"Jeśli parlamentarzysta korzysta ze wsparcia SKOK-u, to powinien też powstrzymać się od głosowania w ich sprawie"

Senator PiS Beata Gosiewska zgodnie z prawem nie wykazała w oświadczeniu majątkowym stypendiów dla swoich dzieci od SKOK. Ale sprawa jest istotna, przepisy ws. oświadczeń trzeba zmienić - uważa Dominika Wielowieyska: - To jest kwestia konkretnych zysków biznesowych. Jeżeli jakiś parlamentarzysta korzysta ze wsparcia SKOK-u, to myślę, że powinien też powstrzymać się od głosowania nad przepisami związanymi z takimi instytucjami - oceniła w "Poranku Radia TOK FM".
Senator PiS Beata Gosiewska, członkini senackiej komisji finansów, całkowicie zgodnie z prawem nie wykazała w oświadczeniu majątkowym kilkudziesięciu tysięcy złotych otrzymanych od fundacji związanej z jedną z największych instytucji finansowych w Polsce - ze Spółdzielczymi Kasami Oszczędnościowo-Kredytowymi (SKOK) - pisze w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" Bianka Mikołajewska. - Nie wykazała tego w oświadczeniu majątkowym oraz rejestrze korzyści, ponieważ nie miała takiego obowiązku. Jednak wydaje mi się to sprawą istotną, bo to nie była sytuacja, w której pani senator ze swoimi dziećmi znalazła się w sytuacji tragicznej - przypominała w "Poranku Radia TOK FM" Dominika Wielowieyska.

- Po katastrofie smoleńskiej tak jak wszyscy bliscy ofiar otrzymała wsparcie od rządu w wysokości 40 tys. zł, potem polisa ubezpieczeniowa - 100 tys. Dwójce jej dzieci premier Donald Tusk przyznał renty specjalnie po 2 tys. zł. Już w 2010 r. wiadomo było także, że bliscy ofiar katastrofy dostaną zadośćuczynienie od skarbu państwa. Ostatecznie ich małżonkom, dzieciom i rodzicom wypłacono po 250 tys. zł - wyliczała za autorką tekstu Wielowieyska.

Najostrzejsza krytyczka

- To jest oczywiste, że nie da się zrekompensować utraty najbliższej osoby, ale niewątpliwie pani senator Gosiewska i jej rodzina została zabezpieczona materialnie, na co nie mogą liczyć bliscy ofiar wszystkich innych wypadków. Za to pani senator była oczywiście najostrzejszą krytyczką poczynań rządu, nie przypominam sobie, żeby eksponowała, że dostała tak wysokie odszkodowanie z różnych instytucji - mówiła w przeglądzie prasy Wielowieyska.

- I jeszcze mamy stypendium ze SKOK-ów, co jest bardzo fajne. Ja uważam, że to dobrze, że SKOK-i wspomagają rodziny ofiar, chociaż myślę, że dobrze by było, gdyby SKOK-i wspomagały wszystkie rodziny ofiar. Nie tylko te pochodzące z PiS - skomentowała dziennikarka.

Lobbing SKOK-ów

Zdaniem Dominiki Wielowieyskiej takie rzeczy powinny być ujawnianie w oświadczeniu majątkowym bądź w rejestrze korzyści. - Z bardzo prostego powodu. SKOK prowadzi szeroko zakrojony lobbing w sytuacji, gdy zmieniane są przepisy takich instytucji finansowych jak SKOK. To jest kwestia konkretnych zysków biznesowych. Jeżeli jakiś parlamentarzysta korzysta ze wsparcia SKOK-u, to myślę, że powinien też powstrzymać się od głosowania nad przepisami związanymi z takimi instytucjami - ocenia prowadząca "Poranek Radia TOK FM".

- Posłowie dawno już powinni poprawić przepisy dotyczące oświadczeń majątkowych i rejestrów korzyści. Niestety, do tej pory tego nie zrobili, choć gotowy projekt był przygotowany przez sejmowych prawników - skwitowała Wielowieyska.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (82)
"Jeśli parlamentarzysta korzysta ze wsparcia SKOK-u, to powinien też powstrzymać się od głosowania w ich sprawie"
Zaloguj się
 • ona_37

  Oceniono 134 razy 132

  Czym się różnią ofiary wypadków: autokarów, busów, samochodów osobowych i in. od ofiar
  KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ?!
  Polisa, odszkodowanie od sprawy wypadku oraz marna renta to tylko tyle ile czasem mogą uzyskać rodziny ofiar "zaliczających się do innej kategorii"
  Ludzie po powodziach i innych anomaliach pogodowych nie dostali tyle wsparcia od rządu,dlaczego?
  Dlaczego w Polsce biedne dzieci nie otrzymują zasiłku rodzinnego tylko dlatego, że przekroczone zostało kryterium o 1 zł.?
  To był lot turystyczny a nie rządowy.
  Czekam na odp.szanowna pani Gosiewska, nie ładnie tak zdzierać kasę od Polaków.

 • aniechich03

  Oceniono 137 razy 125

  Gdyby takie coś wydarzyło się w rodzinie Tuska lub Kwaśniewskiego....
  Wyobrażacie sobie co by się działo ?
  Rozumirm, że jedna ze wdów Gosiewskich skasowała od państwa :
  3 x 250 tys odszkodowanie
  100 tys polisa
  40 tys zapomoga
  To jest razem 840 tys.
  na dodatek dzieci dostaja po 2 tys miesiecznie rente , Dozywotnio ? Czy do 18 lat ?
  SKOK zasilil wdowe jeszcze 40 tys
  Razem wdowa Gosiewska otrzymala okolo 1 mln zlotych.
  Nic dziwnego ze lobbuje na rzecz SKOKow
  Ciekawe ile wsparcia udzielil senator PiS ( SKOK) rodzinie Prezesa ?

 • ciemnyludd

  Oceniono 99 razy 97

  W "domyśle" ustawodawcy, powinna to uniemożliwić MORALNOŚĆ POSŁA...A zwłaszcza posła stawiającego tyle zarzutów...i n n y m... ALE TYLKO W "DOMYŚLE"....

 • 45starsza

  Oceniono 98 razy 94

  Zgadzam się z Panią Wielowiejską.

 • arvelli_net

  Oceniono 90 razy 90

  ... cóż, co ma do powiedzenia gosiewska rodzinom z kilkorgiem dzieci które NIGDY nie miały NICZEGO!!! a po chleb idą piechotą kilka kilometrów i jest to ich JEDYNY posiłek... oligarchia pisowska żyła i żyje w luksusie z ... podatków biedoty!

 • pawelekok

  Oceniono 83 razy 81

  Ależ Pani Dominiko. Przecież SKOKi po to wspomagają parlamentarzystów, żeby ci głosowali i to odpowiednio.

 • buk.horror.dulszczyzna.00

  Oceniono 76 razy 76

  Renta 2000zł/miesiąc..
  to rzeczywiście mało.
  Konieczne stypendium !!!
  Zwieracze odbytu puszczają

 • 1europejczyk

  Oceniono 81 razy 59

  Tak mamy jak wybieramy ...

  Wybieramy na senatorów chciwe, skrywające się za patriotycznym parawanem, suki to jest jak jest ..

  W końcu to po czesci za sprawa działalności dziennikarskiej miedzy innymi Wielowiejskiej tak właśnie funkcjonuje nasza obecna korytokracja .

  Pretensje może mieć tylko do siebie i swojego dziennikarskiego środowiska które, nie bezinteresownie, od 25 lat dumnie wspiera obecną okrągłostołową korytokracje wyrosłego z gó...anego awansu społecznego "dyktatury proletariatu", rozmodlonego na pokaz pokolenia podwórkowego gó...arstwa.

  Senat w naszym kraju jest psu na budę.

  Jest szalenie dla państwa, dla naszych podatków kosztowną przechowalnią, swojego rodzaju ochronka dla wszelkiego rodzaju politycznego badziewia, które szerzy się z racji na potrzebę wspólnego politycznego frontu pokolenia okrągłostołowych zasrancow.

  Chodzi również o to żeby mieli komu przekazać pałeczkę: takie sponsorowane i rozpieszczone przez nas naszymi pieniędzmi bachory są doskonałym narybkiem by kontynuować to wiekopomne "dzieło" pokolenia okrągłostołowych podwórkowych gnojków.

  Zabezpieczona dożywotnio w PRL-owskim gó...anym stylu ich przyszłość gwarantuje kontynuacje tej negatywnej selekcji której rezultatem jest obecnie od 25 lat rządzący naszym krajem okrągłostołowy "patriotyczny" establishment.

  PS.
  Metoda propagandowa polegająca na "wymownym" dobieraniu zdjęć urąga czytelnikom GW.
  Jedna warta drugiej a razem to jest nic innego jak tylko to żałosne pokolenie okrągłostołowych pajacow , co chciałoby za wszelka cenę uchodzić za elity .

 • d.alexa

  Oceniono 43 razy 35

  Pora wieszać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX