Inwigilacja Wszechpolaków? Sekielski: To pachnie IV RP. Maziarski: kontrola jest konieczna

- Nadzór służb nad legalnie działającą organizacją pachnie IV RP - skomentował w TOK FM Tomasz Sekielski. Chodzi o Młodzież Wszechpolską, która przed Marszem Niepodległości skarżyła się na, jak to nazwali, inwigilację. W dzisiejszej "GW" Wojciech Maziarski komentuje, że kontrola na tym środowiskiem jest konieczna, bo "jeśli gdzieś może się pojawić kandydat na polskiego Breivika, to właśnie tutaj".
Tomasz Sekielski cytował komentarz Wojciecha Maziarskiego opublikowany w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej": "Przed marszem przywódcy wszechpolaków skarżyli się, że policja ich ''inwigiluje'', to znaczy dzwoni do nich i zaprasza na rozmowy. (...) Informuje więc, co to znaczy śledzić, podsłuchiwać, podglądać, obserwować metodami operacyjnymi".

Zdaniem Maziarskiego, jeśli policja jeszcze nie zaczęła stosować takich metod, to zdecydowanie powinna zacząć: "Deklaracje i wypowiedzi Roberta Winnickiego i jego kolegów wskazują, że w tym środowisku drzemie potencjał wywrotowy, który w przyszłości może zaowocować aktami przemocy i terroru. Jeśli gdzieś może się pojawić kandydat na polskiego Breivika, to właśnie tutaj. (...) Ja mogę zrobić tylko jedno: gdy znowu usłyszę skargi od wszechpolaków, że są inwigilowani, odpowiem: "I bardzo dobrze!".

Winnicki na wiecu: Obalimy republikę okrągłego stołu! To siła, której boją się lewaki i pedały! >>

Służbom nie można na wiele pozwalać

Prowadzący "Poranek" nie zgodził się z Maziarskim: - Ta inwigilacja, nadzór służb nad legalnie działającą organizacją, trochę to wszystko pachnie IV RP, a dokładniej tym, o co oskarżano IV RP, czyli o budowanie państwa policyjnego - komentował Tomasz Sekielski.

Dziennikarz podkreślał, że na razie nikt nie stwierdził, że Młodzież Wszechpolska złamała prawo. - Dlatego uważam, że takie komentarze to jest jeszcze przesada - ocenił.

- Służby specjalnie, gdy tylko dostają takie przyzwolenie i zachętę, żeby inwigilowały i obserwowały, bardzo skrzętnie z tego zazwyczaj korzystają. Każdy może się znaleźć na ich celowniku - ostrzegał. - A co do polskiego Breivika, to szaleniec, który strzelał w łódzkim biurze PiS, o ile dobrze pamiętam, nie był z Młodzieży Wszechpolskiej ani z ONR - dodał Sekielski.

Giertych: Pan Robert Winnicki jest beznadziejnie durnym prezesem Młodzieży Wszechpolskiej [WYWIAD GW]

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (35)
Inwigilacja Wszechpolaków? Sekielski: To pachnie IV RP. Maziarski: kontrola jest konieczna
Zaloguj się
 • ciemnyludd

  Oceniono 41 razy 25

  Nie ma takiego fanatyka na świecie który nie skarżyłby się na INWIGILACJĘ.... Ale popuśćmy wodze wyobraźni...Państwo WODZOWSKIE pana Zawiszy z mundurami, z uzbrojonymi bojówkami, z pogromami "nieprawdziwych Polaków" oraz ludzi rasowo "niepożądanych", może jakaś mała Bereza Kartuska....

 • ajax333

  Oceniono 39 razy 23

  Wypowiedź Sekielskiego to przykład braku odpowiedzialności za słowo.Rozumiem,że z uwagi na wiek nie pamięta początków hitleryzmu,ale na Boga są książki i niech choć jeden z młodych dziennikarzy do zajrzy zanim zacznie wypowiadać nieodpowiedzialne sądy.Te faszystowską hałastrę należy zdelegalizować,a nie bawić się w inwigilację.

 • krukpl

  Oceniono 31 razy 21

  we Francji organizacje niebezpieczne są inwigilowane przez policje obecnie głownie islamskie ale u nas cale szczęście islamu mało i niech tak pozostanie co nie znaczy ze niebezpiecznych org nie ma , nie wiem oczy wszechpolniacy są inwigilowani ale nie miałbym nic przeciwko po prostu mi ich nie żal

 • rot.leszek

  Oceniono 16 razy 14

  Jak mawiali starozytni Imdianie:

  VERTRAUEN IST GUT - KONTROLLE IST BESSER

 • szama3

  Oceniono 12 razy 10

  ten Cekielski jest zawodowo taki durny czy udaje? to na skutek takich postaw Lenin mógł powiediec (i to słusznie): -" sznur na stryczek który założymy na kark imperialistów sprzedadzą nas własnie sami imperialiści..."

 • pannamarianna777

  Oceniono 12 razy 10

  Czemu Sekielski jest taki przewidywalny i nudny?
  Może coś o modzie albo przyrodzie? Może będzie ciekawiej?
  Może...

 • wandateresa1

  Oceniono 17 razy 7

  Uwazam że pan Sekielski prowadzi audycje w sposób SKANDALICZNY,,prymitywnie,głupio judzaco w poniedziałki wyłaczam radio.

 • red-akcja

  Oceniono 8 razy 6

  Towarzyszu Sekielski jak tam idzie?

 • lukki69

  Oceniono 6 razy 4

  i tak bedziemy sie grzebac w tym syfie do konca swych dni.... człowiek jest zbyt prymitywny by stworzyć cywilizacje. to co tworzy do tej pory to sa "cywilizacje" oparte na wojnach i głupim pededzie za posiadaniem czegokolwiek...szkoda nerwów i zdrowia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX