Żakowski się zastanawia: Abp Głódź mówi "wszyscy mają słabości"? A co sądzi o słabościach Ewy Wójciak?

- Chciałbym usłyszeć opinię biskupa na temat Ewy Wójciak, która być może miała chwilę swojej słabości. Czy ją też należy puścić mimo uszu, tak jak biskup chciałby, żeby stało się z jego sprawami? - zastanawiał się w TOK FM Jacek Żakowski, komentując wczorajsze oświadczenie abp. Głódzia, który w końcu odniósł się do prasowych oskarżeń o nadużywanie alkoholu i złe traktowanie podwładnych.
- W wielu gazetach dziś pojawia się sprawa abp. Sławoja Leszka Głódzia. Każdy opisuje ją jak potrafi - ocenił Jacek Żakowski w TOK FM. "Wprost", opierając się na opowieściach anonimowych księży, napisał, że abp Głódź ma problem z alkoholem i bardzo źle traktuje podwładnych. Zdaniem arcybiskupa został "przesadnie pomówiony". - Każdy ma swoje słabości - napisał w oświadczeniu prawie dwa tygodnie po publikacji hierarcha kościelny, odnosząc się w końcu do sprawy.

- Z całym szacunkiem... Ale chciałbym usłyszeć opinię biskupa na temat Ewy Wójciak, która być może miała chwilę swojej słabości, czy ją też należy puścić mimo uszu, tak jak biskup chciałby, by stało się z jego sprawami - stwierdził Żakowski.

Sprawa facebookowego wpisu Wójciak o papieżu Franciszku ("I wybrali ch***") wywołała burzę. Część osób oburza się tym, że obraziła papieża, inni, że wolność słowa pozwala na wydawanie publicznie takich sądów. Wójciak, szefowa Teatru Ósmego Dnia, może w konsekwencji stracić stanowisko.

Abp Głódź przemówił do tych, którzy wybrali niewłaściwą drogę [BLOG]

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (93)
Żakowski się zastanawia: Abp Głódź mówi "wszyscy mają słabości"? A co sądzi o słabościach Ewy Wójciak?
Zaloguj się
 • ciemnyludd

  Oceniono 285 razy 259

  Najpiękniejsza była BIZANTYŃSKA UROCZYSTOŚĆ, na której Głódź wspomniał wprawdzie o "słabościach", (ustami innej osoby, bo coś takiego przez usta Jego Świątobliwości by nie przeszło)...Ale o BELCE W OKU krytyków też wspomnieć nie omieszkał... Można się było popłakać od tych gestów solidarności podwładnych księdza biskupa... Dobra, stara firma...Stalin miał się na czym wzorować...

 • niktwazny126

  Oceniono 221 razy 215

  Słusznie prawi arcybisku, że każdy ma słabości. Ale niektore da się wyleczyć, jezeli zaczynają być kłopotliwe i psują opinię nie tylko jednostki, ale też całej profesji.
  Poza słabostką abp Głodzia inni też jakieś posiadają - np. drogie samochody, plebanie o hektarowyhc powierzchniach, marmury i zlocenia w kościołach, "modne" szaty liturgiczne. O "słabości" typu pedofilia już dość się powiedziało. Przesada? Chyba jednak nie.

 • kruk51

  Oceniono 157 razy 147

  Pewien biskup noszący nazwisko Petz też miał słabości do młodych kleryków ! Też poskarżyli się anonimowo
  i z pominięciem drogi służbowej ! I jak się to skończyło ? Pana Petza w Polsce niema ! Chyłkiem po cichu
  od czasu do czasu odwiedza swoich. Ale krzywda mu się nie stała . Ma luksusowe mieszkanie w zabytkowym
  budynku wedle Watykanu ! Szkoda mu tylko tych polskich kleryczych dupek ! A po za tym w pożo ! Jak się skończą manewry pokrzywdzonego generała Abp Głódzia ? Zobaczymy ? Do Watykanu nie ma co spie...ć
  bo papież Franciszek przepędzi pijaka. Otóż popierając i broniąc degenerata episkopat sam świadczy o sobie !

 • pan.szklanka

  Oceniono 139 razy 129

  Sprzedajesz złudzenie życia wiecznego za wygodne życie doczesne? Chlejesz na umór i wsiadasz do auta? Gwałcisz dzieci? Poniżasz ludzi? Każdy ma swoje słabości i niech krytykuje, kto jest bez grzechu. Alleluja i do przodu!

 • dzaga41

  Oceniono 113 razy 111

  W wydaniu Głódzia wygląda to tak Głódz = kościół = Bóg.Wielebny zapomniał o pierwszym przykazaniu.

 • transformator2013

  Oceniono 101 razy 99

  Powiedział by: "cóż chamy, wiedźcie gdzie jest wasze miejsce...". I tyle w temacie.

 • realistas

  Oceniono 97 razy 93

  Flaszka, pomimo wszystko, złożył życzenia świąteczne. Nie widzi więc problemu u siebie, a u innych.

 • robert9998

  Oceniono 165 razy 57

  Pani dyrektor Ewa Wójciak, nie wykazała się słabością tylko zwykły chamstwem. Jak można nazywać kogoś publicznie ch.., nie znając go nawet.
  Wspierający w tym panią dyrektor Wójciak,afirmują takie słownictwo w przestrzeni publicznej.
  Jeżeli idzie o biskupa Głódzia,tu już nie można niczego obronić. Osoba,która uzurpuje sobie prawa jedynego sprawiedliwego, oraz głośno piętnuje słabości innych nazywając ich grzesznikami, a sam łamanie przykazania bez mrugnięcia, powinna zniknąć z przestrzeni publicznej .
  SIŁĘ POLSKIEGO KLERU i ICH BEZKARNOŚĆ BUDOWAŁY PRAWICOWE PARTIE :ZCHN PC UD/UW KLD ZSL/PSL -PO PiS LPR Samoobrona PSL. Oraz wodzowie tacy jak prezydent Bronisław Komorowski, posłowie Niesiołowski, Kaczyński ,Tusk, Giertych ,Pawlak, Lepper i należy też pamiętać o Januszu Palikocie, który w latach 1990 do 2010 był wiernym oddanym synem kościoła i posłuszny wobec hierarchów katolickich.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX