Komentarze (170)
Parafia nie chce pomnika byka, bo to symbol pogański. Bartoś ostro: ignorancja, ośmieszanie religii, absurd
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • i-tyle

  Oceniono 13 razy 13

  "Jego zdaniem dyskusja na te tematy jest niemożliwa. - Oni nie chcą rozmawiać. "

  i dlatego prawo powinno wyraźnie stawiać religię tam gdzie jej miejsce. Niech się modlą, ale wara od przestrzeni publicznej. Nie potraficie się w niej zachować, to won.

 • leming_13

  Oceniono 12 razy 12

  Picnic Vatirikitan, Picnic Michalski, Picnic Wesołowski, Picnic Gil, Picnic Oko, Picnic Sukienkowych, festiwale bredni i obłudy oraz mitów i bajania. Dlaczego za podatników pieniądze. Wiara jest dodatkiem do życia nie odwrotnie i nigdy inaczej być nie może bo wówczas nastaje Iranizacja i fundamentalizm.

 • 2.joana

  Oceniono 11 razy 11

  W myśl tych chorych teorii: usunąć pomnik Nike (pogaństwo greckie), pomnik Syreny (nie wiadomo co ale na pewno pogaństwo), wszelkie pomniki konne (jak byk, to i koń!)! Luuudzie, gdzie my żyjemy???

 • anna maria

  Oceniono 10 razy 10

  Jestem poganką, czuje się dyskryminowana.

  W Świdnicy na okoliczność mszy św. na stadionie miejskim zamknięto okoliczny basen. Nie wiem z jakich przyczyn.
  Dla mnie to krańcowy idiotyzm.

 • partia_antyklerykalna

  Oceniono 10 razy 10

  symbole katolickie to gil i wesołowski

 • miecio1313

  Oceniono 9 razy 9

  niedaleko budują kościół od paru lat, ale kościół to niezbyt właściwe słowo, to zespół budynków przypominający bardziej jakąś twierdzę. zacząłem się przyglądać innym kościołom i zauważyłem że im nowsza budowla tym bardziej potężna. Stare kościoły to sam kościół i skromny budynek plebanii, natomiast nowe to molochy z potężnym budynkiem, nieraz paroma wielkości średniego bloku i na powierzchni małego osiedla. komu to potrzebne, kto ma mieszkać w tych dziesiątkach pokoi, kto to ma utrzymywać

 • apache5

  Oceniono 9 razy 9

  Sami zrobią z siebie głupa , byk pogański? A pokażcie gdzie w Biblii święcą samochód kropidłem ???

 • 1pytanie

  Oceniono 9 razy 9

  Zmarły JP2 urodził się 18 maja czyli jest pod znakiem byka................... ! ------>
  Czyli księżom źle się kojarzy...:)))))))

 • evergreen111

  Oceniono 9 razy 9

  A symbolem katolicyzmu jest dziewica (mimo że mężatka - co za kretyństwo!), której mężowi sam Bóg przyprawił rogi. Czy chociaż się wyspowiadał z tego cudzołożenia przed sobą samym?

 • jerzysm42

  Oceniono 9 razy 9

  Byk miałby większe jaja niż proboszcz, a tego bogobojne parafianki by nie zdzierżyły.

 • pascvale

  Oceniono 13 razy 9

  Przez katolibów trzeba będzie głosować na Palikota. Wielka szkoda, że ta dzicz ma co raz więcej do gadania, nie mając nic do powedzenia.

 • szaja25

  Oceniono 8 razy 8

  Trzeba zrobić rewolucję i pogonić to zacofane tałatajstwo, bo z każdym dniem coraz bardziej cofamy się do średniowiecza.

 • jerzysm42

  Oceniono 8 razy 8

  Można dojść do porozumienia.
  Wystarczy bykowi założyć koloratkę, a pobożni ludzie zaczną się do niego modlić.

 • kottblum.hanna

  Oceniono 8 razy 8

  Panie Bartoś, Pan to wie, ja to wiem, ale ten cały rozmodlony kołtun nie przyjmuje żadnych racjonalnych argumentów. Mało tego, jedynymi racjonalnymi argumentami dla tej tłuszczy, są te wypowiadane z ambony.

 • leming_13

  Oceniono 8 razy 8

  Sutannogród

 • tia666

  Oceniono 8 razy 8

  od zlizywania bitej smietany z kolan w glowach sie popie....rdolilo

 • labandera

  Oceniono 8 razy 8

  Zobaczcie ilu jest w Kościele dziś egzorcystów. A ilu egzorcystów było jeszcze 10 lat temu.

  Kościół hoduje sobie społeczeństwo wierzące we wróżby, duchy opanowujące człowieka, magię. Jednocześnie walczy z wrogiem jakim jest dla niego pokłosie po New Age, z drugiej strony produkuje klientów tego rynku. To jest obłęd.

 • rosfita

  Oceniono 7 razy 7

  Bycie katolem to totalny obciach. Średniowiecze umysłowy uwiąd to ich dewiza.

 • gruzek

  Oceniono 7 razy 7

  Byk symbolem pogaństwa i ksiądz pedofilii.

 • pogadaniec

  Oceniono 7 razy 7

  Absolutnie nie mozna pozwolic fanatykom na decydowanie o tym, co wolno umiescic w przestrzeni miejskiej nie bedacej wlasnoscia kosciolow. Oni czesto instrumentalnie wykorzystuja niewiedze laikow oraz wyjete z kontekstu fragmenty swietych ksiag, aby osiagac swoje cele polegajace glownie na pokazaniu swojej sily i wladzy.

 • Marcin Nowak

  Oceniono 7 razy 7

  Pogańska religia, wzbogacona o lokalną tradycję, w której mniejsze znaczenie ma to, co mówi Biblia a większe to, co latami przyczyniało się do wzrostu bogactwa i wpływów kleru... Religia, która dziś nijak nie ma się do swej pierwotnej formy, bo to co ją ukształtowało przez wieki to polityka i szmal, nie wiara. Religia, w której nawet najważniejsze dogmaty, jak o Synu Bożym i Niepokalanej powstały nie mniej niż 1500 lat po pierwszych chrześcijanach, na wniosek papiestwa i w celu realizacji jego "misji", nie mówiąc nawet o dogmacie o nieomylności papieża. Religia, która krytykując tzw. "pogaństwo" przejęła jego symbole, święta, obyczaje - tylko po to, aby łatwiej przejąć umysły...
  Religia idiotów, którzy wierzą w to, co serwuje instytucja Kościoła, bez krzty refleksji jak to wyglądało na początku... I oni ośmielają się kogokolwiek krytykować? Mieć "obrażone uczucia"?
  Fakt. Głupota boli.

 • marjolaine

  Oceniono 7 razy 7

  Niektórym katolikom miesza się wszystko ze wszystkim: głowa z d.....ą i dlatego tak sie zachowują.

 • pan_mamon

  Oceniono 7 razy 7

  Nie wiem czy księża i katolicy wiedzą, że powszechnie czczony w ich gusłach krzyż jest symbolem w 100% pogańskim. Gdyby Jezusa ścieli mieczem nosiliby miecze zamiast krzyżyków? A gdyby go pistoletem zabili też by jego miniaturkę czczono? Co za obłuda!

 • cillian1

  Oceniono 7 razy 7

  mało wam pajace decyzji kościelnych *&^*&^*&^?

  To pobłażajcie dalej! Niedługo sięgnął po zapałki.
  I rząd/policja też nic nie zrobi! Niesiołowski jakoś to wytłumaczy!

  Pozostanie samemu się bronić, przed *&^*&^*& w kieckach. I ichnimi służbami!

 • masabrutto

  Oceniono 7 razy 7

  Pomnik nie powstanie. Giełda chciała byka i niedźwiedzia, ale nie będzie się kopała z koniem.

 • wildturkey

  Oceniono 7 razy 7

  Dyskutujacy tutaj popelnuaja powazny blad. Nie qszyscy katolicy sa tak bezdennie glupi I nie wszedzie kler katolicki zachowuje sie w ten sposob. To bez watpienia polska specyfika. Napewno jest to spuscizna komuny duzy wplyw papieza Polaka no I tradycja wreszcie. Skoro jedna trzecia narodu uwaza ze taka partia jakis the pis niesie w sobie jakies wartosci to trudno sie dziwic iz sa tacy ktorzy uwazaja ze figura byka stanowi zagrozenie. Miler mial racje mowiac iz polski katolicyzm jest jaselkowy. Jak mozna bowiem dopuscic mysl iz rzezba byka w jakikolwiek sposub zagraza stworcy wszechswiata. Bogu jezeli istnieje napewno na takich wierzacych nie zalezy co byc mize potwierdzaja nasze dzieje.

 • vaya.con.satan

  Oceniono 6 razy 6

  Abstrahując od hucpy z bykiem i niedźwiedziem - skandalem są już same nazwy miejsc: Plac Trzech Krzyży, Plac Zbawiciela... do kruwy nędzy - czy to jest watykan, czy Warszawa (i inne polskie miasta, gdzie takich nazw jest coraz więcej)?

 • ggargi

  Oceniono 6 razy 6

  he he hhe hehhe To może zamiast Byka niech postawią Wołą :)
  Symbolika chrześcijańska przesiąknięta jest symbolami fallicznymi i pogańskimi, bo jest zbyt młoada by posiadać własną symbolikę. Wszystkie symbole zostały "zaimportowane" z kultur antycznych, pogańskich i nadano im nowy, pasujący chrześciajnom sens :)
  No ale by to wiedzieć trzeba mieć trochę wiedzy, a jej na kolanach w kościele się nei uzyska

 • deeppurple70

  Oceniono 6 razy 6

  Wprzykazaniach jest wyraźnie powiedziane że nie wolno wykonywać żadnych podobizn Boga, a w kościołach nie dość że są to jeszcze ociekają złotem aby były piękniejsze. Żenada! I tym faryzeuszom nagle byk przeszkadza. Banda durniów! Ale niebezpieczna banda.

 • bling.bling

  Oceniono 6 razy 6

  "No true Scotsman fallacy" Panie Bartoś
  Oni nie ośmieszają religii. Religia właśnie taka jest. To stek bzdur którym niektórzy usiłują nadać znaczenie poprzez selektywne wybieranie "sensownych" kawałków. Przyjrzawszy się bliżej widać widać kosmiczną bzdurę jaką religia jest na którą można by reagować rechotem gdyby nie była jednak tak groźna.

 • mimo5

  Oceniono 6 razy 6

  Komuno wróć i pogoń tę bandę głupoli.

 • marjolaine

  Oceniono 6 razy 6

  I jeszcze jedno: ciekawe ilu z tych katolików czyta Pismo święte. obawiam się , że niewielu. Stąd ta ciemnota. Księza zamiast popierać ten ciemnogród, może by zaczęli organizować czytanie Pisma świętego w swoich parafiach aby to całe towarzystwo dokształcić w tej materii. A zdrugiej strony ciekawe ilu katolików("prawdziwych" posiada Pismo świete w domu. Obawiam się, że znikomy procent. A najgorsza w tym wszystkim jest ciemnota księzy.

 • fred_die

  Oceniono 6 razy 6

  "Parafia nie chce pomnika byka, bo to symbol pogański."
  Walka kościoła z normalnością trwa. Katolicyzm to wada szkoda tylko że tyle moich znajomych ją posiada, no ale kto jest bez wad?

 • czarnamajka75

  Oceniono 6 razy 6

  Ja jestem wierzaca katoliczka ale juz mnie mdli od sluchania o kolejnych wyczynach jedynie prawych katolikow,oni Bogiem wycietaja swoje za przeproszeniem geby ,wykorzystuja do szerzenia nienawisci zupelne oderwanie od zasad piereotnej religii!!!

 • skobog

  Oceniono 6 razy 6

  Byk na mitrze biskupa.efakta.dl.interia.pl/mitra.html

 • mawohe

  Oceniono 5 razy 5

  Czarna sekta składa hołd narzędziu tortur. Notabene tortury to ulubiona forma dialogu stosowana przez szamanów w sukniach już od 2000 lat.

 • dupajasi0

  Oceniono 5 razy 5

  Już dawno zauważyłem, że kk i jego wyznafcy od ćwierć wieku wprowadzają w Polsce jakąś dziwną parodię chrześcijaństwa, na które się tak powołują. I to jeszcze w czasach gdy doskonale widać jak zacofany islam ujemnie wpływa na rozwój społeczeństw go wyznających próbują wprowadzić u nas coś bardzo podobnego ale w wersji katolickiej. ;-)

 • gooutdoors

  Oceniono 5 razy 5

  Proponuje do listy lektur obowiazkowych dla szkol srednich dodac "Listy z Ziemi" Marka Twaina. To rozwiaze problem w dwa pokolenia.

 • tetradrachma

  Oceniono 5 razy 5

  Nie "byk" ino ...."złoty cielec", a toć przecie jest róznico, niii ?

 • palo_ma1

  Oceniono 7 razy 5

  Nie ma tu kochani PiSowcy jakiegoś posągu Buddy do wysadzenia?

 • jakub13579

  Oceniono 4 razy 4

  Nie zgadzam się z prof. Bartosiem. Uważam, że powinno się pozwolić wszystkim katolickim talibom na wygadywanie jak największych bzdur i absurdów. Na najbardziej idiotyczne protesty . Już w tej chwili większość społeczeństwa puka się po głowie patrząc i słuchając ultrakatolickich jasełek. Niech się zagonią , zapętlą w obłędzie. Nastąpi przełom i nikogo więcej te bzdury nie będą interesowały. Tak jak nikogo w Europie nie interesuje garstka durniów w czarnych sukienkach.

 • erwinkokoszka001

  Oceniono 4 razy 4

  Jaka to słaba religia, która boi się pomników!

 • passtorian

  Oceniono 4 razy 4

  Byka nie lubia ale wolowine wpie...ja z wieksza ochota niz wieprzowine, bo im rabini powiedzieli , ze zdrowsza.

 • j_p_salomonczyk

  Oceniono 4 razy 4

  Chodzi o kasę!!! Kościół nie dostał kasy od Giełdy! To o to chodzi!

 • tece92a

  Oceniono 4 razy 4

  Dorobić pomnikowi postać biskupa,który doi byka.

 • pyrazgzikiem

  Oceniono 4 razy 4

  Takie brednie , niedorzecznosci wymyślają ci "parafianie", że doprawdy są powody, żeby nazwać ich głupcami. A potem się dziwią, że są "prześladowani". Ale czegoz sie spodziewać po ludziach którzy nigdy w życiu ani jednego akapitu z Ewangelii samodzielnie, z własnej woli nie przeczytali.

 • szaman2011

  Oceniono 4 razy 4

  Zabić wszystkie byki i niedzwiedzie w Polsce, po co maja nam przypominać pogaństwie?

 • dimo333

  Oceniono 4 razy 4

  ale od kiedy jakies czarne ..tasy maja cos do gadania ludzie opamiet .ajcie sie przeciez z waszych podatkow tusio utrzymuje tych darnozjadow

 • henryabor

  Oceniono 4 razy 4

  Bartoś, w jaki sposób z Ciemnogrodu od lat, można ponownie zrobić Ciemnogród?! Ciemnogród co najwyżej może być coraz bardziej ciemny. By w końcu popaść w mroki średniowiecza! Tym bardziej, że walec katolizacji kraju ze zdwojoną mocą od chwili zawieszenia krucyfiksu w sejmie, walcuje wszystko, co ma ma jakikolwiek związek z racjonalizmem! A czy religię można ośmieszyć bardziej, niż to wynika z jej definicji?! Czyli kołowacizny kwadratu - bóg z biblii, biblia od boga?! Wszak przecież polskie przedmurze chrześcijaństwa, to już od paru lat, zamurze cywilizacji! A Polska to skansen i cywilizacyjne zadupie Europy!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX