Paradowska o spocie: fakt, drogi. Ale awantura o niego jest głupia

- Mi spot prezentujący dokonania Polski się podoba. - Nie wiem, o co jest ta cała awantura, w którą jest zaangażowana i prokuratura, i NIK. - Panie Krzysztofie, na litość boską, trochę ostrożniej - zwróciła się do Krzysztofa Kwiatkowskiego, szefa Najwyższej Izby Kontroli.
- Mam wrażenie, że żyję w kraju wyjątkowo szczęśliwym. 15. rocznica wejścia do NATO. 10. - wejścia do UE. W najbliższą niedzielę mamy kanonizacją Jana Pawła II. A o co my się spieramy? O spot - mówiła w Poranku Radia TOK FM Janina Paradowska.

Chodzi o spot przygotowany przez rząd, który pokazuje, jak zmieniła się Polska na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza.- Wbrew większości mnie się on podoba. Podkład muzyczny jest super. Paul McCartney łapiący się za głowę, ileż to Polska osiągnęła, jest super. Nie wiem, o co jest ta cała awantura, w którą jest zaangażowana i prokuratura, i NIK. Ta druga chyba zbyt pospiesznie. - Panie Krzysztofie, na litość boską, trochę ostrożniej - zwróciła się do Krzysztofa Kwiatkowskiego, szefa Najwyższej Izby Kontroli. - No nie wiem. Może jeszcze kilka komisji sejmowych się tym zajmie. Może Rzecznik Praw Obywatelskich. Mamy jeszcze kilka instytucji, które w kwestię spotu mogą się wmieszać - ironizowała Paradowska.

"Niech TVP pokazuje spot społecznie"

Zdaniem opozycji filmik promuje Platformę i jest o wiele za drogi. - Mnie również bulwersuje kwota 7 mln. Ale nie ma w nim śladu propagandy partyjnej. Mówi w krótkiej formie o polskich osiągnięciach - stwierdziła publicystka.

Jej zdaniem telewizje, a zwłaszcza publiczna, powinny go wyświetlać w ramach akcji społecznej, a nie za pieniądze. - Nie rozumiem, czemu rząd ma płacić za emisję spotu, który jest przypomnieniem wielkiego wydarzenia w historii Polski. Spot powinien być emitowany codziennie i bezpłatnie - mówiła Paradowska w TOK FM. - Tyle mojego stanowiska, skoro wszyscy się wypowiadamy w kwestii spotu. Całą dyskusję uważam za głupią - podsumowała

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (68)
Paradowska o spocie: fakt, drogi. Ale awantura o niego jest głupia
Zaloguj się
 • zalep

  Oceniono 64 razy 24

  Miś jak się patrzy - Dostajemy za tego misia, jako konsultanci 20% ogólnej sumy kosztów i już. Więc im on jest droższy, ten miś tym... no? Koniaczek?

 • michal-emeryt

  Oceniono 123 razy 19

  Towarzyszka Janina jak zwykle "po linii i na bazie"... Trzeba się podlizać śpiewającemu cesarzowi.

 • o.r.i

  Oceniono 64 razy 18

  7 mln PLN.
  Na taką kwotę podatku PIT przez 10 lat członkostwa w Unii musiało pracować ok. 100 statystycznych Polaków.

 • mydeer

  Oceniono 83 razy 13

  "Panie Krzysztofie, na litość boską, trochę ostrożniej"

  Bo jeszcze pan wykryje jakiś przekręt! Przecież nie po to powołano NIK żeby kontrolowała działalność władzy!

 • hydrograf

  Oceniono 15 razy 5

  Paradowska... Uczciwiej byłoby powiedzieć - rzecznik rządu, a nie dziennikarz.

  Słuchać się już nie chce takiego klakierstwa. Nikt nie zabrania dziennikarzom mieć poglądy. Choć wolałbym, by mieli zamiast tego wiedzę i obiektywne spojrzenie. Ale to co wyprawia przy mikrofonie Paradowska, pomijając nagminne zakrzykiwanie gości, to czysty BBWR...

 • starysweter

  Oceniono 8 razy 4

  Chodzi o to, ze tam na 99% byl przekret! 7mln zl? Juz widze te "przetargi" i "mitingi"!

 • rot.leszek

  Oceniono 24 razy 4

  Co sie podoba red Paradowskiej w tym tandeciarskim filmiku / spocie?
  nie wiem... a koszty jak u Shakiry czy AC / DC

  Moze lepiej wrocic do Polskiej Kroniki Filmowej przed seansami w kinach ( )
  taniej wyjdzie a efekt ten sam

 • kornblum

  Oceniono 42 razy 4

  Nic dziwnego że Paradowska nie pamięta ostatnich 10 lat w Unii, że mylą się fakty sprzed 25 lat, 15 lat z tymi z ostatnich 10 - skleroza nie wybiera, ale Tusk i jego banda w sPOsób celowy fałszuje historię, miesza ludziom w głowie, chyba chodzi o gimbazę, która o historii ma niewielkie POjęcie i łyknie oszustwa i kłamstwa cwanego Pinokia.

 • tokida

  Oceniono 9 razy 3

  Oczywiście, że się Paradowskiej podoba ten zakłamany, zmanipulowany i co najmniej kilkadziesiąt razy przepłacony spot podoba. Ta Pani w końcu jest częścią tego układu politycznego, który ma się dobrze dzięki okradaniu i okłamywaniu swoich rodaków. McCartney łapie się za głowę bo myśli: "Jak mogłem się zgodzić, żeby mój słynny przebój firmował takie propagandowe g.w.o?!"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX