Komentarze (105)
"Z żalem patrzę na rolę Kościoła" - Norman Davies w TOK FM
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • jk1962

  Oceniono 17 razy 15

  Tak jak Brzeziński ośmielił niektórych w nazwaniu po imieniu poczynań Kaczyńskiego, tak, mam nadzieję, Davies spowoduje że opinia publiczna skupi uwagę na szerzeniu nienawiści przez Kościół.

 • arche556

  Oceniono 19 razy 15

  Kolejny autorytet, wypowiada się o bredni smoleńskiej. Pokażcie jakie autorytety moralne, dobrze życzące Polsce i Polakom, podtrzymują aberację zwaną zamechem smoleńskim? Może hofman albo Brudzinski ? To Wasze autorytety? No kto jeszcze? Błaszczak?To gratuluję!

 • albacor

  Oceniono 17 razy 15

  Mam nadzieję, że oszołomstwo w wiekszości zrozumie wreszcie jak jest widziane w świecie i ile zła dla Polski robi, chociaż gorączkę i sraczkę to co niektórzy będa nosić (razem z krzyżem) do samej śmierci

 • oservattoreromano

  Oceniono 13 razy 13

  Niestety, Polska to Iran Europy ze swoim klerem i środowiskiem swiętojebliwych mocherówych beretów.
  Niestety, nie da się szybko ogrniczyć działalności księzy i biskupów, wsród których jest wielu pedofilów i klientów burdeli.
  Niejaki "alijenn", piszący poniżej, to jeden z tych niechlubnych beretów, a może nawet jest księdzem; w każdym razie człowiek grożny dla wolności jednostki i rozwoju intelkektualnego młodzieży.
  Takich typów należy izolować

 • ewa7koz

  Oceniono 15 razy 13

  Dziwi mnie odznaczenie rydzykowego betonu,nie wspomnę o dwuznacznej roli w życiu JPII.Chodzi mi o dr Półtawską

 • zorro909

  Oceniono 17 razy 11

  Swiete slowa, wybor Wojtyly na papieza cofnal Polske w sredniowiecze. Ogromna czesc spoleczenstwa wrocila do epoki kamienia lupanego by czcic swojego bohatera i jego wizje rzeczywistosci. Ten tak oczekiwany bohater mial pozwolic im zaistniec w oczach reszty swiata. Niestety to nie byl wg mnie odpowiedni bohater.

  <epupecki

  <To przecież widać gołym okiem. Kościół Katolicki szkodzi Polsce. Gdy Polacy wyzwolą się z pęt <watykańskich zrozumieją jaką szkodę wyrządzili nam wybierając Karola Wojtyłę papieżem.

 • czemrok

  Oceniono 10 razy 10

  Jeśli tą ,,władzą moralną" ma być w Polsce Kościół Katolicki to jedno wielkie NIE !. Władzę to oni chętnie by przejęli, walczą o to przecież od czasów Mieszka, ogniem, mieczem i czynami najpodlejszymi w naszej historii. Moralność w tej organizacji to podstawowy problem. Pedofilia, alkoholizm, przywłaszczanie cudzego mienia,korupcja, nie wspominając o innych niecnych uczynkach. A to wszystko czynią tylko ostatnimi czasy. A gdzie bezeceństwa wyprawiane we wcześniejszej historii. Najgorszym nieprzyjaciołom nie życzmy takiej Władzy. A i Moralności niech nas nie uczą.

 • hirrg

  Oceniono 7 razy 7

  Takim autorytetem moralnym mogą być kościoły protestanckie, które są wolne od doktryn głoszonych przez Kościół Katolicki które nie mają nic wspólnego z nauką Jezusa.

 • m-isio

  Oceniono 7 razy 7

  Kościół ma swoją zasługę w niszczeniu państwa nie do przecenienia, ale to nie wszystko - poziom agresji i nienawiści wobec państwa, który wylewa się z mediów jest równie niesłychany - tylko porażki, skandale, kompromitacje...
  Żal..

 • cowboy66

  Oceniono 5 razy 5

  PIS jest jak partia Hitlera, gra na ludzkich uczuciach i liczy ze populus pójdzie i poprze ich retoretyke myślenia i postępowania! Dzięki Bogu Polska ma tylko 25-30% ludności która jest na tyle zacofania, prymitywna lub po prostu zaslepiona żeby zachowywać się jak ślepe bydło i wiernie iść za ich liderem!

 • 99venus

  Oceniono 7 razy 5

  odnoszę dziwne wrażenie,że w czasach PRL zaufanie do państwa było zdecydowanie wyższa.

 • kat-kk

  Oceniono 3 razy 3

  Nie ma na świecie takiego sapera,który chciałby trafić na jakiś trotyl a Jarosław Polskęzbaw ,pragnie trotylu całym swoim jestestwem,żeby chociaż troszkę, jak kogut swoją kokoszkę.Nawet okupanci watykańscy,cieszyli by się, z chociażby odrobinki trotylu,bo im się organizacja rozpada kompletnie bez trotylu.

 • jonkasta

  Oceniono 19 razy 1

  marsz komorowskiego pod pomnik Dmowskiego było czymś obrzydliwym i policzkiem dla normalnej części Polaków. Stworzenie sobie Dmowskiego - jako patrona wolnej Polski i składanie mu kwiatów - jest czyms niezrozumiałym . Hołd dla nacjonalisty, antysemity, faszysty, to juz zdziczenie obyczajów i promowanie postaw , które w szybkim tempie rodza sie w Polsce. Za nieznajomośc historii i sprzyjanie prawicowym odłamom - zapłacimy zbyt dużą cenę. Cóż mozemy wymagać od Komorowskiego, myśliwego, gajowego, który historię zna po łebkach, tak jak i ortografię polską. A doradców ma z samego prawicowego dołu i sympatii do takich przedwojennych , negatywnych postaci.

 • ted.53

  Oceniono 3 razy 1

  Niech już nie kupują !!! Niech się to wszystko znajdzie jako wota i będzie się można w ciszy modlić przed ołtarzami.

 • kow2008

  Oceniono 10 razy -8

  Well done, Norm! How objective of you! Teach these silly Poles a thing or two! May you win many more medals and honours for your unstinting support of Platforma Obywatelska and Donald Tusk. And may your authority as a historian grow accordingly!

 • partia_niewidzialnych

  Oceniono 19 razy -9

  O, widzę, że mamy ciąg dalszy serialu „-Jak to się stało, że samolot, spadając kołami do góry, ubłocił je sobie jak dzika świnia na rodeo? -Spieprzaj do Maciara, ty cholerny paranoiku!”. Co będzie następne: „-Jak to się stało, że ten gość popełnił samobójstwo, strzelając sobie w plecy?”?

 • a-siek

  Oceniono 21 razy -15

  Póki co największymi udowodnionymi fałszywymi tezami smolenskimi są gen. Blasik w kokpicie i żelazna brzoza. Reszta to niewykluczone (chociaż czasem mało prawdopodobne) hipotezy.

  A herezja to odstępstwa od dogmatow wiary. A więc, jeśli niewiara w raport Millera to herezja, to czym jest ten raport? Religią lemingow?

 • ergosumek

  Oceniono 33 razy -19

  "Z żalem patrzę na rolę Kościoła" - Norman Davies w TOK FM
  +++++++++++++++++++++++
  A ja straciłem dla tego człowieka całą sympatię.
  Poznał polską historię, myślałem, że coś z niej zrozumiał.

  Jak Tusk nawoływał po przegranych wyborach do obywatelskiego nieposłuszeństwa to siedziałeś Pan cicho?
  Wtedy nie było zadym, bo poparcie dla nawoływań Tuska było żadne.
  A jak jest teraz, to widział pan wczoraj na ulicy.

 • 123456ag

  Oceniono 30 razy -22

  Starość jest zawsze żałosna. Te ostatnie wystąpienia Wałęsy, Brzezińskiego, Davies`a......

 • red-akcja

  Oceniono 27 razy -23

  To jakiś nowy specjalista od katastrof? Skąd on wie jak było, skoro nie wie nikt, nawet prokuratura, bo dalej wykonywane są badania. Gość może sobie wierzyć w ruskie wersje, ale nie może mówić, że są prawdziwe, bo to dopiero się okaże. Detektory wykryły co wykryły. To były spektometry do wykrywania materiałów wybuchowych, nie namiotów.
  I jeszcze jedno, order za co, za głoszenie teorii zgodnych z zapotrzebowaniem władzy? Żenada.

 • skok

  Oceniono 36 razy -26

  Pani Ania Walentynowicz mówi, że wszystkie trzy porozumienia sierpniowe 1980 r. podpisali agenci na czele. Według niej wcale komunizm nie upadł. Ten komunizm jedynie sobie spoczął, przez czas rządzenia agentury. Oni odpoczęli, zapuścili swoje korzenie. Podczas wywiadu zadała pytanie: jak to może być, że nie mamy komunizmu? Mamy III Rzeczpospolitą, mamy Sejm kontraktowy 35 ― 65 i Prezydent jest I sekretarzem KC PZPR, zbrodniczej PZPR, który wprowadził stan wojenny i to jest wolna Polska? Upadł komunizm?! Na postawione przez nią pytanie: czy zostali rozliczeni przestępcy komunistyczni, przestępcy PRL? Odpowiada sama sobie ― nie! I dalej kontynuowała: wszyscy ci utrwalacze władzy ludowej dalej są na stanowiskach. Premier Miller mówi, że dzięki Solidarności jesteśmy w Unii Europejskiej. Ich ojcowie pozbawili nas własności. Po 1989 roku ich potomkowie uwłaszczyli się na majątku państwowym. Majątek państwowy został rozgrabiony przez utrwalaczy PRL: ― „My to nazywamy wolną Polską? Partia Platforma Obywatelska wygrała wybory, która powstała z popłuczyn zbrodniczej PZPR, którą założył agent do kwadratu Olechowski.”

 • witoldpolak

  Oceniono 34 razy -28

  Kolejni "heretycy" ?

  "...
  Wpadka Sikorskiego w radiu. Przyznał, że był ... zamach smoleński

  Feralne słowa padły w czasie piątkowej rozmowy ministra z Jackiem Żakowskim w radiu TOK FM. Co ciekawe, pierwszy o zamachu powiedział sam dziennikarz.

  Po zamachu wydawało się, że będzie mieli, mówią językiem obamowskim, reset w stosunkach polsko-rosyjskich - stwierdził Jacek Żakowski. - Że na tej tragedii, na tym wspólnym przeżyciu będzie można budować jakieś pozytywne odruchy… No, ostatnio trudno by było znaleźć potwierdzenie w tych relacjach, chociażby sprawa wraku - dodał.

  Radosław Sikorski z niezmąconym spokojem odparł:

  Władze rosyjskie po zamachu były autentycznie wstrząśnięte, przypominam, że miało miejsce ileś decyzji, które były motywowane… - tu się zawiesił.

  Dobrą wolą - podpowiedział Jacek Żakowski. Obaj jednak najwyraźniej nawet nie zauważyli, co powiedzieli...."

 • knightnoir

  Oceniono 29 razy -29

  Z zalem patrze na role slawnego historyka. Ludzie nie kupuja takiej "historii"

 • franekwolusz

  Oceniono 44 razy -32

  Davies, panie ślepy na jedno oko. Jak Tusk z Platformą kontestowali rządy PISu i prezydenta Kaczyńskiego, Tusk groził wezwaniem do obywatelskiego nieposłuszeństwa, to żeś to ślepcze nie widział? A teraz pan to widzi? Czyżby takie "obiektywne" opinie to płacenie za order?

 • jedrek490

  Oceniono 55 razy -35

  Żałość bierze panie profesorze! Albo bardziej zrozumiale: shame!

 • 3rolnikzwilkowiecka

  Oceniono 47 razy -37

  "Z żalem patrzę na rolę Kościoła" - Norman Davies

  Bez żalu patrze na Davisa.
  Modli sie do ty swoi stary królowy, "Matko Boska Elżbiecka dej mi trocha rozumu",
  w taki samy wierze wychowuje swych synów, jego kraj go nie toleruje i możno go kupić
  za bezcen do formuwanio nieprawdziwych opinii !!!

 • chynek

  Oceniono 41 razy -37

  "Z żalem patrzę na rolę Kościoła"

  A tu nie masz "żalu" bandyto zakłamany!?

  W przeddzień Święta Niepodległości prezydent Bronisław Komorowski fotografował się z dziećmi, które popierany przez niego "kompromis aborcyjny" mógłby skazać na śmierć w majestacie prawa - pisze “Nasz Dziennik”.

  Gazeta pisze, że w sobotę, prezydent, który jeszcze nie tak dawno jawnie deklarował, że jest zwolennikiem tzw. kompromisu aborcyjnego, oznaczającego zabijanie dzieci m.in. z powodu choroby, spotkał się w Pałacu Prezydenckim z uczniami i ich rodzinami, aby wspólnie przygotować kotyliony.

  Wśród małych gości były dzieci chore na zespół Downa.

  - To jest jakaś schizofrenia, z jednej strony pochylanie się z troską nad dziećmi z zespołem Downa, które miały szczęście się urodzić, a z drugiej strony akceptacja dla zabijania dzieci cierpiących na tę chorobę - ocenia Mariusz Dzierżawski z Fundacji PRO - Prawo do Życia. – To jest rzecz zła. Nie można jednocześnie służyć życiu i śmierci, dobru i złu. Tu trzeba wybrać - domaga się Dzierżawski.

 • zapluty_karzel_moralny

  Oceniono 47 razy -39

  Z żalem patrzę na staczanie się profesora Daviesa do poziomu wice-Niesioła.

 • anwdin-san

  Oceniono 49 razy -41

  Nie wiedziałem, że prof. Daviesw jest komuchem, lewakiem , agentem Putina i Tuska, pisuarem i cyklistą.
  Wstyd, panie profesorze.

 • pikkollo

  Oceniono 85 razy -69

  Nie rozumiem po jaką cholerę Norman Davies postanowił zniszczyć swoją bądź co bądź dobrą sławę jaką cieszy się w Polsce i zabrał się do komentowania naszej bieżącej rzeczywistości. Mógł nadal pozostać uznanym pisarzem czerpiącym z tego korzyści, tymczasem wdepnął w coś co ostatecznie zniszczy jego autorytet

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX