Żakowski o "dziwnej moralności Terlikowskiego": Nie miłować bliźniego swego, tylko kopać go ile wlezie

To ciekawy tekst, prezentujący bardzo ciekawą moralność, w której beztroskie zadawanie innym cierpienia jest moralne, a krytykowanie okrucieństwa jest niemoralne - komentował w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski. Mówił o tekście Tomasza Terlikowskiego, który ubolewa, że knebluje się głos konserwatystów, zarzucając im antysemityzm i homofobię.
Jacek Żakowski o książce o pedofilii w polskim Kościele "Lękajcie się" mówił w Poranku: - To książka potrzebna samemu Kościołowi, katolikom i konserwatystom katolickim, którzy zmagają się z problemami gdzieś dookoła, a wciąż nie potrafią się zmagać z problemami w ich rzeczywistości - bez względu na to, czy noszą koloratki, czy nie. Trzeba było holenderskiego dziennikarza, żeby zająć się tym problemem.Fragmenty książki opublikowaliśmy na tokfm.pl .

- W "Rzeczpospolitej" dziś tekst z tego nurtu - artykuł Tomasza Terlikowskiego - "Knebel na poglądy". - Medialnym postępowcom - pisze Terlikowski, który postępowcem nie jest - chodzi o to, by z debaty jako antysemickich, homo- i transfobicznych wykluczyć wszystkich broniących moralnego status quo - cytował Żakowski.

- To ciekawy tekst, prezentujący bardzo ciekawą moralność, w której beztroskie zadawanie innym cierpienia jest moralne, a krytykowanie okrucieństwa jest niemoralne - ocenił publicysta. - To taka dziwna moralność z pewnością z czasów poprzedzających Nowy Testament. Taka dziwna moralność, w której można pod szyldem konserwatyzmu uprawiać zwykłe prostactwo, agresję, nieludzko odnosić się do innych i ich poglądów. Nie miłować bliźniego swego, tylko kopać bliźniego swego ile wlezie. Bardzo ciekawy tekst, który pokazuje pułapkę, w której znaleźli się polscy tradycjonaliści próbujący udawać konserwatystów z miernym skutkiem - mówił Żakowski w TOK FM.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (183)
Żakowski o "dziwnej moralności Terlikowskiego": Nie miłować bliźniego swego, tylko kopać go ile wlezie
Zaloguj się
 • niktwazny126

  Oceniono 367 razy 343

  Ani Terlikowski, ani "dziwna moralność" nie są wyjątkami na naszej politycznej scenie. Ci "miłujący" bliźnich panoszą się w sejmie, w mediach, w kościołach. Chcą naprawiać nas wszystkich, bo sami sa przecież idealni. Isealni według ustalonych przez siebie wzorców.

 • ciemnyludd

  Oceniono 315 razy 299

  Terlikowski gdyby mógł ubrałby wszystkich Polaków w komże do ROTACYJNEGO SŁUŻENIA DO MSZY ŚWIĘTEJ ...Tylko zaświadczenie o odbyciu tego aktu dawałoby możliwość funkcjonowania w społeczeństwie, jako człowiekowi moralnie ZDROWEMU...... Coś mi się wydaje że przy Terlikowskim TALIBAN TO PIKUŚ...

 • berecik-niemoherowy

  Oceniono 279 razy 255

  Ma Pan rację, p. Zakowski! Taka jest mentalność większości katoli!

 • batura3

  Oceniono 230 razy 214

  Panie Redaktorze - przecież to typowe zachowanie polskiego katolika - miłość bliźniego tak, ale pod warunkiem,że jest ona zgodna z moją wolą. Diabeł nie zrobił tyle złego dla KK co ludzie pokroju Terlikowskiego, Michalika, Głodzia, Rydzyka i innych pomniejszych a prawdziwych katolików :-) Czasami odnoszę wrażenie, że oni mają spólkę z Diabłem:):):)

 • zuk.w.trawie

  Oceniono 210 razy 186

  Pan Terlikowski, choć ma mentalność nadgorliwego neofity, najwyraźniej nie doczytał, więc małe przypomnienie:

  ?Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone.? (Łk 6, 37)

  ?Czemu to widzisz drzazgę w oku brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?? (Łk 6, 41).

 • jurek42

  Oceniono 191 razy 179

  skad w katolikach jest tyle zła i nienawiści ? Broniąc księży pedofilów bronią samego szatana..... sam będąc ministrantem jako dziecko miałem doświadczenie z molestowaniem przez księdza proboszcza. Miałem odruch wymiotny na samą myśl o pójściu do kościoła i spotkanie tam swego prześladowcy. W tamtym czasie powiedzenie złego słowa na księdza spotykało się ze społecznym potępieniem..... molestowane dzieci nie miały komu się nawet poskarżyć. Rodzice zawsze trzymali stronę księdza bo od tego zależała egzystencja rodziny.....lękajcie się i brońcie swoje dzieci przed czarną zarazą.

 • gj61

  Oceniono 168 razy 152

  Terlikowski... moralność...???? Noooo bez jaj!!!
  To tak jakby powiedzieć: Syrenka... prawie sportowy Mercedes, bo też ma dwoje drzwi, cztery koła, silnik.
  Kompletny idiotyzm.
  Terlikowski... debilizm... Ooooo, to już lepiej, bliższe prawdy.

 • syn_biskupa

  Oceniono 120 razy 114

  Czy Terlikowski robi za Dodę bo wszędzie go pełno w mediach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX