"Dlaczego my, podatnicy, mamy płacić za niekompetencję Macierewicza?"

- Minister obrony narodowej musiał wyłożyć już ok. 900 tys. zł przez kompletny brak profesjonalizmu i rzetelności pracy komisji weryfikacyjnej. Dlaczego mamy za to płacić my, podatnicy, a nie osoby za ten stan odpowiedzialne? - pytał w TOK FM był szef WSI gen. Marek Dukaczewski. - Oczekuję, że będzie trzeci wniosek o uchylenie immunitetu Antoniemu Macierewiczowi - podkreślił.
W "Gazecie Wyborczej" pojawiło się wczoraj ogłoszenie ministra obrony narodowej przepraszające kolejną osobę za "zamieszczenie jego nazwiska w Raporcie weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych". Chodzi o tzw. listę wstydu Antoniego Macierewicza, który za rządów PiS przewodniczył komisji weryfikacyjnej i doprowadził do opublikowania w lutym 2007 r. blisko 400-stronicowego raportu z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych (zdecydował o tym prezydent Lech Kaczyński). Były szef WSI gen. Marek Dukaczewski publikację raportu ujawniającego kulisy tajnych operacji i nazwiska funkcjonariuszy tajnej służby nazwał "zdradą stanu".

Osoby wymienione w aneksie 16 do raportu - jako "współpracujący niejawnie z WSI" - poszły do sądu z pozwami o naruszenie dóbr osobistych. Okazało się jednak, że rozwiązanej już komisji Macierewicza pozwać nie można. Można skarb państwa reprezentowany przez MON, choć komisja ministerstwu nie podlegała.

Niech wypowie się niezawisły sąd

- W tej chwili to jest kwota ok. 900 tys., jakie minister obrony narodowej, a więc i każdy podatnik, musiał wyłożyć [w ramach odszkodowań - red.] za kompletny brak profesjonalizmu i rzetelności pracy komisji weryfikacyjnej. Dlaczego mamy za to wszystko płacić? A nie możemy zażądać, aby konsekwencje, także finansowe, poniosły osoby odpowiedzialne za ten stan? - pytał w TOK FM gen. Marek Dukaczewski, były szef Wojskowych Służb Informacyjnych.

- Czekam na to, że będzie jednak trzeci wniosek o uchylenie immunitetu b. przewodniczącego komisji weryfikacyjnej, Antoniemu Macierewiczowi. Czekam, że pan prokurator generalny zachowa się tak, jak powinien, w sytuacji, gdzie są absolutnie bezsporne argumenty używane przez prokuratorów. Niech wypowie się niezawisły sąd w tej sprawie - mówił Dukaczewski.

Były szef WSI wygrał już sprawę cywilną z Macierewiczem. Sąd nakazał posłowi przeprosiny Dukaczewskiego, ale ten zapowiedział, że tego nie zrobi.

- Jeżeli osoby będące osobami publicznymi w jaskrawy sposób zachęcają do tego, żeby nie przestrzegać wyroków sądu, to co my możemy mówić o naszym systemie prawnym? - rozkłada ręce Dukaczewski. Generał wysłał w tej sprawie pisma do Jarosława Kaczyńskiego i marszałek Sejmu Ewy Kopacz. Nie dostał na razie odpowiedzi, ale jak mówi "minęły dopiero trzy miesiące".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (177)
"Dlaczego my, podatnicy, mamy płacić za niekompetencję Macierewicza?"
Zaloguj się
 • ciemnyludd

  Oceniono 452 razy 422

  Za niekompetencję ?... Raczej za CYNIZM I SZALEŃSTWO, ale płacimy słusznie, bo przecież to nasza wina kogo w wyborach 2005 roku W Y B R A L I Ś M Y... A z czkawki po tym jeszcze długo nie wyjdziemy...

 • niktwazny126

  Oceniono 334 razy 316

  Przyboczny w najsprawiedliwszej z partii jest poza zarzutami i podejrzeniami. Wszak chronią go opiekńcze skrzydła Jarosława i ojca nad ojcami - dyrektora Rydzyka. Się Antek wyspowiadał, i teraz to mu możemy.... Opozycja w naszym kraju jest odwazniejsza, niż rząd. Za pełnym przyzwoleniem rządu. Bo za antypolskie wypowiedzi i Antoni, i Jarosław już dawno powinni być rozliczeni przed sądem.

 • xymeon_x

  Oceniono 328 razy 308

  jaka niekompetencja ?? gość to zrobił z premedytacja i pełną świadomością niszczenia polskich służb specjalnych !!

  Za to powinien być trybunał stanu i wyrok skazujący !!

  Ciekawe krew ilu ludzi Antonio Smoleński ma rękach ? Ilu naszych żołnierzy zginęło w Afganistanie bo nie było sprawnego wywiadu ?? Ilu zginęło naszych sojuszników pozbawionych 'parasola' ochronnego naszego wywiadu wojskowego ??

  pomijam już fakt totalnej kompromitacji wśród aliantów i rozłożenie w miesiąc służb, których skuteczności w Afganistanie zazdrościli nam Amerykanie

  Antonio działał w sposób urągający wszelkim zasadom na szkodę Polski !!

 • karoshi.report

  Oceniono 166 razy 156

  Antoni wiedziony instynktem schronił się w cieniu pancernej brzozy i możecie mu skoczyć.
  ..i cieszcie się jeśli z tego wojny z ruskimi nie będzie.

 • siwywaldi

  Oceniono 161 razy 151

  Myślę że to nie tylko cytowany w artykule "kompletny brak profesjonalizmu i rzetelności pracy komisji weryfikacyjnej". Nie trzeba być żadnym "analitykiem", bo już na tzw "chłopski rozum" widać, że działania Antka nie są powodowane wyłącznie jego ślepą nienawiścia do "komuny", ale że ta faktycznie tkwiąca w nim nienawiść, jest prawdopodobnie bardzo umiejętnie sterowana przez wysokiej klasy fachowców. Skutkiem nadrzędnym tych działań było CAŁKOWITE rozwalenie naszych (przypominam że już pozytywnie zweryfikowanych) służb, a najprostszym sposobem by nie dotrzeć do prawdziwych autorów tego szatańskiego planu, było natychmiastowe odsuniecie zawodowców i zastąpienie ich amatorami

 • szmaciarewicz_ruski_agent

  Oceniono 130 razy 118

  Na kolana i odszczekiwać pod stołem, Szmata!

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 118 razy 92

  Antek wart jest każdych pieniędzy. Tyle rozrywki (od Afganistanu po Brukselę i Waszyngton) nie zapewnił polskiemu podatnikowi żaden harcerz. Czuwa!j..... Druhu Antoni!

 • saidakbar

  Oceniono 107 razy 91

  ja wiem dlaczego,bo politycy to pi.dy które trzymają się razem mimo wszystko jedna wielka zgraja baranów

 • czarna.beata

  Oceniono 80 razy 64

  ...a to jest bardzo trafne pytanie!!!!
  ."..bo to dziki kraj" jak to określił jeden polityk,dziś już słuszne skompromitowany.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX