Lis: Kaczyński ma niezłą zabawę, prowadząc media na sznureczku

- Kaczyński ma niezłą zabawę, widząc, jak dużą część polskich mediów można prowadzić na sznureczku. Przez tydzień będą gadali o zupełnie nieistotnym kandydacie, przez dwa tygodnie o śmiesznych debatach. Ale fakt jest faktem, że PiS coś robi. Platforma śpi - mówił w TOK FM Tomasz Lis. - Sączy się do naszych głów i serc przekonanie, że Tusk nie rządzi - dodał.
Jak mówiła Dominika Wielowieyska, PiS od kilku tygodni prowadzi ostrą ofensywę. Platforma tymczasem w defensywie. Przeciąga się też oczekiwanie na zapowiadane jako bardzo ważne wystąpienie premiera Donalda Tuska.- Jeśli ono nie będzie uderzeniem, to będziemy pewnie rozczarowani - mówiła prowadząca "Poranek". - Może to jest dobry przykład, żeby nie zapowiadać czegoś wielkiego, co się wydarzy nie wiadomo kiedy - proponował Piotr Kraśko, szef "Wiadomości TVP". - Wyobraźmy sobie, że premier zapowiada przemówienie na kształt exposé na tydzień przed jego wygłoszeniem i okazuje się fantastycznie przygotowany. Tymczasem rzeczywiście, wszyscy są uśpieni, a opozycja nagle zyskała wiatr w żagle. Profesor Gliński premierem nie będzie, ale to oni wyznaczają tematy, o których rozmawiamy, nawet jeśli mówimy, że nic z nich nie będzie - komentował Kraśko.Trudno będzie zaskoczyć

- Jarosław Kaczyński ma niezłą zabawę, widząc, jak dużą część polskich mediów można prowadzić na sznureczku. Przez tydzień będą gadali o zupełnie nieistotnym kandydacie, przez dwa tygodnie o śmiesznych debatach. Ale fakt jest faktem, że PiS coś robi. Platforma śpi - mówił Tomasz Lis. - Nie bardzo wiem, co i jak Donald Tusk musiałby powiedzieć w swoim wystąpieniu, żeby nie uznano tego za zawód - dodał redaktor naczelny "Newsweeka".

Zdaniem Agnieszki Graff z Krytyki Politycznej premier mógłby zaskoczyć, gdyby na poważnie potraktował dzisiejszy marsz protestacyjny pielęgniarek. - W ostatnich tygodniach PiS niesłychanie skutecznie zawłaszczył prawicowe związki zawodowe - mówiła. - Wydawało się, że Duda jest od PiS niezależny. Okazuje się, że jest - dodała.

Od marszu pielęgniarek będą zależały nastroje społeczne

Jak uważa Graff, piątkowy marsz pielęgniarek będzie miał jednoznacznie lewicowy przekaz. - To protest przeciwko komercjalizacji szpitali i tego, co się dzieje w służbie zdrowia. Od tego, czy będzie odpowiedź ze strony Platformy, zależą nastroje społeczne. To niesłychanie ważny temat - ocenia publicystka.

- Tylko że niezależnie od tego, kto będzie mówił - Tusk, Kaczyński czy Miller - nikt nie ma pomysłu na szybką naprawę tych problemów. Nie ma tu prostych recept - mówił zdecydowanie Kraśko.

Zdaniem Lisa nie recepty są najważniejsze. Chodzi też o poczucie zrozumienia. - Miliony Polaków chciałyby mieć przynajmniej poczucie, że ktoś rozumie i czuje ból większości, próbuje zmagać się z problemem. I to jest główne zadanie Donalda Tuska - przekonywał. - Tak naprawdę pal diabli wystąpienie. W następnych tygodniach i miesiącach musi stworzyć wrażenie, że ktoś tu naprawdę rządzi, trzyma cugle, jest liderem. Problem Donalda Tuska polega na tym, że od paru miesięcy, kroczek po kroczku, jest takie sączące się do naszych głów i serc przekonanie, że ten facet nie rządzi - mówił Lis.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (114)
Lis: Kaczyński ma niezłą zabawę, prowadząc media na sznureczku
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 46 razy 32

  Dziennikarze i tzw. eksperci, każde mlaśnięcie prezesa wałkują tygodniami, a teraz zaczynają wałkować to wałkowanie. Co za towarzystwo...
  --
  parada karzełków

 • a.k.traper

  Oceniono 34 razy 30

  Media chodzą na sznurku maglowych ploteczek od kilku dobrych lat im głupsza plotka tym dłużej się nia onanizują bo przynosi kasę, dlatego też nie sledzę tego typu audycji gdyż dobór rozmówców jak już wspomniałem jest pod kątem magla a nie poważnych rozmów, kto chce niech ogląda czy słucha, ja nie muszę:)))

 • szatan_obserwator

  Oceniono 51 razy 29

  kwintesencja rzadow PO w slowach pana Lisa :

  "Miliony Polaków chciałoby mieć przynajmniej poczucie, że ktoś rozumie i czuje ból większości, próbuje zmagać się z problemem. I to jest główne zadanie Donalda Tuska"

  "W następnych tygodniach i miesiącach musi stworzyć wrażenie, że ktoś tu naprawdę rządzi"

  poczucie i wrazenie, to sie liczy...

 • dziadzioniunio

  Oceniono 51 razy 25

  "W następnych tygodniach i miesiącach musi STWORZYĆ WRAŻENIE, że ktoś tu naprawdę rządzi",

  Na czym jak na czym, ale na stwarzaniu wrażenia Tusk z Ostachowiczem się znają. Poza Wrażeniem jest wielka PUSTKA, a medialni funkcjonariusze propagandy załamują ręce, że Kaczor przeszkadza im w prowadzeniu propagandy sukcesu.

 • boszlo1

  Oceniono 33 razy 25

  Tusk " W następnych tygodniach i miesiącach musi stworzyć wrażenie, że ktoś tu naprawdę rządzi, trzyma cugle, jest liderem." Przeciez on to wrazenie sprawia od 5 juz lat. Problem w tym by cos rzeczywiscie robil, a nie sprawial tylko wrazenie. Problemy same sie nie rozwiaza, a premier, ktory chowa glowe w piasek nie jest nam do niczego potrzebny.

 • 2r4y9s9y

  Oceniono 20 razy 20

  Najciekawszym wydarzeniem dzisiejszego dnia była dziura w Warszawie. Wszystkie telewizje wycelowały swoje kamery w to miejsce z czekając oby tylko zawalił się budynek. To by był wiadomość. Co tam debata w sejmie o ważnych sprawach dla Polaków. POLSAT i TVPinfo dały relację z wystąpienia ministra finansów, a telewizja informacyjna TVN24 przez cały czas powtarzała te same informacje, wywiady i konferencje w sprawie dziury jak to by było coś co interesuje 40 mln Polaków i jest najważniejsze w dniu dzisiejszym. Takie jest dziennikarstwo w naszym kraju pokazujmy może się zawali.

 • piss.off

  Oceniono 42 razy 20

  jak dziennikarz nie ma tematu to pisze o pierdnięciu kaczynskiego..... Lis tez zaczyna

  są w Państwie ważniejsze sprawy niż zajmowanie się frustracjami pis, to prawda że "pis coś robi" ale to coś, to generalnie goowno

  w tym czasie Platforma negocjuje budżet Unijny ... trudno to nazwać "spaniem"

  .... a teraz Panie i Panowie ....kaczynski i foczka pożąglują piłkę na nosie

 • rabingoldblatt

  Oceniono 32 razy 18

  A Tomuś idzie w kontrze i na swoim wielkim i opiniotwórczym portaliku "natemat" przeprowadza wywiad z celebrytką Lesz w sprawie jej wpisu na FB:)))))

  Dziennikarz to brzmi dumnie:)))))

 • milorex10

  Oceniono 60 razy 18

  Dla pieniędzy Lis zgłasza gotowość bycia przy władzy. Jakoś nie widać tego bystrzaka w ukazywaniu głupoty aktualnej ekipy rządzącej. Bo skończyły by się łatwe zlecenia na duże pieniądze. Cały LIS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX