Komentarze (98)
Bp Ryś w TOK FM o molestowaniu nieletnich: Nie wyobrażam sobie, żeby był w Polsce biskup, który nie stawia sobie pytań o ten problem
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • zib-0

  Oceniono 12 razy 10

  Jezu, cóż to za towarzystwo, tek Kościół kat. Ileż cynizmu, obłudy i głupoty. I po prostu zła. Z całą konsekwencją - żadnego głosu ludzkiego jak dotąd.

 • kerkopithekion

  Oceniono 14 razy 10

  zaniepokoiło mnie to "miłosierdzie" jakie personel naziemny okazuje sprawcom
  podejrzewam że sprawcy kierowani są na warsztaty modlitewne prowadzone np przez pana Michalika
  niewątpliwie zostają w cudowny sposób wyleczeni... z ewentualnych śladowych wyrzutów sumienia

  jeśli ta czarna banda nie poczuwa się do winy i nie chce płacić milionowych odszkodowań choć zdecydowanie powinna...
  ... to niechby przynajmniej siedziała cicho

 • rozterka47

  Oceniono 9 razy 9

  W związku z faktami zamiatania pod dywan przpadków pedofilii , ochrony sprawców oraz publicznej obrony pedofili i obwiniania przez funkcjonariuszy krk , celem ochrony dzieci przed ewentualnym zagrożeniem nalezy wyprowadzic religię i księzy ze szkół ,

 • ml2403

  Oceniono 9 razy 9

  Bp Ryś jest i tak jednym z bardziej otwartych w episkopacie, ale trzyma linię wuiny indywidualnej, To jest bardzo wygodne dla KK. Oni mają swoje prawo kanoniczne wg którego poszczególni księżą nie mają żadnej indywidualności i są trybami w machinie kościelnej, ale jak przychodzi co do czego to mówimy tylko o prawie świeckim i odpowiedzialności osobistej danego księdza. I to jest cały cynizm takich wypowiedzi. Z jednej strony ksiądz jest biedny, nie ma żadnego majątku, ale wypracowuje dobra dla wspólnoty, czyli ta wspólnota bierze te pieniądze, a wtedy musi odpowiadać za winy jej członka. I niech tu biskupi nie mieszają prawa cywilnego, bo ono odnosi się do zwykłych ludzi, a jeśli ksiądz też ma być zwykłym człowiekiem i nie będzie miał z czego zapłacić odszkodowania to niech zbierają tacę na odszkodowania.

 • bikermarek

  Oceniono 9 razy 9

  "Jeżeli jest podejrzenie o popełnieniu przestępstwa, jeżeli [do biskupa - red.] przychodzi z tą sprawą sam młody człowiek, może młody człowiek z rodzicami, a może człowiek, który zdążył już dojrzeć, to pierwszą rzeczą, jaką ma obowiązek zrobić biskup, jest poinformowanie: masz święte prawo iść z tą sprawą do prokuratury. "

  Następnie biskup szybciutko tego księdza wyspowiada i już może zasłaniać się tajemnicą spowiedzi. Niezły trick ;)

 • siekier35

  Oceniono 11 razy 9

  chyba te myśli purpuratów zacznę sobie drukować i oklejać tym drzwi wejściowe od zewnątrz.

 • kolejorz63

  Oceniono 13 razy 9

  Ryje klechów zawsze mnie obrzydzały.

 • atero

  Oceniono 8 razy 8

  Polecam wszystkim ciekawym i panu biskupowi Rysiowi tygodnik Fakty i Mity nr.nr 43 i 44 rok 2013.Artykuł "Biskupi u spowiedzi".Tam jest opisane którzy biskupi wiedzieli i jakie stosowali środki wobec swoich pupilków pedofilów.A Pan ,Panie Ryś niech nie rżnie głupa.W buty możecie sobie wsadzić waszą miłość i miłosierdzie.

 • gajewskip

  Oceniono 8 razy 8

  pedofil do końca życia nim pozostanie,nie ma lekarstwa ani terapii,tylko zdjęcia takich typów w internecie i podanie ich danych personalnych by odstraszyły od najcięższego z możliwych przestępstw jakim jest pedofilia

 • vaya.con.satan

  Oceniono 7 razy 7

  Pocieszny pajac... "diecezja jest bezgrzeszna" bo to "struktura". No to trzeba zmienić prawo (świeckie!) tak, aby diecezja przestała być "bezgrzeszna", i jako podmiot zatrudniający biskupa czy innego katabasa, zaczęła ponosić odpowiedzialność jak zwykły podmiot gospodarczy (którym "Kościół" de facto jest, obojętnie co bredzą na ten temat jego funkcjonariusze).

  Tak właśnie wygląda sprytna i cyniczna linia obrony stosowana przez tę parszywą, obłudną korporację. Tak jest im wygodnie, bezpiecznie, i w tym duchu mają działać pożyteczni idioci ulokowani we władzach świeckich wszelkiego szczebla - od samorządu lokalnego aż po samą górę. Żeby nikt się nie ważył żądać odpowiedzialności od "struktury". Na usta cisną się słowa wyłącznie wulgarne...

 • elena10

  Oceniono 7 razy 7

  Koszmar i totalna kompromitacja. księży. Ci ludzie chyba nie myślą. W atmosferze która już jest po poprzednich wypowiedziach, kolejny ksiądz twierdzi: nie wiem, nie widziałem, nie słyszałem. To nawet nie chodzi o to czy chcą czy nie chcą wiedzieć, oni nie potrafią pojąć w czym rzecz. Okazuje się, że jest państwo w państwie i gawiedź podlega innym prawom a księża innym. Nie można naruszyć tajemnicy spowiedzi, nie można zrekompensować krzywdy, nie można być odpowiedzialnym za swoje czyny to może można delikwenta pożegnać i niech wyrusza tam, gdzie takie prawa obowiązują i są akceptowane.

 • blueola2

  Oceniono 13 razy 7

  Jestem pełna żalu i nieufności do księży. Podejrzewam, ze większość to ateiści. Kościół to instytucja fałszu.

 • kibic_rudego

  Oceniono 9 razy 7

  dlaczego Tusk nie egzekwuje by jego ministrowie, katolicy,
  MS Biernacki, Prok. Generalny Seremet i MSW Sienkiewicz
  wypełniali konstytucyjne obowiązki i dopilnowali by w ich resortach tak samo traktowano
  księży pedofilii i cywilnych pedofilii ?

  Gdyby tak było to Czerwone Bereciki mogliby sobie gadać co chcą

 • dybciu32

  Oceniono 11 razy 7

  kościół to taka instytucja , tylko bierze dla siebie a nie dzieli się kasą

 • azygmunt50

  Oceniono 5 razy 5

  Panie biskupie, pytanie do kasowania dutków to djecezja jest a do wydawania pieniędzy na odszkodowania dla tych którym czyszcono kanalizę to już nie? Zgadzam się że płacić musi sprawca ,to po co są djecezje,kolejna nadbudówka pracodawcy.Na koniec dygresja,po bazylice Sw. Piotra chodzą turyści i nagle jeden z nich się odzywa popatrz Janek a zaczynali od stajenki. I to by było na tyle

 • signomi.net

  Oceniono 3 razy 3

  "......sprawiedliwość bez miłosierdzia jest okrucieństwem. To jest to, co się dzieje w więzieniach."

  Otóż to Panie bp! - miłosierdzie tak, ale niech taki kościelny przestępca pedofil idzie do tego więzienia jak każdy inny "cywilny" przestępca pedofil. I to jest sprawiedliwość. A miłosierdziem niech będzie to, że on po kilku latach odsiadki wyjdzie w ogóle cały i zdrowy. Współwięźniowie niecierpią ludzi krzywdzących dzieci i dają im wycisk.

 • neumarkt

  Oceniono 3 razy 3

  Czyżby dzisiaj w roli ikwizytora i cenzora, siedział u Was Pan Michalik?

 • ok_23

  Oceniono 1 raz 1

  „Ale diecezja jako taka jest bezgrzeszna, to jest pewna struktura….. Ale znowu wtedy adresatem oskarżenia nie jest diecezja, tylko jest konkretny człowiek.” – Jezus oddał to co miał najcenniejsze - swoje życie za nie swój „grzech”, ale swoich rodziców, pomimo że On sam był bezgrzeszny.
  Dlatego Kościół, który twierdzi, że jego „Bogiem” jest Jezus, też winien bez wahania wziąć na siebie odpowiedzialność za swoich księży-pedofilów (których przecież usynawia) i płacić finansowe rekompensaty ich ofiarom.
  Uciekanie biskupów od odpowiedzialności za swoich księży jest zdradą Jezusa, bo w przeciwieństwie do nich był On odpowiedzialny za siebie, swoich uczniów, swój naród i cały świat, a żeby ich „odkupić” oddał wszystko to co miał.

 • wredna2

  Oceniono 1 raz 1

  Ale żaden na stawiane sobie pytania boi się odpowiedzieć!!!

 • po_co_tyle_klamiecie_15

  Oceniono 11 razy -11

  Ot, jak ciemne chamy z GW-na rodem opluwają wspaniałego człowieka - bpa Rysia, do pięt mu nie dorastacie pętaki.

 • misiaczek1281

  Oceniono 13 razy -11

  Kościół nie jest winny bo Kościół nikogo nie namawiał do złego...Kościół wzywa do czynienia dobra ! To jednostka jest winna. Poza tym pedofilia w kościele to zjawisko marginalne: jeden na kilkanaście tysięcy więc szkoda o tym mówić...podobna skala tego zjawiska jest wśród nauczycieli , policjantów, górników - tam też są pedofile ale nagonka na Kościół jest bardziej modna hehe:)

 • misiaczek1281

  Oceniono 14 razy -14

  To nagonka na kościół ! z powodu przewiny jednego człowieka - pedofila atakuje się całą instytucję !
  Pedofile są także wśród nauczycieli, policjantów,górników...ale ksiądz pedofil to większa sensacyja!
  żal.pl

 • prerekwizyt

  Oceniono 22 razy -20

  Minęło kilka dni związanych z odejściem Tadeusza Mazowieckiego, a więc należy pełną parą wrócić do pedofilii księży. Potrwa to tak do Bożego Narodzenia. Jak zawsze łatwe do przewidzenia przekleństwa: "bezczelny klecha" itd. Potem, coś bardzo podobnego. Gazeta Wyborcza i jej "inteligenckie" forum...

 • julius2013

  Oceniono 25 razy -21

  Redaktor Łasiczka tylko udaje zatroskanego problemami pedofilii. W rzeczywistości walka z tą ohydną dewiacją zupełnie go nie interesuje. Podejmowałem próby zainteresowania go różnymi przypadkamipedofilii. Niestety, bez sukcesu. Jego interesują jedynie sprawy dotyczące księży.
  O co tu chodzi?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX