Adam Hofman musi pakować walizki? "Czeka go twarda rozmowa z prezesem"

Nie najlepiej ostatnio wiedzie się Adamowi Hofmanowi. Najpierw opublikowane przez "Wprost" żarty z wielkości własnego przyrodzenia na wyjeździe polityków PiS, potem kontrowersyjne użycie litery "W" kampanii referendalnej, wreszcie jej ostateczna porażka. - Wygląda na to, że czeka go twarda rozmowa z prezesem - mówiła w TOK FM Renata Kim. - Jest jedna posłanka PiS, bardzo by chciała go zastąpić. Podobno ostatnio coraz bliżej ucha prezesa - zdradziła Anna Gielewska.
Kiedy okazało się, że referendum ws. odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz jest nieważne, pojawiły się pytania o przyszłość Adama Hofmana jako rzecznika PiS.

Sam zainteresowany bierze na siebie odpowiedzialność za kampanię (a więc m.in. za kontrowersyjne wykorzystanie w kampanii litery "W" nawiązującej do powstania warszawskiego). - W pierwszej kolejności mam pretensje do siebie - powiedział w TVN24. Jak jednak podkreślił, wynik referendum to nie jest porażka PiS, ale demokracji, a on sam do dymisji podać się nie zamierza.

"Czeka go twarda rozmowa z prezesem"

- Wygląda na to, że trochę stracił ze swojej buty (warto porównać z wizytą rzecznika PiS w TOK FM jeszcze tydzień temu - red). Dziś opowiadał, że to nie jego przegrana, że to przegrana demokracji. Ale widać było, że czeka go jakaś twarda rozmowa z prezesem - mówiła w "Poranku Radia TOK FM" Renata Kim z "Newsweeka".- Jestem przekonana, że PiS w jakiś sposób musi rozliczyć kampanię - dodała Anna Gielewska z "Wprost". Na wynik referendum wpływ miało kilka czynników, ale kluczowym była, jej zdaniem, fatalna kampania PiS. - Kompletnie niedostosowana do sytuacji i do wyborcy warszawskiego. To kontrowersyjne wykorzystanie litery "W" na pewno nie przysporzyło PiS zwolenników - wyliczała.

- Jak rozumiem, autorem tej kampanii jest Adam Hofman, wiec siłą rzeczy tak jak było poprzednio po nieudanych kampaniach, rozliczano jej autorów. Zresztą podobno prezes powiedział to wprost. Sytuacja Hofmana nie jest najlepsza - oceniła dziennikarka.Kim: Wbrew pozorom to był sukces PiS

Andrzej Talaga zwracał uwagę, że to nie była zwykła kampania, więc wcale nie musi być zwyczajnie rozliczana. - To było referendum, a nie wybory. Nikt z PiS nie startował przeciwko komuś z PO. PiS może to przedstawić nie jako porażkę, a "tylko" referendum, w którym nie zadziałały mechanizmy. Teraz zresztą słyszymy takie tłumaczenia. W takim wypadku Hofman odchodzić wcale nie musi - uważa dziennikarz "Rzeczpospolitej".

Co więcej, zdaniem Renaty Kim, wbrew pozorom można mówić wręcz o sukcesie PiS: - Przy wyborach samorządowych zwykle mamy bardzo niską frekwencję, dzień nie sprzyjał na spacery i wchodzeniu przy okazji do lokalu wyborczego, nie było obwieszczeń, itd. Wszystko przemawiało za tym, żeby nie iść na to głosowanie. Dlatego te niecałe 26 proc. to jest bardzo dużo. To jest sukces PiS - ocenia dziennikarka.

Kto ewentualnie za Hofmana?

Ale gdyby jednak doszło do twardej rozmowy z prezesem, gdyby jednak Adam Hofman musiał się pakować? - To jest pytanie, co by było na końcu tej zmiany. Jeśli wymienią go na Adama Bielana, to będzie to ruch z typu "zamienił stryjek siekierkę na kijek", bo rzecznikowanie Bielana już poznaliśmy i nie było jakoś szczególnie lepsze niż Hofmana - oceniła Kim.

- Podobno posłanka Jadwiga Wiśniewska bardzo by chciała - rzuciła Gielewska. - A kto to jest? - zdziwiła się Kim. - No właśnie. W tym rzecz . Po prostu posłanka PiS... ale podobno ostatnio coraz bliżej ucha prezesa, aspirująca. Takie są przynajmniej wieści sejmowe... - dodała.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (246)
Adam Hofman musi pakować walizki? "Czeka go twarda rozmowa z prezesem"
Zaloguj się
 • ciemnyludd

  Oceniono 1017 razy 983

  BEZ HOFMANA BĘDZIE SMUTNO... Ta...a m o r f i c z n a KULA WAZELINY, bez twarzy, ale za to z penisem....dawała intelektualne zajęcie milionom Polaków.... Pytaniem, którego każdy jest ciekawy..."JAK DALEKO MOŻNA SIĘ POSUNĄĆ WE WŁAŻENIU BEZ MYDŁA... I co się okazało ? DALEJ NIŻ MYŚLIMY ...

 • jacz3

  Oceniono 656 razy 632

  e no co wy.
  Adaś to sam krem Pisu.
  Bufon i zarozumialec do tego chamowaty i odporny na wiedzę i argumenty.
  Niby kto miałby być rzecznikiem PiSu.
  No chyba już tylko Brudziński vel jojo.
  albo sam polskęzbaw.

 • zorn.gottes

  Oceniono 516 razy 492

  co prezes zrobi z hofmanem i czy pozwoli mu zatrzymać kuwetę po kocie, jest mi obojętne. najważniejsze, że nie będziemy musieli już oglądać tej głupiej i szowinistycznej gęby, pełnej buty i zarozumialstwa.

 • arvelli_net

  Oceniono 289 razy 279

  ... może spakować się w reklamówkę albo zawinąć w Gazetę Polską lub popłynąć "w scieku"... sióstr karnowskich!

 • lolantypopulista

  Oceniono 252 razy 240

  Teraz hoffmanski padawanie zobaczysz co potrafi prezes, marcinkiewicza wykiwal, pora na ciebie a pozniej bedzie lawinowo. Padalcy z pisu buahahaahhhhahahahhahhaha

 • 1ajk

  Oceniono 223 razy 213

  Adaś już jest zapakowany

 • krystynakarc

  Oceniono 211 razy 197

  Jadźka będzie jeszcze lepsza od Adaśka.

 • harimau666

  Oceniono 156 razy 152

  Kryśka Pawłowicz na >usta prezesa>!!:)
  nie ma takiego redachtorka co by jej radę dał...:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX