"Konferencja smoleńska to prezent dla PO". "Nie, dość już tańca na grobach, blefów, ordynarnych kłamstw..."

- Konferencja smoleńska "gabinetu cieni" zespołu Macierewicza to prezent dla PO - mówił w Poranku TOK FM dziennikarz Jan Wróbel. - Patrzę na to inaczej. Dość już tańca na grobach, kłamstw i tzw. blefów - odpowiedział Andrzej Halicki z PO.
Puszki Red Bulla, brzoza... Trwa "festiwal smoleński" - czytaj relację >>>

- Od wczoraj odbywa się bardzo pożyteczne dla was wydarzenie - konferencja smoleńska "gabinetu cieni" zespołu Macierewicza... - zaczął Jan Wróbel.

Prezent dla PO?

- Przychodzą tam różni naukowcy. Chyba wielu z nich jest pełnych dobrej woli. Ale są tam także ludzie o ewidentnych skłonnościach do stawiania odchylonych tez. Pławią się tym, że wszyscy na nich patrzą, bo mówią takie straszne rzeczy. To dla Platformy prezent? - pytał dziennikarz.

- Patrzę na to zupełnie inaczej, przez pryzmat własnego doświadczenia. Razem z dzisiejszą przeciwną stroną polityczną pochowaliśmy przyjaciół, ciągle mam w pamięci wspólne pogrzeby i pożegnania. I na tę wspólną pamięć powinniśmy jednak zwrócić uwagę - odparł Halicki.

''Macierewicz wodzi za nos PiS''

To, co dziś się dzieje - swoisty taniec na grobach i cyniczne uprawianie polityki - powinno mieć swój kres. Antoni Macierewicz wodzi za nos PiS, to widać - powiedział polityk.

- Macierewicz użycza mikrofon bez żadnej różnicy - to mogą być czasem osoby, które zadają ważne pytania, ale też naukowcy, którzy chcą udowodnić, że ziemia jest płaska - dodał.

''Blef? To są ordynarne kłamstwa''

- W tej sprawie jest to tragiczne, zamienia się sprawę katastrofy w tragifarsę. Powstały mity, które żyją swoim życiem. I są dowodem na to, że czasami warto kłamać czy blefować. Używa się słowa wytrychu ''blef''? A czym jest blef? W tym wypadku jest ordynarnym kłamstwem w sprawie, w której nie wolno kłamać - mówił Halicki.

- Wiele osób, nie wnikając w treść konferencji, myśli, że tam naprawdę odbywa się jakaś konferencja naukowa. To smutne, tragiczne. Szkoda, że tyle lat te mikrofony są, bez żadnego ograniczenia, wykorzystywane w cyniczny sposób - dodał polityk PO.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (104)
"Konferencja smoleńska to prezent dla PO". "Nie, dość już tańca na grobach, blefów, ordynarnych kłamstw..."
Zaloguj się
 • ciemnyludd

  Oceniono 248 razy 234

  To jest NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA kampania wyborcza Kartoflanych na rzecz PO...JAKĄ MOŻNA SOBIE WYOBRAZIĆ...Tak trzymać pisiorki ! Krócej będziecie...m ę c z y ć... i nas i siebie w polityce...

 • jezierskiadam

  Oceniono 183 razy 163

  Tak będzie, dopóki nie usunie się religii ze szkół i w to miejsce nie zacznie uczyć fizyki.

 • nebukadnezar

  Oceniono 163 razy 151

  Nie lekceważyłbym tego "smoleńskiego sekciarskiego sabatu". Abstrahując od samej katastrofy, atmosfera która narosła wokół tego zdarzenia osiągnęła już poziom napięcia emocjonalnego, gdzie racjonalizm jest w odwrocie.
  Relatywizuje się już blamaż rońdy, "ścięto" brzozę o tydzień wcześniej, nowaczyk ofiarą spisku, autorytetem jest "naukowiec" dający upust swojej frustracji miażdżąc puszki po red bullu drewnianym młotkiem i...to jest kupowane.
  Kupowane przez macierewicza, kluby gp, hofmana, wassermanównę...całą skrajną prawicę, na blogach wrze.
  Prawicowe szczujnie w amoku...im durniejszy absurd tym gorzej dla ...laska, tuska i komorowskiego....wojska putina stoją na granicy, niemcy wykupują ziemię w lubuskiem...

  "Wojna światów" - słuchowisko CBS - adaptacja radiowa opowieści H.G. Wellsa pod tym samym tytułem. Przygotowane przez Orsona Wellesa i Mercury Theatre jako część serii słuchowisk "na żywo" emitowanych przez stację CBS w święto Halloween 30 października 1938 roku. Przedstawienie to, w atmosferze napięcia społecznego i wzrostu poczucia zagrożenia poprzedzającego II wojnę światową, zostało potraktowane przez radiosłuchaczy jako FAKTOID - rzeczywisty reportaż inwazji Marsjan na Ziemię, który wzbudził prawdziwą panikę wśród wielu mieszkańców New Jersey.

  Na Bałkanach zaczęło się od ...kłótni między sąsiadami o zbyt głośną modlitwę.

 • szary-polak

  Oceniono 152 razy 146

  Tym pseudo-naukowcom, nie przeszkadza w ogóle odczyt z czarnych skrzynek, nagrań z kokpitu..i wiele innych
  dowodów.... To już nie tylko nieuctwo, ale zwykłe, cyniczne kures.two..!

 • maja2005

  Oceniono 106 razy 96

  Cóż, każdy celebryta ma swoją ściankę. Naukowcy mogą bywać u Maciarewicza.

  Maciarewicz nie robi krzywdy PiS - wręcz przeciwnie - on robi krzywdę ludziom z branży naukowej. Pokazuje, że tytuł profesora nie świadczy o wysokim poziomie wiedzy i inteligencji. Obnaża polską naukę, pokazuje, dlaczego mamy rzesze przymulonych magistrów, którzy nie potrafią załączyć urządzenia a co dopiero je skonstruować.
  Obnażając i niszcząc znaczenie słowa profesor, krzywdzi prawdziwych fachowców - bo wieść o poziomie polskiej nauki bardzo szybko dociera do zagranicznych ośrodków naukowych.

  Gadanie posłów PO i Lewicy ma taki sam wymiar jak gadanie posłów PiS - to tylko polityka, to tylko gadanie. Bojąc się panicznie ataku ze strony tych drugich, godzą się na ciągnięcie tej farsy. Przecież zespół parlamentarny można rozwiązać w każdej chwili. A powody są i twarde dowody ku temu są.

 • assanti-teraz-zarejestrowany

  Oceniono 83 razy 79

  i w ten sposób jeden psychopata, Antoni, dla którego podgrzewanie teorii spiskowych jest jedyną formą na przeżycie w polityce (gdyż poza tym pozbawiony jest jakichkolwiek przymiotów) jest w stanie pozbawić zwycięstwa wyborczego potężną siłę polityczną. PiS rzeczywiście stał się zakładnikiem tego gościa, bo dając się wmanipulować w teorię zamachu, nie chce się teraz narazić na śmieszność przez wycofanie, więc brnie dalej w coraz koszmarniejsze opary absurdu

 • zoom-zoom

  Oceniono 76 razy 74

  Taniec Chochoła.... symbolizuje bezwolność, uśpienie umysłowe, chaos, anarchię, spory, brak organizacji oraz prawdziwego zjednoczenia. Ej..... nic się nie zmieniło w mentalności Polaków.

 • notremak

  Oceniono 77 razy 69

  Skrzdło fiuuuu, "ekspert" bździuuuuu!
  Brakuje mi czolowego naukawca, Kleibera, prezesa Polskiej Akademii Nieuk.

 • nieudocznik

  Oceniono 64 razy 52

  jezeli PiS chce wygrac wybory to musi zalozyc maciarewiczowi kaganiec a prezia trzymac na smyczy - ostatni moment

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX