Kalisz w Poranku TOK FM: Wierzę w ludzi. Ale... Co się dzieje, Janusz?

- Cały problem polega na tym, że Janusz Palikot ma różne twarze. Powinien teraz zmobilizować się mentalnie i tę złą twarz wyeliminować. Ja wierzę w ludzi - powiedział w Poranku Radia TOK FM Ryszard Kalisz. Komentował słynne słowa Palikota: Być może Nowicka chce być zgwałcona.
- Martwi mnie powrót do Janusza Palikota do prowokacji, które tłumaczy znajomością Gombrowicza, Nietzschego, literatury filozoficznej - mówił w Poranku Radia TOK FM Ryszard Kalisz, poseł SLD. Jego zdaniem problem polega na tym, że publiczne wypowiedzi Palikota są odbierane przez opinię publiczną w zupełnie inny sposób niż chciał lider RP. - Jego wypowiedź o gwałcie w stosunku do Wandy Nowickiej to przekroczenie wszelkich granic. On po prostu obraził kobiety - stwierdził Ryszard Kalisz.

- Być może Wanda Nowicka chce być zgwałcona, ale to nie ze mną, bo ja nie jestem takim typem człowieka - powiedział Janusz Palikot o posłance swojej partii.Spór między Wandą Nowicką a Palikotem rozgorzał w związku przyznaniem wicemarszałek Nowickiej premii. Lider RP chciał, by zapłaciła za to stanowiskiem. Nowicka, choć początkowo obiecała odejść, potem się z tego wycofała. Słowa Palikota wzburzyły opinię publiczną, zwłaszcza środowiska kobiece.

Palikot jak Kaczyński

- Rozmawiałem z koleżankami, z którymi znam się od wielu lat i one są wściekłe na Palikota. Mówiły, że z nim już im nie po drodze - zdradził poseł SLD. - Cały problem polega na tym, że Janusz Palikot ma różne twarze. On powinien teraz zmobilizować się mentalnie i tę złą twarz wyeliminować. Ja wierzę w ludzi - dodał Kalisz.

- Janusz Palikot jest jak Jarosław Kaczyński - używa parabol i potem trzeba tłumaczyć - zastanawiał się Tomasz Sekielski. - Palikot potrafi być subtelnym filozofem, a czasem staje się prowokatorem. I robi to niesmacznie. Każdego dnia zaczyna kolejny etap. No co się dzieje, Janusz? - pytał w Poranku Kalisz.

Miller uspokoił Sojusz

Czy to oznacza, że SLD może iść ramię w ramię z Ruchem Palikota do eurowyborów? Nie ma wroga na lewicy - powinniśmy skończyć z wykluczaniem - powiedział Kalisz. Dodał, że SLD organizuje kongres jedności lewicy. Powstaje lista lewicowych haseł. Każda osoba, która się z nimi zgodzi, będzie mogła wziąć w kongresie udział - zapowiedział polityk. Jego zdaniem najlepiej będzie, jeśli na liście do europarlamentu powinni znaleźć się obywatele. Nie politycy.

Chwalił też Leszka Millera, szefa SLD, za to, że udało mu się "uspokoić partię". - Stała się normalną, dyskutującą strukturą - dodał Kalisz. Jego zdaniem trzeba teraz wyciągnąć wnioski i zdiagnozować, co się nie podoba wyborcom. A nie podobają im się m.in. wodzowskie struktury, w których rządzi aparat.Ryszard Kalisz, Janusz Palikot, Wanda Nowicka, SLD, Tomasz Sekielski, Poranek Radia TOK FM

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (66)
Kalisz w Poranku TOK FM: Wierzę w ludzi. Ale... Co się dzieje, Janusz?
Zaloguj się
 • starzec63

  Oceniono 119 razy 89

  Panie Kalisz, Pan się mylisz. media i politycy to nie opinia publiczna, a obrona biorących kasę. Przynajmniej Pan nie powinien śpiewać w tym fałszywym chórze broniącym swoich. Wstydź się Pan. Sztaudynger napisał o was -
  Fraszka parlamentarna
  Długo trzeba ćwiczyć chór
  Do powtarzania... bzdur

 • spock2

  Oceniono 121 razy 81

  Cały problem towarzyszu Kalisz polega na tym że rozbijanie się Jaguarem ma się nijak do waszej "lewicowej wrażliwości", więc zajmijcie się lepiej sobą zamiast Palikotem.

 • amron53

  Oceniono 101 razy 77

  Dandys Kalisz dołączył do chóru oburzonych obłudników i krętaczy. Mają etykę na każdą okazję , pieprzone polityczne papugi...Taki wzięty adwokat i prawnik, a gdzie był, gdy złodzieje Kościoła katolickiego rozkradali majątek narodowy?

 • wieshniak

  Oceniono 79 razy 63

  W aferze z Nowicką Palikot ma rację ale jego przeciwnicy maja większość.

 • pinup

  Oceniono 92 razy 58

  tak tak. probujcie dalej robic z Palikota wariata. powodzenia:) zapominacie tylko, ze jego elektorat jest madrzejszy od was, stad nie jest waszym elektoratem.

 • siekier35

  Oceniono 63 razy 57

  polska scena polityczna jest zainteresowana tylko pędem do koryta i parciem na szkło bo to jest przeliczalne na następną 4 letnią kadencję.
  a dać tym darmozjadom średnią krajową+koszta....
  zobaczymy czy stołki zachowają ten słodki zapach kasy i władzy....

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 70 razy 56

  Towarzyszu Kalisz rżniecie głupa i manipulujecie opinią publiczną. To nie słowa Janusza Palikota wzburzyły opinię publiczną i wcale nie chodzi o przyznanie premi wicemarszałek Nowickiej. Wyjaśnię wam towarzyszu Kalisz, bo wy fruwacie ze swoją głupotą w okolicach satelitów geostacjonarnych. Chodziło o przyznanie premii wszystkim wicemarszałkom sejmu RP, oraz niektórym senatorom (Borusewicz np. 50 tysięcy PLN). "Przyznano" te pieniądze w haniebny sposób. Podstępnie i w tajemnicy przed opinią publiczną. A przecież to są moje pieniądze i nie wolno pobierać ich w tajemnicy. Słowa Janusza Palikota wzburzyły pseudoelity, celebrytów i nierobów sejmowych takich jak jak wy, a nie społeczeństwo. Wzburzyło pismaków stanowiących wspólną sitwę z politykami. W następnych wyborach przekonacie się, kogo wzburzyły słowa Janusza Palikota.

 • jiss

  Oceniono 52 razy 44

  Prawda jest taka ,że Janusz pokazuje prawdę co dzieje się na Wiejskiej ,a ich poprostu szlak jasny trafia ,że jeden z nich ( tzn. też polityk ) zdradza układy jakie tam panują opini publicznej .I będą go gnoić i niszczyć ,żeby wszystko wróciło do normy. Czyli dalsze obkradanie swego kraju i obywateli .

 • chango

  Oceniono 52 razy 32

  W tym przypadku trzeba będzie użyć termitu i ekipy z młotami.. żeby złączenie Rysia-Pysia z korytem puściło.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX