"Jestem absolutnie zdruzgotana. Projekt Solidarnej Polski to ślepota"

- Ruch pro-choice nie odmawia prawa do życia osobom niepełnosprawnym. Ale ten projekt zmusza kobietę, żeby donosiły ciążę, w której płód jest pozbawiony mózgu; żeby obumarł, a ona siłami natury musiała urodzić martwe dziecko. Mówimy o takich dramatach - tak projekt nowej ustawy antyaborcyjnej SP komentowała w TOK FM Karolina Więckiewicz z Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.
Projekt ustawy w sprawie aborcji autorstwa Solidarnej Polski przeszedł w Sejmie do dalszych prac w komisjach. Przeciwko niemu zagłosowało w sumie 189 polityków. Za było 207.

Według projektu posłów tej partii powinno się zakazać przerywania ciąży w przypadkach, gdy występuje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. Autorzy nazywają to zakazem "aborcji eugenicznej". Wcześniej Sejm odrzucił w projekt Ruchu Palikota legalizujący aborcję do 12. tygodnia ciąży.

"Geografia ideologiczna" Platformy [INFOGRAFIKA]

- Czuję się absolutnie zdruzgotana - mówiła w TOK FM Karolina Więckiewicz z Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. - To byłaby tragedia. To jest absolutnie skandaliczny projekt SP, który za nic ma kobiety, który jest wsteczny - mówiła ostro.

"Zagłosowałem tak, ponieważ..." posłowie wyjaśniają >>

Więckiewicz mówiła, że przyczyną większości z legalnie wykonywanych w Polsce aborcji jest właśnie wada płodu. Jej zdaniem, jeśli projekt Solidarnej Polski wejdzie w życie, wcale nie zmniejszy to liczby zabiegów. - Te aborcje wciąż by były, wykonywane za granicą lub w podziemiu. Zawsze jest tak, że kiedy kobieta naprawdę chce przeprowadzić aborcję z jakichkolwiek powodów - zrobi to. Tylko że w takiej sytuacji będzie pozostawiona sama sobie - mówiła w audycji "Post factum".

"Bóg dał dzieci, da i na dzieci"? Środa: Nie da. Kościół i państwo także nie >>

- Tylko trzeba zwrócić uwagę, że nie byłyby to aborcje do 12. tygodnia. To aborcje późniejsze, bo wady płodu są wykrywane później. To już jest prosta procedura chirurgiczna albo nawet farmakologiczna. To zabiegi dużo poważniejsze, które muszą się odbywać w odpowiednich warunkach medycznych - mówiła Więckiewicz.

Zmuszanie do urodzenia martwego dziecka. "Dramat"

- W całej retoryce mówi się: "niepełnosprawne dzieci", "niepełnosprawni ludzie występują na olimpiadzie". Ruch pro-choice nie odmawia prawa do życia osobom niepełnosprawnym. Mówimy o sytuacji płodu, przed urodzeniem, i sytuacji kobiety, która musi zdecydować o tym, czy dane dziecko ma na świat wydać - wyjaśniała swoje stanowisko działaczka Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.

Nowicka o aborcji: Musimy jak cierń przypominać, że jest problem do rozwiązania >>

- Tym projektem zmuszamy kobiety, żeby donosiły taką ciążę, w której płód jest pozbawiony mózgu i nie ma szans na przeżycie. Zmuszamy, żeby ten płód obumarł i żeby musiały siłami natury urodzić martwe dziecko. Mówimy o takich dramatach. Ta ustawa sprowadza kobiety do roli inkubatora, pomieszczenia na płód, który nie ma szans na przeżycie - mówiła.

- To jest ślepota absolutna. Nie zdają sobie sprawy z tego, z drugiej nie mogą, bo nie widzą w tym kobiet. Widzą swoją misję ochrony nienarodzonych dzieci, ale nie widzą dramatu kobiet - podsumowała Więckiewicz.

Bloger do Żalka, Godsona i Biernackiego: Tak bronicie niepełnosprawnych? A co dla nich zrobiliście. Odpowiedzcie

Obecne prawo zezwala kobiecie na aborcję w trzech przypadkach: jeśli ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego, np. gwałtu lub kazirodztwa; jeśli ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety; jeśli badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu, albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (135)
"Jestem absolutnie zdruzgotana. Projekt Solidarnej Polski to ślepota"
Zaloguj się
 • balbina1_0

  Oceniono 350 razy 314

  Te wszystkie chore, niechciane dzieci proponuję oddać na wychowanie posłom którzy zagłosowali za ustawą !!!
  Warunki finansowe mają, "wielkie serca" mają, pełne portfele mają. Nic nie stoi na drodze do adopcji !!! Adopcja powinna być dla nich obowiązkowa - nie ma chcę, czy nie chcę !!!

 • totyczyja

  Oceniono 312 razy 234

  Życzę wszystkim tym, którzy głosowali za tym projektem, żeby ich córki, żony i one same miały płód uszkodzony, z gwałtu, i wszystko co najgorsze.
  Jak można zgotować taki los kobietom?
  Wszystkie niechciane dzieci, które będą zmuszone urodzić kobiety, państwo będzie wychowywać.
  I do czego to dojdzie?

 • yamako

  Oceniono 253 razy 219

  Gdyby to mężczyźni nosili ciążę i rodzili, aborcja już dawno byłaby sakramentem. Dziwię się zdewociałym babom, co za tym głosowały. Jakeście durne, tak macie.

 • jantos51

  Oceniono 189 razy 179

  Wiadomo że krajem zwanym POLSKĄ rządzi już kościół katolicki. Wszystkie ustawy przed uchwaleniem są opiniowane przez tych nierobów i opłacane przez polski rząd w wysokości około 100mln rocznie oficyjalnie i około 2,5mld nieoficyjalnie i takie mamy ustawy.

 • misiaszm

  Oceniono 165 razy 147

  Jestem przekonany że gdyby matki tych geniuszy wiedziały że noszą tak ułomne płody to nie było by ich wśród nas

 • zgryz3

  Oceniono 143 razy 131

  Gdyby nie najbardziej pasożytnicza i najbardziej wsteczna w dziejach instytucja - Kościół katolicki rządzony przez stetryczałych i patologicznych kawalerów - ci sami, którzy teraz bredzą przeciw aborcji, śmialiby się, gdyby im ktoś powiedział, że zygota to człowiek. Polska jest krajem polityków ubezwłasnowolnionych przez czarnych eunuchów, pedofilów i ignorantów - spadkobierców urojeń prymitywnych, starożytnych pastuchów.

 • tirinti

  Oceniono 101 razy 51

  Zakaz aborcji jest bardzo ważny. Dzięki niemu media mogą pisać o zamordowanych przez rodzicach noworodkach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX