Nowicka krytykuje Europę Plus: Przestańmy oszukiwać społeczeństwo, że powstaje jakaś nowa lewica

- Cały czas mówimy o tych samych nazwiskach - stwierdziła w Poranku Radia TOK FM Wanda Nowicka. - Potrzebne jest wyjście z zaklętego kręgu ludzi, którzy w polityce są od wielu lat. Przestańmy oszukiwać społeczeństwo, że powstaje jakaś nowa lewica. To jest to myślenie: kogo by tu jeszcze wygrzebać, panowie - ubolewała Nowicka. Jej zdaniem od mieszania łyżeczką w szklance lewicowa herbata nie robi się słodsza.
- Europa Plus rozpoczęła w sposób niefortunny. Popełniła błędy i nadal je popełnia - stwierdziła w Poranku Radia TOK FM Wanda Nowicka, b. wicemarszałek Sejmu, która straciła stanowisko po przyjęciu rocznej premii. Jest także skonfliktowana z szefem Ruchu Palikota.

Pod koniec lutego były prezydent Aleksander Kwaśniewski na wspólnej konferencji prasowej z szefem Ruchu Januszem Palikotem i europosłem, b. politykiem SLD Markiem Siwcem ogłosił decyzję o współtworzeniu centrolewicowej listy do Parlamentu Europejskiego - Europa Plus. Pod koniec marca Siwiec poinformował, że do sądu trafił już wniosek o zarejestrowanie stowarzyszenia pod nazwą Europa Plus. Za zaangażowanie w inicjatywę z SLD usunięty został Ryszard Kalisz.

Zdaniem Nowickiej Europa Plus budzi liczne wątpliwości. - Trzej panowie stają i mówią, że ogłaszają inicjatywę, ale nie wiadomo, czym ona się będzie zajmować. Nadal nie wiemy, co to za inicjatywa - mówiła Wanda Nowicka. Jej zdaniem Janusz Palikot jest obciążeniem dla tej inicjatywy. - Palikot ma dużą siłę odradzania się jak Feniks z popiołów. Ale czy tym razem się odrodzi? Pojawił się jeszcze Kalisz. No, czterech liderów to jest naprawdę bardzo dużo. Ktoś się będzie musiał posunąć. Czy któryś będzie chciał to zrobić? Mam wątpliwości. Prędzej czy później dojdzie do sporu o władzę - stwierdziła Nowicka.

Jej zdaniem "od mieszania łyżeczką w szklance (lewicowa - red.) herbata nie robi się słodsza". - Cały czas mówimy o tych samych ludziach. Nie słychać za to o tym, że potrzebne jest wyjście z zaklętego kręgu ludzi, którzy w polityce są od wielu lat. Przestańmy oszukiwać społeczeństwo, że powstaje jakaś nowa lewica. To jest to myślenie: kogo by tu jeszcze wygrzebać, panowie - ubolewała Nowicka.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (132)
Nowicka krytykuje Europę Plus: Przestańmy oszukiwać społeczeństwo, że powstaje jakaś nowa lewica
Zaloguj się
 • bleku666

  Oceniono 284 razy 106

  Chytrej babie, dla której najważniejsze są apanaże juz dziękujemy. Na siłę próbuje wcisnąć siebie i swoje mierne koleżanki koleżanki do Europy+, bo juz z daleka poczuły zapach euro?

 • realistas

  Oceniono 212 razy 100

  Nowicka chwaliłaby Europę gdyby była na liście. Nie wpisali jej więc nowa partia jest be.

 • pawel_z_wroclawia

  Oceniono 186 razy 92

  Nowicka i lewicowość - śmiech na sali. Ona już w polityczne sadło obrosła. Znaczy się w 40tyś premii. Ale co to jest dla niej. To przecież pikuś...

 • margot

  Oceniono 97 razy 87

  Redakcjo nim coś wpuścisz do sieci, to sprawdź. Piszecie "Wanda Nowicka, b. wicemarszałek Sejmu, która straciła stanowisko po przyjęciu rocznej premii". Nowicka nie straciła stanowiska, wszak była o to awantura w Sejmie, cały czas jest wicemarszałkiem.

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 163 razy 87

  "... To jest to myślenie: kogo by tu jeszcze wygrzebać, panowie - ubolewała Nowicka."
  ----------------
  ...a co do zaoferowania ma P. Nowicka? Popiskiwanie zza kulis?

 • herrporcupine

  Oceniono 146 razy 70

  Na co Wanda przeznaczyła swoje 40.000 tysięcy złotych, które niewątpliwie jej się należały? Wsparła jakiś szczytny, feministyczny cel?

 • papaleone

  Oceniono 114 razy 66

  Wandy nie chcą do europy plus, bo ma same minusy.
  A co daje plus z minusem to my wiemy.
  Gdyby był jakiś stołek dla niej, to inaczej by śpiewała.

 • karoshi.report

  Oceniono 62 razy 54

  Od zapraszania do sitka wciąż tych samych, zgranych komediantów nie powstanie żadna nowa wartość. Nowicka zagrała brawurowo rolę "Nieposkromionej Złośnicy"...i na tym koniec.

 • tadec

  Oceniono 72 razy 54

  NIE OSZUKIWAĆ! - wydaliła z siebie Krynica Uczciwosci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX