Głosowali przeciw aborcji. Jaki posłowie mają pomysł na pomaganie rodzinom z chorymi dziećmi?

Ośrodki pielęgnacyjne opiekują się niepełnosprawnymi dziećmi. Na każde z nich potrzebują minimum 200 zł dziennie. Dostają znacznie mniej. Zapytaliśmy posłów, którzy deklarują, że na sercu leży im dobro dzieci (głosowali za ograniczeniem prawa do aborcji), czy mają pomysł, jak im pomóc. Krótko mówiąc - posłowie partii rządzącej takiego pomysłu nie mają.
Politycy w Sejmie mówią o niepełnosprawnych. A tymczasem: "Ekipy rządzące są głuche na nasze argumenty"Politycy w Sejmie mówią o niepełnosprawnych. A tymczasem: "Ekipy rządzące są głuche na nasze argumenty"

Projekt Solidarnej Polski zaostrzający prawo aborcyjne przeszedł dzięki głosom posłów Platformy Obywatelskiej. SP nie chce, by możliwe było usuwanie ciąży, jeśli wiadomo, że płód jest uszkodzony lub chory. Zapytaliśmy posłów PO, jaki mają pomysł na wspieranie ośrodków pielęgnacyjnych, które zajmują się chorymi dziećmi.

Godson: A to jest problem?

- Pierwszy raz słyszę o takim problemie. Pierwszy raz słyszę, że jest coś takiego - mówi John Godson z Platformy. Gdy poseł PO już dowiedział się, że problem istnieje, stwierdził, że państwo powinno pomóc. Ale nie tylko. - Może na przykład poprzez organizacje pozarządowe. One pozyskują fundusze unijne, organizują zbiórki - dodaje.

Żalek: Posła stać, by pomóc

Inny poseł PO Jacek Żalek zaznacza, że nie jest specjalistą z zakresu pomocy społecznej. Dlatego pomaga tak po prostu.- Jako osoba dobrze sytuowana, bo posłowie są osobami dobrze sytuowanymi, stać mnie na to, żeby przekazać nawet znaczną kwotę - mówi poseł Żalek. Wczoraj poseł chwalił się w programie Tomasza Lisa, że "zrobił zbiórkę na hospicjum".

Zabrać bogatym

Arkadiusz Mularczyk z Solidarnej Polski rzuca pomysłami jak z wyciągnąć pieniądze z państwowej kasy. - System zapomóg, zasiłków, ulg w podatkach, żeby ten problem eliminować - mówi poseł.

Skąd wziąć na to pieniądze? Poseł Solidarnej Polski Jacek Bogucki już wie: - Choćby z opodatkowania tych, którym stosunkowo najłatwiej jest żyć w kryzysie - uważa.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (17)
Głosowali przeciw aborcji. Jaki posłowie mają pomysł na pomaganie rodzinom z chorymi dziećmi?
Zaloguj się
 • rbik53

  Oceniono 83 razy 83

  To powinna być ostatnia kadencja tych ludzi w sejmie.

 • porannakawa01

  Oceniono 75 razy 75

  Bardzo zainteresowani cudzym dzieckiem do momentu przejścia tego dziecka przez pochwę.
  Potem tracą gwałtownie zainteresowanie na zasadzie - Bóg dał, to Bóg znajdzie sposób aby wyżywić, leczyć, zaopiekować się.
  Świętojebliwi zarządzający cudzymu upami.
  On nie wiedział, że jest po urodzeniu problem z dzieckiem niezdolnym do samodzielnego życia, bez leczenia i rehabilitacji?
  Co za durnie zasiadają w tym Sejmie!

 • krukpl

  Oceniono 33 razy 31

  W pełni się zgadzam z Mularczykiem w tej kwestii
  "Choćby z opodatkowania tych, którym stosunkowo najłatwiej jest żyć w kryzysie"
  a komu wiedzie się najlepiej posłom a sejm to największa fabryka prezesów wiceprezesów członków zarządów różnych spółek ale to nic z pozycją posła wspólnego nie ma pewnie taki przypadek :)

 • sammler

  Oceniono 30 razy 30

  Ci panowie (i im podobni) są po prostu żałośni... Bezmyślna, przepełniona religijnymi uprzedzeniami, niedouczona masa. Ale za to mogą spoglądać w swe odbicie w lustrze. A to dla nich - co wynika z ich własnych deklaracji - wartość największa. Mam nadzieję, że w przyszłym Sejmie miejsca dla tego typu osób zabraknie.

  S.

 • rot.leszek

  Oceniono 29 razy 27

  Godson jako imigrant z ..bogatego kraju" - moze problemu nie znac.... Mularczyk to nawet nie wie jak dobre show w sejmie odstawic (musi go Klempa kopami w dupe poganiac) A Zalek to widac wogole nic nie wie

 • demolka666

  Oceniono 22 razy 20

  jaki mają pomysł?! a to ich dzieci?! nie... więc pomysłu nie mają, oni chcą tylko by życie trwało... ciekawe, że żaden urząd nie przyszedł odebrać matce chorego dziecka z powodu biedy, odbierają tylko zdrowe... nic to nikomu nie mówi niestety....

 • ciemnyludd

  Oceniono 19 razy 19

  Oni mają jedynie pomysł na WYBORCZĄ MANNĘ Z NIEBA ... przy następnych wyborach...całą resztę GŁĘBOKO W D...

 • andrzej1.61

  Oceniono 18 razy 18

  Zabrać innym i rozdać w ramach kampanii wyborczej. Prawie jak złodzieje Kaczyńscy ich szkoła.

 • panchuck

  Oceniono 2 razy 2

  no i tutaj mam nadzieje, ze żalek przejdzie na listy pisu, albo nawet do korwina, bo w po go nie widze.
  tego typu gamonie, ktorzy wycieraja sobie geby i swoje sumienia bohaterstwem rodziców, musowym bohaterstwem, ktorzy musieliby wychowywac niepelnosprawne dzieci, ktore najpewniej nie dozyja pełnoletnosci, powinno sie karac z urzedu wiezieniem.
  jakim argumentem jest ochrona zycia, tj embrionu (czyli zycia zaleznego od ciala matki), przy argumentach godnego zycia matki, rodziny i samego niepelnosprawnego dziecka z genetycznymi wadami...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX