"Zachowanie judaszowo-kainowe" - ks. Oko o "Tygodniku Powszechnym". ''Zdaje się, że została urażona duma księdza...''

Ks. Dariusz Oko nie szczędzi ostrych słów wobec "genderystów", a ostatnio także "Tygodnika Powszechnego", którego teksty nazywa "jawną zdradą", "zachowaniem judaszowo-kainowym" i "nawoływaniem do buntu". - Bzdury. Jeżeli coś zarzucamy episkopatowi, to lekkie oderwanie od rzeczywistości. To nie jest instytucja wyjęta spod krytyki - odpowiada w rozmowie z TOK FM naczelny ''TP'' Piotr Mucharski.
Ksiądz Dariusz Oko coraz ostrzej wypowiada się na temat osób i środowisk, które nie traktują gender jako źródła nadciągającej katastrofy. Mocno obrywa się katolickiemu "Tygodnikowi Powszechnemu". W rozmowie z portalem wpolityce.pl ks. Oko ocenia m.in., że "TP" to "to piąta kolumna, koń trojański w Kościele". Wywiad w podobnym tonie ukazał się dziś w "Naszym Dzienniku":">>Tygodnik<< otwarcie nawołuje do buntu przeciw całemu episkopatowi i Ojcu Świętemu".

Karolina Głowacka: "Katolickie pismo społeczno-kulturalne" nawołuje do buntu przeciwko episkopatowi?

Piotr Mucharski, redaktor naczelny ''Tygodnika Powszechnego": - To jest oczywiście bzdura. Nie wiem, na jakiej podstawie ks. Oko wypowiada takie brednie. Podejrzewam, że chodzi mu o to, że nasz młody redaktor apelował do księży, żeby zrezygnowali z czytania listu o gender na święto Rodziny. Jednocześnie nasz dziennikarz pisał też o tym, że po prostu nie powinno się czytać listów zamiast wygłaszania homilii. [Mowa o tekście Błażeja Strzelczyka z ''TP'' - red.]

Nie mam pojęcia, co to ma wspólnego z buntem. Jeżeli coś zarzucamy episkopatowi, to lekkie oderwanie od rzeczywistości i od tego, czego szeregowy katolik od Kościoła w Polsce oczekuje. No, to jest zupełnie coś innego niż "nawoływanie do buntu". Episkopat i Kościół nie są wyjęte spod krytyki, nie są instytucjami nieomylnymi.

Skąd więc te ostre słowa?

- Zdaje się, że być może została urażona duma ks. Oko. Z rozmowy dla wpolityce.pl z grubsza wynika przekonanie, że episkopat w tym liście streszcza poglądy ks. Oko. To może tu się zagotowała ambicja, że tak znakomity list traktujemy jako przesadzony albo i wręcz zbędny.

Wszyscy wiemy, na czym polega zamieszanie z gender. Wśród wiernych w Polsce panuje chaos informacyjny, kompletne pomieszanie z poplątaniem. Jak wynika z ankiet, mało kto w ogóle wie, o co chodzi, poza tym, że chodzi o jakiś "nowy Holocaust".

Jaki jest stosunek "Tygodnika" do episkopatu w kontekście gender?

- Krytyki. I tyle. Mam wrażenie, że autorzy tego listu nie rozumieją, czym jest gender. I tu jest problem. My, jako dziennikarze, zajmujemy się wytłumaczeniem, na czym to polega.

Ks. Oko idzie dalej i mówi: "Nieprzypadkowo przecież osoby, które znane są w Polsce z największej nienawiści do Kościoła, są też najbardziej zdecydowanymi zwolennikami gender. Zatem wspieranie ich działań jest oczywistym zaprzaństwem, zachowaniem judaszowo-kainowym". Czujecie się Judaszem i Kainem w jednym?

- Nie, nie czujemy się. Nie wiem też, co to znaczy, że jak ktoś jest zwolennikiem gender, to jednocześnie musi być antykatolicki czy antykościelny. To kompletne pomieszanie pojęć. Podejrzewam, że ks. Oko nie wie, o czym mówi. Choć twierdzi, że jest wybitnym specjalistą w tematyce gender.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (129)
"Zachowanie judaszowo-kainowe" - ks. Oko o "Tygodniku Powszechnym". ''Zdaje się, że została urażona duma księdza...''
Zaloguj się
 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 442 razy 410

  Pozwolę sobie przypomnieć, że nic tak dobrze nie działa na zdrowy rozsądek kleru jak szlaban na kasę. Puste kościoły i koperty po kolędzie wypełnione tylko gorliwą modlitwą o zdrowie Franciszka szybko otworzą księdzu oko...oczy.

 • arvelli_net

  Oceniono 313 razy 297

  .. habilitacja, jak widać, nie zawsze porusza się z rozumem... a co ksiadz ma do powiedzenia wiernym w Łowiczu gdzie z jednej na drugą mszę przemieszczał się (sam kierując) proboszcz jednej z parafii pijany w "dwie doopy" 2promile alkoholu we krwi, czyli pół litra wódy 40%, powodując wypadek z ofiarami w ludziach, co powiesz na biskupie wybryki tez po pijanemu w Warszawie? ... co powiesz na zboczenia biskupa w Dominikanie? Zacznijcie od tego że GENDER ma waszą twarz, że sami jesteście olbrzymim zagrożeniem dla wiary, dla wiernych, dla kościoła!!!... Waszą posługę sprowadziliście do umiejętnego maskowania nałogów, zboczeń, do gromadzenia wielomilionowych majątków!!!

  Odpowiedz

 • ultime

  Oceniono 281 razy 263

  "zwolennik gender" - coś jak zwolennik geografii, matematyki czy astronomii.
  A tak na poważnie - klechy wykreowały sobie na prędce wroga żeby nim straszyć ciemnego luda co by przykryć temat pedofilii wśród księży. Proste? Proste.

 • niktwazny126

  Oceniono 211 razy 201

  "Jeżeli coś zarzucamy Episkopatowi, to lekkie oderwanie od rzeczywistości."- lekkie? O nie, epidiaskopat calkiem dobrze w tej rzeczywistości osadzony. Doskonale wie, jak poruszyć ludzi, żeby zapomnieli przynajmniej na czas jakiś o aferze z ksiedzem Lemańskim, o Wesołowskim, Gilu, i innych, chronionych przed prawem tajemnica spowiedzi. Gender to oręż w ręku epidiaskopatu, wykorzystywany sprytnie, bo niewielu ludzi temat rozumie, więc łatwo manipulowac slowami i nastawiać przeciwko. Ciemny lud kupi, zwłaszcza ten wierzacy w ojca dyrektora i michalika.

 • ateofi

  Oceniono 184 razy 168

  I po co się przejmować kolejnym idiotą w sutannie? A niech sobie gada - jego słowa trafiają tylko do fanatycznych idiotów takich jak on sam!!

 • mark6

  Oceniono 170 razy 162

  Najgorsze co mogło się polskim klechom przytrafić to upadek Komuny!!
  Za czasów "dyktatury" żyli ci "obrońcy" Narodu jak pączki w maśle.
  Kiedy ich złote czasy się skończyły. Kiedy "Naród" uzyskał dostęp do informacji okazało się jakim TOTALNYM DNEM są te GADY w czarnych sukienkach.

 • katon61

  Oceniono 140 razy 130

  Mam dobre kilkadziesiąt lat i nigdy kościół (m.in.ks.Oko) nie dokonał tak cudownego oderwania wiernych od kościoła, jaki chce nam narzucić awanturniczy kler. MAY WOLNĄ WOLĘ i nie damy sobie narzucić koscioła"panarydzykowego" i podobnego w swojej awanturniczej postaci.
  Kościół zaczął dzielić naród od dawna za sprawą ww.....i podobnych (kard.Dziwisz).
  Jeszcze parę tat i kościoły opustoszeją dzięki takim uzdrowicielom. Zamknijcie się i dajcie nam tak wierzyć, jak my chcemy,

 • ok_23

  Oceniono 144 razy 128

  Na szczęście minęły już czasy, gdy tylko Kościół decydował co jest dobre, a co złe dla ludzi, zresztą śmiertelny grzech pedofilii popełniali kardynałowie, biskupi, a nawet nuncjusz apostolski. Skala tego zjawiska tylko w niemieckim Kościele objęła ok. 1300 przypadków molestowań przez duchownych!
  Jeżeli dla ks. Oko ks. Boniecki jest Judaszem to za kogo uważa się ks. Oko?
  Gender mówi o roli płci, którą jest prokreacja - zresztą taki cel określił Bóg dla ludzi w swoich trzech błogosławieństwach. Idea ta przede wszystkim jednak, w swej prostocie, uderza w kościelny dogmat, że Syn Człowieczy-Jezus narodził się po to żeby umrzeć za grzechy na krzyżu - a nie żeby żyć i królować na ziemi i mieć żonę, dzieci.

 • szary-polak

  Oceniono 47 razy 43

  imć OKO, to adwokat Diabła, czyli gorący obrońca, mecenas pedofilów w sutannach..... Posiłkując się "treściwym" Językiem, przedstawiciela PiS-u, Brudzińskiego, powiem tak.." Ch.j ci w oko imć OKO.".!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX