Passent o atakach na Tuleyę: Łajdactwo. To ma wyraźny charakter zemsty, ataku

- To rzeczywiście jest próba zastraszenia i to jak sądzę nie tylko sędziego Tulei, ale i innych sędziów, by oni nie ważyli się podejmować decyzji, których nie akceptuje jedno skrzydło naszego życia politycznego - komentował w TOK FM Daniel Passent. Życie prywatne sędziego Igora Tulei znalazło się na celowniku m.in. ?Gazety Polskiej Codziennie?.
Ktoś obsmarował drzwi sędziego Igora Tulei, ktoś wytropił jego syna , "Gazeta Polska Codziennie" pyta o jego byłą partnerkę, a Cezary Gmyz lustruje jego matkę. - Nie zmieniam codziennego rytmu życia, ale przyznaję, że czuję się trochę nieswojo - mówi sędzia "Gazecie Wyborczej".

Sędzia Igor Tuleya rozstrzygał głośną sprawę Mirosława G. W uzasadnieniu ustnym wyroku powiedział, że ówczesne metody CBA "mogą budzić skojarzenia z metodami stalinowskimi".

To łajdactwo

Daniel Passent przyznał, że na początku nie wierzył, że reakcja na słowa sędziego przybierze formę nagonki. - Teraz widać, że to nie jest żadna przesada, że to rzeczywiście jest próba zastraszenia - mówił w "Popołudniu Radia TOK FM". - I to jak sądzę nie tylko sędziego Tulei, ale i innych sędziów, by oni nie warzyli się podejmować decyzji, których nie akceptuje jedno skrzydło naszego życia politycznego - opisywał.

- To co wyprawiają z jego matką, drzwiami, adresem to uważam, że to jest łajdactwo - ocenia publicysta "Polityki".

- To łajdactwo i kampania wymierzona w pewną ideę niezawisłości sędziów - wtórował mu Grzegorz Cydejko z "Forbesa". Jego zdaniem jedyną formą walki z taką nagonką jest informowanie o niej. - Trzeba nagłaśniać te sytuacje, informować społeczeństwo o tym, w jaki sposób ta kampania jest prowadzona i jakie rozmiary przybrała. To jest podstawowe narzędzie zwalczania takiego działania - komentował.

Powiedzą, że sam sobie drzwi obsmarował...

Passent zgodził się z rozmówcą, ale dodał od razu, że druga strona znajdzie na to odpowiedź. Podkreślał też, że jest różnica między prezentowaniem sylwetki osoby publicznej, a "nagłym wyciąganiem informacji z życia osobiste". - To ma wyraźny charakter zemsty, ataku. Da się rozróżnić, kiedy dziennikarz spełnia zapotrzebowanie na informację rzetelną, a kiedy wbija swojemu bohaterowi nóż w plecy - podkreślał.

Sędziowie muszą mieć odwagę

Grzegorz Cydejko apelował o wsparcie społeczne dla sędziego Igora Tulei. - Na jego miejscu nadal chciałbym mieć swobodę w myśleniu o sprawach, w które rozstrzygam. Taką jaką ma człowiek wolny i niezagrożony - mówił. - Dotyczy to każdego z nas, bo nagonka może zdarzyć się każdemu - dodał.

Zdaniem Daniela Passenta sprawa sędziego Tulei jest istotna nie tylko dla niego samego. - Przede wszystkim chodzi o interes wspólnoty. Trzymam kciuki za osobę sędziego Tulei, ale jeszcze ważniejsza jest sprawa wszystkich pozostałych sędziów. Żeby oni się nie bali - mówił.

- Jeżeli inni sędziowie będą się bali orzekać zgodnie ze swoim sumieniem i prawem, jeżeli my jako dziennikarze, nie będziemy mieli odwagi pisać to, co nam sumienie dyktuje, to życie publiczne ulegnie daleko posuniętej deklaracji - ostrzegał publicysta.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (54)
Passent o atakach na Tuleyę: Łajdactwo. To ma wyraźny charakter zemsty, ataku
Zaloguj się
 • annam33

  Oceniono 68 razy 56

  Gazeto, litości! "Nie ważyli się" pisze się przez "Ż". A nagonka na sędziego to skandal

 • trebiusz

  Oceniono 58 razy 50

  czego się można spodziewać po ultrasach?Jak trzeba było wojować,to siedzieli w mysiej dziurze.Z braku własnych dokonań,powołują się na swoich ojców,czy dalszą rodzinę.Najłatwiej kogoś obsmarować,porozsiewać plotki,drzwi zabrudzić.Takie charaktery ,złowrogie pekińczyki.

 • tadek-1

  Oceniono 55 razy 29

  Panie Passent nie ma czegos takiego jak "gazetapolskacodziennie" czy "gazetapolska". To sa kontynuacje okupacyjnej "gadzinowki". One sa tak samo polskie, jak te za okupacji.

 • ciemny_lud

  Oceniono 34 razy 26

  Na miły Bóg, na stronie inteligenckiego radia, dwukrotnie:
  "by oni nie warzyli się podejmować"!
  Co do treści - racja, święte słowa.
  Warto jednak przypomnieć jak długo prawicy posolidarnosciowej uchodziły bezkarnie grube łajdactwa, wliczając a to sprawe Oleksego, a to "Telegrafu", a to R. Kluski, a to "pieciu piw", taryfy ulgowej wobec Rydzyka (kto dzis pamięta stoczniowe akcje?); a jeszcze Jaruckiej, udane matactwa w śmiertelnej sprawie Blidy i tak dalej.
  No to się chłopcy przyzwyczaili.

 • hieronimus56

  Oceniono 37 razy 25

  To nawet interesujące, aby nie powiedzieć schizofreniczne.
  PiS-owszczyki obraziły się za porównanie do metod stalinowskich i rozpoczęli nagonkę w stylu bolszewickim.
  To środowisko po prostu inaczej niż po stalinowsku nie potrafi niczego zrobić, mają stalinizm we krwi.

 • balsamlomzynski

  Oceniono 22 razy 16

  Czy zastanowił się kto, dlaczego w ramach CBA nigdy nie udało się stworzyć sprawy w oparciu o kuszenie mężczyzn przez piękne kobiety, chociaż kuszenie kobiety przez byczków i żigolaków opanowano do perfekcji? Jak świat światem, większość wywiadów specjalizowała się w uwodzeniu mężczyzn przez kobiety.

  Gwiazdy i wierchuszka CBA, Kamiński i reszta, rozumieli na czym polega atrakcyjność mężczyzn, i nic więcej.
  Stąd ta straszna panika po opublikowaniu zdjęć Tomka i ujawnieniu, że kolejny kochanek CBA uwodził pielęgniarkę.

  balsamlomzynski.blox.pl/2013/01/Kapelan-CBA.html

 • czytakczynie12

  Oceniono 32 razy 16

  Boję się PiS. Boję się złych ludzi. HEAL THE WORLD.

 • klarneta8

  Oceniono 23 razy 11

  Wielkim lajdactwem, byla konf. prasowa ''ziobry'', ktory przyprowadzil prawdziwego kombatanta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX