Ziobro odmawia, PiS się śmieje, PO - sceptyczna. Politycy o planach Piechocińskiego

Januszowi Piechocińskiemu, szefowi PSL marzy się szeroka koalicja, która mogłaby wystartować w wyborach do europarlamentu. Razem z PSL mogłyby współpracować Polska Jest Najważniejsza i ziobryści. - Piechociński ?niepotrzebnie traci czas i energię" - komentuje Paweł Olszewski, poseł Platformy, koalicjanta PSL.
Janusz Piechociński i lider PJN Paweł Kowal potwierdzili TOK FM, że wspólny start w eurowyborach jest poważnie rozważany. Zdaniem Kowala być może nadchodzi czas na tworzenie nowej partii - pod egidą PSL. Wicepremier powiedział TOK FM, że w eurowyborach chciałby tworzyć szeroką listę - z politykami PJN i Solidarnej Polski.

- Życzę powodzenia, sukcesu nie wróżę - Paweł Olszewski z PO komentuje polityczne plany Janusza Piechocińskiego. Zdaniem Olszewskiego - wicepremier traci czas: Emocjonalnie do tego nie podchodzę. 99,9 proc. społeczeństwa nie ma zielonego pojęcia, czym jest PJN - mówi Olszewski. Jego zdaniem Piechociński "niepotrzebnie traci czas i energię".

Ziobro odmawia, PiS się śmieje

- Tylko jako Solidarna Polska, w każdych wyborach - prezydenckich, parlamentarnych czy eurowyborach - tak Zbigniew Ziobro rozwiał plany Piechocińskiego. Bez względu na to, jakie padało pytanie - odpowiedź była taka sama - "pod szyldem Solidarnej Polski, kropka".

Europoseł Ryszard Czarnecki powiedział z kolei, że PiS - którego byłych posłów kusi Piechociński - "dostaje ataku śmiechu". Czarnecki nie wyobraża sobie sytuacji, w której frontmeni PSL musieliby "posunąć się" na listach wyborczych, by zrobić miejsce dla innych. - Proszę sobie wyobrazić sytuację, w której Janusz Piechociński powie do szefa Rady Naczelnej PSL, Jarosława Kalinowskiego - słuchaj, Jarek, posuń się". Nierealne - kwituje Czarnecki.

Chadeckie konserwy, pasują do siebie

- Z punktu widzenia PSL taki ruch jest bardzo dobry - tak o planach tworzenia wspólnych list PSL-PJN mówi Artur Dębski z Ruchu Palikota. I uzasadnia - ludowcy mają dziś twarz Serafina [nagrał rozmowy w tzw. aferze taśmowej - red.] i nic tego nie zmieni.

Stąd - według Dębskiego - PSL-owi przyda się kilka dobrych nazwisk. A takie, według posła Ruchu Palikota, są tak w PJN, jak w SP. Pasują do PSL - mówi Dębski - To są konserwy chadeckie, te partie, one się programowo niczym nie różnią - ocenia.

Inicjatywa Piechocińskiego i Kowala ma szanse powodzenia?
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (16)
Ziobro odmawia, PiS się śmieje, PO - sceptyczna. Politycy o planach Piechocińskiego
Zaloguj się
 • shadowthrone

  Oceniono 22 razy 20

  Chłopi z psl mieliby pozwolić innym wleźć na swoje stołki? To musiałby być cud.

 • cozano

  Oceniono 21 razy 17

  To ze Piechocinski glupoty wygaduje, to jego problem, ewentualnie partii, ktora reprezentuje. W przypadku PO zastanowilbym sie jednak, czy nie przyszedl czas na zmiane koalicjanta.

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 19 razy 13

  Obrzydliwa walka o stołki, walka o życie na krzywy ryj bez żadnej roboty i odpowiedzialności za nic. Gardzę tymi damozjadami, całą bez wyjątku bandą polityków. Oni prowadzą Polskę do upadku i nie odejdą od koryta do samego końca. Nie ma siły na te mafie. Mafia Dudy, kler, wymiar sprawiedliwości, sejm, senat, pismaki. To połaczone siły wzajemnej adoracji. To rak trawiący Polskę.

 • i.tru.tu.tu

  Oceniono 15 razy 11

  "Europoseł Ryszard Czarnecki [...]"

  Przypomnijcie mi, czy to ten Czarnecki z Samoobrony od Leppera?

 • popijajac_piwo

  Oceniono 12 razy 10

  Najważniejsze, żeby się nie dać od koryta oderwać...

 • niktwazny126

  Oceniono 10 razy 8

  Nowy jest na tak odpowiedzialnym wobec PSL stanowisku, ludzie mu zaufali, wiec chce pokazać, że ma pomysły na przyszłość. Ale starzy partyjni wyjadacze nie pozwolą na podskakiwanie. Za to wszyscy chętnie wezmą sobie PSL z Piechocińskim na koalicjanta.

 • batura3

  Oceniono 8 razy 6

  niezły koalicjant - jednak chłopek to chłopek. A Piss już nie pamięta swoich koalicjantów - Samoobrony i Giertycha????? Oj niełądnie - a może się wstydzimy:):):):)

 • mohero_kato_faszysta

  Oceniono 12 razy 2

  Panie Kowal, nie gdy obserwowałem Pana pare lat temu to nie sądziłem, że jesteś Pan taki głupi

 • bezspokoju

  Oceniono 1 raz 1

  Czyżby Piechociński chciał zastąpić Kłopotka?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX