PiS spada w sondażach. Lis: Za 40 dni ludzie znów zapomną, jaki jest Kaczyński. I zacznie rosnąć

Według sondażu przeprowadzonego po "trotylowej" publikacji "Rz" poparcie dla PO poszło w górę, PiS w dół. - Oceniam pamięć społeczną na 35 do 40 dni. To taki cykl. Ludzie zapomną, jaki Kaczyński jest naprawdę i wtedy znowu zacznie rosnąć - skomentował w TOK FM Tomasz Lis.
W ciągu miesiąc poparcie dla PO wzrosło o 7 pkt proc. (do 34 proc.); PiS stracił w tym czasie 6 pkt proc. (ma 23 proc.), wynika z najnowszego sondażu TNS Polska. "PiS wyleciał na trotylu" - opisuje wyniki "Gazeta Wyborcza".

Tomasz Wołek się zgodził z opisem "GW". Jego zdaniem przy okazji "trotylowego" artykułu "Rzeczpospolitej", " po raz kolejny wyszło na jaw, że prezesa interesuje wszystko, co jest związane ze Smoleńskiem". - I wszystko, co może tym sposobem utorować drogę do władzy - mówił publicysta.

- Oceniam pamięć społeczną na 35 do 40 dni. To taki cykl. Ludzie zapomną, jaki Kaczyński jest naprawdę i wtedy znowu zacznie rosnąć - komentował redaktor naczelny "Newsweeka" Tomasz Lis.

"To przez narodowców PiS się zradykalizuje"

Janina Paradowska zastanawiała się czy Marsz Niepodległości i siła polityczna, jaka ma po nim powstać, jest zagrożeniem dla PiS. - Jest przez nich tak lekceważony, że zastanawiam się, czy - gdyby miała lepszych liderów - ta nowa siła mogłaby realnie odepchnąć PiS od prawej ściany - mówiła prowadząca "Poranek Radia TOK FM".

PiS o Ruchu Narodowym: Na prawo od nas nikt nie ma szans >>

- To jest dla nas zagrożenie nie dla PiS, ale dla nas. Nie dlatego, że Młodzież Wszechpolska i ONR zdobędą władzę. Tylko dlatego, że PiS, widząc ruch po prawej stronie, musi się radykalizować. To jest zagrożenie. W gorących momentach będzie mniej racjonalny - opisywał Lis.

Brunatne- my 0-1 [BLOG]

Jego zdaniem ofensywa ONR jest sygnałem do działania dla lewicy. Lis uważa, że gdyby Miller i Palikot na poważnie wysłali sygnał do społeczeństwa, że mogą współpracować, to takie ewentualne połączone lewicowe ugrupowanie dostałoby od wyborców pewną premię. - Nie wierzę, że po siedmiu latach ludzie mogą nie być zmęczeni POPiS-em - zaznaczył.

Po prawej stronie jest licytacja

Zdaniem Wiesława Władyki z "Polityki" nacjonalizm polski wraca w swoje najgorsze koleiny, a co gorsza przybiera "formę kibolską". Publicysta widzi po prawej stronie sceny politycznej także pewną licytację. - Między tymi środowiskami jest pewna kolizja. Charakterystyczne było, że Jarosław Kaczyński 11 listopada wypowiedział się z Krakowa. Powiedział, że złożył wieńce na grobie Lecha Kaczyńskiego, Marii Kaczyńskiej, a także Józefa Piłsudskiego, co podkreślił. Dla Marszu Niepodległości istniał tylko Roman Dmowski. To jest znakowe odróżnianie się - opisywał Władyka.

Pomniki martwych bohaterów stawiają sobie żywi dla podkręcenia swojej chwały [BLOG GADZINOWSKIEGO]

- Dla nich Kaczyński też jest przedstawicielem establishmentu - zauważył Tomasz Wołek. - Więcej, oni mówią o nim "zdrajca" - dodała Paradowska.

- Przestanie być zdrajcą, jeśli da im miejsce na listach wyborczych - uważa Tomasz Lis. - Kaczyński był w stanie wejść w romans z Rydzykiem, o którym przez lata mówił z absolutną antypatią, a wręcz pogardą. Kiedy trzeba było, poszedł na współpracę - przypomniał dziennikarz.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (62)
PiS spada w sondażach. Lis: Za 40 dni ludzie znów zapomną, jaki jest Kaczyński. I zacznie rosnąć
Zaloguj się
 • ciemnyludd

  Oceniono 87 razy 63

  Ludzie albo zapomną albo nie zapomną, to mało ważne, ALE KACZYŃSKI JUŻ NIGDY NIE DORWIE SIĘ DO WŁADZY BO jest już ZBYT NIEODPOWIEDZIALNY zarówno dla zwolenników, dla przeciwników oraz dla ludzi ideologicznie obojętnych. TO JUŻ TYLKO NIEBEZPIECZNY PAJAC... gotow podpalić nie tylko Polskę ale i Europę (wetować !!!) z powodu swoich chorych mrzonek.

 • edwlad1950

  Oceniono 42 razy 32

  Jakież było by o wiele prostsze nasze polskie życie dla nas wszystkich, gdyby przyjęto fakt, że najwybitniejszy według PiS-u prezydent Polski, zginął w zwykłej katastrofie lotniczej. Dochodzenia różnych poważnych komisji dowiodły, że była ona wynikiem nakładających się na siebie różnych błędów popełnionych przez ludzi w określonym czasie, w trakcie panujących w Smoleńsku bardzo złych warunków atmosferycznych. Komu jest potrzebny zamach ? Po tragedii i letargu PiS-u, oraz po przegranych wyborach prezydenckich, nastąpiło przebudzenie i refleksja - życia żadnemu nie przywrócimy, lecz politycznie ugrać na tym możemy dużo. No i zaczęła się walka o władzę z tłem katastrofy smoleńskiej, miesięcznice na Krakowskim Przedmieściu, Zespół Macierewicza, spotkania z tymi wierzącymi w genezę zamachu, próby powołania komisji międzynarodowej. Wielu w argumentację PiS-u w zamach uwierzyło, a wręcz wierzyć nie musiało, gdyż teren na którym katastrofa się wydarzyła, jest terenem naszego odwiecznego wroga. Przegrane wybory parlamentarne dolały oliwy i do ognia - jak nie możemy przy urnie, to może na ulicy władzę zdobędziemy ! Okazało się że jest ogromna rzesza PRAWDZIWYCH POLAKÓW, którzy w tą wirtualnej prawdę uwierzyło. Wielu tych prawdziwych wzięło udział w różnych manifestacjach na terenie całej Polski, a przede wszystkim w manifestacji w Warszawie organizowanej z udziałem PiS-u, SP, Solidarności Dudy, oraz skrajnej prawicy, a także zwolenników TV TRWAM by znalazła się na multipleksie. Udało się, PiS przegonił w sądażach PO. Powołanie technicznego premiera oraz inicjatywy PiS odnośnie gospodarki, jak zabłysnęły i były tematami ważnymi w informacji, to po czasie zgasły, chociaż następne dyskusje i inicjatywy trwają - to nikt nimi na poważnie się nie zajmuje. Święto Niepodległości 11 listopada i wyczyny uczestników Marszu Niepodległości pokazały Polakom - co to jest PiS (gdyby ktoś zapomniał), do czego chce w Polsce doprowadzić i kto to są ewentualni jego sprzymierzeńcy, koalicjanci - Młodzież Wszechpolska, oraz inni ze skrajnej prawicy. Zdolności koalicyjne PiS-u są prawie żadne, gdyż ci co chcieliby być w koalicji z PiS-em, w parlamencie, ich tam nie będzie. Natomiast absolutna wygrana PiS-u jest równa zeru. Ogłoszony sondaż przez TNS POLSKA w dniu 16.11.2012 wykazuje stopień poparcia dla partii politycznych i tak : PO - 42%, PiS - 28%, SLD - 9%, RP - 7%, PSL- 7%, SP - 4% Nowa Prawica - 2% PJN - 0%, inne partie - 1%. Jakie z tego możemy wyciągnąć wnioski ? Wróciliśmy do sondaży, które znamy od lat. Każdy z nas jest w stanie sam to sobie ocenić. Ja uważam, że nie tędy droga...., PiS wygrało bitwę, a przegrało wojnę ! Komisja międzynarodowa, gdyby jej wynik dochodzenia był inny niż oczekiwania PiS-u, to tak nie będzie wiarygodna ....!

 • siekier35

  Oceniono 34 razy 24

  prezes jest jak wrzód na tyłku.
  to wyskoczy to znika....ale jest i to czuć.

 • miroo

  Oceniono 20 razy 10

  Polacy to katolickie owce - krótką pamięć mają.

  Tomasz Wołek - skompromitowany katolicki-prawicowiec (kto dziś pamięta szmatławiec prawicowy "życie" którego był naczelnym?). Teraz stara się zmienić barwy klubowe i coraz częściej podlizuje się do PO...

 • szpon

  Oceniono 17 razy 9

  Lisek o Was: www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Z79RiZWQFtk

 • opatrumiaredagdynia

  Oceniono 11 razy 7

  ale przynudzają

 • julianaugustyniak

  Oceniono 13 razy 7

  Kaczyński jest największym atutem Tuska. Nikt tak, jak ten władca PiS, nie potrafi psuć swojego wizerunku. Porażki rządu dają punkty opozycji, ale nie w tym układzie politycznym. Ktoś inny idzie na fali i wygrywa, JK jest "pryncypialny" i traci mozolnie zdobyte punkty. Dla przeciętnego Polaka Kaczka jest wygodny, bo zwalnia od ponoszenia odpowiedzialności za wybór przy urnie. Ludzie wolą jednak nie iść do urny smoleńskiej, bo tam jest miejsce na pomniki a oni chcą chleba.

 • slad.po.trotylu

  Oceniono 21 razy 7

  Wszystkiemu winna mg?a !

 • 17yes

  Oceniono 8 razy 6

  Przykro mi , że trzeba zgodzić się z p. Lisem . A jeszcze bardziej przykro , że Kurski miał rację .
  GŁUPI NARÓD KUPI WSZYSTKO .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX