Gliński premierem? "To będzie kolejna porażka wizerunkowa PiS"

- Głosowanie nad poparciem kandydatury Glińskiego będzie potwierdzeniem tego, że PiS nie jest w stanie zbudować koalicji z żadnym innym ugrupowaniem, bo nikt za nim nie zagłosuje. To będzie kolejna porażka wizerunkowa PiS - uważa Andrzej Stankiewicz z "Wprost". Wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu już w przyszłym tygodniu.
Następcą Donalda Tuska, według wnioskodawców, ma być socjolog prof. Piotr Gliński, popierany przez PiS. Jak na razie - tylko przez tę partię.

- Głosowanie nad poparciem kandydatury Glińskiego będzie potwierdzeniem tego, że PiS nie jest w stanie zbudować koalicji z żadnym innym ugrupowaniem, bo nikt za nim nie zagłosuje. To będzie kolejna porażka wizerunkowa PiS - uważa Andrzej Stankiewicz z "Wprost".

- A premier Miller mówił, że jeśli PiS zgłosi we wniosku z imienia i nazwiska profesora Glińskiego, to klub SLD będzie kandydatowi zadawał pytania - relacjonował Grzegorz Chlasta.Także sam Gliński nie wykluczył możliwości koalicji z SLD. - I słusznie, farsa będzie trwała. Pytania nie będą należały ani do prostych, ani przyjemnych. Leszek Miller wykpi cały ten pomysł i kandydaturę - uważa politolog dr Anna Materska-Sosnowska. - PiS wskaże Glińskiego, ale co z tego? Wszyscy uczestniczymy w matriksie. SLD nie zagłosuje za tym rządem [Glińskiego], bo nie ma żadnego interesu popierać inicjatywę PiS - dodał Andrzej Stankiewicz.

Gliński ma obiecany europarlament?

Zdaniem Stankiewicza błędem PiS było to, że nie próbował znaleźć kandydata, który byłby w stanie nawiązać kontakt chociaż z częścią lewicy. O kandydacie, który miałby szansę zdobyć szersze poparcie, zdaniem Stankiewicza, w ogóle nie mogło być mowy. - Taki kandydat zagrażałby pozycji Jarosława Kaczyńskiego - uzasadniał dziennikarz. - PiS nie był zainteresowany wystawieniem kandydatury, która miałaby realne szanse na przejście, bo główna taktyka PiS jest taka, że oni jedyni są sprawiedliwi i są twierdzą oblężoną - dodała dr Materska-Sosnowska.

- Prof. Kleiber nie chciał brać udziału w tej farsie, prof. Gliński wziął to na siebie. Pewnie obiecane miał za to na przykład dobre stanowisko w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Rozgrywa więc pewnie teraz spektakl, żeby za rok wejść do poważnej polityki za poważne pieniądze - uważa Stankiewicz.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (120)
Gliński premierem? "To będzie kolejna porażka wizerunkowa PiS"
Zaloguj się
 • pannamarianna777

  Oceniono 133 razy 113

  "Siłą walczyć o swoje - to dobre dla dzikich zwierząt" -Enniusz
  "Zbyt żarliwą nadzieją można zgubić państwo"- Enniusz
  "Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać" - Cyceron

  Takie zdania mieli Rzymianie, a pan Kaczyński co pozostawi po sobie oprócz... no właśnie ...

 • lileo

  Oceniono 119 razy 101

  Nawet podobni są z twarzy...czy to przypadek? Może Jarosław szuka protezy brata bliźniaka? Ten niestety tylko zewnętrznie pasuje bo charakter u niego bardziej niezależny. Szybko gościa utrąci, zsyłając do Brukseli. A ten zdaje się właśnie na to liczy i tylko w zamian za przyszłe apanaże godzi się robić za błazna.

 • bibelotx7

  Oceniono 112 razy 96

  Najwazniejsze, ze PIS popiera sam siebie i swojego kandydata :) W tym upierd..wym narzucaniu swojego JA, przebija sie czesto jakas naiwnosc pisiorkow...

 • wanda43

  Oceniono 109 razy 93

  Pawłowicz na Ministra Kultury albo jeszcze lepiej - na Ministra Spraw Zagranicznych!

 • zorn.gottes

  Oceniono 95 razy 87

  idę o zakład, że gdy już szczerbaty niedojda wypełzł spod kamienia to pisowi znowu słupki polecą w dół.

 • nebukadnezar

  Oceniono 105 razy 87

  "...Każda porażka jest nawozem sukcesu..."...Kaczyński od tego nadmiaru może zacząć hodować pieczarki !

 • neumarkt

  Oceniono 94 razy 86

  Fajni są ci kabareciarze! Tak się wygłupiać na oczach takiej telewizyjnej publiki, trzeba mieć spore fiksum dyrdum, jak mawiał mój Ociec, co prawda nie z Wehrmachtu ale z armii CK Austrii, ale jako podoficer rachunkowy, stacjonujący w Kraśniku!

 • aniechich03

  Oceniono 87 razy 71

  Piotr Gliński : 3D
  Jarosław Kaczyński : trafiony
  Jarsoław Kaczyński : 5B
  Piotr Gliński : pudło
  Piotr Gliński : 4D
  Jarosław Kaczyński : trafiony
  Jarosław Kaczyński : 1A
  Piotr Gliński : pudło
  Piotr Gliński : 5D
  Jarosław Kaczyński : trafiony zatopiony !
  :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX