Komentarze (358)
Prof. Bartoś: Biskupi są jak upierdliwy rodzic. Pouczają. Kto im dał prawo? Niech się odczepią
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • prof-antoni

  Oceniono 15 razy 15

  ks, ktory mieszkal z kobieta , nie wazwal pogotowia do porodu

  za kare zostal wyslany na misje

  teraz kk zawiesza ks bo sprawa sie wydala?

 • judaszowy

  Oceniono 21 razy 15

  słabo powiedziane.........
  ja ujmuję tak.

  czarne mendy wypier....................................................alaććććććććććććććććć !!!1

 • jami100

  Oceniono 18 razy 14

  Prosze bardzo, niech pouczaja, ale tylko swoich wyznawców. Oczywiście, ze nie mają prawa domagac się rozszerzenia swoich wymagań na całe społeczeństwo. Bardziej cywilizowane kraje dawno to zrozumiały i nie pozwalają na to. Zresztą chyba w Europie nie ma dugiego kraju, w którym by duchowni uzurpowali sobie prawo rządzenia. Wiedzą, ze to niemożliwe. A u nas możliwe.Jak długo jeszcze?

 • dziwny22

  Oceniono 12 razy 12

  Książęta kościoła mają zawsze rację, a jak nie mają to patrz punkt pierwszy. Tylko dlaczego ich pałace, limuzyny, przywileje, luksusowe życie, najwyższa pozycja społeczna, piękne szaty i wiele innych atrybutów, drażnią ludzi, wzbudzają ich sprzeciw i wcale jak ongiś owi ludzie nie padają na kolana, albo plackiem, przed biskupem? Dlaczego tak jest? Bo tak naprawdę to kler nie podąża drogą Chrystusa, chociaż mówi, że tak czyni, ale ludzie mają oczy i widzą co się wyprawia. Amen.

 • white_lake

  Oceniono 13 razy 11

  no to może niech biskupi pouczają tylko swoje dzieci? :))))))

 • buk.horror.dulszczyzna

  Oceniono 10 razy 10

  Temat wypracowania domowego
  "Kościól Katolicki jako przykład demokracji na podstawie przykładów"
  z wypracowania dostałem celujący :)
  Ponieważ oddałem pustą kartkę :))

 • marsjaninzwenusa

  Oceniono 12 razy 10

  Po co się hoduje owieczki? Aby je strzyc i zjeść. Dlatego wiernych przyrównuje się do bezrozumnego stada owiec wykorzystywanych w różny sposób przez swych "pasterzy".

 • grey-hound

  Oceniono 9 razy 9

  Najwyższą hierarchię w Kościele tworzyli ludzie świeccy lub duchowni z wyboru, przy czym prawo głosu miała cała gmina. Mniej więcej w V wieku zapoczątkowano proces eliminacji głosów świeckich w wyborach na hierarchiczne stanowiska. W roku 768 gmina chrześcijańska w Rzymie uchwaliła, że biskupem może zostać tylko duchowny, a zatem mogą wybierać go tylko duchowni, bez udziału wyznawców świeckich. Natomiast lokalna społeczność została podporządkowana bezwzględnej władzy biskupa i jego kleru. Po 300 latach wybór biskupa rzymskiego zarezerwowano tylko dla tzw. kolegium kardynałów. W końcu doprowadzono do sytuacji, w której wierni nie mają w ogóle prawa głosu w jakiejkolwiek sprawie dotyczącej kleru i spraw Kościoła. Mają tylko obowiązek słuchać, płacić i się modlić.
  Słowo "biskup" wywodzi się z greckiego "episkopos" (nadzorca).
  Dzisiejsi nadzorcy nie mają już bata, ale niewolnikiem można też być
  z wyboru..

 • kibic_rudego

  Oceniono 9 razy 9

  od kiedy starych,
  bezrozumnych kawalerów,
  dewiantów seksualnych,
  można przyrównywać do rodziców ?

  Upierdliwi są bo pismaki z powagą piszą, a oni jak zwykle coś głupiego powiedzieli.
  Gdyby pismaki nie pisali, to tylko katole byliby narażeni na ich "mądrości"

 • nadordynariusz

  Oceniono 11 razy 9

  Jest zasadnicza sprzeczność w porównaniu biskupów do rodziców. Rodzice nie żyją na koszt i kosztem swoich dzieci, nie spiskują przeciw nim, chcą ich dobra kosztem własnego itd

 • costa3500

  Oceniono 10 razy 8

  Żadne prawo cywilne tego purpurowego i czarnego bydła nie dotyczy, oni kierują się średniowiecznym świętym kodeksem kanonicznym.

 • ewa7koz

  Oceniono 9 razy 7

  A dlaczego KK wchodzi ludziom pod pierzyne?Na kazaniach tylko mowa o alkoholizmie, in vitro,homoseksualistach,aborcji....A sami skad maja doswiadczenie,zeby innych pouczac?maja celibat czy nie?

 • zimmel

  Oceniono 8 razy 6

  Przecież to chłopy w sukienkach,którzy pośli do syminarium po bogactwo ,ukryć swoje zachcianki.

 • kronopio77

  Oceniono 6 razy 6

  No jak to kto? Głosy w ich głowach.

 • ricobono

  Oceniono 6 razy 6

  a jaki to autorytet jest jakiś biskup? dla ludzi nowocześnie myślących nie powinien być żadnym - to śmiech i anachronizm, najczęściej jest to do tego stary spasiony opój, mieszkający z młodszą gosposią, często matką jego dzieci, albo z jakimś młodym księdzem któremu korepetycji różnych ha,ha udziela, pliący tymi swoimi dyrdymałami typu grzech , piekło i inne duperele , amen

 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 8 razy 6

  Pięknie. Po prostu pięknie. Dziękuję.

 • iremus

  Oceniono 20 razy 6

  Prof. Bartoś: Biskupi są jak upierdliwy rodzic. Z tym rodzicem to lekka przesada. Oni są jak ta sąsiadka-meliniarka, która chce na podwórku wychowywać cudze dzieci.

 • sebrix

  Oceniono 9 razy 5

  Faszyzm zabitych ok. 50 milionów ludzi -rozliczony, komunizm zabitych ok. 150 milionów ludzi prawie rozliczony, katolicyzm w imię wiary zabitych na przestrzeniach wieku ok 1 miliard ludzi głównie pogan w Pn. wschodniej europie, indian na obu amerykach inkwizycja i wyprawy krzyżowe itd.) nie rozliczony, do tego gwałty na nieletnich co jest udowodnione... I ja tych morderców i pedofili mam słucha jak mam życ?

 • dawno.urodzony

  Oceniono 7 razy 5

  Świetny tekst :-))... mam już swoje lata i zapewne dlatego z taką ostrością dostrzegam niesamowitą zbieżność funkcjonowania w Polsce kościoła katolickiego i nieboszczki PZPR :-)... wtedy też sekretarze różnych szczebli pouczali nas jak mamy żyć.... nawet gęby i postury bardzo podobne, że nie wspomnę o walkach frakcyjnych:-)

 • tomek.jeden

  Oceniono 7 razy 5

  Nie mieszkam w Polsce. Mało mam kontaktu z taką formą nauczania społeczeństwa. Pewno, że Pan Profesor Bartoś ma rację. Idzie tutaj o arogancki styl oparty na etosie autorytaryzmu. Nic dziwnego, że polscy biskupi nie chcą występować w mediach, jak normalni i równi partnerzy w rozmowie. Zapewne nie potrafią zachować się kiedy agresję trzeba zastąpić cywilizowanym i rzeczowym argumentem. No, były wspaniałe wyjątki, biskup Nossol, czy biskup Życiński. Mnie uderzyło chamstwo wypowiedzi atakujących Panią Tysiąc. Trudno, na przykład, o większe publiczne chamstwo, jak to zaserwowane przez kardynała Glempa, kiedy krytykował Panią Tysiąc. Brak dobrego wychowania, ewidentny brak znajomości poprawnej gramatyki języka polskiego, i gorszące sobiepaństwo; nie są to cechy kultury pożytecznej, nie mamy do czynienia z wzorcami dobrymi do naśladowania. I to wszystko w kontekście mieszania się do polityki. Nie znam się na tych rzeczach, ale jak mi ktoś coś nakazuje, czy czegoś zakazuje - a mówi, przy tym, o swoim zachowaniu własnym raczej - i jeszcze przez przypadki nie potrafi po polsku odmieniać, ani zdania jak człowiek normalny i wykształcony zbudować, to ja nie chcę gbura słuchać. Bo gbur tylko marnuje mój czas. I już.

 • tytanowa_mrowka

  Oceniono 6 razy 4

  Też uważam podobnie. Dlaczego jakiś popaprany pedofil ma mnie o czymś pouczać ?

 • ania-weber

  Oceniono 10 razy 4

  Boże, błogosław Ateizm.

 • hrac

  Oceniono 8 razy 4

  Watykańskie mają najlepiej : jedzą, piją , rozrabiają , za cudze ... !!!

 • jan.go

  Oceniono 3 razy 3

  No i tu gościu przegiołeś ,rodzice łożą na utrzymanie swoich dzieci ,przepraszam tu się zagalopowałem są i tacy którzy zabierają dzieciom ostatnie pieniądze ze "świnek" na alkohol.

 • gh83

  Oceniono 5 razy 3

  Rada dla profesora: przestac sie przejmowac. Sluchanie biskupow w duzych miastach nie jest juz obowiazkowe. A mowic glupoty moga, ile chca, o ile mieszcza sie w granicach prawa.

 • tune

  Oceniono 5 razy 3

  Przykre jest to, ze słowo "upierdliwy" weszło na stałe do języka pisanego i pojawia się na pierwszych stronach gazet.

 • wojtek2784

  Oceniono 9 razy 3

  Bartoś pyzaty jak biskup i jak biskupi pryncypialny.
  Ładny byłby z niego kardynał.

 • neostrada72

  Oceniono 2 razy 2

  Mądre słowa prof.Bartosia,szkoda,że tak długo tkwił w tym szambie zwanym kościołem katolickim.Ważne,że w końcu zrozumiał i odszedł.Żyje jak normalny człowiek,a nie zniewolony dogmatami bezradny bezmózgowiec.A co do rewolucji francuskiej i powstania styczniowego,to są dwie różne rzeczy.Z rewolucji francuskiej wynikło cos dobrego dla ludzi,a z naszego powstania tylko śmierc i wywózki na Sybir,no i może uwłaszczenie chłopów.Nic więcej i nie powinniśmy tej rocznicy świętować,bo bylo to jedno z przegranych powstan,ale my Polacy lubimy cierpiętnictwo i ciągle mamy tego za mało.

 • oldbay

  Oceniono 2 razy 2

  Tych wszystkich biskupów i "pasterzy" można porównać do osoby, która chce zabronić ludziom jedzenia pączków, bo sama jest na diecie. Bo jedzenie pączków ją razi i godzi w jej uczucia, oraz nie zgadza sie z jej światopoglądem.

 • ador43

  Oceniono 1 raz 1

  nie widzialem zadnego oficjalnego materialu z obchodow,spodziewam sie ze nie bedzie w tych obchodach bral udzialu u boku Prezydenta zbrodniczy wzgledem Narodu Polski kosciol katolicki.Jego (kk)prymas, Poniatowski,w czasach rozbiorow ,razem ze swoim bratem,Krolem Polski, sprzedali Polske zaborcom ,sprzedali ja za dlugi Krola i przywileje dla kk.Kosciol katolicki zawsze potepial zrywy wolnosciowe naszych przodkow,nakazywal z ambon posluszenstwo zaborcom a powstancow ekskomunikowal .Jego,(kk) zbrodniczy wzgledem Narodu Polski, katolicki zakon redemptorystow,za wiedza prymasa, bral czynny ,udowodniony zbrodniczy udzial ,szpiegowal Polske na rzecz germanskich prus.Jezeli u boku Prezydenta,zobacze jakis czarny , oczywiscie gruby ,udekorowany czerwonym pomponem ksztalt ,bedzie to swiadczylo o niewyobrazalnej hipokryzji watykanskich urzednikow,i niestety o slabosci naszego Panstwa.

  Cały tekst: wyborcza.pl/1,75248,13274121,Prezydent__powstanie_styczniowe_i_panstwo_podziemne.html#ixzz2IirNDH6M

 • qatroscc

  Oceniono 5 razy 1

  zauważył ktoś, że tam gdzie człowiek sam sobie wyznacza normy, sam się rozgrzesza, szybko postępuje ateizacja - chodzi mi min. o protestantów

  Luter miał takie poczciwe cele (Husyci w Czechach również) a skończyło się na odejściu od kościoła i wiary

 • jego_eminencja

  Oceniono 9 razy 1

  90% wszystkich biskupów to prostacy... ich rodzice to małorolni chłopi, jak ten TW co omal nie zostal prymasem Polski, to karierowicze i lizusi,
  przez 20 lat ukrywaja swoja prawdziwa twarz i sklonnosci...

  ich rodzice ledwo skonczyli 7 klas, za PRL-u zeby wyrwac sie ze wsi czy malego miasteczka, byly dwie mozliwosci: albo isc na milicjanta albo na ksiedza...

 • berberysa

  Oceniono 7 razy 1

  Po latach, gdy osiągniemy dojrzałośc, zdobędziemy nie tylko wiedzę ale także doswiadczenie życiowe często stwiedzamy, że ten upierdliwy rodzic miał rację. Wiemy już, że na złość babci odmroziliśmy sobie uszy.
  Ale do tego trzeba dorosnąć, żeby przyznać im rację.
  Chyba należy bardziej zwracać uwagę na treśc a nie formę uwag tego rodzica.

 • sylwester51

  Oceniono 7 razy 1

  Mam nadzieję, że nastepne wybory wygra partia, której członkowie nie całują tłustych brudnych łap purpurowych kłamców, że nareszcie polski rząd odetnie ich od naszych pieniędzy, że doczekam momentuw którym będą utrzymywać ich tylko wierni. Mierzi mnie ta zgraja fałszywców w parlamencie trzęsących się ze strachu przed czarnymi, którzy bezkarnie łamią prawo gwałcąc ( i nie tylko) moralnie dzieci, okradają obywateli bo ja nie chcę na nich płacić a rząd wbrew konstytucji mi to narzuca. Wkurzają mnie służalcze sądy minister sprawiedliwości całujący łapy faceta ubranego w sukienkę. Jesteśmy pośmiewiskiem całego świata.

 • mal111

  Oceniono 5 razy 1

  antychrystusowe i antyludzkie, do cna zdemoralizowane łachudry w różowych czapkach - wyhmdalać do więzienia.

 • brat187

  Oceniono 7 razy 1

  Rodzice są upierdliwi, zgoda. Sęk w tym, że na końcu przeważnie mają rację profesorze Bartuś. Sam zostałem upierdliwym rodzicem, choć pół życia byłem zbuntowany. Dziś z szacunkiem patrzę na uprzykrzającego mi życie ojca.

 • wawa34gadu

  Oceniono 3 razy 1

  Profesorku, a gdzie Szczuka, Środa i Płatkowa??? Czyżby grypa je dopadła i ciebie znaleźli w szufladzie. To się GW popisała. Kolejna PUBLICZNA EJAKULACJA NIENAWIŚCI, KPIN, JADU. Rzygać się chce od tych waszych ataków.
  A może byście się skupili na tych, co propagują marihuane, która zabija dzieci? To jest temat ważny i potrzebny, a nie kolejne pomyje quasieksperta od wszystkiego. Jakim prawem profesorek mnie poucza??? Jakim prawem mi mówi, kogo mam słuchać??? Odczep się ode mnie, Bartosiu!!!!!!!!!

 • mk.i

  Oceniono 1 raz 1

  Są ,,ważniejsi" jak mogą narzucić coś nie swoim baranom . To buduje wśród owieczek ich autorytet . Jeżeli to dotyczyłoby tylko wiernych ich kościoła to byłbym za dokręcaniem baranom śruby ale wszystkim jakim prawem .
  A kiedy zajmą się robieniem porządków w swoich szeregach pozostawianie tego terlikowskiemu może źle się skończyć .

 • tuturutu0

  Oceniono 5 razy 1

  No gdyby z tą kastą dało się rozmawiać, to rzeczywiście byłaby wielka zmiana wizerunku kościoła. Narazie wygląda na to że jest na odwrót. Biskupi nie są "upierdliwymi" rodzicami. Tylko wygadanymi, rozpieszczonymi dziećmi. A społeczeństwo (tzn. jego część) jest jak rodzic, który kocha Kościół, wierzy w jego dobre intencje i oddałoby jemu wszystko. Zaplepione nie widzi, że jest wykorzystywane. Ale niedługo to się zmieni. Bo ludzie ślepi, ani głusi nie są. Biskupi będą musieli spokornieć.

 • tadjan

  Oceniono 7 razy 1

  jak ktoś może być sprawiedliwy skoro nie poddaje się prawu miejscowemu.... zasłaniając się watykańskim, no to możecie wypier..lać do swojej prawdziwej ojczyzny... złodzieje, mordercy, zboczeńcy...
  Kiedyś żeście żydów tak posyłali, może teraz na was kolej.....

 • jackpolnar

  Oceniono 15 razy 1

  Zdrajca chce mnie pouczać! Budziłeś, budzisz i będziesz budził tylko pogardę...

 • chris1507

  Oceniono 23 razy 1

  A kto dal prawo temu " profesorowi " do pouczania ??? Byl zakonnikiem, opuscil zakon i to wszystko w temacie.
  To on probuje nas wszystkich pouczac... biskupi pouczaja wiernych Kosciola Katolickiego. Jesli ktos nie nalezy do tej wspolnoty , to nie musi brac sobie do glowy tego co mowia biskupi.

  .

 • patx

  Oceniono 27 razy 1

  Argumentacja na poziomie zbuntowanego nastolatka. Zalosc. Lol

 • reinmar07

  0

  No jasne, przecież pouczać mogą tylko takie autorytety jak prof Bartoś czy prof Hartman.

 • jasiukon1

  0

  Niech Pan trwa w swojej nowej misji - trzeba dla dobra przyszłych pokoleń .

 • w.kropa

  Oceniono 2 razy 0

  To jest dokladnie 1800 lat jak biskupi oddali chold szatanowi, a on dal im wladze na ziemi .
  I nie Bog pozbawi ich wladzy, ale czlowiek uczciwy .
  Bo Bog swoje juz zrobil, teraz kolej na ludzi .

 • klara551

  Oceniono 6 razy 0

  Biskup co oznacza to słowo?Są ludzie biseksualni,rozmowy bilateralne,układy binarne.Więc Bi oznacza dualizm. Dzieląc wyraz biskup na sylaby mamy bi i skup.Biskup skupia się na biciu piany i zbieraniu mamony.Jakby nie patrzeć to coś podwójnego.Tylko co ważniejsze ? Chyba mamona

 • 5rolnikzwilkowiecka

  Oceniono 10 razy 0

  Prof. Bartoś: "Biskupi są jak upierdliwy rodzic. Kto im dał prawo pouczać? Niech się odczepią"

  Prof. Bartuś jest jak namolny nauczyciel. Kto mu dał prawo nas pouczać ? Niech sie odczepi !!!
  On ma uczyć studentów a nie pchać sie na afisz i do koryta!!! Zupełny brak pokory !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX