"Apeluję do prezydenta Kwaśniewskiego. Niech powie, co sądzi o bywaniu na mszach"

- Zwracam się do pana prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego: nic straconego, w Radiu TOK FM czekamy, bo rzecz nie jest błaha. Wziął pan odpowiedzialność za wypowiedzi pana posła Palikota. Chcielibyśmy wiedzieć, jak pan patrzy na problem bywania prezydentów na mszy - mówiła w dzisiejszym przeglądzie prasy w ?Poranku Radia TOK FM? Janina Paradowska.
Na początku przeglądu prasy prowadząca Janina Paradowska przypomniała wczorajszą wypowiedź Janusza Palikota, który na antenie TOK FM skrytykował Bronisława Komorowskiego za to, że ten jako prezydent pojechał na mszę inauguracyjną papieża Franciszka.

- Pięknie i zręcznie odpowiedział mu w specjalnym wywiadzie dla TOK FM prezydent Komorowski, polecając korepetycje u prezydenta Kwaśniewskiego. Starałam się nawiązać kontakt między panami i namówić Aleksandra Kwaśniewskiego na udzielenie takiej pierwszej lekcji i by chociaż telefonicznie połączył się i opowiedział, jak się czuł na tych wszystkich licznych mszach z papieżem, w których uczestniczył. Dostałam SMS-a, którego treści nie będę zdradzała. Ale, panie prezydencie, zwracam się do pana prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego: nic straconego, w Radiu TOK FM czekamy, bo rzecz nie jest błaha. Nie wiem, czy pan jest w partii Palikota, czy Palikot jest pod pana opieką, ale wziął pan odpowiedzialność za wypowiedzi pana posła Palikota. Chcielibyśmy wiedzieć, jak pan patrzy na problem bywania prezydentów na mszy - mówiła dziennikarka.

"Wrak jest symbolem wszystkiego"

W dzisiejszej prasie dużo o wczorajszej debacie ws. informacji szefa MSZ nt. planów na ten rok. - Zawsze słyszę, że to jedna z najważniejszych sejmowych debat, i zawsze to samo. Najczęściej powtarzana informacja to ta, że po raz szósty nieobecny był prezes PiS, sala była pusta. Po niebanalnym, choć - jak twierdzą niektórzy - niezbyt porywającym wystąpieniu ministra Sikorskiego - niektórzy mogli przekonać się, jak było - mówiła i cytowała śmieszne bądź płytkie wypowiedzi posłów opozycji: Witolda Waszczykowskiego, Arkadiusza Mularczyka czy Antoniego Macierewicza. - Wrak jest symbolem polityki Sikorskiego - mówił Arkadiusz Mularczyk, poseł klubu ziobrystów. - No, proszę państwa, wrak jest symbolem teraz w ogóle wszystkiego, bez wraku nie da się żyć - podsumowała Paradowska.

Wypowiedzi polityków w relacji z debaty >>>

- Czy jest w tym jeszcze coś śmiesznego czy poważnego? Nie ma już takiego tematu, żebyśmy nie potykali się o wrak. Dziś ciąg dalszy: Komisja Spraw Zagranicznych będzie przesłuchiwała ministra Arabskiego, który wybiera się na placówkę zagraniczną. Wczoraj słyszałam m.in. posła Wziątka z SLD, który mówił takie głupstwa, że to przecież oczywiste, że KPRM odpowiadała za organizację wyjazdu prezydenta do Smoleńska. Otóż nie, panie pośle: odpowiadała za niego kancelaria prezydenta Kaczyńskiego i pan jako szef ważnej komisji powinien się tego nauczyć. Rozumiem, że polityka opozycyjna ma swoje prawa, ale jednak warto mówić prawdę - mówiła prowadząca "Poranek".

Nie będzie Budapesztu w Warszawie? "Straszne"

Na koniec poleciła słuchaczom artykuł Igora Jankego z "Rzeczpospolitej".

- Jest pysznie, proszę państwa. "Rzeczpospolita", Igor Janke: "Nie będzie Budapesztu w Warszawie". No, straszna wiadomość, po prostu nie zasłużyliśmy na Orbana jako społeczeństwo. Problem jest w nas: "Polscy wyborcy wcale nie czekają na polityka, który zaproponuje im kurację wstrząsową, podejmie niepopularne decyzje i pójdzie pod prąd międzynarodowej opinii publicznej" - czytała Paradowska.

- Mamy to, na co zasługujemy. Nie mamy, proszę państwa, i nie będziemy mieć Orbana. No chyba że będzie to Paweł Kukiz. Słyszałam ostatnio, że gdyby nie wybór papieża, to bohaterem ostatnich dni byłby Paweł Kukiz - podsumowała zgryźliwie.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (143)
"Apeluję do prezydenta Kwaśniewskiego. Niech powie, co sądzi o bywaniu na mszach"
Zaloguj się
 • huston_mamy_problem

  Oceniono 138 razy 80

  RADOSŁAW sIKORSKI - LIDER PLEBANII OBYWATLESKIEJ NA KOLANACH - SKANDAL NA MIARĘ EUROPEJSKĄ.
  .
  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13600789,Sikorski_o_Glodziu__Ten_styl__troche_wojskowy__powinnismy.html?lokale=warszawa#BoxWiadTxt.
  .
  potraktował żołnierzy jak....

 • mow_mi_stefan

  Oceniono 114 razy 76

  wszyscy się starzeją - Tusk się starzeje, Paradowska się starzeje. "wziął Pan odpowiedzialność za słowa Palikota". Co ona za bzdury gada...
  A na marginesie - to już nie można mieć swojego zdania? Czy Palikot musi się zgadzać z Paradowska i Kwaśniewskim w sprawie udziały we mszy?
  Czy Paradowska ma także dogmat nieomylności?

 • whitepony

  Oceniono 109 razy 71

  Faktycznie problem nie jest błahy. Może nie tak istotny jak transseksualiści i związki partnerskie ale jednak fundamentalny. Każdemu będzie żyło się lepiej wiedząc co Kwaśniewski sądzi o uczestnictwie w mszach. Zaapelujmy do niego wszyscy, żeby zajął jakieś stanowsko.

 • luki761

  Oceniono 85 razy 43

  dlaczego Kwaśniewski wziął ślub kościelny ?

  dlaczego córka Kwaśniewskiego wzięła ślub kościelny ?

  NIECH SIĘ KWAŚNIEWSKI wytłumaczy

  !

 • jogar

  Oceniono 157 razy 41

  Faktem jest, że wyjazd na inaugurację pontyfikatu jest dla mnie skandalem. Państwo świeckie haha.

 • y0rg

  Oceniono 73 razy 33

  Niech prezydent jeździ sobie na modły gdzie chce, ale za własne pieniądze i w ramach urlopu, a za, małżonkę i towarzyszącą mu świtę, też z własnej kieszeni, niech płaci. Jeśli jest taki porządniś to ciekawe, z której kieszeni funduje sobie strawę duchową , z mojej czy własnej?

 • talking_head

  Oceniono 88 razy 32

  Czy Naczelna TOK FM nie widzi jak ta skamielina poprzedniego systemu kompromituje jej radiostację ?

 • sparky6

  Oceniono 103 razy 31

  Kompletny brak obiektywizmu,stronniczosc...

  A ci lepiej wyksztalceni lykaja kazda scieme chorej z nienawisci staruszki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX