Wroński: katolicki fundamentalista w rządzie może zaszkodzić premierowi

Wiceminister sprawiedliwości Michał Królikowski to - zdaniem Pawła Wrońskiego - ?fundamentalista katolicki?. - Jeśli on będzie przy użyciu swoich niesłychanych kompetencji kształtował wizję Ministerstwa Sprawiedliwości, to zacznie być to problemem dla Donalda Tuska - mówił w TOK FM.
- Minister Królikowski jest urzędnikiem państwowym na stanowisku politycznym i członkiem rządu, który kształtuje jego politykę. To oznacza, że nie tylko jego działania, lecz także kierunek myślenia powinien być zgodny z polityką rządu. Jeśli on będzie przy użyciu swoich niesłychanych kompetencji kształtował wizję Ministerstwa Sprawiedliwości, to zacznie być to problemem dla Donalda Tuska. Premier przestanie być liberalno-konserwatywnym-socjaldemokratą. Stanie na czele rządu fundamentalistycznego. Bo fundamentalista katolickim jest pan wiceminister - stwierdził w TOK FM Paweł Wroński, publicysta "Gazety Wyborczej".

Jego zdaniem wizja PO jest ukształtowana przez jej krytyków, czyli głównie prawą stronę. - Słyszymy, jak PO jest lewacka, liberalna, ale to nieprawda. W Platformie jest wielu konserwatystów, dla których ważne jest, co powie o nich proboszcz - podkreślił publicysta.

Królikowski wiceministrem jest od trzech lat. Współtworzył najgłośniejsze i najbardziej kontrowersyjne projekty sygnowane przez ministra Jarosława Gowina: deregulację zawodów, blokadę ratyfikacji konwencji przeciw przemocy wobec kobiet, ostatnio ustawę o bezterminowej izolacji groźnych przestępców. Jest autorem wywiadu rzeki z abp. Hoserem. Książka ukazała się miesiąc temu.

Zdaniem Andrzeja Halickiego nie powinien piastować wysokich stanowisk ze względu na swoje poglądy.Swojego zastępcy broni minister Marek Biernacki. - Przepraszam bardzo, czy jeżeli ktoś ma swoje poglądy, to nie może pełnić określonych funkcji? Zachowujemy się tak, jakbyśmy nie mieszkali w państwie demokratycznym - powiedział w rozmowie z TOK FM.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (184)
Wroński: katolicki fundamentalista w rządzie może zaszkodzić premierowi
Zaloguj się
 • klara551

  Oceniono 222 razy 184

  Nikt nie broni bycia fundamentalistą ale na tym akurat przykładzie widać,że fundametalizm przeważa nad wydawać by się mogło obowiązkową bezstronnością ministra. Pan Biernacki broni podwładnego używając stereotypwej wymówki zamiast logicznego udowodnienia,że wiara nie jest ważniejsza niż uczciwa praca na rzecz wszystkich Polaków a nie tylko tych co na klęczkach. Panie Biernacki praca w ministerstwie to nie krucjata i nie próbujcie po cichu i imię wiary wprowadzać średniowiecznych zasad. Suchocka zalatwiła nam konkordat,pan zamiast prawa karnego i cywilnego wprowadzi kanoniczne a papież bęgdzie nie tylko głową koscioła ale i Polski. Tak?

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 205 razy 163

  Tusk skretyniał w takim stopniu że wisi mi czy świecki zakonnik mu zaszkodzi czy nie....mnie interesują skutki obecności tego episkopalnego lisa w państwowym kurniku. Stop opusdeizacji RP !!!

 • harimau666

  Oceniono 171 razy 137

  jakie ,,może zaszkodzić"...??
  zaszkodzi,to pewne bo widać jak na dłoni,ze kler rekami swoich sługusów ,,robi ustawy" w tym kraju i wydaje dyspozycje ...
  wydaje się,że w innym kraju byłaby to jawna zdrada państwa podlegająca pod TS ...

 • niktwazny126

  Oceniono 133 razy 119

  Jednego katolickiego fundamentalistę premier dosć długo miał u boku, i mu nie przeszkadzało. Niestety. Być może szum medialny każe mu się zastanowić nad trzymaniem pana świeckiego zakonnika na stanowisku wiceministra. Ale kto wie, jak zareaguje na naciski siły przewodniej narodu, czyli kk.

 • bacowa

  Oceniono 121 razy 113

  ,,zakamuflowana opcja watykańska'' w polskim Ministerstwie Sprawiedliwości?

 • 10robo10

  Oceniono 123 razy 109

  Na razie dla Tuska o mały problem, bo stracił mój głos. Ale jeśli mi podobnych będzie więcej.....

 • ewamaria111

  Oceniono 96 razy 92

  Czy premierowi zależy na wyborcach o liberalnych poglądach? Bo jeśli nie, to nie ma sprawy. Będziemy głosować na kogo innego.

 • arkadiusz_ch

  Oceniono 96 razy 80

  Nie wierzę, aby go ktoś ruszył.... niestety

 • sacco

  Oceniono 50 razy 48

  Jemu już nic nie zaszkodzi ani nic nie pomoże. Był już każdym. Zelig mógłby się spokojnie zapisać do premiera na kurs doskonalenia zawodowego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX