Komentarze (336)
Prawnik o Funduszu Kościelnym: Rząd nie potrzebuje zgody Kościoła. Straszą TK? A idźcie sobie, państwo
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • wirtualnyzbylut

  Oceniono 46 razy 46

  NIC się nie zmieni.
  Ten rząd nie przeprowadzi już żadnej reformy. A na pewno nie taką, która będzie godziła w interesy KK.
  Po prostu ustawa utknie w Sejmie i już :-) a po wyborach PiS zdejmie ją z tzw. laski marszałkowskiej.
  Po obniżeniu opłat rodziców do 1zł za godzinę w przedszkolu gminy nie mają pieniędzy na dopłaty do nauki angielskiego czy rytmikę. Pieniądze oczywiście są dla przedszkolnych katechetów.

  Zrozumcie. Dopóki dopóty będziecie biernie brali śluby kościelne, chrzcili dzieci i posyłali je na lekcje religii dopóty nikt nie zabierze Kościołowi nawet złotówki.

 • adtu01

  Oceniono 47 razy 45

  Od pięciu lat dr Borecki mówi, że jak to jest możliwe w państwie polskim i dlaczego sejm i rząd tego nie zmienią, że jedyna instytucja czyli KRK nie ma obowiązku prowadzenia ksiąg handlowych i płacenia VAT ! Państwo nie ma możliwość zweryfikować ile kasy KRK kradnie ! (nie płaci podatków)

 • abw12300

  Oceniono 45 razy 41

  Nuncjusz apostolski na Dominikanie arcybiskup Józef Wesołowski został odwołany ze stanowiska w związku z oskarżeniami o pedofilię - tę wiadomość mediów potwierdził rzecznik Watykanu ks. Federico Lombardi w rozmowie z PAP. Watykan wszczął postępowanie wobec zarzutów pedofilii. Wyjaśniono, że hierarcha nie opuścił swego stanowiska dobrowolnie, lecz został odwołany przez papieża Franciszka....
  Arcybiskupa Józia powołał na to stanowisko jego najlepszy kolega Jan Paweł II, pomimo że wszyscy wiedzieli o tym Jego Świątobliwość pozamiatał sprawę pedofilii pod dywan i teraz za to zrobią go świętym. ! ! ! ! !

 • apas13

  Oceniono 47 razy 41

  Nie chcą odpisu? Spoko, zadnego odpisu. Fundusz zlikwidować, bo odkąd dostali zwrot mienia przesłanki istnienia funduszu zniknęły. Mamy pono przytłaczającą większosc katolików w PL, więc kosciół utrzyma się z tacy, najwyżej mniejkościołow postawią, albo mniejsze, albo auta biskupi zmienią.
  A jeśli się okaze, że katolików jest za mało, by kościół w PL utrzymać - niech dodtosuje swoje struktury do RZECZYWISTEJ wielkości rzeszy swych wyznawców, niech zajmie miejsce w społeczeństwie odpowiednie do znaczenia i niech sie zacznie starać, żeby jak najwięcej ludzi zaczęło do kościoła chodzić i płacić. Wszystkim to wyjdzie na dobre - i państwu, i kościołowi.

 • vapor1

  Oceniono 41 razy 41

  Oświadczam, że choć nie jestem gejem zakochałem sie w dr. Boreckim!

 • wieprzowinapozydowsku

  Oceniono 40 razy 40

  "Prawnik o Funduszu Kościelnym: Rząd nie potrzebuje zgody Kościoła. Straszą TK? A idźcie sobie, państwo"

  Idzcie sie poskarzyc w Watykanie. A chocby i u jakiegos waszego boga czy innego szatana.

  Co wy na to zeby cala wlasnosc kk w Polsce... przekazac na zus?

 • nieudocznik

  Oceniono 40 razy 40

  dla dobra kraju trzeba zmienic konstytucje i pozbyc sie obciazenia i roszczen tej pedofilskiej sekty

 • kemorrrr

  Oceniono 42 razy 40

  Ot, pazernosc czarnych oszustow!

 • taunus68

  Oceniono 38 razy 38

  No coraz lepiej KK będzie nas straszył Trybunałem,wydoić ten kraj, wycyckać do samego końca,nie mają litości,a w niedzielę na kazaniu proboszcz mówił,że to grzech tak gonić za dobrami doczesnymi...

 • kocurko

  Oceniono 42 razy 38

  Zagrozić tej pedofilskiej bandzie wypowiedzeniem konkordatu, albo lepiej... po prostu go wypowiedzieć. Niech gonią własną kitkę.

 • pandzik

  Oceniono 40 razy 38

  Słabe państwo - widmo krachu coraz bliżej.

  Nierozwiązane od lat problemy, które ciągną nas w dół..
  Kościół, wcześniejsze emerytury, rolnicy - Krus, itp itd...

  Co mądrzejsi uciekają gdzie pieprz rośnie.

 • lekarzzewsi

  Oceniono 37 razy 37

  Jestem pewny, że jak przyjdzie co do czego, to rząd wymięknie i uklęknie - jak zwykle, niestety. Pożyjemy - zobaczymy. Cała afera o to, że po wprowadzeniu odpisu będzie widać ilu Polaków NA PRAWDĘ popiera Kościół i na pewno nie będzie to 90%. Kościół bardziej niż straty pieniędzy boi się UTRATY WŁADZY, bo władza kręci ich jeszcze bardziej niż forsa.

 • polo-bolo

  Oceniono 39 razy 37

  Teraz staje się jasne dlaczego w ostatnim tygodniu władze kościelne, w rozlicznych wypowiedziach przypuściły ofensywę w obronie wartości chrześcijańskich oraz wzmogli żądania w odniesieniu do nauczanie religii w szkołach. Jak zwykle chodziło tu o pieniądze, chcieli po prostu zwiększyć swoją siłę przetargową. Albo liczą na wygrane wybory PiSu

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 37 razy 37

  Ładne przestawienie dla "ciemnego luda". Dobre i 190 milionów PLN, ale wiadomo, że działalność kleru pochłania każdego roku 8 miliardów PLN tj. 8 tysięcy milionów PLN, jakby kto nie wiedział. Dlatego należy niezwłocznie zerwać lub renegocjować konkordat . Konkordat zawarty sprzecznie z prawem. Epidiaskop nie ma prawa Żądać oni mogą Prosić i to z pokorą.

 • gogul.2

  Oceniono 39 razy 37

  Przykrecic srube KK.Pokazac mu jego miejsce w panstwie swieckim.

 • medalik111

  Oceniono 39 razy 37

  Kolejny przykład bezczelności naszych kieckowych i kolejny przykład na to, że Polska jest państwem wyznaniowym.

 • wrobrewrobrewrobre

  Oceniono 42 razy 36

  Episkopat dał pretekst aby Państwo Polskie jednostronnie zerwało KONKORDAT i należy to zrobić możliwie szybko. Drugim krokiem powinno być upaństwowienie całego majątku kościoła katolickiego w Polsce. W obecnej trudnej sytuacji finansowej Polski jest to całkowicie uzasadnione.

 • rezun-one

  Oceniono 36 razy 34

  Biskupi boją się że niewierzący nie będą chcieli płacić.
  Wszak mają innych Bogów i kapłanów.
  Dla nich taka weryfikacja może okazać się katastrofą.
  To może być początek rozdziału państwa od ......biskupów.
  Całe miejscowości bez katolików?

 • villk

  Oceniono 36 razy 34

  "Jeżeli ktoś wybiera drogę życia zakonnego, to jest jego decyzja. My nie będziemy za to płacić"

  Kiedy ta prawda dotrze do Kościoła...

 • led47

  Oceniono 36 razy 34

  Kościól poda państwo polskie do TK
  I wygra!
  TK to sami katolicy, przy czym nie wiadomo, ilu z Opus Dei.
  Poza tym Kaczński z Rydzykiem nadciagają a i zbawienie wieczne dla czlonkow TK coraz bliżej i też ma swoja wartość, kto wie, czy nie nadrzędna...

 • popijajac_piwo

  Oceniono 39 razy 33

  Rząd właśnie zapowiedział, że ukradnie Wam połowę oszczędności po to, żeby dać tym pedofilskim świniom. "Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy"...

 • waldus059

  Oceniono 36 razy 32

  Chyba te pedały w sukienkach mówia o trybunale pana bozi, ale Donald pusk i tak sie tego przestraszy.

 • vogon.jeltz

  Oceniono 31 razy 31

  "A idźcie sobie" - grubo pojechał. Dzieje się.

 • pannamarianna777

  Oceniono 35 razy 31

  Czas już najwyższy ZABRAĆ WSZYSTKIE MAJĄTKI KOŚCIELNE i przekazać je gminom. Dopóki będą wierni mogą one być wykorzystane tylko do celów sakralnych. Ale od powierzchni pałaców biskupich, plebani, zamków przywłaszczonych powinni płacić podatek jak wszyscy OBYWATELE RZECZPOSPOLITEJ.
  Czas najwyższy sprawdzić legalność KONKORDATU. A jak jest legalny WYPOWIEDZIEĆ WASALNĄ ZALEŻNOŚĆ.

 • chris_yyz

  Oceniono 37 razy 31

  Klechy nie bojta sie. PIS wygra (a pewnie wygra) to wam w zebach i na kolanach wszystko da. I jeszcze wam rowy powylizyje. A moze PO zmieni zdanie. Nie zdziwil bym sie.

 • skandynawek

  Oceniono 36 razy 30

  Poczekajcie, Kaczor wygra i czarna mafia dostanie wszystko czego zapragnie.

 • jepwatwat

  Oceniono 30 razy 28

  Cywilizowane Państwo nie powinno negocjować z terrorystami... od tego są drony ;-)

 • leszekes

  Oceniono 29 razy 27

  Czas skończyć z wykorzystywaniem państwa przez grupę wydrwigroszy i nierobów. Czy Donald Tusk potrafi pokazać im figę? Albo gdzie się zgina dziub pingwina? Jeśli nie, to niech spada. Znajdzie się być może jakaś siła w tym kraju, która nie wystraszy się tych drobnych cwaniaczków, co to nie orzą, nie sieją...

 • poiuytrewq0987

  Oceniono 23 razy 21

  Poprę każdego polityka, który ODETNIE KATOLICKIEGO PASOŻYTA od budżetu. RELIGIA KAT w szkołach kosztuje NAS jeszcze więcej !!! Opodatkować nierobów i zabrać przywileje. Odwagi Polacy. To nasz pieniądze - można je wydać na szkolnictwo, służbę zdrowia i emerytów. Ale nie na oszustów (negocjatorzy !) w sukienkach.

 • jakub-11111

  Oceniono 23 razy 21

  Przewielebni bracia w biskupstwie, pokumali, że już w wyborach 2015 władza świecka łatwo może paść łupem kurdupla i jego rydzykoidalnych protagonistów. Wówczas będą mogli zażądać tyle kasy państwowej ile tylko będą chcieli i dostaną ją bez proszenia. Zanegowali więc wszystkie dotychczasowe ustalenia i patrzą co będzie dalej. Jeżeli nieszczęśliwym trafem PO pozostałaby przy władzy, to zawsze będą mieli czas zgodzić się na wcześniej ustalone 0,5% z wypłatą wstecz od 2014 roku.

 • jagoda491

  Oceniono 26 razy 20

  Przyznałabym naszym klechom tytuł mistrza świata w bezczelności. Nie robić nic dla kraju,w ogóle nic nie robić i wydzierać niebotyczną kasę dla siebie i obcego państwa watykańskiego? Ale jak znam naszych tchórzliwych, pożal się boże, polityczków, ulegną pasibrzuchom. A nie prościej zagonić leni do pracy?

 • janan2

  Oceniono 20 razy 20

  Odebrali swoje "zagrabione",zagrabiając wielokrotnie więcej,więc ustała przyczyna tzw.funduszu kościelnego w istocie dotacji do pasożytów.Więc o co biega!?

  To nie tylko zlikwidować ale i bardzo niegrzecznie poprosić o zwrot niesłusznie pobranych z ZUS uposażeń emerytalnych,pozbawić opłacania składek z chwilą odzyskania przez klechów lub zakony.Takie to proste.

  O czym tu debatować!?To wyłudzacze i utrzymanki obcego państwa na Polsce.Won z tymi przywilejami wyjętych z pod prawa.Religia to sprawa indywidualna i niech ic wierni utrzymują.Jeszcze od prowadzonych biznesów płacą składki i podatki jak inni.Wiadomo nie od dziś,że dobrobyt państw o innej kulturze typu USA zaczął się z chwilą odcięcia tych pijawek od cycka państwowej kasy.A za religię w szkołach też nie płacić,bo niby dlaczego!?Jeszcze na dokładkę jak już uczą to za wynajem sal w budynkach państwowych trzeba płacić szkole.To się w pale nie mieści jak długo te pasożyty żerują na społeczeństwie i nikt z tym nic nie zrobił tyle lat.

 • my_kroolik

  Oceniono 20 razy 20

  A o jakich składkach emerytalnych zakonników jest mowa? Po co zakonnikowi emerytura, skoro utrzymanie i wyżywienie na do końca życia zapewnione w klasztorze? Na kieszonkowe? Na pomoc dzieciom?

 • sbabetta

  Oceniono 24 razy 20

  A ksiądz jest księdzem tylko w kościele a tak to zwykły facet z j mi więc może iść do roboty i pracować jak inni i płacić składki jak inni,a siostry zakonne rowniez niech pracują na siebie i juz.Mnie ZUS zabierze 1000zl z emerytury ,żeby dawać mundurowym ,rolnikom,księzom i innym bidusiom wypasionym co nie mało zarabiają ale trzeba okradać całe społeczeństwo ,żeby im jeszcze dokładać.Nie zgadzam się na to.Zadnych pieniędzy z budzetu państwa.Dość się już nachapali .A niby skąd Kościół ma majątki no skąd???????

 • od-or

  Oceniono 28 razy 20

  najleprzą obroną jest atak ,oni dobrze wiedzą że tą fanfaronadą mogą się podetrzeć ale dopóki rząd na kolanach trzeba go doić.

 • drzejms-buond

  Oceniono 21 razy 19

  "dr Paweł Borecki z Katedry Prawa Wyznaniowego UW. - Oczywiście, strona kościelna odgraża się, że pójdzie do Trybunału. A idźcie sobie, państwo! - dodał."

  :-D)))
  już lubię tego gościa, choć to prawnik !

 • ptak57

  Oceniono 20 razy 18

  Nie używam wulgaryzmów, najnormalniej ich nie lubię ale to co wyprawia w Polsce hierarchia kościoła katolickiego nazwę krótko sku...syństwo !

 • dybciu32

  Oceniono 24 razy 18

  Czy w końcu znajdzie się jakaś partia , która pogoni tą czarną bandę, tych pasożytów, tych chciwych zakłamanych oszustów?

 • uszatek_2

  Oceniono 22 razy 18

  NIECH WRESZCIE obywatele dowiedzą się jak WIELKIM OBCIĄŻENIEM FINANSOWYM dla państwa jest kościół katolicki !!!!!!!!!!!! Jeżeli chcą istnieć to niech nie wyciągają swoich brudnych rąk po państwowe pieniądze , tylko finansują się sami. Na pewno nasze bogobojne i pobożne społeczeństwo im finansowo pomoże.... ....a może nie...?

 • zbirone

  Oceniono 20 razy 18

  Państwo Watykańskie ma tak ogromną przewagę polityczną nad państwem Polskim że jego urzędnicy mogą wyrażać jawnie swoje żądania co do wysokości daniny ściąganej z polskich obywateli. Nawet jeśli rząd "obroni" ustalonego 0,5 % to jest to nic innego jak płacenie haraczu.

 • mr_gm

  Oceniono 21 razy 17

  powiem krótko - spierda..ć z konkordatem!

 • prof-antoni

  Oceniono 19 razy 17

  a wiecie ile kosztuje kapelan w szpitalu - chyba tyle co lekarz....

 • zdziwiony6

  Oceniono 17 razy 17

  Kościół Katolicki powinien w Polsce funkcjonować na takiej samej zasadzie jak wszystkie inne organizacje społeczne. Bez dyskryminacji, ale i bez przywilejów.

 • kniazwitold

  Oceniono 21 razy 17

  Złodzieje - tyle w tym temacie. Jak chcą wyciągać pieniądze, to niech stręczą swoich wyznawców, a nie okradają każdego obywatela.

  Okaże się również ilu tak naprawdę jest tych katolików - stawiam oklo 30-40% - a reszta to społeczne przyzwyczajenie a nie wyznawcy.

 • jonkasta

  Oceniono 19 razy 17

  mały kroczek ... oby te pedofile jednak nie wymogły jak zawsze swoich przywilejów. Jeszcze do końca nie wierze, że znalazl sie jakis odwazny prawnik w tym kraju, który powiedział dosadnie co o tym myśli. te pedofile rozsine pocałym świecie, jednego katabasa sam papięz odwołał, i oni chcieliby by panstwo na nich łozyło. I tak politycy którzy to uczynili powinni stanąć przed Trybunałem Stanu i do Strassburga. Jak mozna tak kraść własny naród

 • stupid_writer

  Oceniono 21 razy 17

  No, moze pojawi sie wreszcie "chlop z jajami" i "wytlumaczy" IM, ze jest totalne bezrobocie, miliony mlodych na garach i dzieci sa glodne a i papiez "Franciszek" apeluje! A jak IM sie nie podoba to won do swojej ojczyzny, o ile ich przyjma!

 • kola

  Oceniono 23 razy 17

  Dlaczego państwo z moich podatków dokłada w ogóle jakimś czarnym pedofilom ślubującym na wierność głowie obcego państwa, zamiast wydawać te pieniądze an potrzeby Polaków?

  Jak watykański pomiot chce utrzymywać haremy i facetów w kieckach, to niech sobie watykański pomiot na nich łoży!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX