W nocy ktoś zdewastował baraki przeznaczone m.in. dla Romów. "To świństwo. Miałem tu zamieszkać"

Powybijane szyby, pourywane klamki - w nocy ktoś zdewastował cztery baraki na wrocławskim osiedlu Tarnogaj, w którym miejsce mieli znaleźć m.in. Romowie z koczowiska - dowiedziała się reporterka TOK FM. W pomieszczeniach są cegłówki i kamienie większe od ludzkiej głowy.
Mieszkańcy pobliskiego schroniska dla bezdomnych im. Brata Alberta nic nie słyszeli. Zorientowali się dopiero nad ranem. - Też miałem zamieszkać w jednym z tych baraków. A co, gdyby ktoś był w środku? Od uderzenia takim kamieniem mógłby zginąć - mówi mieszkaniec schroniska Leszek Herliczka. Władze schroniska już zgłosiły to na policję.

- Jeżeli to się stało przeciwko Romom, to to jest straszne, paskudne. Wręcz świństwo - kwituje bezdomny. - No masakra, wiwat społeczeństwo, wiwat nasi!

Od kilku dni mieszkańcy osiedla Tarnogaj protestują. Nie chcą, żeby w barakach przy schronisku pojawili się Romowie z koczowiska. W klatkach schodowych, na słupach, witrynach sklepowych rada osiedla wywiesiła takie ogłoszenie: "Kontenery już są, nie dopuśćmy do tego, by ponownie zaistniały liczne kradzieże, degradacja środowiska w osiedlu i kradzieże mienia społecznego oraz włamania do samochodów. Protestujemy przeciwko decyzjom Urzędu Miejskiego".

We wtorek wieczorem, w siedzibie rady osiedla, zebrało się kilkudziesięciu mieszkańców. Chcą zebrać pod protestem jak najwięcej głosów i przekazać je prezydentowi miasta Rafałowi Dutkiewiczowi. Jeśli to nie poskutkuje, nie wykluczają ostrzejszych form protestu.

Przed wrocławskim sądem toczy się proces o eksmisję Romów z koczowiska. Pozwała ich gmina Wrocław, bo Romowie zajmują teren należący do miasta.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (253)
W nocy ktoś zdewastował baraki przeznaczone m.in. dla Romów. "To świństwo. Miałem tu zamieszkać"
Zaloguj się
 • saves

  Oceniono 817 razy 457

  Co za różnica? Miesiąc po wprowadzeniu się nowych lokatorów wyglądałyby tak samo.

 • perun79

  Oceniono 559 razy 369

  "Od kilku dni mieszkańcy osiedla Tarnogaj protestują. Nie chcą, żeby w barakach przy schronisku pojawili się Romowie z koczowiska."
  Ah ci rasistowscy mieszkańcy! Mieszkać obok Romów to sama przyjemność! Bardziej uczciwego i pracowitego narodu nie ma!

 • junge70

  Oceniono 489 razy 247

  Kto to zrobil, wlasiwe pytanie, czy mieszkancy ktorzy ich nie chca, czy moze sami przyszli lokatorzy, aby odwlec rozdzielenie rodzin? Kazde pytanie jest na miejscu, ale najwazniejsze to DLACZEGO panstwo zaniedbuje swoich obywateli a pomaga obcokrajowcom co do ktorych istnieje wielka obawa, ze beda huba na organizmie spoleczenstwa.

 • zuuuraw

  Oceniono 271 razy 197

  Ciekawe, czy zdarzył się w Polsce taki przypadek gdzie burmistrz miasta zaproponował lokalizację baraków dla Cyganów, bezdomnych, nosicieli HIV, narkomanów itp. na osiedlu gdzie sam ma swoją posiadłość ?

 • andrzejtandem

  Oceniono 213 razy 121

  "Jeżeli to się stało przeciwko Romom, to to jest straszne, paskudne." - no faktycznie, jeśli mieliby tam zamieszkać nie Romowie a Polacy to nawet słowem byście o tym nie wspomnieli

 • szlag_mnie_trafi

  Oceniono 94 razy 86

  Wszystkim zainteresowanym proponuję wycieczkę na Słowację. Tam można na własne oczy zobaczyć co Cyganie robią z całymi osiedlami i dzielnicami, w których mieszkają. Po takiej wizycie próg tolerancji znacznie się obniża.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX