Żalek o mailach od wyborców: To spam, śmieci. Musielibyśmy przestać rządzić i je usuwać

- Gdybyśmy mieli zajmować się tego rodzaju wiadomościami, to przestalibyśmy rządzić, a musielibyśmy zająć się ich usuwaniem - tak Jacek Żalek z Platformy Obywatelskiej komentuje akcję masowego wysyłania maili do posłów, którzy głosowali przeciw projektowi ustawy o związkach partnerskich.
Zaledwie w ciągu dwóch dni ponad pół miliona maili trafiło do skrzynek posłów PO, którzy głosowali przeciw związkom partnerskim. Maile mają tę samą treść, mówiącą między innymi o rozczarowaniu postawą posłów i są groźbą braku poparcia dla PO w kolejnych wyborach. Akcję zorganizowało "Liberté". Przeczytaj więcej o akcji>>

Jej celem ma być pokazanie posłom PO, że elektorat tej partii nie godzi się z podejściem Platformy do związków partnerskich, jakie zaprezentowała w piątkowym głosowaniu (przepadły wszystkie projekty ustaw, w tym PO). - Wydaje nam się, że to jest bardzo ważny sygnał dla tych posłów, ale też samego premiera. Sami jesteśmy ciekawi, co z tego wyniknie - mówi Błażej Lenkowski z "Liberté".

Organizatorzy nie ukrywają, że jest to też swego rodzaju rodzaj groźby. - Niech PO wreszcie pokaże, czy chce być z tymi, którzy głosują, jak im każe ksiądz proboszcz czy z tymi, którzy żyją w związkach nieformalnych i chcieliby mieć podstawowe prawa, jak chociażby wspólne rozliczanie podatków - dodaje naczelny "Liberté" Leszek Jażdżewski.

"To zwykły spam"

Poseł Jacek Żalek komentuje akcję krótko: To śmieci, spam. Gdybyśmy mieli zajmować się tego rodzaju wiadomościami, to przestalibyśmy rządzić, a musielibyśmy zająć się ich usuwaniem - tłumaczy. Poseł przekonuje też, że gdyby dostał mail od zwykłego Kowalskiego, to chętnie by na niego zareagował, taką masową akcję ignoruje.

Jacek Żalek w tekstach Gazety WyborczejŻalek zwraca także uwagę na frekwencję na niedzielnej manifestacji środowisk popierających związki partnerskie. - Pod Sejmem nie było nawet dwudziestu osób, to pokazuje, jak znikome jest rzeczywiste zainteresowanie problemem. Ludziom, którzy wysyłają nam maile, zależy tylko na robieniu szumu - dodaje poseł.

- To nie są ludzie, którzy rzucą wszystko i pójdą skakać pod Sejm - odpowiada Jażdżewski. - To obywatele, którzy prowadzą normalne życie i chcieliby, żeby to politycy załatwiali sprawy, które ułatwią im życie. Od tego powinni być - kończy Jażdżewski.

Czy jesteśmy gotowi na związki partnerskie?

Akcja bombardowania mailami skrzynek posłów ma trwać jeszcze przez kilka dni. Organizatorzy chcą dać Platformie czas na zajęcie stanowiska w sprawie. - Jeżeli okaże się, że rządząca partia odwróci się przeciwko nam, to dajemy gwarancję, że te kilkaset tysięcy ludzi, którzy wysłali maile, zapamięta to sobie i da temu wyraz przy kolejnych wyborach - mówi naczelny "Liberté".

Tymczasem poseł Żalek przekonuje, że nie ma społecznej zgody na związki partnerskie. - Proszę zapytać czytelników, czy jest zgoda na to, żeby dwóch mężczyzn adoptowało małą dziewczynkę - uważa poseł. Zaznaczając, że pedofilia jest statystycznie zjawiskiem o wiele częstszym wśród homoseksualistów.

Jednak adopcji dzieci przez pary homoseksualne żaden z projektów związków partnerskich odrzuconych w piątkowym głosowaniu nie przewidywał.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (377)
Żalek o mailach od wyborców: To spam, śmieci. Musielibyśmy przestać rządzić i je usuwać
Zaloguj się
 • niktwazny126

  Oceniono 1215 razy 1123

  Panie Żalek, przestalibyście rządzić? Wasze rządy mamy tam, gdzie wy macie maile od niezadowolonych wyborców. Dobrze, że pokazujecie swoje prawdziwe twarze. Wasze glosy i wasze nazwiska utrwalą się na długo, na pewno do nastepnych wyborow. Kto nastepny ?

 • aniechich03

  Oceniono 1023 razy 955

  Nie panie Żalek, to my wyborcy , a zwłaszcza ci którzy głosowali na Platformę wynajęliśmy was abyście za przeproszeniem zapier...li w pocie czoła aby było w tym kraju jak MY CHCEMY, a nie jak pan , czy inna Gowin od Proboszcza.
  Przykład Islandii jest budujący.
  Więc stul dziób pan, panie Żalek i nie użalaj się na przypadkowe społeczeństwo.
  Bo jeszcze troche to jak się wq...wimy do reszty to przez 10 lat nie będzie pan nawet zastępcą wodociągów w Koziej Wólce.
  Do roboty impertynencie.
  I melduj codziennie co zrobiłeś dla Wyborców.

 • maura4

  Oceniono 540 razy 508

  Pewnie, maile od ludzi, które żyją bez konkordatowego ślubu, to śmieci. No, bo to ludzie drugiego gatunku, śmieci po prostu.
  Gdyby zasypali mu skrzynkę zwolennicy śmierci kobiet przy porodach, to cytowałby je nabożnie.

 • alejagwiazd

  Oceniono 449 razy 433

  spam, smieci, tak sie pan wyrazasz o wyborcach platformy. Jestes pan bezwstydnym niewdziecznikiem. A moze wlasnie takie masz pan zadanie aby czesc wyborcow odeszla od platformy.

 • niktwazny126

  Oceniono 334 razy 326

  Panie Żalek, rzestalibyście rządzić? Takie rządy to my mamy tam, gdzie wy protestacyjne maile. Bardzo nas cieszy, że pokazujecie prawdziwe twarze, prawdziwy stosunek do zwykłych zjadaczy chleba. Takie głosy, takie nazwiska na pewno nam się utrwalą. Kto następny ??

 • klaps37

  Oceniono 250 razy 244

  Panie Żalek, pisałem do ciebie i twoich kolegów w obronie praw innych jako człowiek tolerancyjny, mąż z dwudziestoletnim stażem i ojciec dzieciom a ty mój list nazywasz śmieciem??? Głosowałem z rodziną na twoje ugrupowanie i między innymi dzięki mnie siedzisz teraz przy korycie a ty mój list nazywasz spamem??? Mogłem wszystkiego się po was spodziewać ale nie takiego chamstwa. Tyle teraz twojego co do następnych wyborów, zobaczysz sejm jak świnia niebo...

 • texeira

  Oceniono 93 razy 93

  RZĄDZIĆ? Wam się Żalek we łbie już całkiem przewróciło. O rządzeniu to wy macie Żalek tyle do powiedzenia, co Żyd za okupacji. Wy jesteście zwykły szeregowy poseł do zapier***lania w komisjach, nie do rządzenia. Pocieszam się że jeszcze tylko 2,5 roku,a potem traficie tam, gdzie wasze miejsce - na śmietnik. I mam niepłonną nadzieję, ze jednym i najwyższym stanowiskiem jakie uda się wam potem uzyskać będzie stanowisko wójta w najbardziej zapyziałej gminie, w waszym Żalek regionie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX