Sekielski: Żałuję, że już nie zapowiem jego programu. Głogowski: Tadziu, dziś mam się źle. Ceran: wierzyliśmy, że z tej walki wyjdzie zwycięsko [RADIO TOK FM ŻEGNA TADEUSZA MOSZA]

Wczoraj walkę z chorobą nowotworową przegrał Tadeusz Mosz. Redakcyjnego kolegę żegnają ludzie radia TOK FM. - Tadzio wpadał do radia z impetem, mówił ?cześć, jak się mosz?. I zawsze mówiłem: dobrze. A dziś mam się źle Tadziu - mówił w TOK FM Maciej Głogowski. - Trudno nam w to uwierzyć.
Tadeusz Mosz zmarł wczoraj wieczorem. Przegrał walkę z rakiem. Miał 60 lat.

- Trudno jest nam uwierzyć że odszedł ktoś tak pełny życia, energii, pomysłów. Dziennikarstwo ekonomiczne nie było tylko jego zawodem ale także pasją, którą potrafił zarażać nie tylko nas ale również słuchaczy. Zawsze w biegu, mimo to umiał znaleźć czas żeby zatrzymać się, porozmawiać, opowiedzieć nam o swojej rodzinie, nartach czy po prostu pożartować. Tadeusz był naszym przyjacielem, kolegą, mistrzem. Będzie nam go brakowało... - pisze redakcja Radia TOK FM.

- Kiedy myślę o Tadeuszu, widzę go zawsze uśmiechniętego, pełnego energii i pomysłów. Żartującego, wspominającego ostatni wyjazd narciarski i planującego następny. Z pasją walczącego o sprawy bliskie jego sercu. Tadeusz nigdy nie bał się wyrazić swojej opinii i nigdy się nie poddawał. Razem z nim wierzyliśmy, że i z tej walki wyjdzie zwycięsko - mówi Kamila Ceran, redaktor naczelna radia.

"Tadzio wpadał do radia i pytał: jak się mosz?"

Maciej Głogowski, który przekazał informację o śmieci na antenie, wspominał: Kiedy Tadzio wpadał do radia z impetem i mówił: "O, dziś są dobre tematy!", albo "O, dziś nie ma dobrych tematów". Witał się słowami: "cześć, jak się mosz". I zawsze mówiłem: dobrze. A dziś mam się źle Tadziu. Wszyscy się mamy źle. Bo Cię nie ma - mówił Głogowski. - Tu, w radiu, przy mikrofonie, to było jego prawdziwe miejsce. Czuł się w radiu dobrze i swobodnie, lubił tu wracać - dodał szef redakcji ekonomicznej radia TOK FM.

Aleksandra Dziadykiewicz z redakcji ekonomicznej dodaje: Uśmiech i energia Tadeusza zawsze stawiały na nogi. Zawsze był ciekaw wszystkiego, czy to opowieści z wakacji, czy wrażeń z obejrzanego filmu. W poglądach na gospodarkę często różniliśmy się. Ale to nieważne. Bo dyskusja z nim zawsze wymagała gruntownego przygotowania i umiejętności uzasadniania poglądów. Tego właśnie nauczył mnie Tadeusz.

Cezary Łasiczka wspominał: Zawsze, zawsze był pełen pozytywnej energii. Nigdy nie był zirytowany, nawet kiedy się nie zgadzaliśmy ze sobą. Nawet w trudnych chwilach smutne tematy się nie pojawiały. Człowiek rozmawiając się z nim ładował się pozytywną energią na cały dzień - mówił w TOK FM.

Publicyści: nauczył Polaków ekonomii

Jarosław Gugała mówił w Poranku Radia TOK FM: Tadeusz Mosz miał wielki talent nazywania rzeczy w sposób jasny i precyzyjny. To była jego wielka zaleta, to ekonomia to rzecz trudna i nudna. To niepowetowana strata. Roman Imielski dodał, że jego zdaniem Mosz był nauczycielem ekonomii dla wielu Polaków.

- Ten dzień dla mnie i wielu z państwa nie zaczął się dobrze. Szok. Wiedziałem, że walczy z ciężką chorobą. Ostatnio widziałem go trzy tygodnie temu, żartowaliśmy. Nie wyglądał na człowieka, który przegrywa z chorobą. Mieliśmy taki zwyczaj, że zapowiadałem go jak przed walką bokserską: ''A teeeeraz, Tadeeeeuuuuszzzz Moszzzzz''. Żałuję, że już nigdy nie będę tego mógł zrobić - mówił Tomasz Sekielski w Poranku Radia TOK FM.

Tadeusza Mosza żegnają też w portalach społecznościowych politycy.

Z kolei posełJohn Godson napisał na Facebooku : Panie Redaktorze, Pana odejście mnie zaskoczyło. Miałem okazję z panem kilka razy rozmawiać. Pana pasja i zaangażowanie w sprawach społecznych i gospodarczych były zaraźliwe. Ceniłem Pana za rzetelność i po prostu ludzkiej podejścia do spraw. Będzie mi brakowało pana w Radio TOK FM o godz. 9. Pozdrawiam, a może do zobaczenia.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (28)
Sekielski: Żałuję, że już nie zapowiem jego programu. Głogowski: Tadziu, dziś mam się źle. Ceran: wierzyliśmy, że z tej walki wyjdzie zwycięsko [RADIO TOK FM ŻEGNA TADEUSZA MOSZA]
Zaloguj się
 • przemek32_1

  Oceniono 169 razy 169

  Kultura słowa rzetelność merytoryczna, szacunek dla słuchacza i gości w studio.
  dobór gości i prowadzenie dyskusji po to aby czegoś się dowiedzieć, coś słuchaczom przekazać a nie po to aby sprzedać kolejną pyskówkę, która nic nie wniosła do tematu.

  Takim by właśnie Pan Tadeusz. Pomyślcie ilu jeszcze mamy takich dziennikarzy z powołaniem.
  Będzie mi Pana bardzo brakowało!

 • dzidka17

  Oceniono 91 razy 91

  Bardzo,bardzo smutna wiadomość....Odszedł człowiek o wysokiej kulturze osobistej,profesjonalista .Bardzo mi będzie brakowało Pana Tadeusza. Cześć Jego pamięci [*] [*][*]

 • kris19c

  Oceniono 77 razy 69

  EKG bez Niego, niegdy nie będzie TAKIE SAME.
  Wielka strata dla radia i nas słuchaczy.

  Teraz Redaktorze zajmiesz się ekonomią niebiańską. Do zobaczenia KIEDYŚ.
  [*]

 • mututu

  Oceniono 45 razy 43

  Oj, nieładnie Panie Boże, nieładnie...
  Dzisiaj jesteśmy b i e d n i e j s i.
  Walczył Pan o każdy paragon wzięty z kasy, to ja będę o tym pamiętać dzięki Panu!

 • aa1000

  Oceniono 39 razy 39

  To był chyba jedyny dziennikarz, który dbał o słuchaczy.
  Wiele razy upominał rozmówców [utytułowanych, czy na stanowiskach], żeby się nie "wyrażali" czyli nie używali słów cz slangów niezrozumiałych ogółowi. Nie mówiąc już o prawidłowej odmianie liczebników, szczególnie roku w obecnym drugim tysiącleciu.
  Prowadzący inne audycje, albo nie wiedzą, albo się boją zwrócić uwagę na ten błą.

 • 20portal

  Oceniono 28 razy 28

  Czytajcie młodzi i ... uczcie się, bo już niedługo nie będzie się nawet od kogo uczyć. Powinna się też od niego uczyć telewizja publiczna, zwana przez pomyłkę TVP, jak wypełniać "misję".
  Wyrazy współczucia dla najbliższych i współpracowników. Zawsze wielką szkodą dla społeczeństwa jest, gdy odchodzi nagle przyzwoity człowiek.

 • 123jfl

  Oceniono 26 razy 26

  Bardzo smutny dzień! Odszedł wspaniały, pełen optymizmu człowiek. Można się było wiele od Niego nauczyć. Olbrzymia wiedza ekonomiczna i umiejętności przekazu tej wiedzy. Trudno uwierzyć i pogodzić się z myślą, że o 9 rano nie usłyszymy jego głosu w radiu!

 • yamuasica

  Oceniono 18 razy 18

  [*] Do zobaczenia!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX