Ostro o uboju rytualnym: żyjemy w demokratycznym kraju czy prywatnym folwarku kilku panów?

- Mój głos w wyborach uzależniony jest od rozwiązania sprawy uboju rytualnego. Albo udajemy, że bawimy się w demokrację, albo to jest prywatny folwark kilku panów, którzy chcą kosić kasę - zadeklarował Cezary Łasiczka. TOK FM ujawniło, że posłowie PSL zbierają podpisy pod projektem ustawy dopuszczającej w Polsce ubój rytualny.
Posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego chcą znowelizować ustawę o ochronie zwierząt, aby możliwy był w Polsce ubój rytualny.

Ludowcy są najbardziej zainteresowani sprawą, bo członkowie tej partii są właścicielami ubojni, które do tej pory zarabiały na takim sposobie zabijania zwierząt. Wśród nich jest m.in. poseł Krzysztof Borkowski.

Dwa tygodnie temu Trybunał Konstytucyjny uznał, że rozporządzenie ministra rolnictwa, dopuszczające ubój rytualny, jest niezgodne z ustawą zasadniczą.

"Szmal zamyka im oczy"

- Mój głos w wyborach uzależniony jest od rozwiązania tej sprawy. Albo udajemy, że bawimy się w demokrację, albo to jest prywatny folwark kilku panów, którzy chcą na tym kosić kasę - deklarował gospodarz programu "Konfrontacje" Cezary Łasiczka.

Zdaniem pedagoga prof. Krzysztofa Konarzewskiego kwestia uboju rytualnego pokazuje naszą hipokryzję. - Najpierw w ustawie zakazuje się takiego sposobu zabijania zwierząt, więc minister w rozporządzeniu dopuszcza ubój rytualny. I ten stan trwa latami. I wszyscy udają głupiego, bo szmal zamyka im oczy na rzeczywistość - stwierdził były szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.Ubój rytualny to zabijanie zwierząt bez wcześniejszego ogłuszenia. Pozyskane w ten sposób mięso trafia do krajów muzułmańskich, Izraela oraz do największych państw Europy, w których żyje mniejszość żydowska i izraelska.

- My zabijamy tylko i wyłącznie po to, żeby eksportować. To brzmi straszliwie. W Polsce ubój rytualny to nie jest kwestia kulturowa czy religijna - komentował prof. Włodzimierz Gruszczyński, językoznawca z warszawskiej Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (49)
Ostro o uboju rytualnym: żyjemy w demokratycznym kraju czy prywatnym folwarku kilku panów?
Zaloguj się
 • jogar

  Oceniono 103 razy 87

  Zwykle skooorwysyny. Szmal zamyka im oczy ale i zatyka uszy. Albo zwyczajnie są tak nieczuli. Straszne!!!
  Jeżeli gdzieś mozna podpisać się przeciwko to podajcie.

 • kampiak

  Oceniono 85 razy 75

  Jednak człowiek jest największą bestią. Wstyd panie ministrze rolnictwa i wszyscy, którzy forsują zezwolenie na ubój rytualny!!! Obrzydliwe jest to, co robicie!!!

 • ciuli

  Oceniono 85 razy 71

  Jeszcze przepisami będą wspierać fanatyków religijnych, okrucieństwo wobec zwierząt, pazerność władców folwarków! Jak się z tego wypisać, gdzie uciec???

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 70 razy 62

  w cywilizowanym świecie nie ma czegos takiego jak rytualne zabijanie kogokolwiek.
  .
  .WIARA JEST DLA LUDZI BEZ ROZUMU.
  .
  .

 • bogoria11

  Oceniono 68 razy 62

  Jesteśmy folwarkiem, może nie kilku, a kilkunastu panów. Pośrednio o tym mówiła prof. Łętowska. Przez 7 lat łamano prawo, manipulowano informacjami, wprowadzano społeczeństwo w błąd. Podobnie było z biopaliwami. I co? I nic. Skandal trwał, nikomu włos z głowy nie spadł. A teraz ta szajka szabrowników z PSL, kombinuje jak dalej kręci swoje lody. Biznes jest wart coś ok. 200 mln euro i idę o zakład, że interes tu robią osoby związane z kolesiami z PSL. III RP to jest partyjna oligarchia mająca niewiele wspólnego z demokracją, a jeśli już to jest demokracja dla nielicznych, gdzie prawo naginane jest do prywatnych interesów. A Donald jak zwykle udaje pierwszego naiwnego. Wstyd. I tyle. No, ale tu liczy się trwanie przy korycie...

 • kotylia5

  Oceniono 59 razy 53

  A pan premier właśnie w wiadomościach powiedział,że ONI muszą się przyglądnąć ,czy rzeczywiście jest jakaś róznica w odczuwaniu cierpienia przy uboju rytualnym.w prównaniu z tradycyjnym/ z ogłuszaniem zwierząt/.No i jak duzy to jest interes finansowy dla Polski./czyli faktycznie dla jełopów z psl / Nożesz k...wa. co to jest? Jak mu ''chłopy ''powiedzą ze jest ok.to znaczy ,że tak jest. ? Pieprzony samowładca się znalazł.Forsa i chęć władzy tym panom i paniom juz całkiem przesłoniła oczy.

 • andrzej1.61

  Oceniono 54 razy 48

  Każdy człowiek który dla wydumanych wierzeń przez siebie czy innych dupków sprawia cierpienie innemu człowiekowi czy zwierzęciu obraża Boga, sprawia że tego jego Boga można raczej nazwać bożkiem, prawdziwy Bug nie stworzył ziemi, zwierzęta i ludzi po to żeby się nad nimi pastwić i sprawiać im bul. Po co wszyscy pobożni czy to katolicy, islamiści czy wyznawcy judaizmu robią z Boga jakiegoś psychopatę i sadystę któremu jest potrzebne cierpienie ludzi i zwierząt, Bogu wystarczy nasza wiara i dobre uczynki które są głoszone we wszystkich religiach. Mały wątek do naszych kato rolników zabijanie za szczególnym okrucieństwem istot stworzonych przez Boga w celu wyznawania innego Boga jest ku....twem charakteru w najczystszej postaci szczególnie dotyczy to posłów którzy w przysiędze poselskiej dodają słowa "tak mi dopomóż Bóg" takiej świni zwanej przez przypadek posłem nie powinno się podawać ręki.

 • piotr_kolec

  Oceniono 53 razy 41

  Wsioki z PSL-u kochają rytuały
  Ich codzienne życie, to rytuał cały
  Rytualnie chlają najpodlejsze wino
  Potem rytualnie śpią w chlewie ze świnią
  Jak już wytrzeźwieją, rytuał kolejny
  Na mszę do kościoła krokiem nieco chwiejnym
  A gdy rytualny dzionek już skończony
  Rytualny pranie pyska własnej żony

  Rytuałów w PSL-u jeszcze cała masa:
  Rytualny ubój zwierząt – na rytuał kasa

 • ciuli

  Oceniono 27 razy 25

  Pecunia non olet przecież. Pieniądz nie śmierdzi...gnojem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX