Komentarze (350)
"A co pan, panie biskupie, zrobił dla kobiet?". Prof. Bartoś do abp. Hosera
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • x2468

  Oceniono 35 razy 35

  Kim jest profesor Bartos można przeczytać w artykule.Natomiast o Hoserze w kronikach sadowych.To jeden z tych którzy okradli Kraków pod pretekstem odzyskiwania mienia kościelnego.

 • byzgran

  Oceniono 38 razy 34

  koniec tej falszywej sekty już blisko
  już niedługo Polska zerwie kajdany Watykanu!

  niestety, do tego czasu zdążą sprzedać nieruchomości i wywieźć kasę którą nakradli w Polsce przez setki lat.

 • loretta75

  Oceniono 35 razy 33

  Dziękuję Ci zatem Kościele Katolicki za to że: żadna kobieta nie może być ministrantem, księdzem, że widzisz mnie tylko jako kucharkę księdza ew. panią kierującą chórem. Że mam się realizować tylko jako żona i matka, że decydujesz o tym w jaki sposób mam regulować własną płodność, że nie dajesz mi prawa do wyboru w sytuacji choroby (mojej własnej lub dziecka), gwałtu i choroby , bo dla ciebie jestem wtedy nikim i się nie liczę. Za te "dziejowe" osiągnięcia bardzo dziękuję i "proszę" o jeszcze.

 • zs123448

  Oceniono 32 razy 32

  : "Jeszcze nie widziałem nikogo, kto stracił wiarę, czytając Marksa, za to widziałem wielu, którzy stracili ją przez kontakt z księżmi."

  Racje miał ks. prof. Jozef Tischner mówiąc te slowa w roku 1999.

  Dziś sytuacja wygląda jeszcze gorzej.

  A kazania biskupów przypominają mowy wygłaszane na wiecach politycznych.

  P.S. Michalik mówi o patriotyzmie KATOLICKIM nie chrześcijańskim.
  NIE ISTNIEJE cos takiego jak patriotyzm chrześcijański.

  A patriotyzm katolicki to wierność Stolicy Apostolskiej, Kościołowi Rzymsko-Katolickiemu i Papieżowi.
  Nie zapominajmy tez iz CALKOWITE POSLUSZENSTWO PAPIEZOWI , winni sa WSZYSCY CZLONKOWIE KRK a nie jedynie kler!

  I o to mu chodzi

 • meg.007

  Oceniono 34 razy 32

  kobiety zawdzięczają coś kościołowi! większej bzdury ostatnio nie słyszałam...

 • jerzysm42

  Oceniono 35 razy 31

  Kobieta w chrześcijaństwie była kimś, a dla niektórych czymś gorszym. Szczególnie w średniowieczu była narzędziem szatana.
  Byli wielcy święci między innymi Augustyn, który za swoje myśli został jednym z doktorów kościoła, który m.in. powiedział:
  # Kobieta jest istotą poślednią, która nie została stworzona na obraz i podobieństwo Boga. To naturalny porządek rzeczy, że kobieta ma służyć mężczyźnie.

  # "Nie wiem, do jakiej pomocy mężczyźnie została stworzona kobieta, jeśli wykluczymy cel prokreacji. Dlaczego mimo to cel ten się wyklucza, nie rozumiem. Jeśli kobieta nie została dana mężczyźnie do pomocy w rodzeniu dzieci, w takim razie do czego? Może do tego, by razem uprawiali ziemię? W takim razie lepszą pomocą dla mężczyzny byłby mężczyzna. To samo tyczy się pociechy w samotności. O ileż przyjemniejsze jest życie i rozmowa, gdy mieszkają ze sobą dwaj przyjaciele niż mężczyzna i kobieta" (De Gen. ad litt. 9,5-9)"

  Jeśli Hoser powie w jednej ze swoich homilii, że Augustyn nie był świętym, a zwykłym głupkiem nienawidzącym kobiet i że dokonania tego doktora kościoła i innych świętych mężów palących czarownice można potłuc o kant ...., to może uwierzę, że kościół katolicki zawsze promował kobiety.
  Powiedz to biskupie, a może się nawrócę.

 • paw73

  Oceniono 39 razy 31

  Rok 1992 Piotr Stasiński w gazecie pisał,że nienarodzone dzieci mają prawo do życia. Piotr Stasiński , dorzucił jeszcze ,ze mordu nad nienarodzonymi dopuszczali się tylko faszyści i komuniści. Gazet Wyborcza ma jeden z większych wkładów, w to,że kler rządzi brzuchami Polek, oraz ,że pan w sutannie ma większe prawa .
  Ludzie z gazety wyborczej byli akuszerami, tego,że Polska stała się państwem wyznaniowym ,takim Europejskim Talibanem.

 • maura4

  Oceniono 29 razy 27

  Obejrzałam film "Magdalenki ". Kilka lat temu, zanim w Polsce zaczęto pisać o miłości irlandzkiego KK do dzieci i kobiet. Cały film jest straszny, ale niektóre sceny wstrząsające. Zupełnie nagie, młode dziewczyny i kobiety stoją w rzędzie. Na przeciw nich zakonnice ( tu wszystkie najgorsze przekleństwa) zadowolone, uśmiechnięte, żartują. Z kijami w rękach. Organizują konkursy na największy tyłek, na największe cycki, na najmniejsze itp. Ubaw mają przy tym ogromny. Dziewczyny upokorzone, poniżone,smutne, niektórym ciekną łzy. Nie miałam pojęcia co oglądam, ale byłam zszokowana. Na koniec informacja, że to na faktach autentycznych, ile takich pralni było w Irlandii i że ostatnią zamknięto na początku lat 90. Także o tym, co się dzieje z niektórymi z tych dziewczyn.
  Jakiś czas temu czytam, że Irlandia ma najwyższy w Europie odsetek osób z zaburzeniami psychicznymi. Ja się nie dziwię. To skutek miłości, jakiej zaznali od boskiej instytucji.

 • alegad1306

  Oceniono 27 razy 27

  Biskup Hoser jest jednym z tych licznych funkcjonariuszy Kościoła, który nie rozumie tego,ze wielu ludzi ma odmienne poglądy; nie rozumie tego, co znaczy tolerować odmienny punkt widzenia. Jest jednym z najniebezpieczniejszych liberałożerców.
  Ostatnio o nim napisał na jednym z blogów prof. Krysztofiak.
  blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/646660,o-katolickim-wzorcu-polaka-lizacego---na-marginesie-ataku-abp-hosera-na-liberalizm.html
  Prof. bartoś ma rację w swoim komentarzu; choć uważam,że ten komentarz jest nadzwyczaj łagodny w stosunku do osoby biskupa Hosera. Oto, fragment z felietonu Krysztofiaka:

  Współczesną kondycję Kościoła Katolickiego w Polsce najdobitniej przedstawia symboliczny obrazek klęczących, szkolnych dzieci zlizujących z kolan księdza bitą śmietanę. Życie społeczne ma być wzorowane na „paradygmacie zlizywania bitej śmietany z dupy księży”. Praktyki edukacyjne, realizowane zgodnie z zasadą „lizania dupy autorytetowi”, bez wątpienia okaleczają uczniów. Nawyk lizania przeistacza się bowiem w traumę lizania, z której nie wyprowadzi nas żadna psychoterapia.

  Hoser chciałby, aby wszyscy Kosciół lizali - tak jak biedne dzieci w jednej ze szkół lizały na kleczkach kolana księdza.

 • p-y_t-x

  Oceniono 31 razy 27

  Ciekawe co odpowie biskup? Sypnie przykładami - także własnej aktywności? Obawiam się, że został trafiony centralnie - pozostają bluzgi i ewentualna klątwa

 • blaize

  Oceniono 30 razy 26

  Ząb św. Szkarlatyny pomaga na niestrawność, modlitwy o deszcz są skuteczne, egzorcyści mają pełne ręce roboty, Ziemia jest płaska. Nie wiadomo tylko, skąd w raju wziął się Szatan i dlaczego tak skutecznie zwabił Ewę. Czy zatem możemy się spodziewać, że po Sądzie Ostatecznym jakiś wąż znowu się przyplącze i coś wykombinuje? Chciałbym przypomnieć, że Kościół swego czasu protestował przeciwko cyfrze 0 (zero) i liczbom ujemnym, jako niezgodnymi z dziełem stworzenia. Od tego wszystkiego we łbie się kręci takim maluczkim jak ja.

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 27 razy 25

  Modlitwy, pomniki, "świecenie" oczyszczalni ścieków, niekończące się "debaty" o niczym - kiedy Wy się weźmiecie do roboty? Dystans do prawdziwej Europy się ciągle powiększa, a Wam nic tylko te zaściankowe majaki w czerepach ... groteskowy kraj !!!

 • munaciello

  Oceniono 26 razy 24

  I to prof. Bartoś dziwi się zachowaniu Hosera? Tyle lat obcowania z instytucją KK niczego go nie nauczyło? Dziwne...

  "Roma locuta, causa finita. A wy Bartoś, na kolana"! Od wieków KK tak właśnie formułuje myśli i tak "dyskutuje".
  Z posiadaczem tzw. prawdy objawionej nie można dyskutować, gdyż sama prawda objawiona wyklucza wszelki dyskurs, spór czy dyskusję.
  "Prawda jest jedna i ja jestem jej nosicielem, a teraz podyskutujmy" - brzmi absurdalnie. Z takim stwierdzeniem dyskutować się nie da, pozostają tylko wspomniane kolana lub argumentum ad basculum.

 • prostolinijny27

  Oceniono 26 razy 24

  Do tego ksiądz busku prędzej obłoży profesora ekskomuniką niż zechce w ogóle podjąć dyskusję czy owa teza - że ów biskup nie jest w stanie dowieść prawdy swojego twierdzenia w sposób logiczny. Ksiądź bisku bowiem jest przekonany, że skoro uzyskał święcenia, otrzymał nominację biskupią to z całą pewnością jest namaszczony przez Boga do tego by kreować rzeczywistość, a zatem co jest prawdą, a co fałszem. Drugi akt tego dramatu polega tym - Panie profesorze - że ów biskup ma wieeeeelki posłuch u wiernych. Ponieważ wierni nie są aż "takimi" pomazańcami bożymi jak biskup nie obłożą Pana ekskomuniką, lecz z całą pewnością epitetami o tym, że Pan bluźni, że ma wiedza, wykształcenie i dorobek naukowy jest niczem z dorobkiem biskupa, że jest Pan z PO lub jest Pan krypto sympatykiem PO, SLD lub RP,a może lepiej - jest Pan ich pachołkiem, sługusem, a temat został Panu podsunięty przez Sowietów... I choćby Pan użył nie wiem jak wytrawnej wiedzy i umiejętności to póki Pana nie namaści biskup, Ojciec czy inny uprawniony będzie Pan i Pana teorie wrogie Polsce i Polakom... Czy Pan to skalkulował popełniając ten artykuł?

 • felicjan.dulski

  Oceniono 23 razy 23

  Profesor Tadeusz Bartoś to człowiek na poziomie. Jeden z niewielu, który "prywatnie" zerwał konkordat. Nie wyrzekł się wiary, ale wyrzekł się czarnego. Potrafi też prawidłowo prowadzić dyskusję tj. ustalić znaczenie pojęć na samym początku, dobierać argumenty, a nie posługiwać się frazesami i podpierać się autorytetemi jak czynią to katolicy.

 • kat-kk

  Oceniono 23 razy 23

  W średniowieczu klechy wrzucały kobietę do rzeki i jak wypłynęła ,to za sprawą diabła znaczy czarownica.Jak poszła na dno znaczy,że nie,ale jej już na wszelki wypadek nie wyciągano.Przypominam,że żonę Lecha Kaczyńskiego,kościół też uważał za czarownicę.Gdyby Jarosław objął władzę,wraz z kościołem,oświetlała by na stosie, cały Żuli-boż. prezesowi by nawet powieka nie drgnęła.

 • ugrydul

  Oceniono 22 razy 22

  Kościół dla kobiet zrobił bardzo wiele- największym idiotom kazał żyć w celibacie..

 • gazecina_wypierdcza

  Oceniono 22 razy 22

  ERRATA:

  jest: "Po co nam w Polsce biskupi, którzy intelektualnie się kompromitują?"
  ma być: "Po co nam w Polsce biskupi?"

 • cezar85

  Oceniono 24 razy 22

  haha
  przy reszcie kitów wciskanych ciemnocie, ten o kobietach to pikuś

 • kaboom1993

  Oceniono 23 razy 21

  Tak, tak, kościół nadal promuje kobiety, powołuje je na stanowiska proboszczów, biskupów czy kardynałów...

 • arahat1

  Oceniono 22 razy 20

  on mysli ze kobieta to wikary...

 • zs123448

  Oceniono 19 razy 19

  2 mld zł na podatkowych przywilejach?

  Księża płacą kwartalny podatek zryczałtowany. Jego wysokość zależy od liczby osób mieszkających na terenie parafii, niezależnie od tego czy są wierzący czy nie i czy są praktykujący. Jest od niego odliczana kwota ubezpieczenia zdrowotnego, które jest płacone przez duchownych dobrowolnie. Dodatkowo proboszcz może wystąpić o obniżenie ryczałtu. Zwolnieni są z niego zakonnicy, biskupi, arcybiskupi i kardynałowie. Istnieje także możliwość zrzeczenia się przez wikariusza lub proboszcza płacenia podatku w formie ryczałtu.

  Zryczałtowany podatek jaki Kościół płaci państwu, wynosi - zależnie od wielkości miejscowości od 384 do 1374 zł dla proboszczów, średnio to 879 zł. Wikariusze wykładają od 242 do 446 zł czyli średnio 344 zł. Wszyscy księża płacą więc 63 mln zryczałtowanego podatku rocznie.

  Gdyby objęto duchownych powszechnie obowiązującym podatkiem PIT, od swoich dochodów musieliby zapłacić 233 mln zł . Tak więc państwo rozliczając ich w preferencyjny sposób, de facto funduje Kościołowi swoistą ulgę podatkową w wysokości 170 mln zł rocznie.

  Jeszcze więcej państwo traci na składkach zdrowotnych i emerytalnych. Księża pracujący w parafiach odprowadzają składkę do ZUS we własnym zakresie, ale od zryczałtowanego podatku jest odliczana, płacona dobrowolnie składka do NFZ.

  W przypadku 40 proc. duchownych, składki do ZUS i NFZ są całkowicie lub częściowo finansowane z Funduszu Kościelnego. W tym roku na ten fundusz państwo przeznaczy ponad 94 mln zł. Oprócz finansowania składek pieniądze te idą też na remonty kościołów i zakonów. Gdyby każdy z 30 tys. księży samodzielnie płacił składkę do NFZ i ZUS, państwo oszczędziłoby 224 mln zł.

  Te oszczędności Kościoła na podatku dochodowym oraz składkach ubezpieczeniowych to tylko niewielka część tego co zostaje w kieszeniach księży. Około 1,5 mld zł rocznie, państwo traci na zwolnieniach kościelnych osób prawnych od nieruchomości, spadków, darowizn oraz od czynności cywilnoprawnych. To jednak tylko szacunkowa kwota, która pojawia się w sejmowych interpelacjach poselskich. - Nie liczymy tego i nie jesteśmy w stanie powiedzieć jaka to dokładnie kwota mówi Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Ministerstwa Finansów.

  Bonus wartości 5 mld zł od Komisji Majątkowej
  Po 1989 roku państwo okazało kościołom i związkom wyznaniowym szczególną hojność. W ramach zadośćuczynienia za prześladowania w latach 40. i 50., organizacjom religijnym przekazano nieruchomości mające ponad 150 tys. ha. Wśród nich było ponad 700 zabudowanych nieruchomości.

  W sumie przez około 20 lat swojej działalności Komisja Majątkowa przekazała Kościołowi Katolickiemu majątek wartości ok. 5 mld zł oraz rekompensatę i odszkodowania w wysokości 143,5 mln zł.

 • pawel.bruksela

  Oceniono 29 razy 19

  Odkad to pedaly i pedofile moglyby zrobic cos dobrego dla kobiet?......

 • nota_bene_66

  Oceniono 16 razy 16

  Oto przegląd biskupiej floty, którą ojcowie kościoła przyjechali na 357. zjazd Episkopatu Polski.

  1 Audi A6. Prymas Polski abp Józef Kowalczyk zjawił się służbową limuzyną – wartym minimum 200 tys. zł audi a6. Nie znamy wersji silnikowej limuzyny, ale obstawiamy, że urzędujący w Gnieźnie Prymas, wybrał diesla, pozwalającego szybko i tanio przemieszczać się w celu głoszenie Słowa Bożego.

  2 Volvo XC60. Mimo że w województwie łódzkim ciężko o góry, i trudny teren, to Biskup łódzki Adam Lepa, wybrał warte minimum 140 tys. volvo xc60 z napędem na cztery koła. Czyżby miało mu to pomóc w dotarciu do wiernych, którzy nie doświadczyli łaski drogi bez dziur w ich miejscowości?

  3 Volkswagen passat. Popularnego sedana klasy średniej, w najnowszej generacji, wybrali metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz i metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. Ceny passatów zaczynają się od 83 tys. zł.

  4 Lexus RX 450h. Biskup kielecki Kazimierz Ryczan, dba o środowisko. Na zjazd biskupów przyjechał hybrydowym lexusem RX 450h, który kosztuje od 300 tys. zł.

  5 Chevrolet Captiva. Dużo, za rozsądną cenę. Tak wydaje się myśleć o samochodach biskup siedlecki Zbigniew Kiernikowski, który na 357. zjazd Episkopatu Polski przybył SUV-em Chevroleta – captivą. Siedmioosobowe auto, które pomieści biskupią świtę, to wydatek ok 100 tys. zł,

  6 Skoda Superb. Biskup ełcki Jerzy Mazur wybrał Skodę Superb pierwszej generacji. Nie wiemy czy biskup jest właścicielem auta od nowości czy też kupił je używane. Z pewnością jednak, czeska limuzyna nie rzuca się oczy.

  7 Hyundai Sonata. Biskup senior zielonogórsko-gorzowski Paweł Socha, podobnie jak biskup Jerzy Mazur, również wybrał nie rzucające się w oczy auto – koreańskiego hyundaia sonatę.

 • zgryz3

  Oceniono 17 razy 15

  Nie wiem, czy panowie katabasy pamiętają drobną rzecz: Domniemany Bóg powiedzial do domniemanej Ewy o domniemanym Adamie: "On będzie nad tobą panował". Więc albo pan biskup wyzwala kobiety i tym samym lekceważy Boga, albo slucha Boga i ma w dupie kobiety. Tertium non datur.

 • klaus.1.58

  Oceniono 14 razy 14

  Człowiek który drwi z inteligencji swych wiernych nie godzeń być orędownikiem wiary ! temu człowiekowi nawet z twarzy żle patrzy !!!

 • porannakawa01

  Oceniono 18 razy 14

  Arcybiskup jaja sobie robi z naszego postrzegania swiata i historii koscioła katolickiego?
  Jak Kaczyński - i nie wmówi nam nikt, że czarne jest czarne?
  Jakis niepoważny facet - widać strach przed utratą luksusów do których przywykli mąci mu rozum.

 • humblebee

  Oceniono 15 razy 13

  Znakomitym przykładem działania KK na rzecz kobiet był wydany osobiście przez JPII oficjalny nakaz rodzenia dzieci poczętych w wyniku masowych gwałtów na bośniackich kobietach. Dzięki niemu tysiące Bośniaczek miało możliwość doznania rozkoszy płynących wprost z cudu i tajemnicy bezwzględnie chronionego życia - nosząc i wychowując dzieci zwyrodnialców, pielęgnując w pamięci moment poczęcia. Warto przypomnieć, że o nakazie tym ciepło wypowiadał się Jarosław Gowin.

 • spind6

  Oceniono 13 razy 13

  Może biskup miał na myśli kobietę Najświętszą Marię Panienkę? Tu się z nim zgodzę, w mojej dzielnicy jest 40 figurek, na osiedlu 6, pod moim blokiem jedna płacząca - w wyjątkowo szpetnym betonowym bunkrze pomalowanym na pomarańczowo, brrr...

 • oswiecony19

  Oceniono 25 razy 13

  Tacy ludzie jak Felix Baumgartner skaczą już obecnie z linii kosmosu.Natomiast kościół nadal każe wiernym modlić się do zwłok żyda na dwóch drewnianych deskach, czy do relikwii takich jak kropla krwi lub bandaże JPII które powinny być utylizowane jako odpad szpitalny (gdzie jest sanepid?) Technika i nauka tak szybko postępuję naprzód, że wiara w boga powoli zaniknie.Prawie 40 km nad ziemią mogliśmy za pomocą wielu kamer podziwiać skok na żywo i nikt tam nie widział ani boga, ani aniołów, ani wszystkich świętych.Kościół boi się nauki i coraz nowych technologii - bo przez to, młodzi ludzie którzy w kieszeniach mają najnowsze smartfony i tablety HD w plecakach, już tak nie wierzą w religię jak starsze pokolenia emerytów które są na wymarciu.Przyszłość w Polsce jest taka, że kościoły będą przerabiane na dyskoteki, sklepy, lofty i księgarnię - tak jak ma to obecnie miejsce w Europie Zach. i Skandynawii ! Patrz link: pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Zonnebeke_-_Molenaarelst_-_Former_chapel_1.jpg&filetimestamp=20080421195618 Patrz link2 www.we-dwoje.pl/a;w;kosciele;hotel;dyskoteka;lub;szkola,artykul,19510.html Patrz link3 flojd.pl/information_link.php?information_id=3682

 • rbik53

  Oceniono 14 razy 12

  ....ej, Bartoś, jak to co Kościół zrobił dla kobiet ? - a piętnowanie to co, nie łaska? No chyba nikt nie powie, że baby same się piętnowały czy też same paliły na stosach ! ! !

 • artemisia_g

  Oceniono 12 razy 12

  Jako główne przyczyny mizoginizmu wymienia sie: fobie i lęki, wychowanie, doświadczenia seksualne i choroby psychiczne. :)

 • ksks3

  Oceniono 10 razy 10

  Dwa słowa do Pana prof. Bartosia !
  Panie Profesorze !
  Źle pan robi polemizując z ewidentnym kłamstwem biskupa. Bo nie tylko postronni obserwatorzy ale zapewne i sam biskup zdaje sobie sprawę z tego. że to co mówi to kłamstwo.

 • nota_bene_66

  Oceniono 10 razy 10

  Blisko 200 mln zł domagają się od państwa spadkobiercy przedwojennej firmy ogrodniczej Bracia Hoser. Wśród nich ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej abp Henryk Hoser.

  Więcej
  www.se.pl/wydarzenia/kraj/abp-hoser-z-rodzina-walczy-o-odszkodowanie_70211.html

 • nota_bene_66

  Oceniono 12 razy 10

  Czyż Jezus nie zalecał obżarstwa i pijaństwa, aby rosły bebechy? Jezus mieszkał w marmurowym pałacu, siadał na złoconym tronie, a w koło biegała służba, kamerdynerzy. Przecież był noszony w lektyce i to najnowszym modelu. Nie płacił podatków. Mało tego, obłożył biednych swoim podatkiem tzw. dziesięciną. Mieszał się do polityki i kolaborował z najeźdźcami. Miał się za pan brat z gangami - prał im srebrniki z handlu bronią, narkotykami i prostytucji. Ponadto, żeby mieć jeszcze większy przepych, handlował ziemią, a do tego w ramach relaksu, Jezus i jego apostołowie, molestowali i gwałcili.

  Więc dlaczego się czepiamy? Ileż w takim razie ma wspólnego sekta tzw. kościoła katolickiego z chrześcijaństwem?...

 • vinc0

  Oceniono 10 razy 10

  Czyli śmiało można postawić tezę że "ubogacano" je na wysokościach.

 • normalny1945

  Oceniono 10 razy 10

  biskupi to podobno ludzie wykształceni niedawno taki łojciec z Torunia potrzebował tytuł doktora napisał co robi w Toruniu i w bardzo krotkim czasie otrzymał tytuł doktora . Biskupi zdobywają tytuły jak kiedys pierwsi sekretarze ?na ktorym roku już jestem nu wiycie ale wy się grzebiecie" Jak ci przebierancy mogą cos podobnego pieprzyc baby powinny mu dac po pysku. Najważniejsze - ile trzeba miec rozumu żeby tym swiniom wierzyc ?

 • cowboy66

  Oceniono 10 razy 10

  Kościół to zaraza, pranie mózgu mlodemu czlowiekowi od dzieciństwa, prawda jest tylko po ich stronie, jeżeli twoja opinia jest inna niż kościoła to jesteś heretykiem!
  Precz z ta czarna zaraza!!!!!! Facetami w sukienkach!!!

 • dachowiec89

  Oceniono 9 razy 9

  Na II soborze watykańskim czyli w 1965 roku zostały zrównane prawa kobiet i mężczyzn. Kobieta zaczęła być równa mężczyźnie, już nie była jemu poddana. Nie musiała już służyć mu całą sobą, mogła w końcu także odczuwać przyjemność z seksu. DOPIERO WTEDY. Doprawdy, biskupie, nie wiem czy jest się czym chwalić...

 • janko.b

  Oceniono 9 razy 9

  Kolejny cwaniaczek w sukience, żyjący kosztem łatwowiernych i naiwnych udaje "mędrca". Złap jakąkolwiek relacje z rzeczywistością oszołomie, poducz się historii własnej sekty i nie próbuj ludziom ciemnoty wciskać.
  Stanowisko twojego "kościoła" do kobiet to chyba dość dobrze opisują tak zwani "ojcowie kościoła", z których wypowiedzi można dość jasno wywnioskować, że raczej ich nie lubili:) A cała ta "przypowieść" o taktowaniu kobiet, jako niewolnicy lub własności dziś sprzedawana, jako "tradycyjny model rodzinny" gdzie "baba" ma siedzieć w domu, gotować i rodzić nowe zastępy "baranków" to chyba największa "zasługa". Że nie wspomnę o twoim kompasie moralnym "10 przykazaniach”, w których po licznych modyfikacjach, zmiana itp. doszliście do aktualnego brzmienia przykazania numer 10... Kpisz czy o drogę pytasz... Urojenia, które sprzedajesz to nie ta droga:D

 • as1048

  Oceniono 11 razy 9

  Zaiste - nie ma na świecie instytucji, która by takim ciepłem otaczałą kobiety, dziesiątki kobiet, setki kobiet, tysiące kobiet ... żywcem palonych na stosach _____

 • kol.3

  Oceniono 9 razy 9

  "tyle złego", zapomnial dodać.

 • indywidualismus

  Oceniono 9 razy 9

  A może się biskupowi promocja z PROMETEIZACJĄ pomyliła ?? Prometeusz, przypomnę, przyniósł ludziom ogień...

 • longinus13

  Oceniono 9 razy 9

  Dziękuję, że wreszcie ktoś zauważył, że kobiety istnieją w Kościele. Śmiech mnie ogarnia.
  Podobnie jak widzę tłumaczących się urzędników z NFZ i fikcję, którą uprawiają. A dzieciaki cierpią:

  ttv.pl/aktualnosci/62480,chore-dzieci-nie-maja-gdzie-sie-leczyc,0.html
  FB: www.facebook.com/ttv.blisko.ludzi/posts/362112360542164

 • klarneta8

  Oceniono 11 razy 9

  Madry tekst, warto polecic go zacofanym.

 • holtze

  Oceniono 12 razy 8

  rownie dobrze moznaby twierdzic iz nikt nie zrobil tyle dla zydow co hitler...

 • szats69

  Oceniono 8 razy 8

  Trzeba by jeszcze wspomnieć o antykobiecych tyradach tzw. ojców kościoła, którzy są przecież podwaliną tej całej wiary i nikt się przecież od nich nie odcina. Wczesne chrześcijanstwo to co innego niż późniejszy instytucjonalny rzymski katolicyzm - tam kobieta była czymś gorszym od mężczyzny.

 • prof-antoni

  Oceniono 8 razy 8

  moga uslugiwac jako zakonnice =awans

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX