Komentarze (155)
Pierwszy taki proces w Polsce: Marcin K. pozywa kurię ws. molestowania
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • 1ewkas

  Oceniono 10 razy 10

  "Te systemy prawne do siebie nie przystają". To się dopiero okaże, ekscelencjo i dopiero wtedy się zDziwisz. Przykro, że następuje koniec waszej bezkarności, co ?

 • nazwa_niepoprawna

  Oceniono 9 razy 9

  200 tysięcy? Jaja sobie ten Marcin K. robi? Auto pierwszego lepszego biskupa kosztuje więcej.

 • jkdino49

  Oceniono 9 razy 9

  Widmo milionowych odszkodowań spowoduje bardzo silną motywację w KK, aby pedofilię wypalić gorącym żelazem. Bo jak widać widmo ognia piekielnego na biskupów i księży jakoś nie bardzo działa. Czyżby nie wierzyli?

 • albacor

  Oceniono 9 razy 9

  - R. do dziś jest na wolności. Złożył bowiem wniosek o odroczenie wyroku, a sądy przerzucają się aktami.

  Od kiedy ku... mać członkowie tej czarnej bandy będą traktowani jak wszyscy a nie na jakichś specjalnych prawach. Na dodatek są często jeszcze chodzą i śmieja się ofiarom prosto w twarz...............

 • arkadiusz_ch

  Oceniono 9 razy 9

  To bardzo dobra wiadomość, obojętnie jak się skończy. Polska staje się powoli Irlandią, jeżeli chodzi o walkę z pedofilią w szeregach duchowieństwa. Myślę, że ten proces otworzy oczy wielu ludziom, którzy dotychczas bezkrytycznie dawali się "urabiać" przez księży.
  Może też sprawi, że kolejne nieznane dotąd o f i a r y
  o d w a ż ą się ujawnić następnych o p r a w c ó w !!!

 • gupek-wioskowy

  Oceniono 9 razy 9

  uprzedzam Wymiar Sprawiedliwości. Jeśli nie zapuszkujecie skazanego na więzienie księdza, to my zapuszkujemy Was. Za niedopełnianie obowiązków służbowych i współudział w przestępstwie.

 • jack3yp

  Oceniono 8 razy 8

  Puścić klechów z torbami, ale wprzódy przytrzasnąć im ich własne torby...

 • watyklan

  Oceniono 8 razy 8

  Mało cenie swoje krzywdy. Te watykańskie, zboczone kanalie trzeba pozywać o milionowe odszkodowania, nie jakieś ochłapy na orzeszki.

 • oakpark

  Oceniono 8 razy 8

  Postawa moralna Episkopatu ws pedofilii jak była tak jest odrażająca. Potężna struktura instytucjonalna, która począwszy od instrukcji Crimen Solicitationis robi bardzo duzo aby tuszować ohydne praktyki swoich funkcjonariuszy w trakcie wykonywania przez nich funkcji w ramach działania tej instytucji chce umyć ręce od INSTYTUCJONALNEGO właśnie grzechu. Są profesjonalni jak Pani Warren - właścicielka domu publicznego.... i taka jest ich moralność!

  Zródłem takowych działań jest skład osobowy kleru - jest tam nadreprezentacja pederastów (wg badań robionych w Poznaniu - przez księdza zresztą jest ich ca 30% czyli ca 10 razy więcej, niz udział pederastów w społeczeństwie). Z przypadków, które wychodzą na jaw widać, że duchowni orientacji homoseksualnej stanowią znacznie wieksze zagrożenie dla dzieci niż duchowni orientacji hetero, których jest ponaddwukrotnie więcej.

  Jak pisał Boy, że "w takim świetym gronie - same Pochronie" - wtedy nie było mozliwości oczyszczenia Kościoła bo kazdy taki głos uchodził za masoński lub ateistyczny atak na Kościół. Duże części struktury kościelnej musza byc zgniłe jak za Borgiów bo przecież Paetz został Aż arcybiskupem!

  Kosciół chroni swoich członków - gwałcicieli dzieci tak, jak chroni swoich kapusiów i TW-siów, swoich aferzystów finansowych - bracchium seculare nie jest informowane Z ZASADY o zbrodniach i nadużyciach w obrębie Kościoła.

  Niestety - procesy możliwie jawne oraz wysokie odszkodowania stanowia JEDYNY sposób aby Kosciół Katolicki dał sobie radę z rakotworem jaki Go toczy. Inaczej Kosciół nam zgnije i w ogóle utracimy jako naród duchową i moralną podporę, która to role Kosciół pełni od stuleci. Formacja kapłanów dzisiaj kuleje, do seminariów trafia coraz bardzie pośledni intelektualnie i moralnie materiał ludzki, z powołania robi się zwykły zawód z hipokryzja w pakiecie...

  Kosciół w Stanach był w stanie moralnego rozkładu - zbankrutowały nawet niektóre diecezje - tak było tam powszechne zjawisko pedofilii. Niektóre diecezje z surowymi i uczciwymi pasterzami wypalały takie sprawy ogniem i zelazem - tam zjawisko prawie nie wystepowało...ergo WPłYW STRUKTURY kościelnej jest zasadniczy dla tego czy pedofilia rośnie czy zanika. Dzis sytuacja jest o wiele zdrowsza, ksiadz pedofil jest skazywany za drobniejszego płazy grzeszki zanim dopuści się gwałtu na dziecku... Kosciół USA odzyskuje dobre imię podczas gdy nasz Kosciół je traci.

 • matitalolo

  Oceniono 8 razy 8

  Toczące się kamienie w końcu wywołają lawinę. Zająć im nieruchomości i konta bankowe na poczet odszkodowań.Ale nie w tym kraju Tu funkcjonariusze państwowi są ulegli i autentycznie boją się "przewodniej siły narodu".Jak za komuny.

 • leszek_nowak

  Oceniono 8 razy 8

  Oczywiście ludzie powinni pilnować kler, aby ten nie opływał zbytnio w dostatki, powinni również przestępstwa kleru (szczególnie pedofilię, ale nie tylko) zgłaszać do prokuratury, a ta z kolei powinna to przekazywać sądom. Ale w takim razie, czy ludzie rzeczywiście poza tym muszą zwracać uwagę na kler, słuchać, co oni nauczają, brać udział w ich rytuałach...?

  www.opracowanie.eu

 • czubax

  Oceniono 7 razy 7

  W islamie mają 72 dziewice...a w kościele katolickim nieograniczoną ilość młodych "owieczek"....

 • apache5

  Oceniono 9 razy 7

  podnieść trzeba do miliona, 200 dadzą na odczepnego.

 • gupek-wioskowy

  Oceniono 7 razy 7

  zobowiązania materialne? Ciekawy eufemizm. Odszkodowanie za nasyłanie pedofilów na dzieci to nie jest zobowiązanie materialne. To KARA.

  Do tej pory podejmowali się jedynie zobowiązań moralnych, czyli twierdzili, że się pomodlą...
  ale ja bym z tym modleniem nie ryzykował, bo pewnie byłoby to jakoś tak: "Panie spraw, aby go pokręciło...."

 • red_dread

  Oceniono 6 razy 6

  Ten ksiądz to Zbigniew Ryckiewicz.Nazwiska skazanych za pedofilie powinny być znane wszystkim,nie tylko ofiarom i osobom którym chce sie pogrzebać w internecie.

 • mz50

  Oceniono 6 razy 6

  Nie ma większej kary, jak sięgnąć do kieszeni za krzywdę .
  Oby tak dalej.

 • szats69

  Oceniono 6 razy 6

  A ks. Zbigniew R. na wolności, no co to ma być? Boję się, że sąd dla zasady odszkodowania może nie przyznać bo zdaje sobie sprawę, że to będzie precedens, lawina pozwów i koniec kościoła w Polsce.

 • czarnymwczarne

  Oceniono 6 razy 6

  Premie dla księży pedofilów za porzucenie kapłaństwa?
  Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w świeckiej szkole?
  Największy Absurd KK?
  Głosuj: www.czarnymwczarne.pl/index.php/component/k2/item/26-sonda

 • helowbora

  Oceniono 6 razy 6

  W Polsce to nie przejdzie. Sędzia, który odważyłby się wydać wyrok niekorzystny dla kościoła, zaraz zostałby zaatakowany przez moherowe bojówki, grożono by śmiercią jemu i jego rodzine. Były już takie sytuacje. Kosciol na to nie pozwoli, bo otworzyloby droge pozostalym ofiarom i nagle okazaloby sie, ze trzeba wyplacic kilka miliardow zlotych odszkodowan. Co prawda taka kwota w budzecie tej organizacji to grosze, bo rocznie przepieraja znacznie wieksza kase na fikcyjnych darowiznach, ale wizerunkowo by mocno ucierpieli.

 • paastafarai

  Oceniono 6 razy 6

  Tylko uderzenie po kieszeni starych kawalerów w dziwnych strojach zmusi ich do stanowczego reagowania w przyszłości!

  Bez Crimen sollicitationis
  pl.wikipedia.org/wiki/Crimen_sollicitationis
  Ślimak, który kwiaty ślini,
  Tak ich nie brzydzi, jako ta zuchwała
  Fałszywa, dawna po cezarach wdowa,
  Kościół, — bez ducha bożego i słowa.
  J.Słowacki

 • abstrakcyjny2013

  Oceniono 6 razy 6

  jest jeszcze paragraf k.k o obrazie uczuć religijnych.
  Może warto sięgnąc po ten paragraf: skoro sukienkowy uprawiał sex pozamałżeński to powinien
  z tego paragrafu ZOSTAĆ SKAZANY !
  Proste ????????

 • notremak

  Oceniono 5 razy 5

  Wreszcie! Kilka przegranych przez czarną stonkę procesów (ale nie o byle 200 tysięcy) i klechy zaczną tak same siebie pilnować, że żaden pedofil nawet nie piśnie!
  Jedyne, co może zaboleć Święty Kościół Katolicki, to uderzenie po kieszeni, czyli w punkt od wieków najczulszy.

 • lucyfero

  Oceniono 5 razy 5

  Kuriewni uwazają ze się nie nalezy i że "nic się nie stało". I po to aby mgli być bezkarni "prawo boże winno być nadrzędne nad stanowionym" przez owieczki czy też badrziej adekwatnie barany do dojenia.

 • pfg

  Oceniono 5 razy 5

  Jeżeli kuria wiedziała o skłonnościach księdza, a nie odsunęła go od pracy z dziećmi, tym bardziej zaś, jeśli utrudniała postępowanie, odszkodowanie się należy - ale to będzie trudne do udowodnienia. Natomiast automatycznego wynikania ksiądz pedofil, więc Kościół płaci, nie ma.
  pfg.blox.pl

 • m4t

  Oceniono 5 razy 5

  Cierpiał mniej niż rodziny zmarłych w katastrofie lotniczej więc i mniej się należy...

 • mackowaci2010

  Oceniono 6 razy 4

  Państwo powinno zdelegalizować tą antypolską zbrodnicza organizację pseudoreligijną!
  Z odzyskanego majątku powinno utworzyć fundusz na rzecz ofiar katolicyzmu!

 • leoncino

  Oceniono 4 razy 4

  sąd z klerem powiedzą tak: Bóg zapłać.

 • gupek-wioskowy

  Oceniono 4 razy 4

  Sędziowie przepychający akta działają wg. Ewangelii... nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni....

  tylko, że my im za to sądzenie płacimy i bardzo prędko możemy ich sami osądzić. Bo jest jeszcze prawo biologiczne, które w obronie dziecka pozwala nawet zabić. Bez mrugnięcia okiem i jednego wyrzutu sumienia, za to z ulgą, że jednego krzywdziciela mniej.

 • notremak

  Oceniono 3 razy 3

  Ksiądz Zbynio chodzi sobie na wolności, bo budują dla niego specjalny pawilon. W przeciwnym razie mógłby się poczuć dotknięty (i to dosłownie!) pod jedną celą z pospólstwem. Czego mu zresztą życzę.

 • bombel1967

  Oceniono 1 raz 1

  Hej!!! Od Suchockiej i konkordatu zaczęła się czarna dyktatura Watykanu. Ślepe zauroczenie Wojtyłą, którego wielu nazywa dziś "mecenasem pedofilii". Od tego momentu Polska ponownie wkroczyła w średniowiecze. Kler tak otumanił lud, że do rządu weszli ci, dla których klerykalizm i słowo Wojtyły stało się racją stanu. Stad mieliśmy takiego Kobrę-Goryszewskiego dla którego najważniejsze było, by Polska była katolicka. Stąd do dzisiaj mamy Macierewicza, Czarneckiego, Jurka i innych. Na lewicy nie lepiej. Miller wspierał ks. Jankowskiego. Kwaśniewski określił antyklerykalizm jako chorobę.
  Od Wałęsy z jego Matką Boska w klapie do plebana Komorowskiego każdy rząd tuczy kler. Kraj biednieje, ludzie cierpią nędze. Świat się śmieje a kler żyje dostatniej. Bogactwo polskiego Kościoła katolickiego, jego buta i pycha przerosła wszelkie granice. Pamiętacie pijaka biskupa Śliwińskiego, tego którego znaleźli pijanego w moskiewskim hotelu, bo nie doleciał do Kurska? To on chciał robić 14 letniej zgwałconej dziewczynce skrobankę bez znieczulenia. W ten sam sposób, bez znieczulenia, Dziwisz pochował kartofla na Wawelu. Dlatego nie dziwcie się, że na Zachodzie ludzie patrzą na nas, jak na idiotów, z pogardą. Dla zachodu Polak to nadal prostak, pijak i złodziej. Ciemny, głupi katolik. Dlatego Dziwisz mógł w miejscu chwały i dumy Polski, pochować typowego Polaka.

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 1 raz 1

  ..w Koszalinie? to pozamiatane.Nie mozna się łudzić,że ten Sąd wyda postanowienie wobec kościoła.

 • misterrajt

  Oceniono 6 razy 0

  Po codziennej porannej lekturze GW wychodząc na miasto mam fobie.
  Wyobrażam sobie, że ktoś w czarnej sukni podbiegnie do mnie od tyłu i ...
  zrobi mi krzywdę.

 • jerry.uk

  Oceniono 6 razy -4

  Straszne, nie ma dnia bez informacji o księżach-pedofilach. To się MUSI skończyć.

 • mushiro

  Oceniono 7 razy -5

  no i wiadomo o co chodzi tym "molestowanym", sposób na łatwy zarobek, taka odmiana kur..wstwa można powiedzieć

 • jkal

  Oceniono 14 razy -10

  PO 10 latach cÓś mu siem przyPOmniało i kasa wyrwas!Genialne w swojej prostocie!

 • madame-melancolie

  Oceniono 20 razy -10

  "Marcinkowi pomaga Hesińska Fundacja Praw Człowieka."

  To słodziutko z ich strony.

 • bezportek

  Oceniono 21 razy -15

  Lewackie rządy ambergoldów mają się ku końcowi, tyłek premiera trzęsie się ze strachu.
  Posłuszne media polskojęzyczne w rękach obcego geszeftu muszą coś zrobić - interesiki mocodawców mogą przecie ucierpieć, jesli nowa władza nie bedzie tak patologicznie antypolska.
  Pierwsza fala - miotamy obelgi na uczonych, którzy zadali kłam Laskowi i "komisji" od gmatwania śledztwa. Druga fala - równie bezmyślnie wyciągamy każdą plote, prowokację czy jawne kłamstwo, by wmówić tłumom, że ksiądz to pedofil, kropka. Nieważne, czy donos napisali sutenerzy z Dominikany, dziwka z Łomży czy aktyw LGBT - raz oskarżony, każdy kapłan jest winien. Bo my mamy ukaz szczekać, szczekać, szczekać, nic innego.
  Że niejaki Drozdowski, transwestyta plączący się w korytarzach UW, deklaruje swą pedofilię i zgarnia dziadźki na propagandę, że skazany pedofil Polański kursuje po Polsce w te i wewte, nic nas nie obchodzi.
  Bo nie o pedofilię chodzi, nie o zboczeńców jak Cohn-Bendit czy wszelka lewacka menda - chodzi o kurczowe próby zohydzenia Polaków, ich kultury i wiary, której my, europejczycy postępowi i światli, nienawidzimy z całej naszej duszy. Ooops, sorry - przecie jako jateiści, duszy nie mamy, jesteśmy zygoty, przez pomyłkę nie wyskrobane i cierpiące z tego powodu aż po dar dobrej eutanazji, tak nam dopomóż gazprom i siemens.

 • tralalumpek

  Oceniono 20 razy -18

  na dzisiejszej stronie gazety jest PIEC artykulow na temat ksiezy
  przypadek? celowa nagonka? prowokacja?glupota? zamierzona taktyka manipulacji opinia na temat religii?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX