Komentarze (167)
Makowski: Mam dla Kościoła złą wiadomość. Molestowania nie uda się zamieść pod dywan
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • jan.go

  Oceniono 11 razy 11

  " Dopiero stoimy przed etapem, kiedy te sprawy zaczną wychodzić na światło dzienne" Pan Makowski nie ma racji ,co prawda w polskim kościele jest pełno trupów w szafach ale gdzie im tam do innych kościołów .Po prostu moralności kościoła cały czas pilnowała komuna ,zabrała im nawet zabawki -szkoła .Z tego względu kościół powinien komune w dupe pocałować za to dobro .

 • tupolew1

  Oceniono 10 razy 10

  Sady powinny takie kary dawac zeby tych zbokow wyeliminowac z zycia publicznego koscola , najbardziej irytuje mnie obrona tych zboczencow przez nie wiem kogo , takich samych zbokoli jak czarni czy tych ktorzy swiadomie dupy daja ksiezulkom , jedno jest pewne wczesniej czy pozniej kosciol za to zaplaci . MA z czego bo w zadnym Panstwie nie zagrabil tyle dobra co w tej biednej Polsce , panowie sedziowie juz dosc blazenady w wydawaniu wyrokow , macie pole do popisu ludzie skrzywdzeni przez czarnych przynosza wam dowody krzywdy jakie wyrzadzili czarni NIC TYLKO SPRAWIDLIWIE KARAC I odpowiednie zadosc uczynienie w PLN

 • anwdin-san

  Oceniono 12 razy 10

  Zaszłop tutaj ogromne nieporozumienie. Kościół nie zbiera takich danych w trosce o dobro ofiar tego niecnego procederu jakim jest ściganie księży pedofilów.
  To przecież księża są ofiarami nagonki, a nie jakieś pieprzone dzieciaki, czyli jagnięta z bożej trzody, któe mają służyć świetym mężom również cipkami i kutaskami.
  Abp Michalik nie tak dawno nakazał polski baranom reformować się w posłuszeństwie dla kościoła więc róbcie to. Bierzcie przykład z polityków.!!!
  Bóg jest miłością.
  Chwalmy Pana!!!

 • europa34

  Oceniono 18 razy 10

  Jeszcze nie stało się, ale już się dzieje. Lawiną będą odkrywane pedofilskie przypadki z udziałem księży. Czekam tylko na wisienkę na torcie w postaci nagrań. W dobie takiej techniki jak dziś muszą się pojawić obrazy zarejestrowane kamerą i mikrofonem. Tylko taki przekaz ma siłę rażenia, gdyż żadne oświadczenia tego nie wykasują. Takie nagrania na pewno są. Czy tylko są odważni, żeby je upublicznić? Po przypadku biskupa Jarekiego, jestem niemal pewien, że i jakiegoś biskupa zobaczymy bez spodni. Posiadacze zapisów, ODWAGI, dla dzieci, które są bezbronne w kontakcie z takimi dewiantami.

 • felinecaline

  Oceniono 9 razy 9

  Drodzy parafianie wszystkich polskich parafii: Macie dzieci? Macie wnuki? W najblizsza niedziele zabierzcie je na spacer, wycieczke, na lody, na ciasto - obojetne gdzie i na co.
  Dla proboszcza i wikarych badzcie "na zwolnieniu lekarskim".
  A w pozostale niedziele notorycznie zapominajcie na msze zabrac portmonetke (ewentualnie portfel).

 • kemorrrr

  Oceniono 9 razy 9

  nie tylko molestowania, nie da sie zamiesc: takze gwaltow, oszustw, pychy, i wszystkich zbrodni przeciwko ludzkosci, postepowi i zdrowemu rozsadkowi: wypedz zboczenca ze swojego kosciola!!!

 • apache5

  Oceniono 9 razy 9

  "..ze względu na dobro pokrzywdzonych.." Czy jest coś bardziej grzesznego niż te słowa w ustach " miłosiernych" purpuratów ?

 • lowelas_lodz

  Oceniono 15 razy 9

  Oni mają to jak na razie w du.... - oby sie nie ,,przeliczyli" ! Skur...... ny !!!

 • 20portal

  Oceniono 8 razy 8

  Kościół mówi: sadźcie sie z księdzem, który molestował, a nie z kościołem. Biskup wiedział, nie powiedział prokuraturze - to jest przestępstwo i biskup powinien odpowiadać karnie. Działalność kościoła sprzyja kontaktom pedofilski i homoseksualnym, więc są "odpowiednie" powołania (pedogile i geje garną sie do sutanny). Idą chętnie, bo maja ochrone i zapewniony brak odpowiedzialności za swoje czyny. Kościół polski chce umyć ręce, a przecież wszystko dzieje się w ramach działalności tej instytucji. Jak widać polski kościół kat. pieprzy w tych sprawach opinie i nakazy papieża. Cieszy sie wręcz, że Franciszek "taki święty", bo ta jego świętość maskować będzie przekręty w polskim kościele (dlaczego państwo nie unieważnia decyzji komisji majątkowej?). Biskup Flaszka Daniel Głódź oficjalnie powiedział, gdzie ma polskie państwo i papieża. Tak też jest w sprawie pedifilstwa.

 • ksks3

  Oceniono 8 razy 8

  Słuchając rzecznika episkopatu, czy takiego czy innego biskupa ma się ochotę zawołać " co wy durnie wyprawiacie, zastanówcie się jeden z drugim, że na chowanie głowy w piasek już o wiele za późno ". Wasze krętactwo już nie odnosi żadnego skutku !!! Czy jesteście aż tak głupi czy tak zakłamani ?
  A może jedno i drugie ?
  Pora płacić rachunki. A im dłużej będziecie się migać, tym cena będzie wyższa.
  Jak dalej będziecie kombinować jak kombinujecie, będziecie mogli do swoich tytułów dodać jeszcze jeden "Grabarze polskiego katolicyzmu"

 • szats69

  Oceniono 8 razy 8

  Oni sami nie sądzą, że to da się ukrywać w nieskończoność, ale to jest tego typu myślenie, że "po nas choćby potop". Póki zajmują ważne stanowisko to nie chcą się kłopotać jak najdłużej się da bo jeśli ta bomba wybuchnie tak jak w innych krajach to będą mieli sajgon dzień w dzień przez lata. A takie zachowanie można uznać jako mafijne bo jeśli np. będąc nauczycielem wiedziałbym, że ktoś ze szkoły jest pedofilem to dla dobra dzieci od razu bym sprawę zgłosił odpowiednim organom, a w kościele się taką osobę przenosi do innej parafii, oczywiście nie informując tamtejszych mieszkańców o przeszłości i skłonnościach danego księdza. Moim zdaniem taka strategia powinna być osądzona jako mafijna.

 • dinko11

  Oceniono 8 razy 8

  Czarne ścierwa z bandy pedofilii watykanskich muszą byc karani jak w innych krajach,beda sprzedawac koscioły ale musza płacic odszkodowania i odsiadywac wyroki

 • ossmolony

  Oceniono 10 razy 8

  W wielu miejscach swiata bandytów uprawiających pedofilie spotyka jedyna tam adekwatna do tego bez żadnych ceregieli kara - śmierc.W Polsce przedstawiciele obcego państwa Watykan przez setki lat wymościli sobie w miastach i wioskach wygodniutkie i cieplutkie gniazdka będąc nietykalni mimo popełnianych zbrodni w tym i pedofilii.Tym tłustym ,wstrętnym karaluchom w korolatkach nic za to nie groziło...Dzisiaj w Polsce dalej mają się dobrze i włos im nie spada .Zadowoleni są ,ze są w Polsce bo doskonale wiedzą ,ze wiele im nie grozi zdając sobie doskonale sprawę ,ze gdzie indziej takie pedofilskie robactwo,jak oni zwyczajnie się eliminuje ,a to ,że pedofil ma sutannę czy koloratkę nie ma żadnego tam znaczenia - pedofil to pedofil !

 • zgryz3

  Oceniono 10 razy 8

  Polski Kościół rzymsko-katolicki jest Kościołem średniowiecznym - wszechwładnym i pewnym siebie jak Korwin-Mikke. Najjaskrawiej widać to w zachowaniach takich sług szatana jak Rydzyk, Głódź, Michalik, Jankowski za życia i wielu innych. Ich tupet ma oczywisty wpływ na szamańską drobnicę. Sukces degeneruje. I właśnie transformacyjny sukces z jego swobodą demonstrowania postaw przyspieszył degenerację Kościoła. Identycznie się stało z SLD po wyborczym sukcesie i to samo się dzieje z PO. Dopuśćmy do władzy PiS, a wykończy sam siebie na długie lata. Sukces po prostu rozkłada, rozleniwia i ogłupia. No.

 • zartiepl

  Oceniono 7 razy 7

  Irlandia - 40 tysięcy ofiar
  Holandia - na początku potwierdzono 2 tysiące, szacowano liczbę ofiar na 5 tysięcy, potem potwierdzono 5 tysięcy, szacowano na 10 tysięcy, obecnie przekroczono już 10 tysięcy potwierdzonych ofiar, mówi się o 20 tysiącach, liczenie trwa.
  Obstawiamy ile będzie w Polsce?

 • y0rg

  Oceniono 7 razy 7

  Kościół chowając głowę w piasek , wystawia d..pę, do kopania, i to mu się należy, Inni uważają , że nic sie nie stało, ale już nie ten wiek, ale jeśli tkwi się w rytmie wczesnośredniowiecznego rytuału to wici z zewnątrz brzmią nader absurdalnie, że aż nierealnie. Inni znowu wzdychają tęsknie do Świętego Oficjum / znanego onegdaj jako Świętej Inkwizycji / znowu nic, nie te czasy. Dzięki temu mają wieczne odczucia ,że budzą sie z ręką w nocniku, ciekawe czy na tym ostaną.

 • boznik1

  Oceniono 7 razy 7

  Obecni polscy politycy wczesniej sie dadza wykastrowac, niczym pozwola rozliczyc kosciol z czegokolwiek, umarliby ze strachu.

 • trajkotek

  Oceniono 9 razy 7

  to jest za wiadomość? Bóg przecież chce, żeby to wyszło na jaw ...
  Wszystko zmierz w dobrym kierunku, chociaż bardzo powoli - krytycy Kościołowi są bardzo potrzebni ...

 • aisa17

  Oceniono 6 razy 6

  Kościół katolicki ujawni posiadane informacje tylko wówczas kiedy zostanie do tego zmuszony - czyli tylko w jednej sytuacji - jeśli w Polsce ruszą masowe procesy sądowe, nie tylko wobec bezpośrednich sprawców, ale wobec instytucji, a Kościołowi będą grozić wysokie odszkodowania. To, co Kościół robi teraz można nazwać chowaniem głowy w piasek. Ja nazwałabym to raczej cynizmem obliczonym na to, że jednak masowe procesy nie ruszą, a biskupi będą mogli się zasłaniać niewiedzą czy nieświadomością.
  Właśnie ruszył pierwszy w Polsce proces o pedofilię wśród duchownych, przeciw instytucji właśnie. Dwaj biskupi odpowiedzialni za diecezję w tamtym czasie, zasłaniają się brakiem świadomości (nie byli świadomi, że sprawca ma pedofilskie skłonności). Czy wyobrażacie sobie Państwo, że w takiej sytuacji Kościół otworzy swoje archiwa, zaprosi do nich serdecznie was (dziennikarzy TOKFM) i pokaże dokumentację? Samo przyznanie przez Kościół, że dokumentacja przypadków pedofilii istnieje, podważałoby oświadczenia biskupów Nycza i Gołębiewskiego. Byłoby to przyznanie się wprost, że ochrona przestępców seksualnych w sutannach była dobrze przemyślanym i świadomym działaniem, i stanowiła priorytet Kościoła.
  Nawiasem mówiąc odpowiedź rzecznika Episkopatu jest szczytem bezczelności, przejawem bezduszności, cynizmu, braku elementarnej wrażliwości. Kolejne nikczemne wystąpienie przedstawiciela Kościoła.
  Zdaje się, że w tej sprawie jest tylko jedno sensowne rozwiązanie – osoby pokrzywdzone muszą policzyć się same, a żeby nadać temu wiarygodność potrzebna jest niezależna instytucja czy komisja, tak jak było to w innych krajach.

 • kemor234

  Oceniono 6 razy 6

  Wraz ze ślubowaniem celibatu, powinna nastąpić kastracja. I będzie OK.

 • kociewiak999

  Oceniono 8 razy 6

  ...podpisanie konkordatu przez Polske oznacza wasalstwo panstwa wobec Watykanu i dzis MY Panstwo niewiele mozemy zrobic a oni moga wiecej.Kosciol prowadzi polityke zaklamywania wlasnych grzechow ,wierni bardziej wierza biskupowi niz prokuratorowi.

 • wilem07

  Oceniono 6 razy 6

  Gdyby dziecko poskarzylo sie rodzicom ze je ksiadz dotykał, to po pierwsze 100% tepych katoli i 95% katolikow by im nie uwierzylo co najwyzej dupsko by im zlali bo ksiadz jest swiety

 • hazibula

  Oceniono 5 razy 5

  Mowienie o biskupach, ze "chowaja glowe w piasek" jest nazbyt uprzejme, lagodne i infantylne.
  Ich dotycza znacznie surowsze zasady, ich obowiazuje znacznie wyzszy poziom odpowiedzialnosci za czyny i slowa. Biskupi nieustannie zadaja i napominaja, strasza i groza Szatanem i poeklem za grzechy,rozliczaja w konfesonalach, a drugiej strony codziennie mowia o milosci , o kochaniu blizniego i szacunku do niego, a o dzieciach mowia, ze to wprost male aniolki.
  Jak dziecko jest aniolkiem to sie mu nie wsadza w cialko penisa albo lapy.
  Jak sie glosi swiete zasady,tosie trzeba ich trzymac, a jak sie zgrzeszy ciezko, to trzeba odbyc ciezka pokute.
  Zamiast tego slychac ciagle klamstwa biskupow. To nie jest chowanie glowy w piasek, to sa ciezkie, smiertelne grzechy wymagajace stanowczego napietnowania i najsurowszej pokuty oraz zadoscuczynienia.

 • dzaga41

  Oceniono 5 razy 5

  Bardzo bym chciało by się spełniło to proroctwo,ale jeden kwiatek wiosny nie czyni.
  Do puki będzie nam kwitło " radio maryja" i różne duszpasterskie organizacje
  , do puty będzie raczej potępiony gwałcony a nie gwałciciel

 • vertigo13

  Oceniono 5 razy 5

  .
  Oj pierdyknie kk shamanom w PL
  jeszcze za mojej kadencji, z sila
  wieksza niz w irlandii. Roznica
  w populacj jest 10x na PL korzysc.

  Krakatoa w sercu europy, nawet
  Tuski gieroje wstana z kleczek,
  too late.

  :-)

 • feldkurat-katz

  Oceniono 5 razy 5

  Dawno, dawno temu był sobie Józwa z zawodu cieśla . I co zrobił cieśla . Zrobił dziecko Marysi . I nie było by nic dziwnego tylko to , że Marysia była jeszcze dzieckiem . Miała 14 lat . I Marysia nie wiedziała skąd w jej w brzuszku pojawiła się ciąża . I urodził się chłopczyk . I tak dalej , i tak dalej .

 • wolehasz

  Oceniono 5 razy 5

  Każdy się tam każdemu wyspowiada i dzięki konkordatowi potem może zachować tajemnicę spowiedzi... A potem cóż - czyste konto, można na nowo popełniać te same błędy.

 • kat-kk

  Oceniono 4 razy 4

  Kościół jest świadom,że zrobił totalne bydło, ale w zakłamanej katolickiej prawdzie wie ,że jak ta prawda wyjdzie na jaw to koniec!Darmowe życie, wyzysk,emerytury za nic, itd to upadek katolickiego Pambuka.To przestępcy i pedofile ,ludzie w obronie swojej godności, zgładźcie to ścierwo watykańskie.Władza już się godności dawno wyzbyła,na nią nie liczcie.

 • watyklan

  Oceniono 4 razy 4

  Nie lękajcie się!! Opowiedz o swojej tragedii.

 • prochdast

  Oceniono 4 razy 4

  A lichwę ukryjcie ?

 • oczy123

  Oceniono 2 razy 2

  GOSCIU patrzy spodełba widac ze nie zartuje.............moze pociagnac z czachy jak nic

 • fasolaks

  Oceniono 12 razy 2

  Panie Makowski,mam dla Pana złą wiadomość: kościół katolicki ma długie i silne ręce. Nie takim sprawom łby ukręcał...

 • sacc77

  Oceniono 1 raz 1

  Każdego biskupa, który wiedział o molestowaniu nieletnich przez swego podwładnego księdza powinno postawić się w stan oskarżenia za poplecznictwo w ukrywaniu przestępstwa [art. 239 kk].
  A pod celą współosadzeni już by wiedzieli jak takiego katabasa docenić... Tam kochają pedofili.

 • 123456ag

  Oceniono 3 razy 1

  Może mi ktoś wyjaśnić co to takiego "Instytut obywatelski" ?
  Zbiera się trzech obywateli i zakładają instytut ?

 • zdanowicz

  Oceniono 9 razy -3

  Kościół przechodził już okresy "oczyszczania" są one niezbędne dla "wewnętrznej higieny" każdej instytucji. Atak na hierarchów skruszy ich. W końcu będą musieli... ale właściwie co? Nikt nie zaprzecza istnienia grzechu w kościele. Ludzie niech zgłaszają się do policji, prokuratury i żądają sprawiedliwości w sądach. Rozpisywanie się ogólnikami w prasie to obrzucanie błotem. Poszkodowani muszą zgłosić się do prokuratury, nie do biskupa. Biskup ukarze winnego, ale musi być wina udowodniona. Tak działa nasz system prawny.

 • tytus14

  Oceniono 8 razy -6

  skoro udało się zamieść pod dywan molestowanie dzieci przez pary jednopłciowe, to inne przypadki też powinny zostać pominięte. Albo piszemy o wszystkich przypadkach, bez względu kto ich dokonał albo nie piszmy o żadnym. Wybiórcze przypadki są o dupę rozbić ponieważ nie ukazują ogromu problemu pedofili w naszym kraju. Nie mówi się o nauczycielach, lekarzach, trenerach, policjantach i wielu innych którzy dopuścili się przestępstwa na dzieciach. Ale w gó...e wyborczym nie ma o tych ludziach ani słowa. Za trudne to dla pismaków bo żeby zdobyć materiał musieliby opuścić biurka, i mogliby się zgubić

 • jozefmichalik2

  Oceniono 10 razy -6

  Znane badania Bruce`a Rinda, Philipa Tromovicha i Roberta Bausermana: “A Meta-Analytic Examination of Assumed Properties of Child Sexual Abuse Using College Samples,”opublikowane w Psychological Bulletin w roku 1998 (Vol. 124, No. 1, pp. 22-53). dowodzą, że nie ma empirycznych dowodów wskazujących na trwałe negatywne skutki molestowania seksualnego, dlatego Kościół ma rację, że nie gromadzi jakichś szpargałów.

 • alica32

  Oceniono 10 razy -8

  Każdy kto odważnie i odpowiedzialnie wejdzie na drogę wiary, którą proponuje mu Kościół na pewno się nie zawiedzie. Nie warto też zawracać sobie głowy medialnymi nagonkami, tylko odważnie zaufać Jezusowi. Także pomimo grzechów „ludzi Kościoła” nie warto rezygnować z samego uczestnictwa w jego życiu. To tak jakby przez błąd jednego lekarza zrezygnować z całej opieki medycznej do końca życia. Oprócz kapłanów, którzy „upadli i często nie chcą się podnieść” jest też wielu wspaniałych i świętych, którzy codziennie pomagają ludziom odnaleźć drogę do żywego Boga. O nich jednak w mediach nie usłyszycie, bo to się nie sprzeda.
  Pytam zatem: gdzie ci wszyscy ludzie znaleźliby schronienie i wsparcie, gdyby zlikwidować Kościół? Myślę, że zostaliby pozostawieni samym sobie na „pastwę losu”. Zresztą jestem przekonany, że Kościoła nigdy nie zabraknie, bowiem dostał on gwarancję najwyższej jakości od samego Jezusa: „… bramy piekielne go nie przemogą!”

 • alica32

  Oceniono 13 razy -9

  a np tzw. kultura modernistyczna jest produktem spisku przeciwko cywilizacji chrześcijańskiej. Bezwzględnie negatywna i coraz bardziej obsceniczna współczesna „kultura” atakuje źródła ludzkiej godności i nadziei, które określają nas jako istoty ludzkie – cechy, które odróżniają nas od świata zwierzęcego np. w ubiegłym roku media narobiły wiele hałasu wokół sztuki teatralnej, granej na deskach scenicznych Londynu i Nowego Jorku, o „miłości seksualnej” pomiędzy żonatym mężczyzną a kozą. Autor sztuki Edward Albee powiedział w wywiadzie prasowym, że The Goat jest wyzwaniem rzuconym „społecznemu tabu” i ma nadzieję, że publiczność po obejrzeniu tej sztuki „zrewiduje swoje wartości i stosunek do sodomii”. Komentator Kanału 4 telewizji brytyjskiej zachwycał się sztuką, którą określił jako „zabawną, poruszającą i tragiczną”.
  W związku z powyższym nasuwa się pytanie – „kto” i za „czyje” pieniądze tworzy takie dzieła? Komu jest to potrzebne? Warto to ujawnić i publicznie nagłośnić. Przeciętny śmiertelnik, zaganiany problemami, pracą, albo poszukiwaniem pracy by przeżyć, nie orientuje się, a nawet nie podejrzewa, w jakim celu jest to robione i komu ma służyć. A że służy komuś to nie ulega wątpliwości, ponieważ jest to zbyt kosztowna sprawa, a ktoś łoży na to i to duże pieniądze. Nie widać też konsekwencji, wobec osób tworzących te anormalności, ze strony „elit” rządzących. My normalni ludzie bez takiej „wolności” możemy się z powodzeniem obejść”.

 • alica32

  Oceniono 15 razy -9

  Dużą winę że władza w Polsce nadal czyli przez 23 lat jest w rękach ludzi którzy wyprzedali gospodarke polska po tzw. „okrągłym stole” i to że codziennie miliony katolików (często matołkow i tzw niepraktykujących) w Polsce musza się zmagać z rządem PO. PSL .Ruchem Palikota i SLD ponoszą biskupi Polscy. Hierarchowie Kościoła Katolickiego w Polsce sprawili to, że księża uwierzyli, że nie mogą się mieszać do spraw ważnych, publicznych, dotyczących całego narodu, bo się je nazywa politycznymi. W ten sposób naród mający wystarczającą ilość biskupów i księży, znalazł się bez duszpasterzy…Biskupi są wprawdzie kapłanami, ale przestali być duszpasterzami, czyli tymi, którzy wyjaśniają swym wiernym, jak mają postępować w zmaganiach z niewierzącymi.Nie tłumaczyli, jak mają się zachować wierzący, a więc zwolennicy cywilizacji życia, w starciu ze zwolennikami cywilizacji śmierci – jak to nazwał Papież Jan Paweł II.Gdy przypatrzymy się sprawie dokładniej, zauważymy, że sumienia milionów katolików urabiała lewicowa, bezbożna telewizja i w tej sytuacji takie zalecenie było równoznaczne z twierdzeniem: Niech każdy głosuje tak, jak wam każe lewicowa telewizja. Więc była to wyraźna, współpraca Biskupów polskich z lewą stroną. I dlatego katolicy w Polsce głosowali jak głosowali! Twierdzenie: Niech każdy głosuje według swojego sumienia jest równoznaczne z zaleceniem: Róbta, co chceta. To Biskupi Polscy powinni urabiać sumienia wiernych, a nie mówić: Róbta, co chceta

 • alica32

  Oceniono 12 razy -10

  Kościół przeszkadza masono- ateistom w ideologii gender,która jest doskonale umocowana w biznesie. Stoją za tym konkretne działania marketingowe, choćby koncernów farmaceutycznych czy biotechnologicznych. Doskonale zarabia na niej także przemysł pornograficzny, żerujący na rozwiązłości. Promowaniem ideologii mniejszości seksualnej zainteresowane są także wszelkiego rodzaju organizacje pożytku publicznego. Wszystko po to, by nie poprzestawać na nieudanych manifestacjach, a forsować konkretne rozwiązania prawne i trwale zmieniać mentalność społeczeństw

 • bartoszcze

  Oceniono 20 razy -10

  Mam nieodparte wrażenie, że pan Makowski myli pojęcia "ma przyjąć reguły" z "ma się przyznać (bez względu na to czy jest do czego)". Zapewne jest do czego (jak w klubach sportowych, chórach młodzieżowych czy szkołach dla upośledzonych), ale nie wiadomo czy i kto o tym wie (a trudno się przyznać do czegoś, o czym się nie wie).

  Rzeczywistość to nie kalka; to że komuniści w jednym regionie rozstrzelali dziesięć procent chłopów jako kułaków, nie oznacza, że należy rozstrzelać dziesięć procent w każdym innym (choć komuniści tak uważali).

 • alica32

  Oceniono 15 razy -11

  a np.. Rabin Baruch Lebovitz potwierdził w październiku 2011 roku, że aresztowano 89 ortodoksów żydów oskarżonych o molestowanie w dwóch różnych oświadczeniach. Rabin i pedofil Baruch Lebovitz z nowojorskiego Brooklynu, skazany został w kwietniu 2010 roku na maksymalną karę 32 lat pozbawienia wolności za dopuszczenie się licznych przestępstw molestowania seksualnego młodych chłopców

 • alica32

  Oceniono 13 razy -11

  Żyjemy w czasach gdy ludzie pozbawieni chrześcjańskiej moralności ocenia i piętnuje katolików wiernych KK i księży KK w sposób demoniczny……Siłą praktykujących katolików jest więź z Bogiem i Jezusem Chrystusem a nie informacje czerpane z ateistycznych mediów. Nasze rozenanie pochodzi z głębokiej więzi z Bogiem a nie z propagandy która przychodzi z liberalnych mediów..Jesteśmy dzisiaj już mądrzejsi niż kilka ta temu i potrafimy rozróżnić to co przychodzi z kościoła katolickiego, a co z ateistycznych mediów. Nie dopuszczamy do tego żeby zaśmiecac umysł np. antykościelnymi dziełami Bartosia, Jerzego Urbana czy Kotlińskiego…Pornografią która to celowo jest rozpowszechniana przez masonerię żeby złamać morale wierzacych w Jezusa Chrystusa..Rozpowszechnia się praktyki magiczne poprzez tzw. Ezoterykę…New Age… Katolicy musimy być czujni bo propaganda antykościelna dwoi się i troi żeby ośmieszyć nasza wiarę w Jezusa Chrystusa.. ..
  Każdy praktykujący katolik wierzący w Jezusa Chrystusa powinien być strażnikiem swojej wiary. Kiedy trzeba powinien umieć swoja wiarę przedstawiać ,a jak trzeba to umieć jej bronić…

 • alica32

  Oceniono 21 razy -11

  Tysiące otumanionych katolików w Polsce, pod wpływem zmasowanej propagandy Polskojęzycznych ateistyczno -masońskich mediów stały się wyznawcami różnych masonów dzięki czemu zatraciły zdolność rozróżniania prawdy od fałszu, dobra od zła i piękna od brzydoty. W konsekwencji Polska , i inne kraje dawniej chrześcijańskie, stały się terytoriami zamieszkiwanymi przez amorficzną masę tzw. obywateli i konsumentów pędzoną wytrwale ku zgubie. Tzw. neokatolicyzm, przede wszystkim chociaż nie tylko, jest śmiertelną pułapką zniewolenia ludzkości w nowym łagrze pod nazwą Nowy Porządek Świata.” Masoneria działa: bezpośrednio w tym i za pomocą przemocy, przygotowuje zaplecze społeczne dla działań zgodnych z jej planami, działa z zewnątrz i od wewnątrz, inspiruje, wpływa, infiltruje wszelkie środowiska. Wielu przyzwoitych ludzi nie zdając sobie sprawy z natury masonerii zostaje wykonawcami celów masonerii.i. Masoneria by ukryć swoje rzeczywiste cele angażuje się w zbożne dzieła, w rzeczywistości dla wolnomularstwa liczą się bardziej długofalowe działania niż bieżąca działalność. Masoneria ma na celu zniszczenie kościoła, należy unikać kontaktów z masonerią, wolnomularstwo to satanistyczna sekta, masoneria infiltruje wszelkie władze, katolik nie może być masonem a jeżeli jest to jest w stanie grzechu ciężkiego i nie może przyjmować komunii.

 • adjan463

  Oceniono 17 razy -11

  Co to jest kościół?Kościół to wspólnota wiernych!Ta wspólnota niczego nie chce ukrywać i wypatrzać.Nagonka na ten kościół w obecnych czasach jest bardzo wyrażna.Zdecydowana większość księży to wspaniali i oddani Bogu i ludziom pasterze.Ich często szkaluje się i potwarza w b.niewybredny sposób.Faktem jest procent ludzi przypadkowych którzy zdarzają się we wszystkich grupach społecznych.Ten procent jest media uwypuklają tworząc wrażenie wielkiego w zakresie zła.Jest to woda na młyn różnego rodzajów wrogów kościoła,oszczerców,blużnierców i głupków.Ale to nie złamie kościoła i wiary A TYLKO JĄ UMOCNI.

 • nanabun

  Oceniono 25 razy -11

  Żałosne jest to ciągłe kreowanie tezy, że pedofilia to problem tylko kościoła. Podczas gdy z wszystkich "grup zawodowych" mających styczność z dziećmi, kościoła ta zbrodnia dotyczy w najmniejszym stopniu - choć jest najbardziej naganna. O wiele częściej dotyczy to nauczycieli, trenerów, rozmaitych organizacji i kółek zainteresowań. Czy za przestępstwo nauczyciela ma odpowiadać i płacić odszkodowania ministerstwo oświaty?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX