Komentarze (253)
W nocy ktoś zdewastował baraki przeznaczone m.in. dla Romów. "To świństwo. Miałem tu zamieszkać"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • tuskopizdrak

  Oceniono 13 razy 13

  A ja mam pytanie ...
  Gdzie sie podział znany z pracowitosci i uczciwosci jakze powazany naród cyganski ?
  Kto pochował nam Cyganów i na ich miejsce przysłał jakichs Romków ?
  Teraz trzeba juz mówic ROMIC a nie CYGANIC ?

 • zibikogaz

  Oceniono 19 razy 13

  Polacy nie mają mieszkań,,, a Ci szykują jakieś baraki dla Romów?
  Nie ma co się dziwić że społeczeństwo buntuje się...
  Znam masę polaków jako komórka społeczeństwa nie mają gdzie się podziać i mieszkają na kupie...
  Jeżeli Romowie chcą żyć w Polsce to niech idą do pracy,,,a później będą mieli za co wynająć mieszkanie,,,
  a nie na darmochę jak Pasożyty...

 • perun79

  Oceniono 17 razy 13

  Wpiszcie w google grafika: osiedla romskie.
  Dziękuje.

 • tomasz_arch

  Oceniono 15 razy 13

  Zapraszam na Słowację, jeśli się jeszcze ktoś dziwi, dlaczego nikt nie chce takich sąsiadów. Tam jest liczna społeczność romska. Ich dzielnice wyglądają jak grzyb czy rak zżerający miasto. Patrząc na miasto z góry, nie ma wątpliwości, która to dzielnica. Niewiele jednostek asymiluje się ze społeczeństwem. Większość snuje się po ulicach, drąc mordy do siebie, albo wystaje pod sklepami, po przystanka, po parkach. Nie jestem rasistą, mogę mieć sąsiada dowolnej narodowości, ale ich - nie.

 • brajanu

  Oceniono 12 razy 12

  a jakby tak zrobić eksperyment i takie baraki dla uczciwych i pracowitych cyganów pobudowac obok domostw bogatszych miezskzańców, polityków przy bogatszych osiedlach. a potem obserwować co się dzieje.

 • mocz-nick

  Oceniono 20 razy 12

  Wszystkich, którzy utyskują na "katolicką zgniliznę" (od której są wolni), uprasza się o zgłaszanie gotowości do przyjęcia Romów w swoim sąsiedztwie (udostępnienie ogrodu, czy nawet miejsca w domu). Pokażcie zdziczałym katolom prawdziwą miłość bliźniego i tolerancję. Pokażcie czym różni się ateistyczna, nowoczesna tolerancja od kołtuńskiego, katolickiego cynizmu. Zgłoszenia można przekazywać na adres: romawdomuprzyjme@agora.pl lub romawdomuprzyjme@twojruch.pl
  Z góry wielkie dzięki i siema.

 • szympansjera

  Oceniono 9 razy 9

  Punkt widzenia ściśle zależy od punktu siedzenia. Miejscowe władze nie tylko mają swoje siedziby gdzieś indziej, ale również swoje miejsca życia mają zapewne z dala od tego problemu.
  Przykro to mówić, ale niestety w Naturze jest tak, że jak się pozwoli komuś lub czemuś na koegzystencję, to zaraz pasożytnictwo zaczyna się rozmnażać czując sprzyjające warunki i aprobatę żywiciela. Tutaj żywicielem jest społeczność lokalna, która nie chce TEGO mieć u siebie (a któż przy zdrowych zmysłach chciałby???), i wielkie zdziwienie, że ktoś po prostu i zwyczajnie nie chce bytować z żadnym tałatajstwem - obojętnie czy są to Cyganie czy jakakolwiek inna nacja (żeby nie było, że sieję rasizm!).
  Podaje się tu za przykład Słowację (vide osiedle Lunik IX w Koszycach - można sobie łatwo wyjutubizować odpowiedni materiał szkoleniowy i zapoznać się z nim). Tam jest to już plagą społeczną, z którą władza sobie już przestała radzić, i też na pewnym etapie ktoś "życzliwie" się zgodził na ustępstwa - efekty widać na filmie.

  A zasady społeczne dla gości są banalnie proste, i nie budzą wątpliwości: albo się dostosowujesz i szanujesz prawo i obyczaje gospodarza - wtedy masz szacunek i należne prawa, albo nie dostosowujesz się, i nie masz żadnych praw (w tym również do jakichkolwiek roszczeń), i zawsze możesz odejść tam, gdzie będziesz tolerowany. Azjaci przyjeżdżający do Polski nie są idealni (również w kwestiach ładu i porządku), ale z pewnością nie można im zarzucić tego co Cyganom. Polskie władze jeszcze na dodatek zrobią "festiwal kultury(!!!) cygańskiej" i hulaj dusza - ale o resztę niech się martwią społeczności lokalne, to w końcu ich dotknie istota problemu.

 • oyayebye

  Oceniono 15 razy 9

  Cyganie to naprawdę problem. Dlaczego znalezli się w Polsce? W Bułgarii, Rumunii czy w Czechach są traktowani jeszcze gorzej. Znam wioski w Czechach gdzie są zasiedlone tylko przez Cyganów. Niektórzy Cyganie nie znaja nawet czeskiego. Z nimi nie da się nic zrobić. Żyją jak rosliny w swoim zamknietym swiecie. To jest problem wszystkich na kuli ziemskiej. Bedą żebrać, kraść i nic więcej. Taka jest już ich natura.

 • amgc63

  Oceniono 9 razy 9

  Jakie zdewastowane romy zawsze po wprowadzeniu do nowych budynków w 2 dni doprowadzają je do takiego stanu.

 • kaczy_czubek123

  Oceniono 8 razy 8

  Cyganie i tak doprowadziliby by do takiego stanu w tri-miga: www.youtube.com/watch?v=XuPaeO5AmBs

 • helowbora

  Oceniono 8 razy 8

  Najzabawniejsze jest to, ze obecna polityka Camerona wobec swiadczen pobieranych przez Polakow za ktora jest tak krytykowany, jest poklosiem dzialan wlasnie Cyganow i za to nasi rodacy powinni im podziekowac. Pare lat temu Brytolom szczeki opadly jak polska policja pomogla im odkryc, ze gangi dymaly ich budzet na dziesiatki milionow funtow, wyludzajac swiadczenia na podstawie sfalszowanych dokumentow. W mediach pokazywali ich bogactwo, wille za wiele milionow, super fury itp.
  www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/wiadomosci/news-akcja-policji-przeciwko-gangowi-wyludzajacemu-swiadczenia-so,nId,383601

 • felucjan

  Oceniono 20 razy 8

  A może zrobili to sami Romowie. Dlaczego w tym "obiektywnym" artykule nie rozpatruje się takiego wątku?

 • hetman46

  Oceniono 10 razy 6

  Cyganie sami są sobie winni,że wszędzie ich nienawidzą. Widział ktoś uczciwie pracującego cygana ?

 • 2czytelniczka2

  Oceniono 8 razy 6

  Skoro katolicy tak namawiają chetnych do brania Romów,proszę bardzo w KATEDRACH jest tyle pomieszczen ,i to w każdym miescie ze tam moze zamieszkac nawet kilkanascie rodzin a na parafiach tak samo budynki duze takze moze mieszkac wiele rodzim ,a nie namawiac głupich do wpuszczania a potem rachunki do zapłaty ty ponosisz i nikogo nie bedzie do pomocy.

 • zeicc

  Oceniono 14 razy 6

  Najpierw mieszkania/baraki mieszkalne czy coś podobnego należy się Polakom. Bezdomnym, rodzinom exmitowanym, ofiarom przemocy domowej itp.

  Dopiero jeśli coś z tego zostanie można pomagać takim pasożytom, jakimi są TFU! Cyganie. Ani asymilacji, ani chęci poprawy swojej sytuacji. Jak dla mnie jest to wieli chwast ( tzw. społeczność romska ), który winno się usunąć. Wg mnie jednak, im żadna pomoc i wsparcie się nie należą. Tylko wysiedlenie na Sybir.

 • arkadiusz_ch

  Oceniono 12 razy 6

  Obrzydliwe!!! Czekam na ostrą krytykę ze strony polskich biskupów, coś tu nie gra z tą miłościa bliźniego. Na pewno do dyskusji włączą się ci wszyscy posłowie, którzy na każdym kroku powołują się na wartości chrześcijańskie.

 • vaya.con.satan

  Oceniono 5 razy 5

  "Świństwo"?
  A jak określimy decyzję władz dot. lokalizacji?
  No właśnie. Byłoby to słowo "powszechnie uznane za obraźliwe"

  Aktów wandalizmu nie popieram, ale protest społeczny jak najbardziej jest uzasadniony. Szkoda tylko, że z władzą nie da się inaczej rozmawiać skutecznie.

 • synanki

  Oceniono 9 razy 5

  "ustawa śmieciowa " nie precyzuje co robić z Romami....

 • beaviso

  Oceniono 5 razy 5

  Romowie bardzo dbają o swoje miejsca zamieszkania. Może nie wszyscy żyją tak pięknie jak Don Wasyl, ale jest czysto, schludnie i przytulnie. Proszę, choćby na tym osiedlu w słowackich Koszycach:
  www.sadistic.pl/osiedle-cyganskie-w-koszycach-vt213982.htm

 • magnusg

  Oceniono 9 razy 5

  Wiem jak ten problem rozwiazac.Niech kazdy redaktorek z GW przyjmie po kilku Romow do siebie do mieszkania.Niech pokaza empatie i tolerancje,a nie tylko o tym pisza.Kolesie z Tok FM tez powinni sie do tej wspanialej akcji dolaczyc.

 • aa1000

  Oceniono 21 razy 5

  No proszę.
  900 godzin religii w szkole [na łebka - dostojniej per capita] poszło na marne.

 • villk

  Oceniono 12 razy 4

  Praprzyczyna jest wychdowany na stadionach a zadomowiny juz we Wrocławiu FASZYZM.

  Na te okolicznośc zdefiniował bym FASZYZM jako ...LENISTWO UMYSŁOWE KWITNĄCE AGRESJĄ.

 • nrozsklov

  Oceniono 8 razy 4

  za malo panu placa, zeby bylo pana stac sie wyprowadzic do lepszej strzezonej dzielnicy i zamieszkac w willi z dala od pospulstwa, pozwolenia na bron tez panu nie wydadza, wiec dlaczego piszesz pan klamstwa i trzymasz sztame z tymi bandytami co wpuszczaja tu innych bandytow aby terroryzowac cale spoleczenstwo

 • skasowana

  Oceniono 58 razy 4

  Ale do Camerona po zasiłki na bachory w Polsce to kibolstwo poleci, a duchem.....
  Obrzydliwy, polski (czy aby na pewno?) "naród".....

 • alternative83

  Oceniono 30 razy 4

  taki skandal w jaśnie oświeconym Wrocławiu? przecież z mediów wiadomo że rasizm i nacjonalizm to tylko w Białymstoku

 • jkredman

  Oceniono 3 razy 3

  a artykuł o dziennikarzu pedofilu to już nie jest świństwo,
  w tytule "Nieoficjalnie: dziennikarz BBC wykorzystał seksualnie tysiąc osób?" - to że te osoby to dzieci w tytule pominięto, oczywiście forum pod materiałem o pedofilu z mainstreamu zamknięte

 • fotd

  Oceniono 11 razy 3

  nie zdziwiłbym się , gdyby to cy... ROMOWIE (z wielkich liter) to zrobili,aby uniknąć rozdzielenia rodzin. Jednak nie, to niemożliwe, to dobry i bardzo pracowity naród, o czym nieustannie przekonuje nas gazeta,a ta się nigdy nie myli

 • dickers

  Oceniono 5 razy 3

  ja się nie dziwię...

 • kaczy_czubek123

  Oceniono 3 razy 3

  Arogancja tzw. "władz" w PRL-bis wciąż poraża - dlaczego nikt nigdy nie konsultuje z podatnikami? A lud wolski mówi, że "komuna" się skończyła :)

 • dziennikarz12

  Oceniono 7 razy 3

  trzeba sobie powiedziec jedno!!! tam gdzie sa romowie-cyganie- jest syf smrod zlodziejstwo prostytucja narkotyki!!! ci ludzie niepotrafia zyc normalnie-w uni europejskiej kradna w bialy dzien beznyne samochody garaze niesamowity syf ze brak slow!!! tu nie ma nic wspolnego rasizm religia to po prostu obledny sf jakich malo-zalatwiaja sie wszedzie sieci wszedzie .forumowicz ma racje-za kilka miesiecy te baraki beda wygladaly gozej niz kibel na wsi!!! za komuny dawano im mieszkania-po roku nawet klamek nie bylo,podlog-sprzedane zdewastowane!!!! ja osobiscie podpalilby te baraki a cyganow wyslal do angeli merker na jej prywatna posiadlosc i do brukseli!!! my tego syfu bandytow zlodziei brudasow nie chcemy!!!!!!

 • assassyn

  Oceniono 5 razy 3

  Jak na ironie, na chwile obecną, najbliższe działające obozy koncentracyjne znajdują się na terytorium obecnego Izraela.

 • olias

  Oceniono 13 razy 3

  Wrocław - miasto które miało być symbolem bramy Polski do Europy

 • augenthaler

  Oceniono 11 razy 3

  Co za nikczemność. Ci ludzie (i wielu internautów) pewnie nie potrafią odróżniać dobra od zła. Obrzydiwy motłoch, bez godności, bez honoru, bez sumienia, rodem ze Średniowiecza.

 • zd46

  Oceniono 17 razy 3

  Oto nasza katolicka, pelna milosci, uduchowienia goscinnosc i tolerancja dla innych narodowosci a takze do inaczej myslacych. Premier Cameron powinien wyciagnac wnioski w stosunku do naszej narodowosci. Z nami ma sie liczyc caly swiat???Panie Kaczynski gdzie jest pana list i pana telefon do tych szowinistycznych narodowcow? Moze pan z nimi rozmawiac po polsku bo w innych jezykach to ani be ani me ani kukuryku!!!Kaczynski zamiast oszukiwac rolnikow w Wierzchoslawicach i kpic z Wincentego Witosa niech pan sie bierze za szklenie lokali dla Romow i to z cala kawalkada pajacy i klaunow: Hofman, Brudzinski od butow-jojo, Blaszczak kmiot z Legionowa !!! Jestescie politycznymi szklarzami wciskajacymi WYBORCZY KIT i to najgorszego gatunku !!!!

 • amsterdam66

  Oceniono 11 razy 3

  rasizm zawitał ponownie w Polsce katolickiej

 • jan-ru

  Oceniono 7 razy 3

  Może by pani Kępa zajęła się tym problemem zamiast gender.Miłosierdzie narodu katolickiego jakim jest Polska właśnie zostało w pełnej krasie odsłonięte przez czyn wobec baraków a także w wypowiedziach na forum pełnych jadu i uprzedzeń wobec społeczności z którą w większości nie mają w ogóle styczności.

 • incipit

  Oceniono 13 razy 3

  Po niepodległościowo-marszowych manewrach piss-faszystowskich bojówek przyszedł czas na wykonywanie konkretnych zleceń.
  Nie muszę zgadywać, że żadnego potępienia od jarkacza i biskupowych "genderów" w purpurowych sukienkach nie będzie.

 • luketjorself

  Oceniono 13 razy 3

  Świństwem to jest umieszczanie biednych, potrzebujących ludzi w klatkach 2 na 2.

 • michal-wiktorczyk

  Oceniono 2 razy 2

  "Kontenery już są, nie dopuśćmy do tego, by ponownie zaistniały liczne kradzieże, degradacja środowiska w osiedlu i kradzieże mienia społecznego oraz włamania do samochodów. Protestujemy przeciwko decyzjom Urzędu Miejskiego".
  ------------------------
  Protestujemy, bo pojawilisie lepsi od nas w tym fachu?

 • amgc63

  Oceniono 4 razy 2

  Nie rozumiem tej nacji nie stac ich na utrzymanie jednego dziecka.Mimo,to standard tam od 11 dzieci w góre na pseudo rodzinę.Wrocławianie nie ulegajcie ich żebraniu.Jeśli nie będą dostawać kasy sie wyniosą.Jeśli nie wasza dzielnica będzie wyglądać tak
  www.sadistic.pl/osiedle-cyganskie-w-koszycach-vt213982.htm

 • ilonazaj

  Oceniono 6 razy 2

  Miesiac?
  Optymista jeszes.
  Zaraz po parapetowie wygladaloby gorzej.

 • zagraniczny-online

  Oceniono 6 razy 2

  kontenery dla cyganow, no jak juz jest taka koniecznosc, to niech tam mieszkaja
  ale,
  zwlaszcza bazujac na doswiadczeniach Czechow i Slowakow, ktorzy juz to rozwiazanie sprawdzali,
  kontenery - ale tylko z wysokim na trzy metry murem, ktory odgradzal by te ich spolecznosc od reszty swiata

 • fjan

  Oceniono 6 razy 2

  Polacy " kochają bliżniego jak siebie samego " ???????????

 • michal-wiktorczyk

  Oceniono 1 raz 1

  "Kontenery już są, nie dopuśćmy do tego, by ponownie zaistniały liczne kradzieże, degradacja środowiska w osiedlu i kradzieże mienia społecznego oraz włamania do samochodów. Protestujemy przeciwko decyzjom Urzędu Miejskiego".
  ----------------------------
  Protestujemy bo pojawili sie lepsi od nas w tym fachu ?

 • j.adamowicz

  Oceniono 13 razy 1

  Chcemy i głośno o tym krzyczymy żeby inne kraje traktowały naszych obywateli godnie i abyśmy otrzymywali od nich pomoc na równi z ich obywatelami. Sami natomiast, gdy imigranci mieszkający obok nas proszą o pomoc, najchętniej odesłalibyśmy ich tam skąd przybyli. Widzę tu typową polską mentalność. Co twoje to moje, ale co moje to nie dotykaj. Nie wszyscy Romowie są żebrakami, złodziejami. Tak samo jak i Polacy nie wszyscy kradną i śmierdzą. W każdej nacji są tacy i tacy. Więcej tolerancji i zwykłej ludzkiej życzliwości. Życie tak szybko ucieka. Czy nie lepiej pomagać sobie jakoś je przeżyć, niż zalewać swoją żółcią wszystko co wokół inne niż my? Czy to,że wybijemy komuś okno w domu zlikwiduje nasze frustracje i niezadowolenie, ze w kraju jest nie za dobrze? A czy rzeczywiście jest tak źle? Przypomnijmy sobie jak było jeszcze 30 lat temu. Mamy wciąż niezaspokojone apetyty. Cieszmy się i doceńmy to co mamy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX