wyciągnęła rękę, w której mógł być skrycie ukryty nóż lub mały pistolet
  w stronę premiera D.Tuska nie została powalona na ziemię przez najwyższej
  światowej klasy naszych ochroniarzy z BOR.

 • arvelli_net

  Oceniono 19 razy -5

  ... senyszyn, nie zapominaj że twoja formacja wywodząca się w prostej linii z pzpr, która to rządziła 50lat w Polsce powojennej przy pomocy terroru, więzień, morderstw i uciśnienia, nie przeprosiła Polaków za to!!!! Doprowadziliście kraj na skraj biedy i zacofania, mieszkacie w pieknych willach z pokaźnymi emeryturami które TK powinien wam i waszym potomkom poodbiera w imie sprawiedliwosci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX