Mowa nienawiści? "Niesiołowski używa mocnych słów, ale nie przekracza granic jak Braun"

- Stefan Niesiołowski jest politykiem, który używa mocnych słów, ale jednak to są zawsze przymiotniki, określenia mocne. Na pewno jednak nie przekracza granic, co się dzieje chociażby u takich ludzi jak Palikot czy jeszcze w gorszym przypadku u Grzegorza Brauna. To jest zupełnie inny poziom - mówił w TOK FM Rafał Grupiński. Szef klubu PO odnosił się do stwierdzenia Zbigniewa Ziobry, że mowa nienawiści ma też miejsce po tzw. drugiej stronie.
Zbigniew Ziobro wypominał dziś w "Poranku" m.in. słowa Janusza Palikota ("Zastrzelimy Jarosława Kaczyńskiego, wypatroszymy i skórę wystawimy na sprzedaż w Europie") oraz zachowanie Stefana Niesiołowskiego w stosunku do dziennikarki Ewy Stankiewicz. Argumentował, że prokuratura powinna zajmować się każdą skrajną wypowiedzią albo zachowaniem, aby nie dopuścić do eskalacji nienawiści. Ziobro: słowa Brauna niedopuszczalne >>

- Stefan Niesiołowski zawsze posługuje się bardzo ostrym językiem, nigdy nie tonuje swoich wypowiedzi, ale jakoś się nie doczekał specjalnie ze strony partii upomnienia - zauważyła Dominika Wielowieyska. - Jeśli mówił w emocjach, to jednak z nim rozmawialiśmy - nie zgodził się Rafał Grupiński, szef klubu PO.

- Stefan Niesiołowski jest politykiem, który używa mocnych słów, ale jednak to są zawsze przymiotniki, określenia mocne. Na pewno jednak nie przekracza granic, co się dzieje chociażby u takich ludzi jak Palikot czy jeszcze w gorszym przypadku u Grzegorza Brauna. To jest zupełnie inny poziom - uważa Grupiński.

Różnica skali

Zdaniem szefa klubu PO politycy PiS postanowili z Niesiołowskiego zrobić "ekwiwalent sposobu uprawiania polemik słownych". - Jest on absolutnie nieodpowiedni do tego, co oni opowiadają o zbrodni, które popełniło państwo polskie na 96 pasażerach. Różnica skali jest tu ogromna - ocenia.

Grupiński jest przekonany, że prokuratura powinna uważnie przyglądać się przypadkom ostrych słów, bo "mowa nienawiści jest czymś, co nas zaraża i powoduje, że życie polityczne może stać się w Polsce rzeczywiście nieznośne".

Podkreślał też, że w takich przypadkach prawa nie można stosować w sposób letni: - Powinno ono być albo stosowane, albo powinno być twardo mówione, że w tym przypadku stosowano być nie może - mówił w TOK FM.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (13)
Mowa nienawiści? "Niesiołowski używa mocnych słów, ale nie przekracza granic jak Braun"
Zaloguj się
 • miastomiastomiasto

  Oceniono 8 razy 6

  "Stefan Niesiołowski jest politykiem, który używa mocnych słów" a jak trzeba to "ręcami" pomacha

 • ciemnyludd

  Oceniono 17 razy 3

  Jeżeli coś jeszcze jest w stanie ZESZMACIĆ MEDIA.... To to zaproszenie Ziobry do wyrażenia poglądów....

 • panczo44400

  Oceniono 14 razy 2

  tak zabijanie tuska, a zarżnięcie kaczynskiego, to co innego, zupełnie antytsynonimy, czuje sie jak w prl, gdy ludziom wmawiano, ze czarne to białe, a białe to czarne, seryjnie

 • gabrielr

  Oceniono 1 raz 1

  Gdy dożynanie watahy dotyczy PISu to jest cacy, a gdy dotyczy dziennikarzy Gazety Wybiorczej czy TVNu to wielkie przestępstwo. Jedyny błąd Brauna to to, że chciał dorżnąć tylko co 10-go dziennikarza, a nie całą watahę jak chciał Sikorski.

 • trajkotek

  Oceniono 23 razy -1

  to już wręcz NIEESTETYCZNE zaczyna być!
  jak można porównywać cieniasa B. z tak SKUTECZNYMI w nawolywaniu do rzezi POlitykami jak Sikorski czy Palikot?

  glosmichnika.blox.pl/2012/11/Inspiracja.html

 • zdzisek1949

  Oceniono 25 razy -3

  Panie Grupiński ja się bardzo boję żyć w Polsce
  rządzonej przez PO i PSL:
  Radosław Sikorski na wiecu wyborczym mówił:
  "jeszcze jedna bitwa jeszcze dorżniemy watahy"
  Andrzej Wajda :" jak przejmiemy TVN to wystrzelamy
  prawicowych dziennikarzy jak psy"
  Janusz Palikot : "trzeba zastrzelić i wypatroszyć Jarosława
  Kaczyńskiego"
  Bronisław Komorowski : "Jaka wizyta taki zamach z 30 metrów
  to nawet ślepy snajper by trafił"
  Te wszystkie osoby nie powinny już uczestniczyć w życiu
  politycznym czy publicznym a prokuratura powinna ich wszystkich
  ścigać z urzędu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX