Żakowski: Platforma Oburzonych? Dziwne zgromadzenie. Ale Kukiz ma sporo racji

- Liderami Platformy Oburzonych są Piotr Duda i Paweł Kukiz. Kukiz który opowiada różne głupstwa, bo się polityką interesuje naskórkowo. Ale ma też dużo racji. Nic nie wskazuje na to, żebyśmy próbując walczyć z kryzysem, dotykali jego źródeł, czyli nierównowagi - stwierdził Jacek Żakowski w TOK FM.
W sobotę 16 marca sala BHP Stoczni Gdańskiej odbędzie się kongres, którego organizatorem jest "Solidarność". Udział w nim mają wziąć "przedstawiciele różnych organizacji społecznych i politycznych", ale dominują środowiska związane z prawicą i antyrządowe. Jedną z nich będzie np. ruch "Zmielonych" założony przez byłego lidera zespołu Piersi. Paweł Kukiz skupił się ostatnio na działalności politycznej i bezkompromisowej krytyce PO i rządu Donalda Tuska. Jednym z tematów spotkania mają być okręgi jednomandatowe.

"Kukiz plecie, ale czasami ma rację"

- Platforma Oburzonych, dziwne zgromadzenie - stwierdził Jacek Żakowski. - Bardzo różne osoby się tam mają pojawić. Liderami są Piotr Duda i Paweł Kukiz, który opowiada różne głupstwa, bo się polityką interesuje naskórkowo. Ale ma też dużo racji. Nic nie wskazuje na to, żebyśmy próbując walczyć z kryzysem, dotykali jego źródeł, czyli nierównowagi - stwierdził Jacek Żakowski w Poranku Radia TOK FM.

Uzasadniając, czemu Kukiz ma rację, wrócił do tematu fotoradarów. - Kto jeździ samochodem, ten wie, jak skutecznie Ministerstwo Finansów i służby od niego zależne strzygą klasę średnią na polskich drogach. Chodzi tylko o strzyżenie klasy średniej (a nie zwiększenie bezpieczeństwa na drogach - red.) - uważa Jacek Żakowski. - Być może jest to potrzebne, ale dlatego tylko ją. Może jakieś pomysły na strzyżenie klasy wyższej? Tych naprawdę bogatych ludzi? Co by nie mówić klasa średnia jest podstawą demokracji. Jak się ją zarżnie ekonomicznie, to trudno będzie myśleć nie tylko o wzroście gospodarczym, rozbudowie społeczeństwa obywatelskiego i demokracji - dodał publicysta.

Guz: jestem wkurzony. Nie powiem mocniej

Gościem Żakowskiego był dziś szef OPZZ Jan Guz. Związkowiec mówił, że wszystkich "integruje rząd Donalda Tuska". - Jestem wkurzony, zdenerwowany. Oburzone jest całe polskie społeczeństwo, biedne rodziny, niedożywione dzieci - mówił Jan Guz. Dodał, że użyłby mocniejszych słów, ale jest w radiu, więc tego nie zrobi.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (122)
Żakowski: Platforma Oburzonych? Dziwne zgromadzenie. Ale Kukiz ma sporo racji
Zaloguj się
 • warmiak87

  Oceniono 185 razy 143

  Panie Żakowski trzeba to było mówić jak pan miał Tuska w studiu tydzień temu, wtedy nie był pan tak twardy i obywatelski, a teraz to już nic nie wnosi.

  Klasa średnia jest strzyżona okrutnie, podwyżki podatków pośrednich przez Rostowskiego, ale także bzdurne przepisy i obciążenia w prowadzeniu działalności gospodarczej, zamrażanie pensji prawników, likwidacje sądów,przychodni,szkół,szpitali to bat na klasę średnią, w innych krajach istnieją ministerstwa ds. klasy średniej, u nas się z niej wyciska ile da.

 • milorex10

  Oceniono 183 razy 95

  Nie ma potrzeby się rozwodzić dlaczego, ale wiem po 6 latach rządów PO, że PO to jest dno. Nic nie potrafią poza dojeniem państwowych pieniędzy z różnych zależnych od państwa i samorządu struktur. PO to dno. Tylu głupich i nieporadnych decydentów jak za PO nie było nigdy w historii Polski. Nawet w porównaniu z czasami komunistycznymi. PO to dno.

 • ball34

  Oceniono 112 razy 82

  Kukiz zajmuje się polityką bo został do tego sprowokowany prze PO , która jak większość posłów w parlamencie ma za nic wywiązanie się z obietnic wyborczych. Gorąco popieram pomysł okręgów jednomandatowych co w ułamkowym stopniu pozwoli zwykłym zjadaczom mieć wpływ na posła i w przypadku nie realizowania obietnic usunięcia go z ciepłej posadki. Mam dość kłamliwych obietnic partyjek dbających tylko i wyłącznie o własne apanaże.

 • demolka666

  Oceniono 199 razy 59

  jestem zażenowany poziomem argumentacji Żakowskiego... bredzi coś o szkodliwości ustawiania fotoradarów i zarzynaniu średniej klasy... i pyta, dlaczego nie strzyże się bogatych?! pyta jak rasowy lewak... ja tam nie mam nic przeciwko strzyżeniu bogatych :) ALE ILU JEST TYCH BOGATYCH??? 50 tysięcy? 100 tysięcy??? ile kasy w budżecie państwa będzie po ostrzyżeniu tych bogatych??? - panie Żakowski, co za pierdoły pan opowiada?! mówi pan jak nie przymierzając bolszewik w carskiej rosji: zabrać bogatym i dać biednym!... tylko tych bogatych jest dużo dużo za mało, żeby obdzielić wszystkich biednych... - żenujący poziom Żakowskiego...

 • jonkasta

  Oceniono 60 razy 40

  PO i rząd Tuska nawet nie są oburzeni tymi niebotycznymi premiami , o których non stop słychać - bo dawaja sobie kolesie wszędzie , oczywiscie z naszych pieniedzy. Premie i pieniadze , które zarabiaja Ci spoceni faceci na ciepłych stołeczkach powoduja u sredniej klasy oszołomienie, zdziwienie , ze tak mozna, oburzenie , i wsciekłosć. Oni wszyscy na górze dziela sobie te pieniadze , rwia kasę obrzydliwie, do zerzygania , nie wspominam juz o tych milionowych premiach w resorcie sportu., dla tych, dzięki którym to EURO się udało. To wszystko za przyzwoleniem Tuska i tej skorumpowanej ekipy.... która niczym szlachta za czasów Sasa ... piła i popuszczała pasa.

 • gczern

  Oceniono 64 razy 30

  Walka z kryzysem? Pamiętam jak kryzys zaczynał się w europie a nasz cudowny wódz z ambony państwowej obwieszczał że jesteśmy zieloną wyspą i nic nie trzeba robić. W ekonomii jest tak że miejsca pracy chroni się przede wszystkim bo potem trzeba kilkukrotnie więcej środków i starań żeby je odtworzyć na nowo niż żeby zapobiec ich utracie

 • glit64

  Oceniono 95 razy 29

  Ozesz Ty!...... odezwał sie specjalista od polityki! Żakowski! Za Łaziebnego powinien robić u DT i nic więcej...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX