Bury: była reprymenda za głosowanie ws. Nowaka. Poseł: Fajna rozmowa w przyjemnej atmosferze

Jan Bury, szef klubu PSL, miał udzielić "ostrej reprymendy" posłowi, który głosował za wotum nieufności dla Sławomira Nowaka, ministra transportu. "Zganiony" poseł dziwi się: To była rozmowa w przyjemniej atmosferze. Nie wie jednak, jak zagłosuje nad wotum nieufności następnym razem.
Na początku kwietnia Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności dla ministra transportu. Jednak za odwołaniem Nowaka głosowało trzech posłów PSL: Jarosław Górczyński, Henryk Smolarz i Piotr Walkowski. Smolarz zagłosował za odwołaniem Nowaka - jak wyjaśniał - w wyniku pomyłki.

Jan Bury, szef klubu PSL, zapewnia, że poseł Jarosław Górczyński, który na poprzednim posiedzeniu Sejmu głosował za odwołaniem ministra transportu otrzymał za to "ostrą reprymendę".

A Górczyński na to: Reprymendy nie było. Była rozmowa w przyjemnej atmosferze. I dodaje, że nikt nie ma prawa go ukarać - bo to równoznaczne z ukaraniem jego wyborców. - Nie można udzielić reprymendy społeczeństwu, określonym regionom, które słusznie domagają się tego, co im się należy - stwierdza poseł.

Pytany, czy rozmowa z kierownictwem klubu przypominała postępowanie dyscyplinarne, ironizuje. - Jak pani widzi mnie i posła Walkowskiego [także głosował za odwołaniem ministra transportu - red.], to nie wyglądamy na osoby, które bardzo mocno zostały ukarane - stwierdza.

"Do niektórych krytyka nie dociera"

Czy Górczyński, który neguje słowa swojego szefa, nadal chciałby odwołać ministra transportu? - Owszem - deklaruje. - Trudno, mając konkretne argumenty, chować głowę w piasek. Niestety, fakty są dosadne - stwierdza. Jak zachowałby się w razie ponownego głosowania na wotum nieufności wobec Nowaka? - Nie wiem, zobaczymy - odpowiada twardo poseł.

Szef klubu PSL Jan Bury mówi wprost: Do niektórych słowa krytyki nie docierają. Są posłowie i posłowie - mówi TOK FM Bury, zdradzając, co działo się podczas udzielania tej "ostrej reprymendy".

Była dyscyplina

- Poseł Walkowski po wysłuchaniu nas przeprosił kolegów. To jest poseł, do którego docierają słowa krytyki. Że to, co zrobił, było nieprzyzwoite, nieodpowiedzialne, nieuczciwe wobec kolegów. A co z Górczyńskim? Bury mówi: Damy mu jeszcze szansę, może się opamięta. Wierzę, że poseł Górczyński nigdy już nie złamie dyscypliny klubowej. Ja mam wielką wiarę.

Jak dowiedziało się Radio TOK FM, Górczyński - który otwarcie krytykuje ministra transportu - na wczorajszym posiedzeniu klubu, na którym był minister, ani razu nie zabrał głosu i nie wypowiedział żadnych zastrzeżeń wobec pracy ministra.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
Bury: była reprymenda za głosowanie ws. Nowaka. Poseł: Fajna rozmowa w przyjemnej atmosferze
Zaloguj się
 • piotr_kolec

  Oceniono 3 razy 3

  Buraki z PSL-u kochają rytuały
  Ich codzienne życie, to rytuał cały
  Rytualnie chlają najpodlejsze wino
  Potem rytualnie śpią w chlewie ze świnią
  Jak już wytrzeźwieją, rytuał kolejny
  Na mszę do kościoła krokiem nieco chwiejnym
  A gdy rytualny dzionek już skończony
  Rytualny pranie pyska własnej żony

  Rytuałów w PSL-u jeszcze cała masa:
  Rytualny ubój zwierząt – na rytuał kasa

 • aniechich03

  Oceniono 3 razy 1

  Peezel....
  Trujom i Rabujom
  Proste...tutki parlamentu polskiego...
  sprzedadzą matkę, żonę , córkę...
  dosypią do żarcia każde g.fno aby zarobić parę groszy...
  paskudne buractwo...

 • jasiukon1

  0

  Jak to się wszystko ładnie tapla w naszym swojskim ( PSL-owskim ) gówienku ( bagienku ) - AŻ POKWIKUJĄ Z RADOŚCI JAKA TO PIĘKNA KARA .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX