Komentarze (143)
Prof. Sadurski: Dzieje się coś bardzo niedobrego. Toczy się kampania przeciw kobietom, przeciw wolności artystycznej... Nie krytykuję Kościoła. Krytykuję państwo - uległe i słabe
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • cracovia.figiel

  Oceniono 39 razy 21

  Uważam, że ci co rządzą nadal powinni wchodzić do dupy kościołowi jak im tak bardzo kakao smakuje.

 • w.zboralski

  Oceniono 23 razy 17

  Panie Sadurski, bo już czas nie tylko zacząć krytykować "kościół" ale rozpocząć procedurę jego DELEGALIZACJI jak organizacji przestępczej, mafijnej!!!
  bi.gazeta.pl/im/fotomon/TOKFM/f640x640/99/66/14/016afe38ea.jpg

 • mer1lin

  Oceniono 23 razy 17

  No i widzicie! Nikt juz o pedofilii w kosciele nie mowi.
  To bylo proste. Rospentac jakas beznadziejnie glupia kampanie i po krzyku.

 • transformator2014

  Oceniono 16 razy 14

  Te książki otworzą Wam oczy i ukażą czym jest ta religijna organizacja:
  Karlheinz Deschner "I ZNÓW ZAPIAŁ KUR - KRYTYCZNA HISTORIA KOŚCIOŁA":
  Tom 1: www28.zippyshare.com/v/76175534/file.html
  Tom 2: www28.zippyshare.com/v/99711188/file.html
  KARLHEINZ DESCHNER - "Krzyż Pański z Kościołem" (Seksualizm w historii Chrześcijaństwa):
  www50.zippyshare.com/v/91255679/file.html
  KARLHEINZ DESCHNER - Polityka papieska w XX wieku:
  Tom 1 - www13.zippyshare.com/v/364449/file.html
  Tom 2 - www13.zippyshare.com/v/6734974/file.html
  Karlheinz Deschner - Opus Diaboli:
  www2.zippyshare.com/v/93263397/file.html
  Ranke-Heinemann Uta - Eunuchy do raju. Kościół katolicki a seksualizm:
  www1.zippyshare.com/v/94041852/file.html

 • j_p_salomonczyk

  Oceniono 19 razy 13

  Państwo Polskie jest państwem totalitarnym światopoglądowo już prawie od dwudziestu paru lat. Moim zdaniem granicą było wprowadzenie religijnej indoktrynacji do szkół. To przybyli do szkół kościelni politrucy rozpoczęli proces pełzającego zniewalania Polski i Polaków. Zniewalania, bo religia - a właściwie potrzeba tłumaczenia sobie tego czego się nie rozumie przy pomocy "cudów" - jest pomyłką ewolucji służącą zniewoleniu człowieka.
  Dla bardzo wielu osób taka sytuacja, gdy ideologię "czerwoną" zastąpiła ideologia "czarna" - podobnie opresyjna i plugawa (każda ideologia jest z filozoficznego pkt. widzenia fałszywą świadomością) stała się nie do zniesienia. Sam znam przynajmniej 8 osób, które wyjechały z Polski na stałe, gdyż życie w Rezerwacie Katoland przy snującym się wszędzie "smrodzie kadzideł" budziło u nich taki dysonans poznawczy, że uniemożliało jakikolwiek szacunek dla Państwa, prawa i normalne społeczne funkcjonowanie.
  Polska zawsze starała się być "Pawiem Narodów" - takim pośmiewiskiem, "klaunem" doprowadzającym wszystko do skrajności i przez to w Europie wyśmiewana, lekceważona a w końcu zlikwidowana na drodze rozbiorów. Można rzec, że na własne życzenie chorych ludzi Europy czyli "Polaczków".
  Aktualnie mamy podobną sytuację. Gospodarczo, naukowo, militarnie jesteśmy europejską tandetą. To wyróżnić się staramy na drodze budowy Talibskiego Państwa Kościoła Katolickiego - despotii religijnej. Na skutek tego Europa coraz bardziej lekceważy Polskę - na jej własne życzenie (Kolejny dowód na to z poprzednich dni - odsunięcie Polski od rokowań w sprawie Ukrainy). Pokazywane w TV sceny pseudoreligijnego wzmożenia raczej śmieszą i budzą politowanie. Taki rezerwat ciemnogrodu i lekceważenia dorobku kultury europejskiej wyraźnie ciążącej w kierunku rozdzielenia "sacrum i profanum".
  Historia "kołem się toczy" i przy braku możliwości zamknięcia granic mam nadzieję, że raczej prędzej niż później, doprowadzi do możliwości odzyskania przez Polaków wolności i do tego, iż "Wadza" będzie pamiętała, że prawo to nie "k ..wa" skłaniająca się ku tym "którzy dają więcej"!
  Pierwszą jaskółką takiej sytuacji był sukces Partii Palikota w ostatnich wyborach, co spowodowało panikę i ponadpartyjną zmowę wśród pozostałych partii - "ułożonych z Kościołem".
  Mam nadzieję, iż choćby przez porównywanie cywilizowanego świata z "Dzikim Krajem" w czasie wyjazdów zagranicznych dojdzie do wyborów politycznych stawiających tamę talibizacji Polski!!

 • zyga729

  Oceniono 14 razy 12

  Ten wszechogarniający strach przed nazwaniem czarnych po imieniu. Czy inkwizycja dalej działa?

 • granmagienia

  Oceniono 14 razy 12

  Duszno się robi w Polsce...

 • jpc1

  Oceniono 16 razy 12

  Problem tkwi w tym, że tak jak prof. Sadurski prawie wszyscy boją się krytykować katoland, nawet wówczas gdy ten definitywnie nie ma racji. Łatwiej jest dokopać leżącemu, bo niestety do takiego stanu politycy wszystkich opcji, przy wielkiej pomocy mediów, doprowadzili nasze państwo.

 • cholenderstwo

  Oceniono 26 razy 12

  Co za idiota wstawił toto do konstytucji:
  "będącego źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna,"
  (jeśli to fakt, a nie głupi żart)?
  Jak człowiek może Bogu dawać jakiekolwiek ograniczenia co do tego czym On jest, czy nie jest, jeżeli i psu wiadomo, że On jest wszystkim?

 • krytek-7

  Oceniono 12 razy 10

  Polsce potrzebny jest nowy Boleslaw Smialy.Tylko takie dzialania moga
  przywrocic Polsce normalnosc.

 • Michał Ap

  Oceniono 12 razy 10

  Umiłowani Siostry i Bracia!

  Dla księży diecezji łowickiej mam radosną wiadomość: stówki wyrwane Wam z gardła odbiły się biskupowi świętobliwą czkawką...
  W publikacji FiM dotyczącej obchodów jubileuszu szamana łowickiego Andrzeja Dziuby i wręczonego mu na tę okoliczność prezentu za 30 tysięcy złotych wymuszonych od księży zapowiadano, że redakcja zainteresuje­ sprawą urząd skarbowy, żeby sprawdził, czy Jego szamańska ekscelencja uiścił stosowny podatek. Centrala diecezji spanikowała i wydała 29 maja specjalne oświadczenie. Oto jego treść: „Kuria diecezjalna łowicka informuje, że ufundowany przez duchowieństwo pastorał jest darem i diecezji. Baculus będzie służył biskupom łowickim do uroczystych liturgii sprawowanych w katedrze i na zawsze pozostanie częścią kulturowego i religijnego patrymonium diecezji".
  No tak bo to przecież taki rekwizyt ich Pan Bóg wymaga w procesie ogłupiania gawiedzi. Bez tego usakralnione mecyje pozbawione są mocy Ducha Świętego.

  Jak to się ma do prawdy, widać na za­łączonym kurialnym odpisie. W liście ks. prałata Wiesława Wronki, wikariusza generalnego (duchowny wyznaczony przez ordynariusza do pomocy w zarządzaniu całą diecezją), do „przewielebnych księży dziekanów" stoi jak byk, że srebrny pastorał jest osobistym prezentem dla biskupa, a składka „na dar" nie jest bynajmniej dobrowolna. Ale mamy przecież do czynienia z mistrzami w odwra­caniu kota ogonem.

  PS Najzabawniejsze jest to, że nawet „dar dla diecezji" podlega opodatkowa­niu, na co zwrócono uwagę właściwemu urzędowi.
  Pozdrawiam ewangelicznie
  o. redemptor

  Kuria Diecezjalna Łowicka
  Stary Rynek 20, 99 - 400 Łowicz
  Łowicz, dnia 19 maja 2014

  Przewielebny Księże Dziekanie,
  W związku z przypadającym 22 maja br. jubileuszem 10-lecia święceń biskupich
  naszego Pasterza J. E. Ks. Bp. Andrzeja Franciszka Dziuby wręczyliśmy w tym dniu, Księdzu Biskupowi pastorał z figurą św. Andrzeja Apostoła na jego zwieńczeniu (łac. curvatura). Ta cześć pastorału została wykonana ze srebra z częściowym pozłoceniem niektórych elementów. Koszty tego prezentu wyniosły 30 000 PLN.

  Bardzo proszę Czcigodnego Księdza Dziekana o zbiórkę wśród duchowieństwa swojego Dekanatu na powyższy dar po 100 zł od jednego kapłana. Należność należy wpłacić do Wydziału Ekonomicznego Kurii Diecezjalnej do końca czerwca 2014 roku.
  Z wyrazami szacunku
  WIKARIUSZ GENERALNY
  Ks. Prał. Wiesław Wronka

 • nogard-10

  Oceniono 13 razy 9

  Czas pokazac kosciolowi gdzie jest jego miejsce,z religia niema problemu,trzeba tepic glupote w kazdej formie.

 • ot48

  Oceniono 8 razy 8

  Nie krytykuję Kościoła. Krytykuję państwo - uległe i słabe.
  ..............................
  Państwo to obywatele a obywatele w większości to katolicy i ludzie o mentalności katolickiej. To oni wybierają tych co rządzą państwem spośród takich jak oni sami.

 • mirekch60

  Oceniono 7 razy 7

  Bliżej nam do epoki średniowiecza,niż XXI w.Rodacy powstańcie z kolan,bo potem będzie za późno!!!!

 • 2czytelniczka2

  Oceniono 6 razy 6

  Dzieki KK w Polsce powstała taka bieda ze ludzie chodza i zbieraja po smietnikach ,a ponad 1200 dzieci jest nie dozywionych ale ani rzad ani czarni i fioletowi tego nie widza ,gdyz to oni martwia sie o swoje wygodne zycie i swoich poza małzenskich dzieci gdyz ich gospodynie im rodza te dzieci.Ale dlaczego rzadzacy sa tak ciemni i głupi czyzby nie wiedzieli co sie dzieje ze kler ze swoimi łapami chca przejac rzady w polsce i miec nad wszystkim piecze ,a moze jeszcze wybudowac stosy i wrócimy do sredniowiecza.Polska to kraj trzeciego swiata tu rzada same głupki katolickie i warchoły watykanskie ,dlaczego inne kraje sa bogate a w polsce bieda ,brak pracy i brak dzieci gdyz tu jest sie ciezko samemu wyzywic a gdzie jeszcze dziecko.

 • Maria Nowak

  Oceniono 10 razy 6

  Że królikowskiego tak chwalą to nie dowód że on po cichu zabiera nam kobietom prawo do decydowana o sobie tylko miałybyśmy się poporządkować klerowi i jego poglądu ,to nie może tak być że królikowski siedzi w rządzie po to zeby wprowadzać zakaz decydowana kobietom o abi=orcji i nie tylko mamy już dość katolków wna stołkach ministerialnych ,czym my jesteśmy dla tych facetów? coś chyba pęknie w nas kobietach w najbliższym czasie nie podobi mi się zabieranie nam prawa do decydowania o sobie i naszym potomstwie ,nie będzie nami rządził Królikowski i jego zwierzchnik .

 • alkmena52

  Oceniono 5 razy 5

  Dziękuję za ten tekst, bardzo mądry i stonowany, szkoda, że jeden z nielicznych.

 • Oceniono 5 razy 5

  nie moze dzialac legalnie(w swietle wlasnego prawa) pastwo NIE-swieckie ale NIE-wyznaniowe...w zasdzie tu jest miejsce na trybunal stanu dla politykow, ktorzy taki stan konserwuja uzywajac powierzonych im urzedow.

 • 2czytelniczka2

  Oceniono 5 razy 3

  MIrekch60 zgadzam się całkowicie w 100 % poniewaz polska idzie do sredniowiecza,a ja napisałam post do w/w ale napisano na czerwono /Zapomniałas napisac komentarz /jaja sobie robia czy tak bronia tego piepszonego rządu nierzadu,mafii katolickiej w polsce ze az zygac sie chce .Ja jako emerytka to brzyde się tym krajem i zyje bo zyje ale mam wszystko w dupie cała ta polske.NIECH ZYJE PALIKOT to moze doprowadzi tych watykanczyków do porzadku.Dla mnie wiara ni3e istnieje i kasciół wcale bo to kasa kasa i kasa oto jest wiara w polsce.

 • kat-kk

  Oceniono 5 razy 3

  Chcecie się pobawić łachociągi Tuska?

 • dicksmith

  Oceniono 1 raz 1

  Małgosiu uważaj, Sadurski to gnida

 • cc499

  Oceniono 17 razy -11

  A może prof. Sadurski trochę by poczytał np. orzeczenie Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości z 18 października 2011 r., który stwierdził, że zapłodnienie jest początkiem życia ludzkiego, a człowiek w fazie prenatalnej powinien podlegać ochronie, szczególnie w aspekcie jego godności oraz integralności. Bełkot pseudointelektualny niema nic wspólnego z logiką.

 • rafal318

  Oceniono 26 razy -20

  Wszyscy Piszecie Tylko i włącznie to co przeczytaliście w mediach i gazetach i na portalach a potem spotkaliście się i omówiliście z innymi to co zostało wam podane w mediach. NIE MA ANI JEDNEJ WYPOWIEDZI która by opierała się na innej wiedzy niż ta z MAINSTREEM. Nie MA! I wiecie ile te wasze wypowiedzi są warte .... ... .. . JESTEŚCIE ARMIĄ KIEROWANĄ PRZEZ BOGÓW Z TELEWIZJI . Was NIE MA WY ISTNIEJECIE JUŻ TYLKO W WIRTUALNYM ŚWIECIE i nie macie prawa do własnych przemyśleń KORZYSTACIE TYLKO Z TEGO CO ZOSTAŁO WAM ZAPREZENTOWANE ! Jak marnym trzeba być by nie korzystać z wielu źródeł w zdobywaniu informacji, nie sprawdzić jakie mają powiązania finansowe rózne grupy medialne tak BY ZAWSZE MIEĆ WIEDZĘ od opozycji i od mainstreem W WASZYCH WYPOWIEDZIACH WIDAĆ TYLKO TO CO JUŻ WCZEŚNIEJ NAPISAŁEM.

 • konikpolny12

  Oceniono 23 razy -21

  Następna lewacka intifada w perspektywie zniknięcia lub zmarginalizowania z realnej polityki. Seksualnym dewiacjom mówimy nie a homoseksualistom, naszym braciom, życzymy zdrowia, o które modlimy się do Boga.

 • szpung

  Oceniono 59 razy -43

  Tak tak zabijmy Hawkingsa jego zycie to przeciez pasmo nieustannego cierpienia i zabijmy Sadurskiego, bo brzydki i bedzie dobrze na ziemii.

 • szpung

  Oceniono 64 razy -44

  Zabijmy Toulose - Lautreca, zabijmy wszystkich karlow, zabijmy Belizariusza bo byl karzel, zabijmy geyow, zostawmy tylko czysta zdrowa piekna i bogata rase panow.

 • ot48

  Oceniono 61 razy -55

  Kościół to ludzie którzy w tym kraju żyją głosują na polityków i mają prawo żądac w zamian realizacji pewnych zasad moralnych które uważają za ważne.

 • aniaanula911

  Oceniono 99 razy -91

  "Nie można mówić o wolności sumienia w przypadku wykonywania obowiązków zawodowych narzuconych przez państwo"
  Panie Sadurski lekarze III Rzeszy byliby z pana dumni!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX