Macierewicz niewinny ws. raportu WSI. "On teraz może wszystko. Gratuluję i zazdroszczę mu tego"

- Antoni Macierewicz jest dziś zupełnie bezkarny. On naprawdę może powiedzieć wszystko. W 2013 roku mogę mu tego pogratulować i pozazdrościć - mówił w Poranku Radia TOK FM europoseł Marek Siwiec. Wczoraj prokuratura ogłosiła, że umorzono śledztwo ws. nieprawidłowości ws. weryfikacji WSI.
Wczoraj umorzono śledztwo w sprawie nieprawidłowości przy tworzeniu raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych z 2007 r. Powodem jest "brak znamion czynu zabronionego". Prokuratura uznała, że Antoni Macierewicz jako szef komisji weryfikacyjnej nie był takim funkcjonariuszem publicznym, bo był jedynie "osobą pełniącą funkcję publiczną". Nie można też uznać, by raport był "dokumentem" w myśl art. 271 Kk.

Marek Siwiec w Poranku Radia TOK FM podkreślał, że Antoni Macierewicz w wyniku działań prokuratury okazał się niewinny dekonspiracji polskich agentów, demontażu polskich służb specjalnych, gigantycznych odszkodowań, jakie płaci MON poszkodowanym ludziom. - On jest dziś zupełnie bezkarny. To wszystko, co mówił w majestacie państwa, uzyskało stempel legalności. On naprawdę może wszystko. W 2013 roku mogę mu tego pogratulować i pozazdrościć - komentował europoseł Twojego Ruchu.

W lutym 2007 r. prezydent Lech Kaczyński upublicznił sygnowany przez Macierewicza raport z weryfikacji WSI, które rządzące wówczas PiS zlikwidowało, zarzucając im wiele nieprawidłowości, m.in. brak weryfikacji z lat PRL, tolerowanie szpiegostwa na rzecz Rosji, udział w aferze FOZZ, nielegalny handel bronią. Na podstawie raportu wszczęto kilka śledztw w sprawie przestępstw WSI; większość umorzono. Osoby wymienione w raporcie jako agenci wytoczyły MON ponad 20 procesów. MON przeprosiło już większość z nich, kwota kosztów resortu z tego tytułu wyniosła 1,2 mln zł.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (120)
Macierewicz niewinny ws. raportu WSI. "On teraz może wszystko. Gratuluję i zazdroszczę mu tego"
Zaloguj się
 • piotr_s

  Oceniono 128 razy 118

  Wszystko fajnie, ale ja się w takim razie pytam – kto jest winny? Bo skoro są wypłacane odszkodowania, to coś zrobiono źle. Ale, jak zwykle, nikt konkretny? Samo się zrobiło?

 • notremak

  Oceniono 134 razy 110

  Ziobro dobrze wytresował prokuraturę! A generalny prokurator Seremet to człowiek Lecha Kaczyńskiego, więc tylko tego można się bylo spodziewać.
  Poczekajcie, co będzie, kiedy się pisi dorwą do władzy.
  Głosujcie na PiS!
  PiS Was urządzi.

 • ferroetigni

  Oceniono 110 razy 88

  Macierewicz powinien stanąć przed Trybunałem Stanu za zdradę jaką było zniszczenie wojskowych służb informacyjnych. Z jego ust padały wielkie oskarżenia o korupcję i malwersacje w WSI, z których nic się nie ostało. Słyszeliście o jakichś procesach sądowych, wyrokach skazująch dla oficerów wywiadu wojskowego? Świrosław Kłamczyński tak się bał tajnych służb, że nakazał Macerewiczowi rozwalenie tej instytucji. Ówczesny premier J.Kaczyński, na którego polecenie działał Macierewicz, także powinien stanąć przed Trybunałem. Obaj działali na szkodę państwa polskiego (i działają do dzisiaj), tak jak to robią tzw. agenci wpływu obcych państw.

 • alik444

  Oceniono 101 razy 75

  Na aferze FOZZ to sami bliźniacy bardzo skorzystali, a szpiegostwo na rzecz Rosji zostało kiedykolwiek udowodnione, czy to był jedynie eksperyment myślowy zwany inaczej blefem?

 • staruszek_portier_50

  Oceniono 81 razy 63

  I to ma być demokracja! Święta krowa Antek policmajster... Pomnik mu wystawcie. Antek na prezydenta!

 • arvelli_net

  Oceniono 62 razy 52

  ... no to ja czekam aż wreszcie ujawni teczki o współpracy kaczyńskich z UBecją :)... może wszystko więc... Voila!

 • cookies9

  Oceniono 59 razy 49

  Macierewicz stoi ponad prawem...prokuratura otworzyła parasol ochronny:-)

 • barbara333-4

  Oceniono 25 razy 23

  Panie SEREMET - Prokuratura i sądy wydają wstrzasające wyroki, które zwalają z nóg. Wszystkie mendy IV RP nie zostały pociagniete do odpowiedzialnosci w żadnej instytucji w tym kraju, nawet winni śmierci Blidy zostali uniewinnieni i ukryci. Raz sedzia Tuleya powiedziaal to co powiedział i jest już skończony , bo w Pana resorcie jest tylko prawo po waszej stronie na podstawie waszych wierzeń, wrózby z fusów, oraz opinii biskupa,. Macirewicz za takie przewinienia w innym kraju juz dawno by siedział, a jeszcze dawniej dostałby karę śmierci za zdrade karaju, Hofman tak szybciutko czysty, a Nowak za zegarek został zniesławiony przez prokuraturę i jego sprawa jest jak sprawa najwiekszego złoczyńcy. Nawet sama rzeczniczka Seremeta przed kamerami całej Polsce ogłosiła jak to teraz zajmie sie sprawaą zegarków i sprawa jest rozwojowa. To skandal panie Seremet. Sprawa Nowaka podlegala li tylko urzędowi skarbowemu do wyjaśnienia. SKAAANDAL. Pan Seremet powinien poddac sie do dymisji, w sytuacji gdy premier nie przyjął sprawozdania, ale pan SEREMET nie ma honoru- musi osobiscie dokończyc sprawę zegarka Nowaka ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX