Komentarze (132)
"Nie chcemy zająć się HIV, bo wstydzimy się wszystkiego, co się z nim wiąże" [WYWIAD]
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • jotembi

  Oceniono 10 razy 4

  jestem panią hetero pod 60tkę więc u mnie w sumie ryzyko zakażenia niewielkie - ewentualnie jakiś poważny błąd w sztuce ze strony przedstawicieli służby zdrowia, może jeszcze wypadek czy inny trudno przewidywalny kontakt z cudzą krwią
  ale książka wydaje się interesująca, Autor mądrze mówi a ja ciekawa świata - więc na pewno kupię i przeczytam
  bardzo dobrze że ktoś nam przypomina o HIV

 • magnusg

  Oceniono 28 razy 4

  Glownie pederasci maja HIV,jak w calym rozwinietym swiecie,gdzie byly setek kampanii uswiadamiajacych i gdzie kazdy ma dostep do prezerwatyw.
  Kilka faktow:
  -19% homoseksualnych mezczyzn w USA ma HIV-co piaty!!!!Dane pochodza od federalnej sluzby nadzorujacej choroby zakazne CDC-"carm.org/statistics-percentage-population-hiv-infected"
  -65% nowych infekcji HIV w Niemczech przypada za danymi panstwowego Instytutu Roberta Kocha w Berlinie na homoseksualistow, a ich odsetek w spoleczenstwie to tylko 2-4%-" www.rki.de/DE/Content/Service/Presse/Pressemitteilungen/2012/19_2012.html".
  Z 78000 chorych na HIV,51000 to pederasci!!!!!
  Stawiam wiec pytanie-czy pederasci sa tak debilni,ze zadne kampanie uswiadamiajace do nich nie docieraja czy sa moze tak samodestrukcyjni,ze ryzyko zakazenia HIV jest im obojetne??Bo innej mozliwosci nie widze.

 • curious2003

  Oceniono 10 razy 4

  bezrobocie, za trudny temat, niewygodny i mało komercyjny. Bezrobotni jej nie kupia, bo nie maja kasy, a ci co maja prace tez nie kupia, bo maja prace. Chyba, ze kupia prewencyjnie. Zabezpiecza się przed choroba. Kasiazka - kondom.

 • cyniczne_oko

  Oceniono 3 razy 3

  Barierą ma być CENA prezerwatyw? Bo jak kupi to nie będzzie miał na piwo? Chyba komuś odbiło. Piwo to nie jest artykuł pierwszej potrzeby niezbedny do życia. To tylko uzywka dla rozrywki. Jeśli ktoś wybiera dwa piwa zamiast zabezpieczenia to powiem wprost : SAM JEST SOBIE WINIEN. Hiva mozna załapać od każdego/każdej więc jeśli robi się "skok w bok" to należy robić go z głową.

 • konto.do.komentarzy

  Oceniono 3 razy 3

  "W Polsce prezerwatywy nie są traktowane jako środek ochrony zdrowia i za trzy gumki trzeba zapłacić prawie dziesięć złotych. A może mnie na to nie stać? Może mi zabraknie na trzecie piwo w klubie? Może to jest ten poziom rozmowy, a nie jakieś dyrdymały o tym, że HIV to problem ludzi nieświadomych i ograniczonych?"
  Jeśli ktoś ma na 3 piwo w klubie, a "nie ma" na prezerwatywy, to trudno taką osobę nazwać inaczej, niż ograniczoną.

 • wami41

  Oceniono 5 razy 3

  Tak, mam bzika na punkcie obaw o zakazenie np.zoltaczka typu C, HIV itp. i co zauwazam. Otoz brud w gabinetach lekarskich, dentystycznych. Np. lekarz wykonujacy biopsje jest w swetrze (bez fartucha), bez rekawiczek lateksowych, nie dezynfekuje miejsca naklucia a asystujaca pielegniarka wprawdzie ma rekawiczki ale pewnie ubrane z rana i w nich obslugiwala kilka pacjetow. W trakcie zabiegu biopsji pielegniarka wychodzi do recepcji i wraca i wciaz jest w tych samych rekawiczkach i tak bez konca az do nastepnego pacjeta i wszystko od nowa. Brudasy lekarze i brudasy pielegniarki. To gowno nie profesjonalisci, Wstyd!!!!!!!!!

 • aotearoa

  Oceniono 7 razy 3

  Święta prawda! HIV i AIDS to temat tabu i nas, "ludzi przyzwoitych" nie dotyczy. Bzdura! Możemy być przyzwoici, ale skąd mamy wiedzieć co tak naprawdę robi nasz partner i czy właśnie nas nie zakaża (nawet jeśli to mąż i ojciec rodziny od nastu lat!). Przykład: na zachodzie kobietom w ciąży robi sie standardowo badania w pierwszym trymestrze na kilka czynników m.in. obecność HIV. Z automatu. Bez pytania. I nikt nikogo przy tym nie ocenia. Po prostu standardowe pytanie mające na celu zabezpieczenia płodu w razie czego, w takim samym stopniu gdyby matka miała ujemny czynnik Rh.
  Teraz gdyby to samo podejście wprowadzić w Polsce to już widzę te głosy oburzenia ze "Świętej Matce Polce" zarzuca sie prostytucję lub ćpanie. Mamy kompletnie wypaczone podejście do tematu.

 • wks_fanatyk

  Oceniono 19 razy 3

  Jakbys niebył bezbożnym pedałem i nie dawał sie walić w odbyt to i byś syfa nie złapał . Na stos!!!

 • kretu23

  Oceniono 13 razy 3

  Ta książka, jak papierek lakmusowy pokazuje, jak fasadowa jest polityka, prewencja i służba zdrowia w postkolonialnym polskim społeczeństwie. Słuszna sprawa, ale obawiam się, że to głos na puszczy. Mimo to życzę powodzenia i dobrej promocji. doktor z Holandii.

 • lisstom

  Oceniono 11 razy 3

  >>>Akt płciowy - stwarzanie życia i więzi rodzinne. I tu nagle, masz ci los, HIV!

  He, he, facetowi z Krytyki Politycznej nagle połączył się HIV z rodziną !
  Poeta jakiś: "stwarzanie życia, krew, rodzina.... a gdzie Orzeł Biały i Najjaśniejsza Rzeczypospolita?
  No luuuudzie, ja nie mogę.

  Ale, ale, czy aby Krytyka Polityczna nie chce kogoś wykluczać?
  Oni już klęczą w kruchcie?
  Na pasku Watykanu idą?

  No bo jak stwarzanie życia w rodzinie, to chyba małżeństwo heteroseksualne !
  Czyli że oni wykluczają gejów i lesbijki !!
  Gore, gore, świat się kończy.

 • agharto0

  Oceniono 17 razy 3

  Nie ma to jak znaleźć się w pozycji wyedukowanego osła - wtedy wszystko staje się prostsze....

 • lisa2

  Oceniono 17 razy 3

  Tytuł nastęnej książki proponuję nadać: "Skąd się biorą bezrobotni?".

  Dogłębna znajomość tematu może naprawdę ostrzeże ludzi przed chorobą może już nie śmiertelną natychmiast, ale mocno skracającą życie i pogarszającą jego komfort.

  Ale czy polityka obecnych władz nie powoduje tego u części społeczeństwa? Uśmierca i pogarsza jego komfort.

  Zmiany ustrojowe w Polsce spowodowały u nas śmiertelnego zagrożenia dla wielu ludzi i u wielu skraca życie i pogarsza jego komfort.

  Precz z takim Państwem ! ! !

 • 2-julita

  Oceniono 19 razy 3

  a z jakiego środowiska wyszedł HIV ?????????????????????????????????????????

 • doomsday

  Oceniono 6 razy 2

  Czytałem niedwawno w poważnym piśmie, że istnieje statystyczna zależność między ilością partnerów seksualnych jednego osobnika a ilością chorób zakażnych jakich jest nosicielem. Magiczna cyfra to 7. Jeżeli partnerów było siedmiu lub więcej , to statystycznie jest pewne,że taka osoba nosi w swoim organiżmie co najmniej jedną chorobę zakażną. Nie musi to być od razu HIV, ale żółtaczka, grużlica, HPV, syfilis i tym podobnie. Z każdym kolejnym partnerem seksualnym maleje też procentowo szansa na zbudowanie trwałej rodziny przez takiego osobnika . W krajach szariatu , gdzie rozwiązłość seksualna jest karana nawet śmiercią , prawie nie występują dzisiejsze dwie plagi społeczne : rozwody i AIDS.

 • losiu4

  Oceniono 8 razy 2

  "Nie chcemy zająć się HIV, bo wstydzimy się tego wszystkiego, co się z nim wiąże. Wstydzimy się seksu, wstydzimy się narkotyków."

  ależ my sie nie wstydzimy. Tyle ze jak kto poruszy ten temat, to okrzyczany jest kołtunem, zacofańcem, watykańskim klęcznikiem i homofobem.

  "Przecież - wiadomo - "mają to na własne życzenie", to skutek "ryzykownych zachowań"."

  w przytłaczającej wiekszości przypadków tak właśnie jest.

  "Od lat słyszę, że jak chcę się zabezpieczać przed HIV, to mam używać prezerwatyw, najlepiej możliwie najwyższej jakości."

  i tymi słowami gościu wpisałeś sie na listę mimowolnych popieraczy rozprzestrzeniania AIDSa i śmierci z tego powodu tysięcy osób, w tym gejów. Kiedyż przyjmiecie do wiadomości ze kondom NIE ZABEZPIECZA przed tą chorobą. On nieco ogranicza możliwość zakażenia.

  "Ciekawe, że jakoś nikt nie zauważa choćby tak prostackiego wymiaru tego postulatu, jak cena. [...]A może mnie na to nie stać? Może mi zabraknie na trzecie piwo w klubie? "

  przepraszam bardzo, ale czy ludzie których opisałeś zamiast głowy wyposażeni zostali w główke z innego organu?

  "Akt płciowy - stwarzanie życia i więzi rodzinne."

  wybacz, ale do wartości rodzinnych nie zalicza się dmuchanie z kim popadnie. A już na pewno nie dmuchanie się z osobnikiem tej samej płci dopiero co poznanym "na pigalaku" czy w dworcowej ubikacji. Natomiast zachowanie tych ciemnych katolskich zasad: czyli czystości przedmałżeńskiej i dochowanie wierności po zawarciu małżeństwie lepiej niż jakakolwiek prezerwatywa zabezpiecza i przed AIDSem i przed chorobami wenerycznymi.

  "Tymczasem polska statystyka HIV i AIDS nie pozwala stwierdzić, kim są ci ludzie. Więc po prostu nie wiadomo. Owszem, eksperci, którzy od lat siedzą w temacie, na podstawie swoich obserwacji i jakichś cząstkowych, wiarygodnych danych coraz wyraźniej wskazują, że wśród gejów dzieje się bardzo źle."

  a za to to podziękuj postępakom, tęczowemu lobby wiec także wybiórczej. Każde poruszenie tego problemu powoduje histeryczny wrzask tych środowisk i oskarżenia o homofobie, mowę nienawiści i inne takie.

  "Ze stereotypami jest tak, że one też czemuś służą. Nawet jeśli powiemy sobie, że zdanie "HIV to problem narkomanów, prostytutek i homoseksualistów" jest krzywdzącym stereotypem, to i tak nie możemy zanegować faktu, że te trzy grupy są uznawane po dziś dzień za najbardziej zagrożone epidemią."

  jak to lewus w jednym zdaniu potrafisz sobie zaprzeczyć i nawet tego nie zauważasz... I te grupy nie tyle "są nazywane" co NAPRAWDĘ SĄ grupami silnie podwyższonego ryzyka.

  "Poniżej hasło "SILENCE = DEATH", "cisza znaczy śmierć". Bo tak naprawdę było. W Stanach Zjednoczonych czasów Ronalda Reagana, który przez wiele lat nie chciał nawet wymówić słowa "AIDS", robiono zaskakująco mało, by zatrzymać epidemię,"

  taaaa... winny Reagan a nie dmuchający sie bez opamiętania i ćpający ludzie. Otóż przyjmij do wiadomości ze od momentu zauważenia tej choroby mówiono że to choroba gejów i narkomanów. I to całkiem głośno. Nawet jak jeszcze nie rozpoznano jaki wirus tę chorobę powoduje. I geje i narkomani o tym wiedzieli, ale ani ich to nie zastanowiło, ani nie przekonało, ze może pasuje troche stonować swoje zachowania. O ile narkomani są na tyle "wytłumaczalni" że są po prostu chorzy i uzależnieni, więc rozum u nich się wyłącza gdy są w ciągu, to o gejach chyba tego nie można powiedzieć. Przynajmniej jeśli nie chce się zostać narażonym na grube nieprzyjemności. A co można było zrobić by ograniczyć epidemię której przyczyn nie znano? Ano pasowałoby pozamykać w izolowanych ośrodkach tych, wśród których się ona rozprzestrzenia. Nie wiem czy by się to postepakom spodobało...

  Pozdrawiam

  Losiu

 • abhaod

  Oceniono 8 razy 2

  HIV to tylko jeden z aspektów upadku sPOłeczeństwa
  wpolityce.pl/artykuly/53895-w-najnowszym-numerze-tygodnika-sieci-niemy-krzyk-czyli-o-wyciszanych-badaniach-zwiazanych-z-przypadkami-pedofilii-wsrod-homoseksualistow-zobacz-okladke

 • gladys_g

  Oceniono 12 razy 2

  zaraz zaraz
  w PL badanie na HIV jest, zdaje się, jednym z podstawowych badań w ciąży. Przy oddawaniu krwi również każdorazowo jest ona badana, m.in. pod kątem HIV.
  Pewnie mówi się o tym za mało, ale jednak pewne działania są podejmowane i nie żyjemy na pustyni informacyjnej.

 • oczy123

  Oceniono 1 raz 1

  na DISCOVERY byl program o AIDS w Anglii ....

  .kazdy HOMO ktory jest w miare myslacy robi sobie testy raz na kilka miesiecy ..jezeli jest zarazony to podaje nazwiska i dane partnerow o ile jest w stanie........jaskos nie traktuje tego nikt jako homofobii............

  potem ludzie z poradni dzwonia i zapraszaja na badanie ..co ciekawe jezeli HOMO zarazi drugiego HOMO ...mimo ze zostal poinformowany o tym ze moze byc zarazony .to ryzykuje pozew w sadzie

 • theorema

  Oceniono 1 raz 1

  ten pan, uciekając od jednego stereotypu wpadł w inny. Mianowcie, że prezerwatywa chroni przed HIV. Chroni, dopóki nie pęknie. Osobiście trzy razy przezylam takie zdarzenie i od tej pory nie uwazam prezerwatywy za srodek chroniacy przed czymkolwiek. Przed ciaza zabezpieczam sie pigulkami i uwazam, z kim ide do łozka. To jest chyba największa ściema, że majac HIV mozna dalej uprawiac seks, jak sie uzyje gumy. Nie, juz nie można. Albo tylko z innym zakażonym, albo wcale, trudno.

 • 1group

  Oceniono 9 razy 1

  Kolejny "pisarz" się objawił.Teraz książki piszą nawet analfabeci.
  A jak nie masz chłoptasiu na kondoma,to nie penetruj odbytu swojego kochasia.Tak na początek.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 17 razy 1

  >>Jak pisze we wstępie Kinga Dunin, książka ta "nie jest poradnikiem, książką z zakresu medycyny czy epidemiologii, nie jest też reportażem z życia osób chorych, chociaż takie reporterskie fragmenty zawiera. Jest próbą zrozumienia choroby, która dotyczy nie tylko organizmu, ale też umysłu. I nie tylko umysłu".<< - to czym jest? Grafomaństwem takim, jak pisanina Dunin?

 • razec11

  Oceniono 35 razy 1

  Jak widzę po ocenie komentarzy to większość czytelników tego artykułu jest w grupie ryzyka.
  Nie mam zielonego pojęcia czy homoseksualista ( jest to w krajach cywilizowanych największa grupa ryzyka),czuje się pokrzywdzony przez los czy nie, ale w chwili obecnej bardzo chcą aby dać im spokój. W związku z tym powyższy artykuł jest pełen hipokryzji, bo jak widać chcą aby się nad nimi użalać i okazywać współczucie.
  Żyjemy w tak pokręconych czasach, że jeżeli nie jesteś homo to już jesteś homofobem i tego typu ludzie (autor artykułu) próbują cię piętnować. W chwili obecnej przychylam się do komentarza umieszczonego wcześniej przez talking-head i wypowiedzi Wałęsy w tej sprawie. Pozdrawiam nienormalnych w mniemaniu autora "hetero"

 • gazeta_mi_placi

  Oceniono 26 razy 0

  Było się nie puszczać.

 • kijanka1120

  Oceniono 2 razy 0

  umrze
  (za dużo komputera, za mało literatury)

 • katia_00

  Oceniono 1 raz -1

  HCV jest wyleczalne, w ciągu najbliższych lat dzięki nowym lekom będzie można wyleczyć ponad 90% zakażonych bez względu na genotyp wirusa, z hivem tak różowo nie jest, wciąż nie ma terapii która pozwala usunąć wirusa z organizmu, lub "uśpić go", i odstwaić leki, trzeba od pewnego momentu łykać leki codziennie aż do końca życia.

 • sonia_siemionowna

  Oceniono 5 razy -1

  7 na 10 nowych zakażonych to heteroseksualne kobiety zakażane przez niewiernych partnerów.

 • plpolak

  Oceniono 15 razy -1

  Dlaczego pedały mogą oddawać krew? Ryzyko przenoszenia chorób wenerycznych i tej patologicznej grupy społecznej jest zatrważająco większe.

 • plpolak

  Oceniono 21 razy -1

  gdyby nie homoseksualizm, hiv byłby skrajnie marginalny: ciekawe.onet.pl/spoleczenstwo/pacjent-zero-aids,1,4977722,artykul.html

  Zboczenie płciowe gejów sprawia że prowadzą ryzykowne i obrzydliwe życie seksualne.

 • observanto

  Oceniono 7 razy -1

  A jak się łapie tego HIV_a, bo nie chce mi się czytać artykułu, za długi!

 • kijanka1120

  Oceniono 3 razy -1

  każdy umże
  co za różnica czy na AIDS czy na co innego i kiedy
  czytam raporty WHO ale nie pamiętam tak jednoznacznych wniosków jak Alchemik,
  chyba tam, gdzie jest bieda (materialna czy moralna) trudniej o lekarstwo
  (podobno w sanepidzie wyniki badań podają "po ludzku")

  a jak masz po co żyć, to jeszcze pożyjesz
  i sam się zdziwisz, jak długo

 • mikoli1

  Oceniono 10 razy -4

  Nie mówi się o HIV, bo nie ma o czym mówić. Każdy samodzielnie myślący potrafi dojść do tego, że to jedna wielka ściema.

  Magic Johnson już podobno od ponad 20 lat ma HIV-a i nic!

 • wlodzimierz.iljicz

  Oceniono 38 razy -4

  Pan Janiszewski, redakto z TOK FM, jako zdeklarowany pederasta ma szczególne powody obawiać się HIV.
  To środowisko jest szczególnie narażone.
  Dlatego pan Janiszewski żyje w ciągłym stresie i pisze o tym.
  Trudno mu się dziwić.

 • plpolak

  Oceniono 26 razy -6

  Wystarczy przywrócić penalizację homoseksualizmu a hiv przestanie się rozprzestrzeniać.

 • anwdin-san

  Oceniono 13 razy -9

  Polska to przyzwoity katolicki kraj w którym najwyżej ceni się wartości czyli

  W POLSCE HIVA NIE MA> I NIE MA O CZYM MÓWIĆ

  A ci którzy usiłują nam wmówić, że jest to zdrajcy, lewaki, masoni, komuchy cykliści itd. i będą się smażyć w piekle.
  Chwalmy6 Pana!!!

 • talking_head

  Oceniono 74 razy -12

  Panie Kubo, wystarczy przestać pedałować wieczorami w modnych klubach a szansa załapania się na "adidasa" spadnie prawie do zera.

 • alchemik9999

  Oceniono 99 razy -39

  To autor pojechał po bandzie. Przecież pederastia staje się coraz modniejsza. A wiadomo, że seks homoseksualny jest dominującym sposobem zarażania AIDS w Ameryce Północnej i Unii Europejskiej . Co potwierdza raport WHO. To występować na "paradzie równości" się nie wstydzą a pójść do lekarza już tak ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX