"Radziszewska rozjechała Piechę" - Mazowiecki o debacie ws. Arłukowicza

- Elżbieta Radziszewska miała fantastycznie wystąpienie i rozjechała Piechę. Pokazała argumenty, że jest postęp - chwalił w TOK FM Wojciech Mazowiecki. Bolesław Piecha z PiS jest autorem wniosku o wotum nieufności dla ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza. - Arłukowicz jest krytykowany, ale pokażcie mi ministra, który nie był krytykowany w czasie urzędowania - argumentował Mazowiecki.
Relacja na żywo z debat Sejmu o wotum nieufności dla Arłukowicza i związkach partnerskich >>

- Szkoda, że TOK FM nie transmituje, bo bardzo ciekawa debata. Był pojedynek między Bolesławem Piechą, który ten wniosek firmuje i uzasadnia, a posłanką Elżbietą Radziszewską, która miała fantastycznie wystąpienie i rozjechała Piechę w Sejmie, pokazując argumenty, że jest postęp - opisywał w TOK FM Wojciech Mazowiecki.

- Na różne narzekania pana Piechy przytoczyła statystyki. Jestem pełen podziwu dla PO. Nawet PSL mi się podobał, bo wystąpienie Burego było chwyceniem byka za rogi - chwalił publicysta. - Powiedział, oczywiście, że wszystko może działać lepiej. Ale pokazał: eWUŚ działa, refundacja leków bardzo krytykowana rok temu jednak działa, i to zaskoczyło - komentował.

Pokażcie mi ministra, który nie był krytykowany

- Ja wiem, że Arłukowicz jest bardzo krytykowaną osobą zwłaszcza w środowisku lekarskim. Tylko proszę mi pokazać ministra zdrowia, który nie był krytykowany w trakcie pełnienia urzędu - proponował Mazowiecki.

- Oczywiście, że Arłukowicz zostanie. To jest pewna słabość takiego systemu parlamentarnego, że żeby odbyła się poważna debata o niezwykle ważnej sprawie, jaką jest służba zdrowia, trzeba złożyć niespecjalnie mądry wniosek - zauważył Michał Kobosko. - Wniosek, który się składa, wiedząc, że nie ma szans na sukces, jest czymś dętym - dodał.

"SLD nie ma prawa"

Mazowiecki przyznał, że, ze względu na bezpieczną dla koalicji sejmową arytmetykę, spodziewał "miałkiego" wystąpienia Arłukowicza. - Otóż nie, on się broni argumentami i ważne, żebyśmy ich słuchali. Z beznadziejnej sprawy, zabagnionej przez wszystkich [służbie zdrowia], wyłaniają się jakieś osiągnięcia i pokazują jakąś drogę - chwalił.

Jego zdaniem krytyka Arłukowicza przez SLD jest "niesmaczna". - SLD w sprawie reformy służby zdrowia zrobiło tyle złego, że można to porównać tylko z tym, co za pomocą IV RP zrobiło PiS.

SLD nie ma moralnego mandatu do krytykowania, może poza Markiem Balickim - ocenia Mazowiecki.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (82)
"Radziszewska rozjechała Piechę" - Mazowiecki o debacie ws. Arłukowicza
Zaloguj się
 • zorn.gottes

  Oceniono 327 razy 273

  piecha został rozjechany?
  to i tak miał szczęście, bo powinien zostać zaorany.
  tak samo jak należałoby, parę minut temu, zaorać posłanki pawłowicz i wróbel.
  te dopiero, przed chwilą, dały koncert buractwa. skandal i hańba.

 • tufo

  Oceniono 202 razy 180

  Same doskonalości, pierwszy skrobał na potęge, potem wychodził z alkoholizmu, a te dwie łanie może powiedzą, "co robiom" ze swoimi jajeczkami? Czy może mają jakieś potomstwo? Jesli będa podobnie myślały jak mamuśki, to strach się bać.

 • zazwyczaj_nieomylny

  Oceniono 196 razy 172

  Bolesław Piecha, po historii z tajnymi spotkaniami przed wpisaniem na listę leków refundowanych iwabradyny (ostatnie dni, gdy był ministrem zdrowia), w sprawach opieki zdrowotnej powinien zamilknąć na wieki.

 • wandateresa1

  Oceniono 161 razy 117

  SLD PRZEWROCILO KASY CHORYCH a jakie szwindle robili z FARMACJA ----NIE mają prawa krytykować ministra .

 • klarneta8

  Oceniono 100 razy 86

  Wiadomo, ze dzis poslowie opozycji WYLUDZILI OD PODATNIKA 300ZL DIETY.

 • dublet

  Oceniono 99 razy 71

  Balicki też nie ma prawa krytykować! Za Balickiego, jako dyrektora Szpitala Bielańskiego (lata 90-te), szpital ów był umieralnią, gdzie zwłoki walały się na korytarzach i w brudownikach! Wiem, bo leżał tam mój ojciec i całe szczęście, że przeżył. 2 lata temu ja tam trafiłem i ... bez Balickiego to rewela na europejskim poziomie, Walcowa dofinansowała + środki z UE i aż chce się chorować:-)

 • topiramax

  Oceniono 70 razy 64

  Ajajajajaj...Piecha powinien wyliczyć swoje ...sukcesy na tym stanowisku. Powinien zacząć : "Za to ja byłem...krótko na tym stanowisku" i w kwestii osiągnięć wszystkich by przelicytował.

 • saba1968

  Oceniono 41 razy 29

  izba przyjęć, czas oczekiwania szpitala wojewódzkiego w płocku 6 godzin.

 • ccc-bbb

  Oceniono 67 razy 13

  "refundacja leków bardzo krytykowana rok temu jednak działa," - można więcej na ten temat? Bo jak na razie to wygranym jest NFZ:

  "Narodowy Fundusz Zdrowia na refundacji leków zaoszczędzi w tym roku nawet 1,5 miliarda złotych! "

  Sztywne ceny leków to jedynie podwyżka dla obywatela. Tam gdzie zaoszczędził NFZ to wybulił chory - gdzie tu sukces?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX