Poseł PiS: To Tusk jest od tego, żeby zapewnić bezpieczeństwo. Nie zrobił tego. Ale przed Putinem się ukorzy

Marcin Mastalerek, poseł PiS i szef partyjnej młodzieżówki, komentował w "Poranku Radia TOK FM" wczorajsze zamieszki podczas Marszu Niepodległości, za wszystkie zajścia winą obarczając premiera. - Ja mam być współodpowiedzialny za atak? Czy Jarosław Kaczyński ma być odpowiedzialny? - pytał.
- Okazało się, że władza nie poradziła sobie z zabezpieczeniem obchodów Święta Niepodległości w Warszawie - mówił w "Poranku Radia TOK FM" Marcin Mastalerek, poseł i przewodniczący Forum Młodych PiS.

- Dziś Donald Tusk i minister Sienkiewicz powinni się z tego wytłumaczyć. Nie potrafili ochronić zdecydowanej większości maszerujących w Marszu Niepodległości, którzy chcieli spokojnie przejść, i nie potrafią zabezpieczyć zwykłych warszawiaków. Za to powinni odpowiedzieć. A Tusk robi ucieczkę do przodu i próbuje rozliczać opozycję. To Donald Tusk jest od tego, żeby zapewnić bezpieczeństwo na ulicach Warszawy. A tego nie zrobił - perorował Mastalerek.

Prowadzący "Poranek Radia TOK FM" Jan Wróbel pytał parlamentarzystę o zamieszki pod rosyjską ambasadą. - Dziwię się, że Tusk pozwolił, by ambasada jego politycznego przyjaciela została w ten sposób zaatakowana - stwierdził Mastalerek. - Tusk spojrzy na zdjęcie z tygodnika "W Sieci" z 10 kwietnia, ukorzy się przed Putinem i w prywatnych rozmowach będzie go przepraszał - dodał. - Nie widzi pan współodpowiedzialności uczestników tego ataku? - dziwił się Wróbel. - Ja mam być współodpowiedzialny za atak? Czy Jarosław Kaczyński ma być odpowiedzialny? - pytał poseł PiS.

"Mieszkańcy squatów też mieli koktajle Mołotowa"

Mastalerek odniósł się także do ataków na warszawskie squaty. - Zdaje się, że mieszkańcy squatów też mieli koktajle Mołotowa. To nie jest jednostronna sytuacja - zauważył. - Chyba jest. Jak do pana domu przychodzą pana utłuc, to nie ma symetrii. Nie może być pan zły, bo się broni - skontrował Wróbel. - To nie jest niczyj dom, to opuszczone miejsca, których nikt nie jest właścicielem. Te osoby znajdują się tam bezprawnie - powiedział poseł PiS.

Wróbel zastanawiał się, co w przyszłości zrobić z Marszem Niepodległości, który "staje się otuliną dla działań przestępczych". Mastalerek zaznaczył, że zdecydowana większość uczestników Marszu Niepodległości nie chciała zadym. - Liderzy marszu pochodzą z organizacji radykalnych. Co roku w Marszu Niepodległości uczestniczy mniej osób, bo grupa radykalnych działaczy ONR, NOP i wychowanków Romana Giertycha, honorowego prezesa Młodzieży Wszechpolskiej, chce upolitycznić ten marsz - skwitował poseł PiS.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (198)
Poseł PiS: To Tusk jest od tego, żeby zapewnić bezpieczeństwo. Nie zrobił tego. Ale przed Putinem się ukorzy
Zaloguj się
 • skynet1234

  Oceniono 741 razy 687

  Po raz kolejny zadaję pytanie - PO CO zaprasza się do studia takich imbecyli?!?!?! PO CO, PO CO, PO CO???!!! Wypowiedzi tego... Pana (tfu!) urągają inteligencji normalnych ludzi. Proszę, wręcz błagam dajcie sobie spokój z cytowaniem wypowiedzi takich neandertalczyków.

 • wuetend

  Oceniono 541 razy 503

  Słuchałem tego wywiadu z zażenowaniem. Dla tych co przeoczyli - ten Reprezentant Narodu to przyszłość Prawa i Sprawiedliwości.

 • malpa-z-paryza

  Oceniono 460 razy 434

  dopoki takie osoby jak Kaczynski, Rydzyk.... beda na swieczniku, beda nawolywac do nienawisci, mozemy mic wielkie klopoty... Wczoraj zostal wygwizdany prezydent Francji w czasie oddania holdu zolnierzom I wojny Swiatowej. WSZYSCY politycy z prawa i z lewa, ba nawet Le Pen staneli murem za prezydentem i za wartosciami Republiki!
  a u nas, gnoje , tylko sie opluwaja i dolewaja oleju do ognia, to nie sa Polacy!

 • robee73

  Oceniono 389 razy 363

  Ci ludzie z PiSu powinni sie leczyc. Najpierw wysylaja na ulice huliganow, a pozniej mowia, ze to wina kogos innego. Budzinski to samo. TO JEST CHORE.

 • emerytgw

  Oceniono 309 razy 293

  Poco takiego pis-dupka zaprasza się do TOK-FM i bełkoce o zabezpieczeniu manifestacji przez policje. Ten Mastelerek to wyjątkowo durny facet, nie mający pojęcia co to jest zabezpieczanie tłumu, wśród którego ukrywali się setki kiboli i bandytów. Niech ochroniarze nikczemnego pis-prezesa zabezpieczają manifestacje to wtedy będzie dobrze. Ludzie!!, możecie sie przekonać co nas czekałoby jak takie mastelerki dorwali sie do władzy.

 • zuk.w.trawie

  Oceniono 277 razy 259

  W jakim celu zaprasza się do studia takich rozmówców?

 • masakra_teksanska

  Oceniono 201 razy 191

  Ja szczecinianin przepraszam resztę za tych wszystkich Mastalerków i Brudzińskich

 • ekomorda

  Oceniono 153 razy 111

  Panie Wróbel, miał pan u mnie szacunek teraz go pan nie ma. Podaruję sobie poranki z pańską audycją.

 • mojepsy

  Oceniono 34 razy 34

  Przestańcie jęczeć i biadolić! Po prostu idźcie na wybory i głosujcie tak, aby tacy ludzie nigdy nie zdobyli władzy w naszym kraju! Proste? Proste.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX