Delegalizacja MW? Gowin: A zaskakująco opiniotwórcza Krytyka Polityczna apoteozuje Lenina

- Na forach skrajnej prawicy bywa odrażająco, ale równie strasznie bywa na forach skrajnej lewicy. Zresztą nawet nie tylko tam, ale także wśród zaskakująco opiniotwórczych środowisk, np. Krytyki Politycznej, które apoteozuje Lenina. To dla mojego pokolenia brzmi jeszcze bardziej odpychająco niż idee skrajnego nacjonalizmu - mówił w TOK FM Jarosław Gowin.
Jarosław Gowin mówił już, że nie widzi podstaw do delegalizacji ONR i Młodzieży Wszechpolskiej. W "Poranku Radia TOK FM" dodał jeszcze, że gdyby przyjrzeć się skrajnej lewicy, także znalazłoby się wiele odpychających haseł.

- Nie ma żadnych postaw prawnych, żeby rozwiązywać ONR i Młodzież Wszechpolską. Ja mogę mieć duży dystans do haseł nacjonalistycznych, ale w wydawaniu Młodzieży czy nawet ONR one jednak nie przekraczają granic dopuszczalnych w państwie prawa - - tłumaczył minister sprawiedliwości.

"A Krytyka Polityczna apoteozuje Lenina"

Prowadzący "Poranek" zwrócił uwagę, że hasła na 11 listopada mogły być łagodniejsze ze względu na "świąteczną" autocenzurę. - Ale jak się pogrzebie w internetowych wydaniach oenerowskich pisemek, to tam bywa naprawdę strasznie - zauważył Wróbel. - Bywa odrażająco, odpychająco, ale równie strasznie bywa na forach skrajnej lewicy. Zresztą nawet nie tylko tam, ale także wśród zaskakująco opiniotwórczych środowisk, np. Krytyki Politycznej, które apoteozuje Lenina. To dla mojego pokolenia brzmi jeszcze bardziej odpychająco niż idee skrajnego nacjonalizmu - powiedział minister sprawiedliwości.

Niedemokratyczne korzenie SLD?

Propozycję zdelegalizowania ONR i Młodzieży Wszechpolskiej zgłosili politycy SLD. - Kiedy słyszę postulat delegalizacji Młodzieży Wszechpolskiej formułowany przez polityków SLD, a więc o partii o korzeniach nie mających nic wspólnego z demokracją, to myślę sobie, że ci starsi panowie powinni sobie dać na wstrzymanie. Tak samo, jak ci młodzi chłopcy - skomentował Gowin.Przyznał przy tym, że gdyby znalazło się ludzi, którzy w czasie wiecu kończącego Marsz Niepodległości krzyknęli z tłumu "zawisną" powinni mieć zarzuty jako wzywający do przemocy. - Ale organizatorów takimi okrzykami obarczać nie można - zaznaczył.

Giertych nowym liderem?

Roman Giertych jest ostatnio bardzo ostatnio aktywny medialnie i odcinający się od Młodzieży Wszechpolskiej. Pytany o niego Gowin odpowiedział: - Obserwuję ewolucję poglądów politycznych Giertycha ku klasycznemu wolnorynkowemu konserwatyzmowi i to jest ewolucja pożądana. Sądzę, że stanie się w przyszłości jednym z twórców nowej partii centroprawicowej.

Zobacz całą rozmowę:Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (117)
Delegalizacja MW? Gowin: A zaskakująco opiniotwórcza Krytyka Polityczna apoteozuje Lenina
Zaloguj się
 • v.prl.pisiorow

  Oceniono 213 razy 133

  ja wiem dlaczego gowin jeszcze nie wstapił do PIS, bo on jest bardziej na prawo

  jemu byłoby po drodze z jurkiem, ale jurek jest na 'out'cie'....

  ale jako obrońca ONR, Młodziezy Wszechpolskiej oraz pedofili ksieży, odnalazł swoje powołanie

 • bnch

  Oceniono 318 razy 126

  Ale że co Krytyka Polityczna? Gdzie ta apoteoza Lenina? Żeby nie było KP to nie moja bajka, ale trzeba być wyjątkowo odpornym na refleksję, żeby nie widzieć różnicy pomiędzy wychudzonymi intelektualistami kawiarnianymi, a łysymi faszystami bredzącymi o obaleniu republiki.

 • 3xm

  Oceniono 185 razy 73

  Ten człowiek się kompromituje za każdym razem jak usta otwiera. Konserwatysta = za głupi jestem by cokolwiek zmienić, więc niech będzie jak było.

 • krukpl

  Oceniono 119 razy 71

  już wcześniej był pytany o to i napisałem komentarz który był w 5 najwyżej ocenianych chciałem teraz zobaczyć go i cio skasowany wraz z innymi ,ktoś czyści fora
  no powtórzę niestety nie w tych samych słowach
  gdyby Gowin zał się na prawie a nie na filozofii i religii to by inaczej mówił ale wtedy by miał kompetencje do sprawowania urzędu czego obecnie nie ma
  czy nikt sie nie zastanowił czemu w Niemczech zdelegalizowano tak wiele organizacji tego podobnych bo takie jest prawo a u nas propagowanie faszyzmu jest przestępstwem a organizacje mają być delegalizowane
  tak wiec w skrócie Gowin do dymisji , a faszyści do delegalizacji i najlepiej zupełnie ignorowani prze media bo oni dlatego robiące marsze by się pokazać a idioci ich pokazują cały tydzień o nich będziemy gadali

 • nie_mam_facebooka

  Oceniono 93 razy 63

  Proszę o konkretne linki z apoteozą Lenina. Służę linkami z apoteozą faszyzmu i antysemityzmu

 • vibhisana

  Oceniono 96 razy 56

  Ten słyszacy krzyk zarodków minister sprawiedliwości pozwala sobie ustalać normę polityczną słowami;"... - Obserwuję ewolucję poglądów politycznych Giertycha ku klasycznemu wolnorynkowemu konserwatyzmowi i to jest ewolucja pożądana."
  To bezczelność. Poza tym ten zapiekły klerykał wyraźnie sympatyzuje z nacjonalistami(faszystami polskiej proweniencji). Krytyki Politycznej gn.jek w ogóle nie czyta,bo by wiedział, ze tam nikt nie chce obalać demokratycznego porządku Polski. O Leninie wie tyle ile usłyszał od księdza na spowiedzi :-)

 • piotr_kolec

  Oceniono 57 razy 39

  Miałem nadzieję, że ktoś spoza wymiaru
  Zapuszczonego, jak pokój studenta
  Posprząta ten bajzel, wniesie nową jakość
  O hasłach swej partii będzie pamiętać

  Ale to facet robiony na miękko
  Nie podejmie wyzwania, co wymaga siły
  Zatem w Tusku nadzieja - wywal pan tę świętość
  I daj tam babę lub chłopa, co jaja mu nie zgniły

  A szanownego ministra ładnego jak obrazek
  Powieś pan se w klapie, będzie wam do twarzy
  On, nieudany Temidy wynalazek
  Pan, polityczny jajcarz
  Największy wśród jajcarzy

 • zino799

  Oceniono 80 razy 36

  Dla mnie najbardziej odpychająco brzmi nazwisko Gowin.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX