Sienkiewicz pyta Sekielskiego: Wie pan, co jest najgorsze w kryzysie na Ukrainie?

- To, że on ma charakter pełzający. Tydzień po tygodniu, miesiąc po miesiącu przyzwyczajamy się do niego. Nie zauważamy, że żyjemy w coraz bardziej innej rzeczywistości. Śmierć kilkudziesięciu ludzi, wojnę państwa o całość terytorium traktujemy jako normalne, a to nie jest normalne
Bartłomiej Sienkiewicz w TOK FM mówił dziś: Nie mówmy o tym, że Rosja nie jest zaangażowana w kryzys na wschodzie Ukrainy. To od nich jadą ciężarówki z bronią. Tydzień po tygodniu interwencja staje się coraz mniej prawdopodobna.

- Ale wie pan co jest najgorsze w tym kryzysie? - pytał Tomasza Sekielskiego w TOK FM. - To, że on ma charakter pełzający. Tydzień po tygodniu, miesiąc po miesiącu przyzwyczajamy się do niego. Nie zauważamy, że żyjemy w coraz bardziej innej rzeczywistości. Śmierć kilkudziesięciu ludzi, wojnę państwa o całość terytorium traktujemy jako normalne, a to nie jest normalne. Reakcja europejska jest reakcją najniższego wspólnego mianownika. Ale sankcje odnoszą skutek, nie ma przecież czołgów rosyjskich na Ukrainie - mówił szef MSW W Poranku Radia TOK FM.

W ciągu ostatniej doby walk między ukraińskimi siłami rządowymi a prorosyjskimi separatystami w Doniecku na wschodzie Ukrainy zginęło 40 osób - poinformował wczoraj mer Doniecka Ołeksandr Łukjanczenko. Separatyści własne straty szacują na ok. 30 osób.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (7)
Sienkiewicz pyta Sekielskiego: Wie pan, co jest najgorsze w kryzysie na Ukrainie?
Zaloguj się
 • mark6

  Oceniono 45 razy 1

  @jesierskiadam
  nie zapomnij o polskich PROWOKATORACH, którzy są współwinni ukraińskiej katastrofy.
  Gdzie są te polskie MENDY, które nie miały nic przeciwko aby stać na "barykadach" ramię w ramię
  z potomkami banderowskich BANDYTÓW.
  Pochowało to badziewie swoje tłuste RYJE próbując uniknąć odpowiedzialności za nieszczęście
  Ukrainy.

 • m.gawka

  Oceniono 21 razy 1

  Ukraina ma nieprawdopodobnie trudne zadania do wykonania. Chwała im za to, że znakomitą większością i nadzwyczajną frekwencją wybrali prezydenta. Resorty siłowe są dopiero w pospiesznej odbudowie, lecz dotąd część z etatowych pracowników cynicznie przechodzi na stronę separatystów. Skąd płynie inspiracja, pieniądze, ludzie i broń, nawet nie wypada pytać. Wiadomo z Rosji! Wniosek jest prosty: zachodzi konieczność uszczelnienia granic, obrony lotnisk i lądowisk śmigłowców oraz poligonów. Aby odnieść wyraźny skutek, na separatystów należy uderzyć zmasowaną siłą z użyciem sił specjalnych i innych specjalistycznych jednostek wojskowych. Parlament powinien uchwalić jak najszybciej ustawę antyterrorystyczną oraz przygotować ustawodawstwo związane z pilną reformą samorządową. Na terenie spacyfikowanym należy uruchomić wszystkie siły wewnętrzne i pomoc międzynarodową, by możliwie szybko odbudować zniszczenia, wynagrodzić mieszkańcom poniesione straty i dać nadzieję na rychły harmonijny byt we wspólnej ojczyźnie.

 • ian1154

  Oceniono 9 razy -1

  panie Sienkiewicz, a jak szybko przeszedł pan do porządku dziennego nad bombardowaniem Jugosławii i zaborem Kosowa a potem utworzeniem pseudo państewka, Ile panu zajęło przyzwyczajenie się do mordowania ludności cywilnej w Iraku, a sposób zaprowadzenia "demokracji' w Libii nie potraktował pan czasami jako "normalność"?

 • jezierskiadam

  Oceniono 44 razy -8

  Raz już Sienkiewicz opisał kryzys na Ukrainie.
  Opis wbijania zdrajców na pal był bardzo interesujący.
  Warto przypomnieć w GW. Niech sobie p. Lichnerowicz poczyta.

  Czekamy na szczegółowe propozycje dotyczące rozliczenia się z "doradcami" z CIA i FBI.

 • smok_jabberwocky

  Oceniono 68 razy -16

  Dlaczego wszyscy nam wciskają konieczność miłości do separatystów którzy korzystając z osłabienia ZSRR utworzyli swój nieudany, separatystyczny twór o nazwie Ukraina, ostatnio zastąpili uciekiniera Janukowycza jego kolesiami udającymi demokratów i pozwalając na istnienie banderowskiego, uzbrojonego majdanu - teraz strzelają do swoich braci?
  Skoro teraz strzelają to pewnie i na majdanie strzelali w obu kierunkach żeby podjudzić tłum i opinię społeczną.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX